Відкрити головне меню

Список депутатів Верховної Ради СРСР 3 скликання

стаття-список у проекті Вікімедіа

Список депутатів ІII скликання Верховної Ради СРСР, вибраних 12 березня 1950 року (всього 1316 депутатів: 678 в Раду Союзу, 638 в Раду Національностей), а також дообраних замість вибулих депутатів з липня 1950 року по липень 1953 року (всього 48 депутатів: 29 в Раду Союзу, 19 в Раду Національностей).

Прізвище, ім'я, по-батькові Де обраний Виборчий округ Палата[1] Посада Примітка
Абаджян Гарегін Михайлович Вірменська РСР Ахурянський Нац. машиніст Ленінаканского паровозного депо
Абаєв Олексій Євстахійович Північно-Осетинська АРСР Коста-Хетагуровський Нац. голова колггоспу імені Сталіна Пригородного району
Абдуллаєв Ільяс Керім огли Нахічеванська АРСР Шахбузський Нац. заступник голови Ради Міністрів Азербайджанської РСР
Абдуллаєв Міллібай Узбецька РСР Кокандський сільський Нац. голова колгоспу імені Сталіна Кокандського району
Абдуллаєв Юсіф Мірза огли Азербайджанська РСР Степанакертський Нац. голова Азербайджанського республіканського комітету Добровільного товариства сприяння армії (ДТСАРМ), полковник
Абдурахманов Абдуджабар Абдуджабарович Узбецька РСР Ферганський Нац. голова Ради Міністрів Узбецької РСР
Абзалон-Саксе Анна Оттівна Латвійська РСР Мадонський Союзу письменниця
Абілов Махмуд Абдул Рза огли Азербайджанська РСР Нахічеванський Нац. командир військового з'єднання, генерал-майор
Абільгазін Ахан Казахська РСР Кокчетавський Союзу завідувач Кудук-Агашської зооветдільниці Кокчетавської області
Абрамов Сетрак Карапетович Нагірно-Карабаська автономна область Шушинський Нац. 1-й секретар Нагірно-Карабаського обкому КП(б) Азербайджану
Абрамова Ганна Григорівна Ярославська область Ярославський міський Союзу редактор журналу «Работница»
Абрасимов Петро Андрійович Білоруська РСР Мозирський міський Нац. 1-й заступник голови Ради Міністрів Білоруської РСР
Авакян Фіруза Петросівна Нагірно-Карабаська автономна область Мартунінський Нац. вчителька географії середньої школи селища Гіші
Аванесян Джавад Григорович Нагірно-Карабаська автономна область Гадрутський Нац. дообраний 30.09.1951
Авдимова Огулькурбан Туркменська РСР Ашхабадський-Андрєєвський Нац. ткаля Ашхабадської прядильно-ткацької фабрики імені Дзержинського
Авхімович Микола Єфремович Білоруська РСР Рогачовський Нац. 1-й секретар Гомельського обкому КП(б) Білорусії
Ага Юсуп Алі Туркменська РСР Байрам-Алійський Нац. голова колгоспу «Більшовик» Байрам-Алійського району Марийської області
Агабабов Аршавір Аветисович Нагірно-Карабаська автономна область Гадрутський Нац. секретар Бакинського міськкому КП(б) Азербайджану помер 5.07.1951
Агаджанян Єгіш Мінасович Вірменська РСР Октемберянський Нац.
Агаєв Нуркулі Туркменська РСР Сталінський Нац. голова Сталінського райвиконкому
Агаларова Бахар Аміралі кизи Нахічеванська АРСР Єнгіджинський Нац. директор Бакинського дитячого будинку № 11 померла 16.02.1953
Агафонов Петро Олександрович Челябінська область Челябінський-Совєтський Союзу машиніст паровозного депо станції Челябінськ
Агладзе Рафаель Ілліч Грузинська РСР Чіатурський Союзу директор Інституту металу і гірничої справи АН Грузинської РСР
Адаменко Галина Андріївна Казахська РСР Джамбульський Нац. директор Чуйської МТС Чуйського району Джамбульської області
Азізов Міргаріфан Замалійович Татарська АРСР Ново-Шешмінський Нац. голова Ради Міністрів Татарської АРСР дообраний 25.11.1951
Айдинбеков Салам Мухтадирович Дагестанська АРСР Дербентський Союзу голова Ради Міністрів Дагестанської АРСР повноваження припинені 12.01.1952
Айні Садриддін Саїдмурадович Таджицька РСР Пенджикентський Нац. письменник
Акопов Єгіше Семенович Нагірно-Карабаська автономна область Степанакертський Нац. голова Нагірно-Карабаського облвиконкому
Акрамова Ібадатхон Узбецька РСР Ферганський Союзу робітниця Маргеланського шовкомотального комбінату
Алавідзе Георгій Артемович Грузинська РСР Зестафонський Нац. міністр сільського господарства Грузинської РСР
Александрова Ганна Василівна Карело-Фінська РСР Пряжинський Нац. голова колгоспу імені Байдукова
Александровська Лариса Помпеївна Бобруйська область Осиповицький Союзу солістка Білоруського театру опери і балету
Алексєєв Віктор Петрович Московська область Ленінський Союзу секретар Московського обкому ВКП(б)
Алексєєв Степан Семенович Тамбовська область Жердєвський Союзу директор Каменської МТС Каменського району
Алекян Гегам Багратович Вірменська РСР Котайкський Нац. 2-й секретар Єреванського міськкому КП(б) Вірменії
Алібаєва Ханіфа Казахська РСР Чимкентський міський Союзу інженер
Алієв Азіз Мамед Керім огли Нахічеванська АРСР Киврахський Нац. 1-й заступник голови Ради Міністрів Азербайджанської РСР
Алієв Гаджи Касум Шихмурзайович Дагестанська АРСР Хасавюртівський Нац. 1-й секретар Хасав'юртівського райкому ВКП(б)
Алієв Гюль Бала Ага Бала огли Азербайджанська РСР Бакинський-Шаумянівський Нац. старший майстер капітального ремонту нафтових свердловин Бакинського тресту «Сталіннафта»
Алієв Муса Мірзойович Азербайджанська РСР Лачинський Нац. заступник голови Ради Міністрів Азербайджанської РСР, голова Держплану Азербайджанської РСР
Алієв Рустам Аллахверді огли Азербайджанська РСР Кіровабадський Нац. голова колгоспу «Червоний Жовтень» Сафаралієвського району
Алімов Аріф Узбецька РСР Самаркандський сільський Союзу 1-й секретар Самаркандського обкому КП(б) Узбекистану
Алімов Давлят Алімович Узбецька РСР Самаркандський міський Нац.
Алімов Салі Киргизька РСР Джалал-Абадський Союзу голова колгоспу імені Кірова Сузакського району
Алімов Таїр Дагестанська АРСР Дербентський Союзу народний поет Дагестану дообраний 27.04.1952
Аллахвердієв Тофік Алі Гейдар огли Азербайджанська РСР Євлахський Союзу голова Азербайджанської республіканської ради профспілок
Алтибаєва Бахти Туркменська РСР Чарджоуський Союзу міністр легкої промисловості Туркменської РСР
Алфьоров Павло Микитович Владимирська область Ковровський Союзу 1-й секретар Владимирського обкому ВКП(б)
Альохін Тихон Григорович Башкирська АРСР Уфимський сільський Нац. бригадир тракторної бригади Давлекановської МТС Давлекановського району
Альошкін Іван Прохорович Сталінградська область Сталінградський сільський Союзу сталевар Сталінградського заводу «Красный Октябрь»
Аманова Бурі Фазилівна Узбецька РСР Бухарський міський Союзу заступник голови Бухарського облвиконкому
Амбарцумян Віктор Амазаспович Вірменська РСР Ечміадзинський Союзу президент Академії наук Вірменської РСР
Амелін Петро Григорович Українська РСР Сталінський Нац. машиніст вугільного комбайну «Донбасс» шахти № 29 імені Сталіна тресту «Рутченковвугілля» комбінату «Сталінвугілля»
Амірханян Амо Азізович Нагірно-Карабаська автономна область Мардакертський Нац. відповідальний редактор газети «Комуніст» (на вірменській мові)
Аммосов Петро Васильович Якутська АРСР Таттинський Нац. голова Президії Верховної ради Якутської АРСР
Амосов Василь Матвійович Челябінська область Златоустівський Союзу сталевар мартенівського цеху Златоустівського металургійного заводу
Ананьєва Любов Іванівна Московська область Ногінський Союзу прядильниця Ново-Гребінної фабрики Глуховського текстильного комбінату імені Леніна
Ангеліна Парасковія Микитівна Сталінська область Амвросіївський Союзу бригадир тракторної бригади Старо-Бешевської опорно-показової МТС імені Жданова
Андрєєв Андрій Андрійович Туркменська РСР Ашхабадський Союзу заступник голови Ради Міністрів СРСР, голова Ради у справах колгоспів при РМ СРСР
Андрєєв Микита Васильович Якутська АРСР Колимський Нац. голова Середньо-Колимського райвиконкому
Андрєєва Зоя Ананіївна Чуваська АРСР Чебоксарський Союзу голова Президії Верховної ради Чуваської АРСР
Андріанов Василь Михайлович Ленінград Невський Союзу 1-й секретар Ленінградського обкому ВКП(б)
Андріанов Леонід Олександрович Саратовська область Аткарський Союзу голова Саратовського облвиконкому
Андронов Олександр Олександрович Горьковська область Арзамаський Союзу академік АН СРСР, професор-фізик Горьковського державного університету помер 31.10.1952
Андропов Юрій Володимирович Карело-Фінська РСР Пудозький Нац. 2-й секретар ЦК КП(б) Карело-Фінської РСР
Анпілогов Олексій Федорович Воронезька область Розсошанський Союзу
Ансіп Освальд Янович Естонська РСР Йигеваський Нац. голова колгоспу
Антипов Петро Тимофійович Карело-Фінська РСР Олонецький Нац. голова колгоспу «Искра» Олонецького району
Антонов Олексій Інокентійович Грузинська РСР Боржомський Союзу командувач військ Закавказького військового округу, генерал армії
Антоновська Ганна Іванівна Тульська область Тульський сільський Союзу завідуюча Хом'яковської початкової школи Тульського району
Антонс Ріхард Йоганович Естонська РСР Тартуський Союзу ректор Тартуського державного університету
Антонюк Євдокія Василівна Узбецька РСР Катта-Курганський Нац. головний агроном Самаркандського обласного управління сільського господарства
Антонян Артем Агабекович Вірменська РСР Кафанський Нац. помер 25.07.1951
Антропова Тетяна Іванівна Калінінська область Вишньоволоцький Союзу директор Вишньоволоцької середньої школи № 6, заслужений вчитель РРФСР
Апольскіс Йонас Вінцович Литовська РСР Маріямпольський Нац.
Аплаєв Петро Миколайович Свердловська область Красноуфимський Союзу бригадир тракторної бригади Манчажської МТС Артинського району дообраний 18.02.1951
Апушкіна Євдокія Андріївна Тамбовська область Моршанський Союзу вчителька Моршанської середньої школи
Арбузов Олександр Єрмінінгельдович Татарська АРСР Зеленодольський Нац. голова Президії Казанського філіалу АН СРСР, академік АН СРСР
Ардзінба Григорій Шагович Абхазька АРСР Калдахварський Нац. голова колгоспу імені Берія села Дуріпш Гудаутського району
Аржевітіна Агафія Степанівна Челябінська область Троїцький Союзу вчителька сільської школи
Арістов Оверкій Борисович Красноярський край Мінусінський Союзу 1-й секретар Красноярського крайкому ВКП(б)
Артем'єв Євген Іванович Алтайський край Барнаульський сільський Союзу головний конструктор ВГК Барнаульського заводу транспортного машинобудування № 77
Артем'єв Павло Артемійович Московська область Можайський Союзу командувач військ Московського військового округу, генерал-полковник
Артєєв Григорій Митрофанович Комі АРСР Желєзнодорожний Нац. голова Комі обласної ради профспілок
Арутінов Григорій Артемійович Вірменська РСР Єреванський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Вірменії
Арутюнов Баграт Миколайович Ростовська область Таганрозький Союзу начальник Кавказького округу залізниць помер 24.01.1953
Арутюнян Арамаіс Багратович Вірменська РСР Амасійський Нац. 1-й секретар Ленінаканського міськкому КП(б) Вірменії
Архипова Таїсія Іванівна РРФСР Курський Нац. секретар Курського обкому ВКП(б)?
Асадбекова Мойшугнон Горно-Бадахшанська автономна область Хорогський Нац. вчителька
Аскєєва Куляш Казахська РСР Джамбульський Союзу 1-й секретар Красногорського райкому КП(б) Казахстану Джамбульської області
Асланов Рза Алі Паша огли Азербайджанська РСР Шамхорський Нац. 1-й секретар Шамхорського райкому КП(б) Азербайджану
Асланова Чимназ Абдул Алі кизи Азербайджанська РСР Бакинський-Ленінський Нац. завідувач відділу по роботі серед жінок ЦК КП(б) Азербайджану
Астафьєва Любов Володимирівна Дагестанська АРСР Дербентський Нац. вчителька
Атаджанова Анабібі Узбецька РСР Ургенчський Нац.
Атакішиєв Ага Салім Ібрагім огли Нахічеванська АРСР Нахічеванський міський Нац. заступник міністра держбезпеки Азербайджанської РСР
Атамедов Гуванч Туркменська РСР Калінінський Нац. голова колгоспу «Третя п'ятирічка» Калінінського району
Афанасьєв Ігор Михайлович Удмуртська АРСР Сарапульський Нац. головний конструктор Сарапульського заводу імені Орджонікідзе
Афанасьєв Іларіон Панасович Чуваська АРСР Чебоксарський Нац. голова Ради Міністрів Чуваської АРСР
Афонов Іван Ілліч Тюменська область Тюменський Союзу 1-й секретар Тюменського обкому ВКП(б)
Ахазов Тимофій Аркадійович Чуваська АРСР Алатирський Союзу 1-й секретар Чуваського обкому ВКП(б)
Ахмадалієва Машрапхон Узбецька РСР Андижанський Союзу голова колгоспу «Гайрат» Ворошиловського району Андижанської області
Ахмедов Ага Мірза Мірза Алі огли Азербайджанська РСР Шемахинський Нац. 1-й секретар Кіровабадського міськкому КП(б) Азербайджану
Ахмедов Мірза Саїд Узбецька РСР Фархадський Союзу 1-й секретар Сир-Дар'їнського райкому КП(б) Узбекистану
Ахунбаєв Іса Конойович Киргизька РСР Таласький Нац. директор Киргизького державного медичного інституту, професор, хірург
Ахундова Рубаба Мамед кизи Нахічеванська АРСР Нахічеванський сільський Нац. голова ЦК профспілки працівників початкових і середніх шкіл Азербайджанської РСР
Ашихміна Віра Якимівна Башкирська АРСР Дуванський Нац. завідувач навчальної частини Аскінської середньої школи Аскінського району
Аюбова Піста Ханум Мамед Рза кизи Азербайджанська РСР Бакинський-Октябрський Нац. майстер Бакинської швейної фабрики імені Володарського
Бабаєв Сухан Бабайович Туркменська РСР Ташаузький Союзу голова Ради Міністрів Туркменської РСР
Бабаєвський Семен Петрович Ставропольський край П'ятигорський Союзу письменник
Бабенко Потап Васильович Киргизька РСР Калінінський Нац. голова колгоспу «За линию ЦК ВКП(б)» Панфіловського району помер 29.11.1950
Бабич Василь Іванович Кабардинська АРСР Кабардинський Союзу 1-й секретар Кабардинського обкому ВКП(б)
Багдасарян Грант Бахшийович Вірменська РСР Кафанський Нац. бурильник Зангезурського рудоуправління міста Кафан дообраний 28.09.1952
Багіров Мір Джафар Аббас огли Азербайджанська РСР Бакинський-Сталінський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Азербайджану
Багірова Басті Масим кизи Азербайджанська РСР Касум-Ісмаїловський Нац. ланкова колгоспу імені Ворошилова Касум-Ісмаїловського району
Баграмян Іван Христофорович Латвійська РСР Єлгавський Союзу командувач військ Прибалтійського військового округу, генерал армії
Бажан Микола Платонович Вінницька область Тульчинський Союзу письменник, академік АН УРСР
Бажов Павло Петрович Свердловська область Красноуфимський Союзу письменник, голова бюро Спілки радянських письменників Свердловської області помер 3.12.1950
Базанова Найля Уразгулівна Казахська РСР Семипалатинський Нац. директор Інститута експериментальної біології АН Казахської РСР, професор, доктор біологічних наук
Базекін Анатолій Федорович Мордовська АРСР Саранський міський Нац. слюсар Саранського заводу сільськогосподарського машинобудування
Байков Олексій Кіндратович Ленінград Кіровський Союзу старший майстер прокатного цеху Ленінградського Кіровського заводу
Байкова Раїса Миколаївна Удмуртська АРСР Граховський Нац. вчителька історії СРСР і російської мови семирічної школи села Старий Утчай Алнашського району
Байкузієв Рахім Таджицька РСР Ура-Тюбинський Нац. голова колгоспу «Більшовик» Ура-Тюбинського району
Байрамдурдиєв Таган Туркменська РСР Геок-Тепінський Нац. голова колгоспу «Більшовик» Геок-Тепінського району
Байузаков Хасен Байузакович Казахська РСР Карагандинський сільський Союзу голова Карагандинського облвиконкому повноваження припинені 1951
Бакрадзе Валеріан Мінайович Грузинська РСР Кутаїський Союзу заступник голови Ради Міністрів Грузинської РСР, міністр харчової промисловості Грузинської РСР
Бакрадзе Давид Ілліч Аджарська АРСР Урехський Нац. керуючий тресту «Грузмармур», підполковник
Бакулєв Олександр Миколайович Москва Ленінський Союзу завідувач кафедри хірургії 2-го Московського медичного інституту, професор, доктор медичних наук дообраний 24.06.1951
Балавадзе Максим Костянтинович Аджарська АРСР Кедський Нац. завідувач транспортного відділу ЦК КП(б) Грузії
Балагуров Яків Олексійович Карело-Фінська РСР Біломорський міський Нац. завідувач кафедри історії СРСР Карело-Фінського державного університету
Баламетов Баламет Юзахмед огли Нахічеванська АРСР Абракуніський Нац. голова Ради Міністрів Нахічеванської АРСР
Балтушнікене Она Петрівна Литовська РСР Паневежський сільський Нац. дообрана 25.11.1951
Барамія Михайло Іванович Грузинська РСР Потійський Союзу 2-й секретар ЦК КП(б) Грузії репресований .11.1951
Баранаускас Болесловас Антанович Литовська РСР Таурагський Нац. голова Литовської республіканської ради профспілок
Баранов Олексій Олексійович Ставропольський край Черкеський Союзу голова Ставропольського крайвиконкому
Баранов Сергій Федорович Іркутська область Тулунський Союзу завідувач кафедри літератури Іркутського педагогічного інституту, професор
Баратова Кабілямо Горно-Бадахшанська автономна область Ванчський Нац. голова колгоспу імені Сталіна Ванчського району
Бардін Іван Павлович Татарська АРСР Казанський міський Союзу віце-президент Академії наук СРСР
Бардіна Клавдія Платонівна Удмуртська АРСР Можгинський Нац. головний агроном Больше-Учинського районного відділу сільського господарства
Басистий Микола Єфремович Кримська область Севастопольський Союзу командувач Чорноморського флоту, адмірал
Баскаков Михайло Іванович Узбецька РСР Ургенчський Союзу міністр держбезпеки Узбецької РСР
Батаміров Анатолій Михайлович Новосибірська область Бердський Союзу голова Новосибірського облвиконкому
Батирмурзаєв Абдулгамід Нухайович Дагестанська АРСР Махачкалинський міський Нац. голова Президії Верховної ради Дагестанської АРСР
Батиров Шаджа Батирович Туркменська РСР Марийський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Туркменії
Батраков Сергій Олександрович Воронезька область Липецький Союзу токар інструментального цеху Липецького тракторного заводу помер 23.06.1953
Бегельдінов Талгат Якубекович Казахська РСР Молотовський Нац. командир авіаційної ескадрильї, гвардії капітан
Бегма Василь Андрійович Кам'янець-Подільська область Проскурівський сільський Союзу 1-й секретар Кам'янець-Подільського обкому КП(б) України
Бейсембаєв Абіль Казахська РСР Аягузький Нац. 1-й секретар Аягузького райкому КП(б) Казахстану
Бекерєв Георгій Гнатович національні округи Коряцький національний округ Нац. голова Коряцького окрвиконкому дообраний 29.03.1953
Бектеміров Ісмаїл Киргизька РСР Наукатський Нац. 1-й секретар Янгі-Наукатського райкому КП(б) Киргизії
Бельчусова Мотрона Володимирівна Якутська АРСР Мегіно-Кангаласький Нац. 1-й секретар Якутського райкому ВКП(б)
Березін Іван Пилипович Туркменська РСР Марийський міський Нац. хірург, професор, завідувач кафедри госпітальної хірургії Туркменського державного медичного інституту
Берія Лаврентій Павлович Грузинська РСР Тбіліський-Сталінський Союзу заступник голови Ради Міністрів СРСР, маршал СРСР репресований 26.06.1953
Бертель Ольга Андріївна Гродненська область Гродненський Союзу змінний майстер Гродненського шкіряного заводу № 4
Беспалова Анісія Федорівна Марійська АРСР Сернурський Союзу слухач Ленінських курсів при ЦК ВКП(б)
Бечвая Кирило Георгійович Грузинська РСР Батумський Нац. 1-й секретар Аджарського обкому КП(б) Грузії репресований 1951
Бєлан Роман Васильович Кемеровська область Сталінський Союзу директор Кузнецького металургійного комбінату імені Сталіна
Бєлих Ганна Григорівна Кіровська область Котельницький Союзу
Бєлобородов Опанас Павлантійович Військовий виборчий округ Союзу командувач 39-ї армії, комендант Порт-Артура, генерал армії
Бєлов Павло Олексійович Чкаловська область Бузулуцький Союзу командувач військ Південно-Уральського військового округу, генерал-полковник
Бєлоглазов Павло Никифорович Орловська область Верховський Союзу начальник УМДБ по Орловській області
Бєлоусов Олексій Тимофійович Ставропольський край Петровський Союзу директор Петровської МТС
Бєльченко Сергій Савович Гродненська область Волковиський Союзу міністр внутрішніх справ Білоруської РСР
Бєляєв Микола Ілліч Алтайський край Барнаульський міський Союзу 1-й секретар Алтайського крайкому ВКП(б)
Бєлянський Олександр Олександрович Куйбишевська область Кіровський міський Союзу директор Куйбишевського механічного (авіаційного) заводу № 18, генерал-майор інженерно-авіаційної служби
Бизов Олексій Петрович Казахська РСР Петропавлівський сільський Нац. міністр держбезпеки Казахської РСР, генерал-майор
Биков Іван Тимофійович Кіровська область Кіровський міський Союзу 1-й секретар Кіровського обкому ВКП(б)
Биков Павло Борисович Москва Октябрьський Союзу токар Московського заводу шліфувальних верстатів
Бистрова Клавдія Дмитрівна Якутська АРСР Якутський Нац. лікар, завідуюча протитуберкульозного відділення Якутської республіканської лікарні
Біганенко Никифор Ілліч Військовий виборчий округ Нац. командир полку, гвардії підполковник
Блаженов Віктор Григорович Москва Дзержинський Союзу старший машиніст депо Москва-Сортувальна Московсько-Рязанської залізниці
Блінов Іван Петрович Курганська область Курганський Союзу старший машиніст Курганського депо Південно-Уральської залізниці
Блохін Микола Миколайович РРФСР Горьковський Нац. директор і завідувач кафедри загальної хірургії Горьковського медичного інституту дообраний 8.07.1951
Бобир Ілля Калинович Єврейська автономна область Облученський сільський Нац. машиніст паровоза депо станції Облуччя Амурської залізниці
Бобокаланов Пулат Таджицька РСР Ленінабадський сільський Нац. голова колгоспу імені Сталіна Ленінабадського району
Боборикін Анастас Лукич Запорізька область Запорізький перший Союзу директор Запорізького металургійного комбінату «Запоріжсталь»
Бобошина Наталія Мойсеївна Свердловська область Камишловський Союзу
Богатир Захар Антонович Житомирська область Коростенський Союзу голова Житомирського облвиконкому
Богданов Микола Кузьмич Московська область Волоколамський Союзу начальник УМВС по Московській області
Богданов Семен Ілліч Військовий виборчий округ Союзу командувач бронетанкових і механізованих військ Збройних сил СРСР, маршал бронетанкових військ
Богданович Віктор Митрофанович Білоруська РСР Слуцький Нац. бригадир тракторної бригади Рудобельської МТС Глуського району Мінської області дообраний 21.06.1953
Боголюбов Микола Семенович Киргизька РСР Ошський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Киргизії
Богомолов Михайло Антонович Сталінська область Сталінський другий Союзу ректор Донецького політехнічного інституту, професор дообраний 24.05.1953
Богославський Володимир Матвійович Сталінська область Сталінський другий Союзу хірург Сталінської обласної центральної поліклініки, професор Сталінського медичного інституту помер 16.03.1953
Божок Іван Єгорович Приморський край Ворошиловський Союзу шахтар-вибійник Артемівської шахти № 3Ц тресту «Сучануголь»
Бойкачов Григорій Мефодійович Великолуцька область Великолуцький Союзу 1-й секретар Великолуцького обкому ВКП(б)
Бойцов Іван Павлович Ставропольський край Ставропольський Союзу 1-й секретар Ставропольського крайкому ВКП(б)
Боковелі Платон Семенович Грузинська РСР Чіатурський Нац. шахтар міста Чіатурі
Болдонова Ксенія Аполонівна національні округи Усть-Ординський Бурят-Монгольський національний округ Нац. голова колгоспу «Унгинский скотовод» села Закулей Нукутського аймаку
Болтенко Сава Панасович Молдавська РСР Бендерський Нац. голова колгоспу імені Сталіна
Большаков Дмитро Григорович Алтайський край Бійський Союзу директор Барнаульського меланжевого комбінату
Бондар Іван Йосипович Молдавська РСР Окницький Нац. голова колгоспу імені Молотова Окницького району
Бондар Олексій Георгійович Поліська область Мозирський міський Союзу прокурор Білоруської РСР
Бондаренко Анатолій Степанович Латвійська РСР Лудзенський Нац. начальник Латвійської залізниці
Боринський Данило Прокопович Тернопільська область Тернопільський Союзу голова колгоспу «Заповіт Ілліча» Велико-Борківського району
Борисов Олександр Пилипович Челябінська область Магнітогорський Союзу директор Магнітогорського металургійного комбінату імені Сталіна дообраний 28.10.1951
Борисов Семен Захарович Якутська АРСР Нюрбінський Нац. голова Ради Міністрів Якутської АРСР
Борков Геннадій Андрійович Саратовська область Саратовський-Сталінський Союзу 1-й секретар Саратовського обкому ВКП(б)
Бочаров Іван Лазарович Північно-Осетинська АРСР Моздоцький Нац. начальник дільниці контори буріння тресту «Малгобекнефть»
Бочкарьов Олександр Панкратович Ульяновська область Ульяновський Союзу 1-й секретар Ульяновського обкому ВКП(б)
Бредюк Микола Никандрович Чернігівська область Щорський Союзу машиніст молотарки МК-1100 Березнянської МТС Менського району
Брежнєв Леонід Ілліч Дніпропетровська область Ленінський Союзу 1-й секретар Дніпропетровського обкому КП(б) України
Бриндін Петро Пилипович Мордовська АРСР Рибкинський Нац. голова колгоспу імені Челюскінців Рибкінського району
Бровко Федір Григорович Молдавська РСР Бельцький міський Союзу голова Президії Верховної ради Молдавської РСР
Брума Юхим Микитович Молдавська РСР Сороцький Нац. завідувач дорожного відділу Сороцького райвиконкому
Бубновський Микита Дмитрович Київська область Смілянський Союзу 1-й секретар Шполянського райкому КП(б) України
Будько Яків Калинович Молодечненська область Поставський Союзу голова М'ядельського райвиконкому
Будьонний Семен Михайлович Кам'янець-Подільська область Шепетівський Союзу командувач кавалерії Збройних сил СРСР, маршал СРСР
Буздін Василь Васильович Брянська область Новозибківський Союзу 1-й секретар Новозибківського райкому ВКП(б) дообраний 6.08.1950
Букін Михайло Панасович Курська область Валуйський Союзу директор Великомихайлівської МТС
Буков Єміліан Несторович Молдавська РСР Комратський Нац. письменник
Булавас Йонас Йонович Литовська РСР Кедайнський Нац. директор Литовської державної селекційної станції міста Дотнува
Булганін Микола Олександрович РРФСР Московський міський Нац. заступник голови Ради Міністрів СРСР, маршал СРСР
Булдигін Валентин Григорович Черкеська автономна область Черкеський міський Нац. начальник цеху Черкеського заводу «Молот»
Бурдаков Семен Миколайович Іркутська область Черемховський Союзу начальник Управління будівництва № 16 і Кітойського виправно-трудового табору МВС СРСР, генерал-лейтенант
Буркацька Галина Євгенівна Українська РСР Уманський Нац. голова колгоспу імені Хрущова Черкаського району Київської області
Бутенко Григорій Прокопович Українська РСР Красноградський Нац. міністр м'ясної і молочної промисловості Української РСР
Вавилов Сергій Іванович Москва Ленінський Союзу президент Академії наук СРСР помер 25.01.1951
Вагапов Сабір Ахмедьянович Башкирська АРСР Дуванський Союзу 1-й секретар Башкирського обкому ВКП(б)
Вайчюнас Пятрас Йонович Литовська РСР Каунаський міський Нац. помічник майстра ткацького цеху Каунаської шовкоткацької фабрики «Кауно аудінай»
Валєєв Ганій Нурмухаметович Башкирська АРСР Туймазинський Союзу голова колгоспу «Кизил бабрак» Буздякського району
Валєєв Самігулл Хісматуллович Татарська АРСР Кукморський Союзу директор Янильської МТС
Валігура Іван Трохимович Сталінська область Єнакіївський Союзу шахтар-вибійник шахти № 1/2 «Красний Октябрь» тресту «Орджонікідзевугілля» комбінату «Артемвугілля» міста Єнакієве
Варницька Степанида Іванівна Чернівецька область Чернівецький міський Союзу ткаля Чернівецької текстильної фабрики № 6
Вартанян Єгіш Георгійович Вірменська РСР Єреванський-Молотовський Нац. голова Єреванського міськвиконкому
Васалатій Олександра Савівна Українська РСР Вінницький Нац. голова колгоспу імені Чапаєва Піщанського району
Василевська Ванда Львівна Чернігівська область Ніжинський Союзу письменниця
Василевська Віра Григорівна Смоленська область Ярцевський Союзу
Василевський Олександр Михайлович РРФСР Воронезький Нац. міністр Збройних сил СРСР, маршал СРСР
Васильєв Олександр Михайлович Калінінська область Ржевський Союзу начальник Калінінської залізниці помер 2.01.1952
Васильєв Степан Інокентійович Якутська АРСР Вілюйський Нац. голова колгоспу імені Молотова
Васильєв Федір Романович Амурська область Куйбишевський Союзу 1-й секретар Амурського обкому ВКП(б)
Васильєва Олена Василівна Карело-Фінська РСР Заріцький Нац. вчителька чоловічої середньої школи № 9 міста Петрозаводська
Васильєва Ольга Федорівна Марійська АРСР Волзький Нац.
Вахабов Мавлян Гафарович Узбецька РСР Ташкентський сільський Союзу секретар ЦК КП(б) Узбекистану
Вахеоя Марія Естонська РСР Вільяндський сільський Нац. голова колгоспу «Есімене Май» Вільяндімаського повіту
Вацек Іван Прокопович Південно-Осетинська автономна область Знаурський Нац. ветеран ВКП(б) помер 27.03.1951
Ваш Іван Михайлович Закарпатська область Мукачівський Союзу секретар Закарпатського обкому КП(б) України
Везіров Сулейман Азад огли Туркменська РСР Небіт-Дагський Нац. начальник об'єднання «Туркменнафта»
Веймер Арнольд Тинувич Естонська РСР Ракверський Союзу голова Ради Міністрів Естонської РСР
Векілов Самед Вургун Юсіф огли Азербайджанська РСР Кубинський Нац. поет, драматург, академік АН Азербайджанської РСР
Векілова Джеміле Туркменська РСР Чаршангинський Нац. вчителька початкової школи колгоспу імені Ворошилова Ходжамбаського району
Величко Василь Миколайович Чернівецька область Хотинський Союзу голова колгоспу «Більшовик» села Круглик Хотинського району
Веліханова Сара Ібрагім кизи Азербайджанська РСР Нахічеванський Союзу старший інженер цеху, начальник установки нафтопереробного заводу імені Вано Стуруа
Велло Олександр Максимович національні округи Ямало-Ненецький національний округ Нац. голова колгоспу імені Леніна Тазовського району
Венцлова Антанас Томасович Литовська РСР Алітуський Нац. письменник, доцент Каунаського державного університету
Вердиш Дмитро Іванович Молдавська РСР Страшенський Нац. 1-й секретар Каларашського райкому КП(б) Молдавії
Веремчук Олександра Данилівна Ровенська область Дубнівський Союзу помічник начальника політичного відділу Демидівської МТС з роботи серед жінок
Веселіс Фелікс Феліксович Латвійська РСР Ілукстський Нац. голова колгоспу «Накотіс» Акністського району
Вєтчинкін Кузьма Федорович Молдавська РСР Корнештський Нац. комендант прикордонної ділянки 20-го прикордонного загону, майор прикордонних військ МДБ
Винокуров Ілля Єгорович Якутська АРСР Якутський Союзу 1-й секретар Якутського обкому ВКП(б)
Вишневський Дмитро Костянтинович Таджицька РСР Джилікульський Нац. міністр держбезпеки Таджицької РСР
Візгалова Євдокія Федорівна Узбецька РСР Ташкентський-Орджонікідзевський міський Нац. ткаля Ташкентського текстильного комбінату
Віткаускас Вінцас Юозович Литовська РСР Маріямпольський Союзу начальник військової кафедри Каунаського державного університету, генерал-лейтенант
Владимирський Михайло Федорович РРФСР Горьковський Нац. голова Центральної ревізійної комісії ВКП(б) помер 2.04.1951
Власов Михайло Калістратович Хабаровський край Камчатський Союзу бригадир морського ставного невода Кіхчинського рибокомбінату Усть-Большерєцького району
Вовк Марія Федорівна Волинська область Володимир-Волинський Союзу голова колгоспу «Перемога» Устилузького району
Вокуєва Ольга Іванівна Комі АРСР Іжемський Нац. завідуюча молочнотоварної ферми колгоспу «Победа» села Діюр Іжемського району
Волгіна Зінаїда Никифорівна Мордовська АРСР Больше-Березниковський Нац. вчителька
Волков Іван Олексійович Тамбовська область Тамбовський Союзу 1-й секретар Тамбовського обкому ВКП(б)
Волкова Ганна Олександрівна Киргизька РСР Фрунзенський-Первомайський Нац. завідувач кафедри часткової патології і терапії Киргизького сільськогосподарського інституту, кандидат ветеринарних наук
Волкова Марія Петрівна Калінінська область Кашинський Союзу голова колгоспу «Красное Тросухино» Кашинського району
Волконська Марія Володимирівна Калінінська область Калінінський міський Союзу ткаля Калінінської ткацької фабрики імені Ворошилова
Володін Микола Павлович Киргизька РСР Пржевальський Нац. міністр держбезпеки Киргизької РСР
Волокітін Степан Федорович Вологодська область Велико-Устюзький Союзу голова колгоспу «Первое Мая» села Ворово Кічменгсько-Городецького району помер 28.03.1950
Волошин Іван Митрофанович Харківська область Ізюмський Союзу голова Харківського облвиконкому помер 10.01.1954
Волошина Марія Яківна Українська РСР Кам'янець-Подільський Нац. вчителька, завідуюча Дяківської початкової школи Берездівського району
Волчков Василь Васильович Курська область Касторненський Союзу голова Курського облвиконкому
Вольскіс Стасіс Антанович Литовська РСР Расейнський Нац. голова колгоспу імені Петраса Цвірка Юрбаркського повіту
Воробйов Володимир Ілліч Кемеровська область Прокоп'євський Союзу начальник комбінату «Кузбассуголь»
Вороков Люна Ордашукович Кабардинська АРСР Урванський Нац.
Воронов Геннадій Іванович Читинська область Читинський міський Союзу 1-й секретар Читинського обкому ВКП(б)
Ворончихін Семен Іванович Удмуртська АРСР Кезський Нац. директор Іжевського державного медичного інституту, лікар
Ворошилов Климент Єфремович Мінська область Мінський міський Союзу заступник голови Ради Міністрів СРСР, маршал СРСР
Вотинцев Василь Петрович Удмуртська АРСР Воткінський Нац. голова Президії Верховної ради Удмуртської АРСР
Врубель Віра Вікентіївна Кабардинська АРСР Октябрський Нац. вчителька
Габдуллін Закій Габдуллович Татарська АРСР Мензелінський Союзу
Габдуллін Малік Казахська РСР Кокчетавський Нац. директор Інституту мови і літератури АН Казахської РСР
Габітов Абдулла Гісмотулович Кабардинська АРСР Сталінський Нац. міністр держбезпеки Кабардинської АРСР
Гавриленко Микола Георгійович Сталінська область Ждановський Союзу директор Маріупольського металургійного заводу імені Ілліча
Гаврилюк Єфросинія Михайлівна Брестська область Брестський Союзу голова виконкому Новосілківської сільської ради
Гаврищук Григорій Васильович Станіславська область Коломийський Союзу голова Коломийського міськвиконкому
Гадлія Марія Володимирівна Абхазька АРСР Очемчирський Нац. завідуюча початкової школи села Тамиші Очамчирського району
Гадолієв Курбаншо Таджицька РСР Хорогський Нац. слухач Вищої партійної школи при ЦК ВКП(б)
Газзаєв Олексій Парсаданович Північно-Осетинська АРСР Алагірський Нац. голова Ради Міністрів Північно-Осетинської АРСР
Гайовий Антон Іванович Ворошиловградська область Ворошиловський Союзу 1-й секретар Ворошиловградського обкому КП(б) України
Гайовий Тимофій Володимирович Полтавська область Полтавський Союзу директор Полтавського паровозоремонтного заводу
Галицький Кузьма Микитович Львівська область Городоцький Союзу командувач військ Прикарпатського військового округу, генерал-полковник
Галкін Лев Федорович Туркменська РСР Кизил-Арватський Нац. міністр держбезпеки Туркменської РСР, полковник
Гапбаєв Іван Олександрович Північно-Осетинська АРСР Дігорський Нац. 1-й секретар Дігорського райкому ВКП(б)
Гапій Дмитро Гаврилович Чернівецька область Чернівецький сільський Союзу 1-й секретар Чернівецького обкому КП(б) України
Гарбенене Марія Юозівна Литовська РСР Шяуляйський міський Нац. закрійниця Шяуляйського шкіряно-взуттєвого комбінату «Ельіяс»
Гарєєв Муса Гайсинович Башкирська АРСР Бірський Нац. командир авіаційного полку, гвардії капітан
Гарібян Ребека Беніамінівна Вірменська РСР Ечміадзинський Нац. голова колгоспу Ечміадзинського району
Гармаєв Доржі Гармайович Бурят-Монгольська АРСР Бічурський Нац. голова колгоспу імені Кірова улусу Харлун Бічурського аймаку
Гармаш Дарія Матвіївна Рязанська область Ряжський Союзу бригадир тракторної бригади Рибновської МТС Рибновського району
Гарцуєв Павло Миколайович Ростовська область Таганрозький Союзу начальник Північно-Кавказької залізниці дообраний 29.03.1953
Гасанов Гасан Мамед огли Азербайджанська РСР Ленкоранський Нац. секретар ЦК КП(б) Азербайджану з пропаганди і агітації
Гафуров Бободжан Гафурович Таджицька РСР Сталінабадський сільський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Таджикистану
Гвішіані Михайло Максимович Куйбишевська область Чапаєвський Союзу начальник УМДБ по Куйбишевській області, генерал-лейтенант
Гедвілас Мечисловас Олександрович Литовська РСР Каунаський Союзу голова Ради Міністрів Литовської РСР
Гедегулов Мухаб Бідович Черкеська автономна область Кувинський Нац.
Гейдаров Назар Гейдар огли Азербайджанська РСР Сабірабадський Нац. голова Президії Верховної ради Азербайджанської РСР
Гейко Ганна Абрамівна Казахська РСР Павлодарський Нац. голова колгоспу «Веселый труд» Павлодарської області
Генералов Федір Степанович Московська область Коломенський Союзу голова колгоспу імені Сталіна Луховицького району
Георгіу Наталія Костянтинівна Молдавська РСР Кишиневський сільський Нац. доцент Кишинівського державного медичного інституту
Герасимов Сергій Аполлінарійович Адигейська автономна область Майкопський міський Нац. кінорежисер, народний артист СРСР
Гірченко Євдокія Іванівна Чернігівська область Бахмацький Союзу вчителька школи села Шаповалівка Борзнянського району
Гірченко Яків Архипович Полтавська область Миргородський Союзу голова колгоспу імені Сталіна Решетилівського району
Гіталов Олександр Васильович Українська РСР Кіровоградський Нац. бригадир тракторної бригади Мало-Помічнянської МТС Новоукраїнського району
Глухих Андріан Максимович Тюменська область Тобольський Союзу головний агроном Тобольського районного відділу сільського господарства
Говоров Леонід Олександрович Військовий виборчий округ Нац. командувач військ протиповітряної оборони (ППО) СРСР, маршал СРСР
Гогітідзе Назіко Хасанівна Аджарська АРСР Кобулетський Нац.
Гоглідзе Сергій Арсентійович Єврейська автономна область Облученський міський Нац. начальник УМДБ по Хабаровському краю репресований .07.1953
Гоголішвілі Мамія Олексійович Аджарська АРСР Хулойський Нац. голова Ради Міністрів Аджарської АРСР
Гоголь Ганна Григорівна Станіславська область Станіславський Союзу завідувач Станіславського обласного відділу соціального забезпечення
Гогуа Василь Барнабович Грузинська РСР Батумський Союзу голова Президії Верховної ради Грузинської РСР
Годунов Сергій Васильович Марійська АРСР Звениговський Нац. міністр держбезпеки Марійської АРСР
Головатий Ферапонт Петрович Саратовська область Балашовський Союзу голова колгоспу «Стахановец» Табуновської сільської ради Ново-Покровського району помер 25.07.1951
Головін Микола Михайлович Ярославська область Тутаєвський Союзу директор Чебаковської школи, член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР
Гольденберг Розалія Михайлівна Єврейська автономна область Біробіджанський Нац. головний лікар Біробіджанської міської лікарні
Гонтарєва Марія Григорівна Чкаловська область Чкаловський сільський Союзу директор насінницького радгоспу «Переволоцкий»
Гончаренко Сергій Степанович Хакаська автономна область Ширінський Нац. голова Хакаського облвиконкому
Горбатов Олександр Васильович Калінінградська область Черняховський Союзу командувач Повітряно-десантними військами СРСР, генерал армії
Горбачов Петро Георгійович Карело-Фінська РСР Кондопозький сільський Нац. 1-й секретар Петровського райкому КП(б) Карело-Фінської РСР
Горбунов Тимофій Сазонович Білоруська РСР Поставський Нац. секретар ЦК КП(б) Білорусії дообраний 28.12.1952
Горбушин Іван Данилович Удмуртська АРСР Глазовський Союзу міністр сільського господарства Удмуртської АРСР
Горгонов Іван Іванович Московська область Каширський Союзу начальник УМДБ по Московській області
Горкін Олександр Федорович Чуваська АРСР Канашський Нац. секретар Президії Верховної ради СРСР
Горошко Василь Якович Кам'янець-Подільська область Кам'янець-Подільський Союзу завідувач кафедри математики Кам'янець-Подільського педагогічного інституту, кандидат математичних наук
Горячев Ілля Костянтинович Марійська АРСР Юрінський Нац. голова колгоспу «Искра» Шудугужської сільської ради Кілемарського району помер 3.03.1952
Готчієв Олексій Павлович Карело-Фінська РСР Медвежегорський Нац. бригадир поточної бригади Лобського лісопункту Медвежегорського ліспромгоспу
Грабін Василь Гаврилович Горьковська область Горьковський-Свердловський Союзу начальник і головний конструктор науково-дослідного артилерійського інституту, генерал-полковник технічних військ
Гребенник Кузьма Євдокимович Тернопільська область Бучацький Союзу начальник прикордонних військ МДБ Українського округу, генерал-майор
Гребенщиков Ілля Васильович Ленінград Московський Союзу академік АН СРСР, хімік і технолог помер 8.02.1953
Греков Борис Дмитрович РРФСР Ростовський Нац. директор Інституту слов'янознавства, академік АН СРСР помер 9.09.1953
Грецька Лідія Андріївна Полоцька область Полоцький Союзу голова колгоспу «Красный пахарь»
Гречко Андрій Антонович Київська область Димерський Союзу командувач військ Київського військового округу, генерал-полковник
Гречуха Михайло Сергійович Тернопільська область Бережанський Союзу голова Президії Верховної ради Української РСР
Гриб Степанида Іванівна Горно-Алтайська автономна область Горно-Алтайський Нац. головний зоотехнік Горно-Алтайського обласного земельного відділу
Грибовська Акулина Оксентіївна Вітебська область Оршанський Союзу робітниця Оршанського льонокомбінату
Григорян Акоп Сіраканович Вірменська РСР Нор-Баязетський Нац. голова колгоспу «Кармір Октембер» Нор-Баязетського району
Григорян Берсабе Олександрівна Вірменська РСР Беріївський Нац. 1-й секретар Сталінського райкому КП(б) Вірменії міста Єревана
Григорян Ваган Григорович Аджарська АРСР Батумі-Фрунзенський Нац. голова зовнішньополітичної комісії ЦК ВКП(б)
Гриза Олексій Андріанович Київська область Бориспільський Союзу 1-й секретар Київського обкому КП(б) України
Гринько Федір Митрофанович Алтайський край Ребрихинський Союзу голова колгоспу імені Молотова Шипуновського району
Гриценко Олександр Васильович Черкеська автономна область Ікон-Халковський Нац. 2-й секретар Ставропольського крайкому ВКП(б)
Гришин Віктор Васильович Московська область Орєхово-Зуєвський Союзу 2-й секретар Московського обкому КПРС дообраний 26.07.1953
Гришин Іван Тимофійович Сталінградська область Сталінградський міський Союзу 1-й секретар Сталінградського обкому ВКП(б)
Гришин Костянтин Миколайович Великолуцька область Опочецький Союзу голова Великолуцького облвиконкому
Гришко Григорій Єлисейович Херсонська область Херсонський Союзу 1-й секретар Херсонського обкому КП(б) України
Грушецький Іван Самійлович Українська РСР Львівський Нац. 1-й секретар Львівського обкому КП(б) України
Губін Володимир Володимирович Кемеровська область Осинніковський Союзу начальник УМВС по Кемеровській області, генерал-майор
Гугучія Олександр Іларіонович Дагестанська АРСР Махачкалинський сільський Нац. міністр держбезпеки Дагестанської АРСР
Гудирьов Панас Миколайович національні округи Ненецький національний округ Нац. 1-й секретар Ненецького окружкому ВКП(б)
Гулакян Армен Карапетович Вірменська РСР Іджеванський Нац. головний режисер Вірменського драматичного театру імені Сундукяна
Гуляєв Матвій Трохимович Новгородська область Боровицький Союзу голова колгоспу «Буденновец» Боровицького району
Гуляєв Прокоп Васильович Якутська АРСР Алданський Нац. вибійник копальні «Нижній Куранах» тресту «Якутзолото»
Гумаров Зулкарнай Казахська РСР Гур'ївський Союзу голова колгоспу «ІІІ Интернационал» Гур'ївської області
Гунібеков Мамед Туркменська РСР Ташаузький Нац. 1-й секретар Ташаузького обкому КП(б) Туркменії
Гуніна Любов Миколаївна Ярославська область Ярославський сільський Союзу голова колгоспу «Красный коллективист» Некрасовського району
Гусаров Микола Іванович Гомельська область Гомельський міський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Білорусії
Гусєв Микола Іванович Військовий виборчий округ Союзу командувач Окремої механізованої армії, генерал-полковник
Гусятникова Парасковія Василівна Київська область Київський-Молотовський Союзу начальник цеху № 5 Київського заводу «Укркабель»
Гутова Камсір Хасетівна Кабардинська АРСР Прималкинський Нац.
Гучмазов Іван Максимович Північно-Осетинська АРСР Затеречний Нац. начальник цеху заводу «Электроцинк»
Давітадзе Дауд Алійович Аджарська АРСР Шаухевський Нац. голова Президії Верховної Ради Аджарської АРСР
Дамаскін Василь Никифорович Молдавська РСР Єдинецький Нац. начальник Головного управління сільського і колгоспного будівництва при РМ Молдавської РСР
Дамберг Вольдемар Францович Латвійська РСР Мадонський Нац. командувач 29-ї окремої гвардійської стрілецької бригади, генерал-майор
Данзанов Тогочі Данзанович Бурят-Монгольська АРСР Джидинський Нац. заступник голови колгоспу імені Тельмана улусу Жергалантуй Селенгінського аймаку
Данилова Лідія Петрівна Українська РСР Миколаївський Нац. завідуюча Новобузької початкової школи № 2
Даніялов Абдурахман Даніялович Дагестанська АРСР Буйнакський Союзу 1-й секретар Дагестанського обкому ВКП(б)
Дгебуадзе Ніна Калістратівна Грузинська РСР Зугдідський Нац. старший науковий співробітник Зугдідського філіалу Всесоюзного НДІ чаю і субтропічних культур
Деглав Арнольд Фрідрихович Латвійська РСР Задвінський Нац. голова Ризького міськвиконкому
Деглав Фріц Юрійович Латвійська РСР Абренський Нац. голова Держплану при РМ Латвійської РСР
Дейкун Микола Олексійович Новосибірська область Купинський Союзу
Делба Михайло Костянтинович Абхазька АРСР Гудаутський Нац. голова Ради Міністрів Абхазької АРСР
Дербінов Василь Микитович Вологодська область Вологодський Союзу 1-й секретар Вологодського обкому ВКП(б)
Дєдов Опанас Лук'янович Білоруська РСР Вітебський Нац. заступник завідувача відділу партійних, профспілкових і комсомольських органів ЦК ВКП(б)
Джалілов Раджаб Алі Таджицька РСР Бальджуанський Нац. начальник політвідділу військкомату Таджицької РСР
Джаналієв Кадирали Киргизька РСР Токтогульський Нац. 1-й секретар Джалал-Абадського обкому КП(б) Киргизії
Джанджгава Володимир Миколайович Грузинська РСР Самтредський Нац. командир стрілецького корпусу, генерал-майор
Джафаров Алі Асад огли Нахічеванська АРСР Джульфинський Нац. начальник Азербайджанської залізниці
Джафаров Маїл Ісмаїл огли Азербайджанська РСР Казахський Нац. голова виконкому Янихлінської сільської ради Таузського району
Джафарова Зарбаф Дагестанська АРСР Ахтинський Нац. голова колгоспу «Правда» Касумкентського району
Джумаєв Сайдалі Таджицька РСР Таджикабадський Нац. 1-й секретар Таджикабадського райкому КП(б) Таджикистану
Джумаєва Махфірат Узбецька РСР Каршинський Нац. голова колгоспу «Джуджум» Каршинського району
Джуманазаров Матеке Кара-Калпацька АРСР Кегейлінський Нац. голова Президії Верховної Ради Кара-Калпацької АРСР
Джураєв Мухидін Таджицька РСР Захматабадський Нац. голова колгоспу імені Маленкова Захматабадського району
Дзокаєв Костянтин Хаматканович Північно-Осетинська АРСР Ленінський Нац. директор Північно-Осетинського науково-дослідного інститута історії, мови і літератури, доктор економічних наук
Дикань Василь Павлович Харківська область Харківський-Краснозаводський Союзу токар Харківського тракторного заводу імені Серго Орджонікідзе
Дікамбаєв Кази Дікамбайович Киргизька РСР Базар-Курганський Нац. секретар ЦК КП(б) Киргизії
Дінмухаметов Галей Афзалетдінович Татарська АРСР Ново-Шешмінський Нац. голова Президії Верховної ради Татарської АРСР помер 20.08.1951
Діордіца Олександр Пилипович Молдавська РСР Флорештський Нац. міністр фінансів Молдавської РСР
Длугашевський Костянтин Наумович Білоруська РСР Мінський міський Нац. голова Мінського міськвиконкому
Добронравіна Пелагія Іванівна Ленінградська область Кінгісепський Союзу директор Волосовської середньої школи
Додхудоєв Назаршо Горно-Бадахшанська автономна область Мургабський Нац. голова Горно-Бадахшанського облвиконкому
Додь Феодосій Леонтійович Українська РСР Ровенський Нац. голова Ровенського облвиконкому
Долгих Іван Ілліч Казахська РСР Алма-Атинський сільський Нац. міністр внутрішніх справ Казахської РСР, генерал-лейтенант
Домахіна Марія Олексіївна Горьковська область Лукоянівський Союзу голова колгоспу
Донець Оксана Петрівна Харківська область Богодухівський Союзу дільничний агроном Лютівської МТС Золочівського району
Доржулдай Монгуш Омбу Тувинська автономна область Чаданський Нац. голова колгоспу імені Сталіна Дзун-Хемчицького району
Доспаєва Балганим Нуртасівна Казахська РСР Гур'ївський Нац. майстер з видобутку нафти промислу «Байчунас»
Дрампян Каріне Мелконівна Вірменська РСР Єреванський-Спандарянський Нац. вчителька школи
Дружинін Володимир Миколайович Тернопільська область Чортківський Союзу 1-й секретар Тернопільського обкому КП(б) України
Дубінкін Павло Семенович Пензенська область Сердобський Союзу 1-й секретар Сердобського райкому ВКП(б) дообраний 1.07.1951
Дубковецький Федір Іванович Київська область Уманський Союзу голова колгоспу «Здобуток Жовтня» Тальнівського району
Дубровіна Людмила Вікторівна Рязанська область Чаплигінський Союзу заступник міністра освіти Російської РФСР
Дудінов Олімпій Аврамович Киргизька РСР Ошський сільський Нац. завідувач кафедри очних хворіб Киргизького державного медичного інституту
Дунц Альберт Адамович Латвійська РСР Бауський Нац. 1-й секретар Бауського райкому КП(б) Латвії
Дурдиєва Бернагуль Туркменська РСР Іолотанський Нац. голова виконкому сільської ради Іолотанського району Марийської області
Духанін Юхим Іванович Ростовська область Шахтинський Союзу шахтар, машиніст врубової машини шахти імені ОГПУ
Дюдяєв Микола Васильович Рязанська область Сасовський Союзу голова колгоспу імені Сталіна Шацького району
Егнаташвілі Василь Якович Грузинська РСР Горійський Союзу секретар Президії Верховної ради Грузинської РСР репресований .05.1953
Еолян Рубен Осипович Вірменська РСР Ахтинський Нац. професор Єреванського державного медичного інституту, хірург
Еренбург Ілля Григорович Латвійська РСР Сталінський Нац. письменник
Ерсариєв Оразгельди Туркменська РСР Ільялінський Нац. голова колгоспу імені Тельмана Ленінського району Ташаузької області
Євдокимова Олександра Іванівна Костромська область Костромський Союзу голова колгоспу «Пятилетка» Костромського району
Єгоров Іван Степанович Московська область Дмитровський Союзу голова колгоспу «Победа» Дмитровського району
Єгоров Олександр Миколайович Брянська область Брянський Союзу 1-й секретар Брянського обкому ВКП(б)
Єгоров Олексій Андрійович Калінінградська область Калінінградський сільський Союзу голова Калінінградського облвиконкому
Єлькіна Ганна Михайлівна Комі АРСР Сиктивдінський Нац. голова Президії Верховної ради Комі АРСР
Ємельянов Іван Абрамович Горьковська область Семенівський Союзу голова колгоспу імені Тімірязєва Городецького району
Ємельянов Олександр Йосипович Сахалінська область Холмський Союзу голова Сахалінського облвиконкому
Ємельянов Степан Федорович Азербайджанська РСР Степанакертський Союзу міністр держбезпеки Азербайджанської РСР, генерал-майор
Ємцов Василь Якович Узбецька РСР Турткульський Нац. машиніст депо станції Ташкент-товарна
Єнютін Георгій Васильович Запорізька область Пологський Союзу 1-й секретар Запорізького обкому КП(б) України
Єпішев Олексій Олексійович Одеська область Котовський Союзу 1-й секретар Одеського обкому КП(б) України
Єременко Андрій Іванович РРФСР Новосибірський Нац. командувач військ Західно-Сибірського військового округу, генерал армії
Єрікеєв Ахмед Фазилович Татарська АРСР Зеленодольський Союзу письменник, голова правління Спілки письменників Татарської АРСР
Єрлепесов Мухамеджан Ногайович Казахська РСР Чимкентський сільський Союзу 1-й секретар Південно-Казахстанського обкому КП(б) Казахстану повноваження припинені 18.02.1953
Єрмеков Байбек Казахська РСР Чимкентський сільський Нац. голова колгоспу «Кзил-Аскер» Келеського району Південно-Казахстанської області
Єршова Тамара Іванівна Комі АРСР Кожвинський Нац. секретар ЦК ВЛКСМ
Єфимчук-Дячук Уляна Василівна Ровенська область Ровенський Союзу слухач Вищої партійної школи при ЦК КП(б)У
Єфімов Олександр Павлович Хабаровський край Хабаровський міський Союзу 1-й секретар Хабаровського крайкому ВКП(б)
Єфімова Віра Григорівна Чуваська АРСР Урмарський Нац. лікар, заступник міністра охорони здоров'я Чуваської АРСР
Єфремов Леонід Миколайович Куйбишевська область Сизранський Союзу голова Куйбишевського облвиконкому дообраний 24.06.1951
Єфремов Олександр Іларіонович Московська область Єгор'євський Союзу заступник голови Ради Міністрів СРСР помер 23.11.1951
Жанбаєв Сагалбай Казахська РСР Амангельдинський Нац. 1-й секретар Кустанайського обкому КП(б) Казахстану
Жапаков Науруз Кара-Калпацька АРСР Турткульський міський Нац. голова Ради Міністрів Кара-Калпацької АРСР
Жардан Дмитро Прокопович Молдавська РСР Ніспоренський Нац. голова колгоспу імені Котовського Ніспоренського району
Жданов Леонід Панасович Ростовська область Ростовський сільський Союзу селекціонер, науковий керівник Донської зональної селекційної дослідної станції олійних культур, академік ВАСГНІЛ
Жданова Ніна Олександрівна Архангельська область Котласький Союзу вчителька Лімендської середньої школи № 1 міста Котласа
Жегалін Іван Кузьмич Грозненська область Грозненський міський Союзу 1-й секретар Грозненського обкому ВКП(б)
Жибуркус Іван Йосипович Литовська РСР Каунаський сільський Нац. командувач 16-ї Литовської стрілецької дивізії, генерал-майор артилерії
Жигарьов Павло Федорович Військовий виборчий округ Нац. головнокомандувач Військово-повітряних сил СРСР, генерал-полковник авіації
Жилянін Яків Олександрович Білоруська РСР Климовицький Нац. голова Могильовського облвиконкому
Жубаназарова Сарсенкуль Казахська РСР Кзил-Ординський Нац. ветеринарний технік Тереньузякської центральної зооветдільниці
Жуков Георгій Костянтинович Свердловська область Ірбітський Союзу командувач військ Уральського військового округу, маршал СРСР
Жуков Костянтин Павлович Воронезька область Семилуцький Союзу 1-й секретар Воронезького обкому ВКП(б)
Журавльов Олексій Петрович Московська область Електростальський Союзу сталевар заводу «Електросталь»
Журжіу Федір Степанович Молдавська РСР Бельцький Нац. начальник цеху Бельцького млинзаводу № 7
Загафуранов Файзрахман Загафуранович Башкирська АРСР Бєлоріцький Нац. 1-й секретар Баймакського райкому ВКП(б)
Заговельєв Олександр Петрович Казахська РСР Петропавловський міський Нац. 1-й заступник голови Ради Міністрів Казахської РСР
Задоєнко Іван Кирилович Кабардинська АРСР Прохладненський Нац.
Заїкін Іван Михайлович Латвійська РСР Єлгавський Нац. 1-й секретар Єлгавського райкому КП(б) Латвії
Зайцев Василь Васильович Чуваська АРСР Чкаловський Нац. голова колгоспу імені Ворошилова Яльчикського району
Закурдаєв Василь Іванович Барановицька область Барановицький Союзу секретар ЦК КП(б) Білорусії
Закурдаєв Олександр Семенович Мордовська АРСР Атяшевський Нац. бригадир тракторної бригади Чухальської МТС Козловського району
Замбахідзе Григорій Никифорович Грузинська РСР Тбіліський міський Нац. 2-й секретар Тбіліського міськкому КП(б) Грузії
Зарінь Вероніка Кіндратівна Латвійська РСР Пролетарський Нац. начальник цеху Ризького м'ясоконсервного заводу
Звієдріс Мірдза Едуардівна Латвійська РСР Кулдигський Нац. директор Кулдігської МТС
Зимінь Марта Янівна Латвійська РСР Ризький сільський Нац. голова колгоспу імені 1-го Травня Сігулдського району
Зимовець Серафим Микитович Ростовська область Сальський Союзу голова колгоспу імені Сталіна Сальського району
Зимянін Михайло Васильович Білоруська РСР Молодечненський Нац. 2-й секретар ЦК КП(б) Білорусії
Зоделава Івліан Самсонович Абхазька АРСР Гальський центральний Нац. 1-й секретар ЦК ЛКСМ Грузії
Зуєва Тетяна Михайлівна Калінінська область Бежецький Союзу заступник голови Ради Міністрів Російської РФСР
Ібрагімов Джунус Кара-Калпацька АРСР Турткульський сільський Нац. 1-й секретар Турткульського міськкому КП(б) Узбекистану
Ібрагімов Мірза Аждар огли Азербайджанська РСР Нухинський Нац. заступник голови Ради Міністрів Азербайджанської РСР, письменник, голова Спілки радянських письменників Азербайджану, академік АН Азербайджанської РСР
Ібрагімова Хатима Ахмедзянівна Татарська АРСР Казанський сільський Нац. вчителька школи № 49 Кіровського району міста Казані
Іванов Василь Іванович Хабаровський край Хабаровський сільський Союзу голова Хабаровського крайвиконкому
Іванов Ілля Іванович Сумська область Сумський Союзу слухач курсів перепідготовки при ЦК ВКП(б)
Іванов Олексій Андрійович Башкирська АРСР Черніковський Союзу завідувач Охлебінінської лікарні Іглінського району
Іванов Соломон Матвійович Бурят-Монгольська АРСР Улан-Уденський сільський Союзу голова Ради Міністрів Бурят-Монгольської АРСР
Іванов Яніс Андрійович Латвійська РСР Даугавпілський Союзу голова правління Спілки композиторів Латвійської РСР, композитор, диригент
Іванова Антоніна Дементіївна Кемеровська область Маріїнський Союзу голова виконкому Ял-Боріковської сільської ради Іжморського району
Іванова Ганна Федорівна Калузька область Кіровський Союзу
Іванова Марія Іванівна Чуваська АРСР Цивільський Нац. голова виконкому Нижньо-Кібексинської сільської ради Цивільського району
Івашутін Петро Іванович Вінницька область Козятинський Союзу міністр держбезпеки Української РСР, генерал-лейтенант дообраний 7.12.1952
Ігнатенко Григорій Миколайович Пінська область Пінський Союзу 1-й секретар Ленінського райкому КП(б) Білорусії
Ігнатов Микола Григорович Краснодарський край Краснодарський міський Союзу 1-й секретар Краснодарського крайкому ВКП(б)
Ігнатов Степан Андрійович Амурська область Сковородинський Союзу голова Амурського облвиконкому
Ігнатьєв Семен Денисович Узбецька РСР Самаркандський міський Союзу секретар Середньоазіатського Бюро ЦК ВКП(б) і уповноважений ЦК ВКП(б) по Узбецькій РСР
Ієвлєв Василь Васильович Черкеська автономна область Черкеський сільський Нац. 1-й секретар Черкеського обкому ВКП(б)
Іллісон Леонхард Фрідріх Адович Естонська РСР Харьюський західний Нац. голова Естонської республіканської ради профспілок
Ільюшин Сергій Володимирович Мордовська АРСР Рузаєвський Нац. головний конструктор ОКБ авіаційного заводу імені Менжинського
Іманалієв Абдулмаджин Киргизька РСР Ляйлякський Нац. завідувач відділу ЦК КП(б) Киргизії; 1-й секретар Ошського обкому КП(б) Киргизії
Іманалієв Шадикан Киргизька РСР Баликчинський Нац. 1-й секретар Іссик-Кульського обкому КП(б) Киргизії
Імнадзе Акакій Габріелович Південно-Осетинська автономна область Сталінірський міський Нац. 1-й секретар Південно-Осетинського обкому КП(б) Грузії
Іргужиєва Багіла Тулегенівна Казахська РСР Актюбинський Союзу
Ісабекова Зейне Казахська РСР Туркестанський Союзу робітниця Ачисайського поліметалічного комбінату Південно-Казахстанської області
Ісаєв Магомед Ісайович Дагестанська АРСР Андалалський Нац. голова колгоспу імені Молотова Акушинського району
Ісак Карл Оттович Естонська РСР Вируський східний Нац. бригадир рільничої бригади радгоспу «Симерпалу» Вируського повіту
Іскандаров Джурабек Таджицька РСР Файзабадський Нац. секретар ЦК КП(б) Таджикистану
Іслам-заде Іслам Мамедович Азербайджанська РСР Євлахський Нац. начальник будівництва Мінгечаурської ГЕС
Ішантураєва Сара Узбецька РСР Чимбайський Нац. актриса Державного узбецького театру драми імені Хамзи
Ішханов Сергій Мартинович Грузинська РСР Ахалкалакський Нац. заступник голови Ради Міністрів Грузинської РСР
Кабанов Павло Андрійович Узбецька РСР Каршинський Союзу заступник голови Ради Міністрів Узбецької РСР
Кавалерс Карл Едуардович Латвійська РСР Московський Нац.
Каверзнєв Михайло Кирилович Краснодарський край Тихорецький Союзу начальник УМДБ по Краснодарському краю, генерал-майор
Каганович Лазар Мойсейович Узбецька РСР Ташкентський-Ленінський Союзу заступник голови Ради Міністрів СРСР
Каде Халід Баткерійович Адигейська автономна область Красногвардєйський Нац. 1-й секретар Адигейського обкому ВКП(б)
Кадимова Седа Ризаївна Вірменська РСР Мартунінський Нац.
Казакевічюс Алоїзас Ігнович Литовська РСР Шяуляйський сільський Нац. голова колгоспу «Віршитіс» Іонишського повіту
Казаковська Ганна Андріївна Пензенська область Кузнецький Союзу фрезерувальниця Кузнецького заводу текстильного машинобудування
Казарян Єнок Семенович Вірменська РСР Горіський Нац. міністр сільського господарства Вірменської РСР
Казмахов Ізраїл Муссович Кабардинська АРСР Терський Нац. голова Ради Міністрів Кабардинської АРСР
Каїров Іван Андрійович РРФСР Калінінський Нац. міністр освіти РРФСР, президент Академії педагогічних наук РРФСР
Кайназарова Суракан Киргизька РСР Сталінський Нац. ланкова колгоспу імені Калініна Кагановицького району Фрунзенської області
Калашников Михайло Тимофійович Удмуртська АРСР Іжевський-Пастуховський Нац. провідний конструктор зброї Іжевського машинобудівного заводу
Калінін Петро Захарович Гродненська область Лідський Союзу заступник голови Ради Міністрів Білоруської РСР
Калінінський Михайло Іванович Північно-Осетинська АРСР Правобережний Нац. міністр держбезпеки Північно-Осетинської АРСР
Калласте Олександр Естонська РСР Пярнуський сільський Нац. голова Пярнумаського повітового виконкому
Калнберзін Ян Едуардович Латвійська РСР Ризький міський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Латвії
Калугер Ганна Іліївна Молдавська РСР Теленештський Нац. завідувач відділу соціального забезпечення Бравицького райвиконкому
Кальченко Никифор Тимофійович Житомирська область Житомирський сільський Союзу міністр сільського господарства Української РСР
Камалов Сабір Узбецька РСР Кокандський Союзу 1-й секретар Ферганського обкому КП(б) Узбекистану
Камбаров Мурадалі Таджицька РСР Октябрський Нац. голова колгоспу «Більшовик» Кагановичабадського району
Камбаров Турсун Узбецька РСР Турткульський Союзу 1-й секретар Кара-Калпацького обкому КП(б) Узбекистану
Каменщиков Іван Фролович Гомельська область Гомельський сільський Союзу начальник паровозного депо
Канапін Амір Канапінович Казахська РСР Кустанайський Союзу 1-й секретар ЦК ЛКСМ Казахстану
Канаш Сергій Степанович Узбецька РСР Ленінський Союзу директор Туркестанської селекційної станції, академік ВАСХНІЛ
Капітонов Іван Васильович Московська область Єгор'євський Союзу 2-й секретар Московського обкому ВКП(б) дообраний 24.02.1952
Капралов Петро Михайлович Литовська РСР Швенченський Нац. міністр держбезпеки Литовської РСР, генерал-майор
Каптагаєв Мухтар Казахська РСР Талди-Курганський Нац. машиніст паровоза станції Матай Туркестано-Сибірської залізниці
Караєв Джума Дурди Туркменська РСР Керкінський Нац. міністр сільського господарства Туркменської РСР
Каранадзе Григорій Теофілович Грузинська РСР Гурджаанський Нац. міністр внутрішніх справ Грузинської РСР, генерал-лейтенант репресований .04.1952
Карапетян Саак Карапетович Вірменська РСР Нор-Баязетський Союзу голова Ради Міністрів Вірменської РСР
Карасьов Гнат Андрійович Комі АРСР Ухтинський Нац. начальник Ухто-Іжемського виправно-трудового табору (ВТТ) і начальник Ухтинського комбінату МВС СРСР, полковник
Карасьов Олександр Петрович Азербайджанська РСР Бакинський-Ворошиловський Нац. начальник об'єднання «Азнафта»
Карачев Багомед Дагестанська АРСР Сергокалинський Нац. голова колгоспу імені Сталіна аулу Урахі
Карданов Шагір Потович Кабардинська АРСР Нагорний Нац. голова колгоспу імені Орджонікідзе села Сармаково Зольського району
Кардович Йосип Митрофанович Вітебська область Лепельський Союзу голова Вітебського облвиконкому
Карецкас Пятрас Йонович Литовська РСР Вільнюський західний Нац. голова Вільнюського міськвиконкому
Каржаубаєв Габдулла Шалкарович Казахська РСР Зайсанський Нац. секретар ЦК КП(б) Казахстану
Каринбаєв Сібугатулла Рискалійович Казахська РСР Усть-Каменогорський Нац. міністр охорони здоров'я Казахської РСР
Карімова Турсуной Рахматуллаївна Узбецька РСР Ленінський Нац. голова колгоспу імені Сталіна Ленінського району Андижанської області
Каротамм Микола Георгійович Естонська РСР Таллінський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Естонії
Карпова Дарія Кузьмівна Карело-Фінська РСР Ругозерський Нац. актриса Карело-Фінського національного драматичного театру
Касимов Дмитро Васильович Башкирська АРСР Стерлітамацький Союзу міністр держбезпеки Башкирської АРСР
Катков Федір Григорович Татарська АРСР Тетюшський Союзу начальник Вищої бронетанкової школи, генерал-лейтенант танкових військ
Каунайте Марія Пранівна Литовська РСР Таурагський Союзу завідувач відділу з роботи серед жінок ЦК КП(б) Литви
Кафар-заде Султан Асадулла огли Нахічеванська АРСР Тазакендський Нац. секретар ЦК КП(б) Азербайджану
Качкєєв Кадиркул Киргизька РСР Ошський міський Нац. міністр бавовництва Киргизької РСР
Кашников Пилип Іванович Молдавська РСР Сороцький Союзу секретар ЦК КП(б) Молдавії
Квасов Григорій Васильович Молдавська РСР Тираспольський Союзу завідувач відділу ЦК КП(б) Молдавії
Кебін Іван Густавович Естонська РСР Вільяндський міський Нац. секретар ЦК КП(б) Естонії
Кельмяшкін Олексій Максимович Мордовська АРСР Ковилкінський Нац. голова колгоспу імені Рози Люксембург Ковилкінського району
Керефов Камбулат Наурзович Кабардинська АРСР Баксанський Нац. директор Нальчицької селекційної станції, доктор сільськогосподарських наук
Керімбаєв Даніял Казахська РСР Павлодарський Союзу голова Президії Верховної ради Казахської РСР
Керімов Алі Габіб огли Азербайджанська РСР Агдамський Нац. 1-й секретар ЦК ЛКСМ Азербайджану
Кецховелі Захар Миколайович Грузинська РСР Сталінірський Нац. 1-й заступник голови Ради Міністрів Грузинської РСР
Кидирбаєва Урінгуль Кара-Калпацька АРСР Нукуський Нац. викладач Кара-Калпацького педагогічного інституту
Кириленко Андрій Павлович Миколаївська область Вознесенський Союзу 1-й секретар Миколаївського обкому КП(б) України
Кирилова Марія Григорівна Карело-Фінська РСР Заонезький Нац. заступник завідувача відділу агітації і пропаганди ЦК КП(б) Карело-Фінської РСР
Кириченко Олексій Іларіонович Одеська область Первомайський Союзу 2-й секретар ЦК КП(б) України
Кисельов Віктор Іванович Калінінська область Ржевський Союзу 1-й секретар Калінінського обкому ВКП(б) дообраний 23.03.1952
Кисельов Іван Олександрович Військовий виборчий округ Союзу командир дивізії, полковник
Кисельов Кузьма Венедиктович Полоцька область Глубоцький Союзу заступник голови Ради Міністрів і міністр закордонних справ Білоруської РСР
Кисельов Микола Васильович Омська область Омський-центральний Союзу 1-й секретар Омського обкому ВКП(б)
Китаєв Михайло Іларіонович Саратовська область Єршовський Союзу голова колгоспу імені Ворошилова Новоузенського району
Кияк Григорій Степанович Львівська область Львівський міський Союзу завідувач кафедри рослинництва і луківництва Львівського сільськогосподарського інституту, професор, доктор сільськогосподарських наук дообраний 25.02.1951
Кідін Олександр Миколайович Смоленська область Вяземський Союзу голова Смоленського облвиконкому
Кізатов Жалел Кізатович Казахська РСР Петропавловський Союзу голова Ленінського райвиконкому Північно-Казахстанської області
Кікнадзе Григорій Семенович Аджарська АРСР Батумі-Берія Нац. начальник Закавказької залізниці
Кінжаєв Ході Ісабайович Таджицька РСР Орджонікідзеабадський Нац. голова виконкому Костакозької сільської ради
Кіпшидзе Микола Андрійович Аджарська АРСР Хелвачаурський Нац. професор, завідувач кафедри внутрішніх хвороб Тбіліського медичного інституту, академік АН Грузинської РСР
Кірсанов Яків Михайлович Азербайджанська РСР Бакинський-Дзержинський Нац. 2-й секретар Бакинського міськкому КП(б) Азербайджану
Кірхенштейн Аугуст Мартинович Латвійська РСР Цесіський Нац. голова Президії Верховної ради Латвійської РСР
Клещов Олексій Юхимович Вітебська область Вітебський Союзу голова Ради Міністрів Білоруської РСР
Клименко Василь Костянтинович Сталінська область Артемівський Союзу 2-й секретар Сталінського обкому КП(б) України
Клюкін Микола Михайлович Кіровська область Слобідський Союзу директор Кіровського електромашинобудівного заводу імені Лепсе
Ключенко Віра Петрівна Кримська область Керченський Союзу
Князєва Ганна Василівна Удмуртська АРСР Іжевський Союзу вчителька російської мови і літератури середньої школи № 27 міста Іжевська
Коваленко Георгій Єфремович Грозненська область Грозненський сільський Союзу голова Грозненського облвиконкому
Коваль Микола Григорович Молдавська РСР Оргіївський Нац. 1-й секретар ЦК КП(б) Молдавії
Коваль Олексій Григорович Полтавська область Пирятинський Союзу заступник голови Ради Міністрів Української РСР
Ковальов Герман Васильович Вінницька область Козятинський Союзу начальник Південно-Західного округу залізниць помер 10.08.1952
Ковальов Олексій Родіонович Карело-Фінська РСР Желєзнодорожний Нац. машиніст паровозного депо Петрозаводськ
Ковальова Серафима Григорівна Білоруська РСР Могильовський Нац. контролер відділу технічного контролю Могильовської фабрики штучного шовку імені Куйбишева
Ковальчук Микола Кузьмич Кам'янець-Подільська область Старо-Костянтинівський Союзу міністр держбезпеки Української РСР, генерал-лейтенант
Ковпак Сидір Артемович Сумська область Глухівський Союзу заступник голови Президії Верховної Ради Української РСР, генерал-майор
Коденко Кирило Гаврилович Ворошиловградська область Ворошиловградський Союзу сверлильник тендерно-механічного цеху Ворошиловградського паровозобудівного заводу імені Жовтневої революції
Кожалепесова Бегзада Кара-Калпацька АРСР Чимбайський Нац. голова колгоспу імені Орджонікідзе
Кожевников Степан Пилипович Кіровоградська область Олександрійський Союзу гірничий майстер Олександрійської шахти № 3 «Байдаківська»
Кожедуб Іван Микитович Сумська область Шосткинський Союзу заступник командира 324-ї винищувальної авіаційної дивізії, підполковник авіації
Козак Семен Антонович Молдавська РСР Оргіївський Союзу командир 10-го гвардійського стрілецького корпусу Одеського військового округу, генерал-лейтенант помер 24.12.1953
Козел Олександр Костянтинович Білоруська РСР Слуцький Нац. бригадир тракторної бригади Копильської МТС Бобруйської області помер 16.02.1953
Козиков Федір Олександрович Марійська АРСР Горно-Марійський Нац. голова колгоспу «Смена» села Коротні Горно-Марійського району
Козланюк Петро Степанович Львівська область Бродівський Союзу голова Львівського облвиконкому, письменник дообраний 29.06.1952
Козлов Василь Іванович Бобруйська область Слуцький Союзу голова Президії Верховної ради Білоруської РСР
Козлов Олексій Іванович Казахська РСР Усть-Каменогорський Союзу завідувач сільськогосподарського відділу ЦК ВКП(б)
Козлов Фрол Романович Ленінград Октябрський Союзу 1-й секретар Ленінградського міськкому ВКП(б)
Козлова Олена Борисівна Одеська область Одеський-Ворошиловський Союзу прядильниця прядильного цеху Одеської джутової фабрики імені Хворостіна
Кокая Григорій Нестерович Грузинська РСР Потійський Нац. 1-й секретар Потійського міськкому КП(б) Грузії
Кокорєв Павло Антонович Мордовська АРСР Красносободський Союзу голова Ради Міністрів Мордовської АРСР
Колишев Євген Федорович Кемеровська область Кемеровський Союзу 1-й секретар Кемеровського обкому ВКП(б) помер 28.04.1952
Коломиченко Василь Панасович Курська область Бєлгородський Союзу машиніст паровоза депо Бєлгород
Колпаков Влас Іванович Хакаська автономна область Усть-Абаканський Нац. 1-й секретар Усть-Абаканського райкому ВКП(б)
Колущинський Євген Петрович Красноярський край Ачинський Союзу голова Красноярського крайвиконкому
Компанець Іван Данилович Закарпатська область Хустський Союзу 1-й секретар Закарпатського обкому КП(б) України
Кондаков Олександр Андрійович Карело-Фінська РСР Петрозаводський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Карело-Фінської РСР
Кондратенко Андрій Павлович Сумська область Лебединський Союзу 1-й секретар Сумського обкому КП(б) України
Кондратьєв Григорій Іванович Марійська АРСР Йошкар-Олинський Союзу 1-й секретар Марійського обкому ВКП(б)
Кондратьєва Марія Олексіївна Ульяновська область Радищевський Союзу
Конєв Іван Степанович Військовий виборчий округ Союзу заступник міністра Збройних сил СРСР, маршал СРСР
Коновалов Микола Семенович Калінінська область Новоторжський Союзу 1-й секретар Калінінського обкому ВКП(б)
Кононенко Парасковія Іванівна Українська РСР Чернігівський Нац. голова колгоспу «Більшовик» Прилуцького району
Кононов Семен Костянтинович Якутська АРСР Намський Нац. голова виконкому наслєга (сільради) Тіт-Ари
Константинов Георгій Степанович Єврейська автономна область Ленінський-Сталінський Нац. секретар Сталінського райкому ВКП(б)
Корепанов Павло Петрович Вологодська область Харовський Союзу голова Вологодського облвиконкому
Корепанова Марія Іванівна Удмуртська АРСР Ярський Нац. завідувач молочнотоварної ферми колгоспу імені Кагановича Ярського району
Корнєєв Микола Степанович Молдавська РСР Бельцький сільський Союзу 1-й заступник голови Ради Міністрів Молдавської РСР
Корнієць Леонід Романович Волинська область Камінь-Каширський Союзу 1-й заступник голови Ради Міністрів Української РСР
Корнійчук Олександр Євдокимович Київська область Київський сільський Союзу письменник, голова Спілки радянських письменників України
Корнілов Микола Михайлович Якутська АРСР Олекминський Нац. вчитель, директор 2-ї Нерюктяїнської середньої школи Олекминського улусу
Коробов Іван Григорович Сталінська область Макіївський Союзу обер-майстер доменного цеху Макіївського металургійного заводу імені Кірова помер 28.01.1952
Коротєєв Костянтин Аполонович Читинська область Борзенський Союзу командувач військ Забайкальського військового округу, генерал-полковник помер 4.01.1953
Коротков Сергій Ксенофонтович Чуваська АРСР Шумерлінський Союзу голова колгоспу імені Леніна Вурнарського району
Коротченко Дем'ян Сергійович Дніпропетровська область Амур-Нижньодніпровський Союзу голова Ради Міністрів Української РСР
Корхмазян Сергій Аркадійович Вірменська РСР Діліжанський Нац. міністр держбезпеки Вірменської РСР, полковник
Корчагін Павло Миколайович Чкаловська область Чкаловський міський Союзу 1-й секретар Чкаловського обкому ВКП(б)
Косарєва Ганна Василівна Орловська область Орловський міський Союзу
Косигін Олексій Миколайович РРФСР Івановський Нац. заступник голови Ради Міністрів СРСР, міністр легкої промисловості СРСР
Костенко Петро Іванович Красноярський край Красноярський Союзу начальник цеху Красноярського паровозовагоноремонтного заводу
Костогриз Сергій Андрійович Українська РСР Ворошиловградський Нац. 1-й секретар Кадіївського міськкому КП(б) України
Костюк Самуїл Семенович Білоруська РСР Глубоцький Нац. міністр сільського господарства Білоруської РСР
Костюченко Сергій Пилипович Житомирська область Житомирський міський Союзу 1-й секретар Житомирського обкому КП(б) України
Котельникова Зінаїда Василівна Молотовська область Осинський Союзу агроном колгоспу «Ильич» Осинського району
Кохреїдзе Шалва Федорович Грузинська РСР Тбіліський-Ленінський Нац. машиніст-інструктор паровозного депо Тбілісі Закавказької залізниці
Кочергов Василь Микитович Краснодарський край Новоросійський Союзу начальник об'єднання «Краснодарнефть»
Кочинян Антон Ервандович Вірменська РСР Ленінаканський Союзу голова Ради Міністрів Вірменської РСР дообраний 22.03.1953
Кочламазашвілі Йосип Дмитрович Аджарська АРСР Батумі-Шаумянський Нац. голова Грузинської республіканської ради профспілок
Кочубей Антон Самійлович Станіславська область Печеніжинський Союзу 1-й секретар Чернелицького райкому КП(б)У
Кошкін Микола Олександрович Хабаровський край Амурсько-Колимський Союзу
Крамаренко Меланія Іванівна Ростовська область Ростовський-Ленінський Союзу
Крапівін Іван Миколайович Свердловська область Первоуральський Союзу майстер прокату Первоуральського новотрубного заводу імені Сталіна
Красенков Борис Васильович Омська область Омський-Молотовський Союзу майстер-штампувальник Омського машинобудівного заводу
Кривонос Петро Федорович Українська РСР Артемівський Нац. начальник Донецького округу залізниць
Крилов Леонід Іванович Орловська область Орловський сільський Союзу 1-й секретар Орловського обкому ВКП(б)
Крилов Микола Іванович Сахалінська область Южно-Сахалінський Союзу заступник командувач військ Далекосхідного військового округу, генерал армії
Крилов Митрофан Григорович Татарська АРСР Чистопольський Союзу машиніст Юдінського паровозного депо помер 28.04.1953
Криштофович Мирон Омелянович Брестська область Кобринський Союзу голова Брестського облвиконкому
Круглов Сергій Іванович Казахська РСР Семипалатинський Союзу 2-й секретар ЦК КП(б) Казахстану
Кружков Володимир Семенович Курська область Щигровський Союзу 1-й заступник завідувача відділу пропаганди і агітації ЦК ВКП(б)
Крукліс Антон Юліанович Латвійська РСР Даугавпілський Нац. слюсар паровозного депо станції Даугавпілс
Круміньш Віліс Карлович Латвійська РСР Краславський Нац. 1-й секретар ЦК ЛКСМ Латвії
Крупеня Василь Микитович Башкирська АРСР Стерлітамацький Нац. 1-й секретар Стерлітамацького райкому ВКП(б)
Крюков Дмитро Миколайович Тюменська область Ішимський Союзу голова Тюменського облвиконкому
Крюндель Август Францович Естонська РСР Таллінський-Ниммеський Нац. 1-й секретар Таллінського міськкому КП(б) Естонії
Куанишпаєв Калібек Казахська РСР Кустанайський Нац. актор Казахського державного академічного театру драми
Кувикін Степан Іванович Башкирська АРСР Уфимський міський Союзу начальник об'єднання «Башнефть»
Кувшинов Петро Іванович Миколаївська область Миколаївський Союзу майстер, начальник дільниці Миколаївського механічного заводу
Кугушева Ганна Володимирівна Чуваська АРСР Чебоксарський сільський Нац. старший інженер з техніки безпеки відділу головного технолога Чебоксарського заводу резинотехнічних виробів
Кудайбергенов Утеу Казахська РСР Актюбинський Нац. голова колгоспу «Карасай» Іргизького району Актюбинської області
Кудайбердиєва Кали Киргизька РСР Іссик-Кульський Нац. голова виконкому Теміровської сільської ради Іссик-Кульського району
Куджіашвілі Іван Петрович Грузинська РСР Горійський Нац. 1-й секретар Горійського райкому КП(б) Грузії
Кудрявцев Олександр Васильович Бурят-Монгольська АРСР Улан-Уденський міський Союзу 1-й секретар Бурят-Монгольського обкому ВКП(б)
Кудрявцева Катерина Олександрівна Карело-Фінська РСР Сегежський міський Нац. заступник голови Сегежського райвиконкому
Кудряєв Володимир Георгійович Білоруська РСР Оршанський Нац. 1-й секретар Вітебського обкому КП(б) Білорусії
Кудряшов Геннадій Якович Костромська область Шар'їнський Союзу лісоруб, бригадир бригади електропильників
Кудь Мусій Васильович Полтавська область Золотоніський Союзу голова колгоспу імені XVIII партз'їзду села Мутихи Іркліївського району
Кузик Леонід Іванович Омська область Тарський Союзу голова Омського облвиконкому
Кузнецов Андрій Олексійович Ленінград Ждановський Союзу
Кузнецов Василь Васильович РРФСР Сталінградський Нац. голова ВЦРПС
Кузнецов Василь Миколайович Мордовська АРСР Рузаївський Союзу машиніст паровозного депо станції Рузаївка
Кузнецов Іван Петрович Воронезька область Борисоглібський Союзу голова Воронезького облвиконкому
Кузнецов Іван Степанович Костромська область Галицький Союзу 1-й секретар Костромського обкому ВКП(б)
Кузнецов Олександр Олексійович РРФСР Сєверний Нац. начальник Головного управління Північного морського шляху
Кузнецова Клавдія Степанівна Брянська область Клинцовський Союзу секретар ВЦРПС
Кузьмінський Олександр Михайлович Вологодська область Велико-Устюзький Союзу 1-й секретар Велико-Устюзького райкому ВКП(б) дообраний 16.07.1950
Кузьмін Михайло Васильович Комі АРСР Воркутинський Нац. начальник топогеодезичної контори комбінату «Воркутауголь», інженер-майор військ МВС СРСР
Кулаков Федір Давидович Пензенська область Пензенський сільський Союзу голова Пензенського облвиконкому
Кулатов Турабай Киргизька РСР Узгенський Нац. голова Президії Верховної ради Киргизької РСР
Кулієв Теймур Імам Кулі огли Азербайджанська РСР Сабірабадський Союзу голова Ради Міністрів Азербайджанської РСР
Кулов Кубаді Дмитрович Північно-Осетинська АРСР Північно-Осетинський Союзу 1-й секретар Північно-Осетинського обкому ВКП(б)
Кулумбекова Марія Григорівна Північно-Осетинська АРСР Архонський Нац. секретар Північно-Осетинського обкому ВЛКСМ
Кулухов Ілля Давидович Південно-Осетинська автономна область Джавський Нац. голова Південно-Осетинського облвиконкому
Кульмамедов Аман Туркменська РСР Туркмен-Калінський Нац. режисер Туркменського драматичного театру імені Сталіна
Кумець Ганна Трохимівна Білоруська РСР Новогрудський Нац. голова колгоспу імені Кірова Любчанського району
Кунаєв Дінмухамед Ахмедович Казахська РСР Чимкентський сільський Союзу президент Академії наук Казахської РСР дообраний 29.03.1953
Купрадзе Віктор Дмитрович Південно-Осетинська автономна область Знаурський Нац. міністр освіти Грузинської РСР, академік АН Грузинської РСР дообраний 24.06.1951
Купріянова Пелагія Іванівна Чуваська АРСР Ібресинський Нац. вчителька Сігачинської неповної середньої школи
Курбанаєва Халіма Абдулівна Башкирська АРСР Уфимський міський Нац. вчителька Уфимської школи-інтернату
Курбанов Аман Мамедович Туркменська РСР Красноводський Нац. 1-й секретар Небіт-Дагського міськкому КП(б) Туркменії
Курбанова Мумінат Дагестанська АРСР Буйнакський Нац. голова колгоспу імені Леніна аулу Убехі Цудахарського району
Курганова Марія Яківна Башкирська АРСР Мелеузівський Союзу начальник Федоровської районної державної насіннєвої інспекції
Курмашева Асьма Карабеківна Казахська РСР Акмолинський Нац. вчителька
Курочкін Євген Григорович Бурят-Монгольська АРСР Улан-Уденський паровозобудівний Нац. стругальник Улан-Уденського паровозо-вагонного заводу
Курчатов Ігор Васильович Свердловська область Свердловський-Ленінський Союзу академік АН СРСР, директор Інституту атомної енергії АН СРСР
Кутирьов Олексій Михайлович Мурманська область Кандалакшський Союзу 1-й секретар Мурманського обкому ВКП(б)
Кутлиєв Нобат Туркменська РСР Чарджоуський міський Нац. голова колгоспу імені Жданова Ястепінської аулради Чарджоуського району Чарджоуської області
Кутлушин Ахмадіша Кутлушинович Башкирська АРСР Туймазинський Нац. голова колгоспу «Тугаряк» Шаранського району
Куусінен Отто Вільгельмович Карело-Фінська РСР Куркійокський Нац. голова Президії Верховної ради Карело-Фінської РСР
Кучава Митрофан Іонович Грузинська РСР Сухумський міський Нац. завідувач адміністративного відділу ЦК КП(б) Грузії дообраний 27.05.1951
Лааз Тамара Карлівна Естонська РСР Таллінський-Морський Нац. завідувач навчальної частини Таллінської середньої школи № 21
Лавочкін Семен Олексійович Горьковська область Горьковський-Сталінський Союзу генеральний конструктор авіаційної техніки
Лаврентьєва Ганна Петрівна Тувинська автономна область Шагонарський Нац. вчителька Кизилської середньої школи
Лаврентьєва Наталія Іванівна Татарська АРСР Єлабузький Союзу ткаля Казанського льонокомбінату імені Леніна
Ладанов Петро Федорович Ленінградська область Волховський Союзу голова Ленінградського міськвиконкому дообраний 23.03.1952
Лайвіньш Вільгельм Янович Латвійська РСР Ризький сільський Союзу голова Ризького райвиконкому
Ланцов Петро Якимович Брянська область Бежецький Союзу головний інженер Брянського машинобудівного заводу
Лапшин Антон Прокопович Комі АРСР Сисольський Нац. лісоруб Чухломського лісопункту Сисольського ліспромгоспу
Ларін Яків Васильович Сталінградська область Михайловський Союзу голова Сталінградського облвиконкому
Ларіонов Олексій Миколайович Рязанська область Рязанський міський Союзу 1-й секретар Рязанського обкому ВКП(б)
Латкіна Людмила Іванівна Комі АРСР Сиктивкарський Нац. вчителька початкових класів, завуч Сиктивкарської середньої школи № 1
Латунов Іван Сергійович Архангельська область Архангельський міський Союзу 1-й секретар Архангельського обкому ВКП(б)
Лаурістін Ольга Антонівна Естонська РСР Харьюський східний Нац. міністр кінематографії Естонської РСР
Лацис Віліс Тенісович Латвійська РСР Кіровський Нац. голова Ради Міністрів Латвійської РСР
Лебедєв Іван Кононович Пензенська область Пензенський міський Союзу 1-й секретар Пензенського обкому ВКП(б)
Лебедєв Йосип Дмитрович Узбецька РСР Шахрисябзький Нац. гідротехник, головний інженер тресту «Середньоазводпроект»
Лебедєв Олександр Олексійович Ленінград Московський Союзу завідувач кафедри електрофізики Ленінградського державного університету, академік АН СРСР дообраний 31.05.1953
Лебедєва Зінаїда Олександрівна Москва Сокольницький Союзу директор Центрального туберкульозного інституту
Лебедков Андрій Дмитрович Московська область Сталіногорський Союзу начальник комбінату «Москвавугілля»
Левицька Марія Яківна Кіровоградська область Ново-Український Союзу ланкова колгоспу імені Ворошилова Ново-Українського району
Левкова Тетяна Василівна Пензенська область Нижньо-Ломовський Союзу
Левоєва Ганна Андріївна Карело-Фінська РСР Прионезький Нац. голова виконкому Вехручейської сільської ради Шелтозерсього району
Лееде Вальдар Янович Естонська РСР Тартуський міський Нац. 1-й секретар Тартуського міськкому КП(б) Естонії
Лежнін Тимофій Іванович Марійська АРСР Марі-Турекський Нац. бригадир тракторної бригади Косолаповської МТС
Леїньш Пауліс Янович Латвійська РСР Талсинський Нац. президент Академії наук Латвійської РСР, професор сільськогосподарської академії Латвійської РСР
Лелашвілі Михайло Михайлович Грузинська РСР Тбіліський-ім.26 комісарів Нац. голова Тбіліського міськвиконкому
Ленчевський Костянтин Миколайович Башкирська АРСР Белебеєвський Нац. голова колгоспу імені Леніна Белебеєвського району
Леонов Василь Антонович Білоруська РСР Горецький Нац. завідувач кафедри дитячих хворіб Мінського медичного інституту, академік АН Білоруської РСР
Леонов Леонід Максимович Московська область Загорський Союзу письменник, секретар правління Спілки письменників СРСР
Леськова Марія Антонівна Кам'янець-Подільська область Проскурівський міський Союзу голова колгоспу імені Калініна Меджибізького району
Липка Федір Филимонович Тернопільська область Крем'янецький Союзу голова виконкому Кордишівської сільської ради
Лисенко Марія Григорівна Київська область Богуславський Союзу голова колгоспу «Соціалістична перемога» села Матвіївки Старченківського району
Лисенко Трохим Денисович Одеська область Одеський сільський Союзу президент Всесоюзної сільськогосподарської академії імені Леніна, академік АН СРСР
Лисов Петро Миколайович Удмуртська АРСР Сарапульський Союзу 1-й секретар Удмуртського обкому ВКП(б)
Литвинов Павло Андрійович Вологодська область Череповецький Союзу головний агроном Череповецького районного сільськогосподарського відділу
Литовченко Григорій Павлович Херсонська область Каховський Союзу голова колгоспу імені Сталіна села Рівне Генічеського району
Лихачов Дмитро Іванович Курська область Старо-Оскольський Союзу
Лихачов Іван Олексійович Московська область Митищинський Союзу директор Московського автомобільного заводу імені Сталіна
Лихачова Євдокія Василівна Вірменська РСР Ленінаканський Нац. прядильниця Ленінаканського текстильного комбінату
Личук Юстин Тодорович Українська РСР Станіславський Нац. голова колгоспу «Перше травня» села Стецева Снятинського району
Лобанок Володимир Єлисейович Білоруська РСР Мозирський сільський Нац. 1-й секретар Поліського обкому КП(б) Білорусії
Лобастов Іван Гур'янович Красноярський край Єнісейський Союзу капітан річкового теплоходу «Иосиф Сталин»
Лобсанов Будажап Лобсанович Бурят-Монгольська АРСР Баргузинський Нац. 2-й секретар Бурят-Монгольського обкому ВКП(б)
Логвиненко Михайло Ілліч Сталінська область Горлівський Союзу начальник Горлівської шахти № 1/3 «Кочегарка»
Логінова Ганна Яківна Карело-Фінська РСР Сортавальський сільський Нац. завідуюча Піртіпохської початкової школи Сортавальського району
Ломбак Йоган Якович Естонська РСР Тартуський південний Нац. військовий комісар Естонської РСР, генерал-майор
Лукашевич Олексій Петрович Воронезька область Богучарський Союзу
Лук'янов Володимир Васильович Івановська область Шуйський Союзу 1-й секретар Івановського обкому ВКП(б)
Лучинський Олександр Олександрович РРФСР Ленінградський сільський Нац. командувач військ Ленінградського військового округу, генерал армії
Львова Парасковія Федорівна Воронезька область Новохоперський Союзу
Людников Іван Ілліч Військовий виборчий округ Нац. заступник головнокомандувача Групи радянських окупаційних військ в Німеччині, генерал-полковник
Люскова Олександра Євгенівна Вологодська область Сокольський Союзу завідуюча племінної свиноферми колгоспу «Будённовец» Междурєченського району
Лялікова Надія Іванівна Курганська область Шумахинський Союзу завідуюча Чумлякського сільського лікувального пункту Щучанського району
Ляудіс Казимир Францович Литовська РСР Утенський Нац. заступник голови Ради Міністрів Литовської РСР, міністр сільського господарства Литовської РСР
Ляшко Марія Феофанівна Дніпропетровська область Ново-Московський Союзу зоотехнік колгоспу імені Петровського Царичанського району
Мавлянов Абдуразак Узбецька РСР Наманганський міський Нац. секретар ЦК КП(б) Узбекистану
Магомаєв Джамаледдін Муслімович Азербайджанська РСР Сальянський Нац. заступник голови Ради Міністрів Азербайджанської РСР
Магомедова Айшат Магомедівна Дагестанська АРСР Ботліхський Нац. 2-й секретар Гергебільського райкому ВКП(б)
Маджидова Рабія Узбецька РСР Бухарський сільський Нац. голова колгоспу імені Стаханова Гіждуванського району Бухарської області
Мажиєв Бальжиніма національні округи Агінський Бурят-Монгольський національний округ Нац. голова колгоспу імені Кірова Могойтуйського району
Мазуров Кирило Трохимович Пінська область Дрогичинський Союзу 1-й секретар Мінського міськкому КП(б) Білорусії
Максимов Федір Павлович Курська область Льговський Союзу голова колгоспу «Красный Октябрь» Рильського району
Малахов Микола Микитович Приморський край Приморський Союзу капітан турбоелектроходу «Вячеслав Молотов»
Маленков Георгій Максиміліанович Москва Ленінградський Союзу секретар ЦК ВКП(б), заступник голови Ради Міністрів СРСР
Малехоньков Григорій Андрійович Куйбишевська область Сергіївський Союзу голова Куйбишевського облвиконкому
Малиновський Родіон Якович РРФСР Далеко-Східний Нац. головнокомандувач військ на Далекому Сході, маршал СРСР
Малишев В'ячеслав Олександрович Московська область Кунцевський Союзу заступник голови Ради Міністрів СРСР
Малінін Михайло Сергійович Військовий виборчий округ Нац. начальник Головного штабу - заступник головнокомандувача Сухопутних військ СРСР, генерал-полковник
Мальбахов Тімбора Кубатійович Кабардинська АРСР Майський Нац. секретар Кабардинського обкому ВКП(б)
Мальцев Микола Ілліч Казахська РСР Карагандинський міський Союзу начальник Карагандинської шахти імені Жданова
Мальцев Михайло Васильович Татарська АРСР Бугульмінський Нац. головний геолог об'єднання «Татнефть»
Мальцев Терентій Семенович Курганська область Шадринський Союзу директор Шадринської дослідної станції колгоспу «Заветы Ленина» Шадринського району
Малютін Андрій Миронович Азербайджанська РСР Бакинський-Кіровський Союзу завідувач відділу ЦК КП(б) Азербайджану
Мамаєв Роман Михайлович Марійська АРСР Оршанський Нац. голова Президії Верховної ради Марійської АРСР
Мамбетов Болот Мамбетович Киргизька РСР Канський Нац. 1-й секретар Фрунзенського обкому КП(б) Киргизії
Мамедов Газанфар Джафар огли Азербайджанська РСР Геокчайський Нац. секретар ЦК КП(б) Азербайджану
Мамедов Джебраїл Ібрагім огли Нахічеванська АРСР Джагринський Нац. голова Президії Верховної ради Нахічеванської АРСР
Мамедова Джерен Туркменська РСР Тахтинський Нац. секретар, 1-й секретар ЦК ЛКСМ Туркменії
Мамедсеїдова Гульджан Туркменська РСР Чарджоуський сільський Нац. голова виконкому Ходжа-Кенепсинської сільської ради Дейнауського району
Мамієв Мойсей Ілліч Північно-Осетинська АРСР Ірафський Нац. міністр внутрішніх справ Північно-Осетинської АРСР
Мамулов Степан Соломонович Абхазька АРСР Сухумський міський Нац. заступник міністра внутрішніх справ СРСР, генерал-лейтенант репресований 29.07.1953
Мануїльський Дмитро Захарович Ровенська область Костопільський Союзу заступник голови Ради Міністрів Української РСР, міністр закордонних справ Української РСР
Маргарян Сінот Оганесович Вірменська РСР Арташатський Нац.
Мардєєв Хузій Шаймарданович Татарська АРСР Єлабузький Нац. голова колгоспу імені Молотова Чіліїнського району
Маркарян Рубен Амбарцумович Дагестанська АРСР Дербентський Союзу міністр внутрішніх справ Дагестанської АРСР, генерал-лейтенант
Марков Василь Сергійович Полтавська область Лубенський Союзу 1-й секретар Полтавського обкому КП(б) України
Мартиненко Іван Михайлович Полтавська область Гадяцький Союзу голова Полтавського облвиконкому
Мартинов Григорій Олексійович Чуваська АРСР Вурнарський Нац. завідувач сільськогосподарського відділу Чуваського обкому ВКП(б)
Мартиросян Майрам Петросівна Вірменська РСР Артикський Нац. студентка агротехнічного факультету Єреванського сільськогосподарського інституту
Мартьянова Катерина Василівна Москва Фрунзенський Союзу директор середньої школи № 29 імені Грибоєдова міста Москви
Марфенков Іван Гаврилович Смоленська область Смоленський сільський Союзу
Марченко Павло Омелянович Красноярський край Канський Союзу
Матвєєва Людмила Сергіївна Московська область Подольський Союзу вчителька російської мови і літератури чоловічої середньої школи № 3 міста Подольська
Материкова Марія Прокопівна РРФСР Ленінградський міський Нац. ткаля Ленінградської прядильно-ткацької фабрики «Рабочий»
Матіашвілі Тамара Михайлівна Грузинська РСР Тбіліський-Орджонікідзевський Нац. вчителька, директор жіночої середньої школи № 2 міста Тбілісі
Матуліс Юозас Юозович Литовська РСР Мажейкський Нац. президент Академії наук Литовської РСР
Махль Ріхард Томасович Естонська РСР Ракверський південний Нац. директор Таллінського політехнічного інституту
Махмудов Насир Кара-Калпацька АРСР Шаббазький Нац. слухач Вищої партійної школи при ЦК ВКП(б)
Махмудов Хамро Узбецька РСР Бухарський міський Нац. голова Бухарського облвиконкому
Маціяускас Іван Іванович (Йонас Йонович) Литовська РСР Утенський Союзу військовий комісар Литовської РСР, генерал-майор
Мацкевич Володимир Володимирович Кіровоградська область Ново-Георгіївський Союзу 1-й заступник голови Ради Міністрів Української РСР
Машеров Петро Миронович Могильовська область Горецький Союзу 1-й секретар ЦК ЛКСМ Білорусії
Мгеладзе Акакій Іванович Грузинська РСР Сухумський Союзу 1-й секретар Абхазького обкому КП(б) Грузії
Медведєв Дементій Леонтійович Кіровська область Совєтський Союзу 1-й секретар Молотовського сільського райкому ВКП(б)
Меджидов Магомед Меджидович Дагестанська АРСР Хунзахський Нац. голова Ради Міністрів Дагестанської АРСР дообраний 30.09.1951
Медін Михайло Семенович Рязанська область Рязанський сільський Союзу бригадир монтажників
Межова Варвара Василівна Чкаловська область Орський Союзу кочегар котельного цеху Орської ТЕЦ
Мельник Дмитро Никанорович Сахалінська область Олександрівський Союзу 1-й секретар Сахалінського обкому ВКП(б)
Мельников Леонід Георгійович Київська область Київський-Ленінський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) України
Мельников Роман Юхимович Узбецька РСР Бухарський сільський Союзу 2-й секретар ЦК КП(б) Узбекистану
Мерденова Клавдія Урусівна Північно-Осетинська АРСР Кіровський Нац. голова колгоспу імені Молотова Кіровського району
Мередова Амандурсун Туркменська РСР Марийський сільський Нац. голова колгоспу «Шатлик» Сагар-Чагінського району Марийської області
Мерецков Кирило Панасович Карело-Фінська РСР Кемський Союзу командувач військ Біломорського військового округу, маршал СРСР
Меркушкін Григорій Якович Мордовська АРСР Саранський сільський Нац. міністр освіти Мордовської АРСР
Метляєв Павло Кузьмич Бурят-Монгольська АРСР Тарбагатайський Нац. головний агроном Заіграєвського аймачного сільськогосподарського відділу
Мехнєцов Федір Сергійович Вологодська область Бабаєвський Союзу лісоруб-моторист електропили, бригадир поточної лінії Бєлоручейського ліспромгоспу Витєгорського району
Мєхоношин Панас Петрович національні округи Комі-Пермяцький національний округ Нац. голова колгоспу імені Ворошилова Кудимкарського району
Мироненко Парасковія Іванівна Українська РСР Полтавський Нац. зоотехнік, завідуюча тваринницькими фермами колгоспу імені Тельмана Оболонського району
Миронов Ліверій Євграфович Кабардинська АРСР Ельбруський Нац. начальник високогірної шахти рудника Джиддінського гірничо-металургійного комбінату
Михайлов Микола Олександрович РРФСР Ставропольський Нац. 1-й секретар ЦК ВЛКСМ
Михайлов Михайло Григорович Ленінградська область Гатчинський Союзу ланковий колгоспу імені Кірова Гатчинського району
Михайлов Федір Мойсейович Молдавська РСР Дубосарський Нац. голова колгоспу імені Котовського Дубосарського району
Михайлова Катерина Марківна Ленінградська область Волховський Союзу померла 6.12.1951
Мікаелян Сурен Агасійович Вірменська РСР Апаранський Нац. міністр освіти Вірменської РСР
Мікоян Анастас Іванович Вірменська РСР Єреванський-Сталінський Нац. заступник голови Ради Міністрів СРСР
Мікоян Артем Іванович РРФСР Казанський Нац. авіаконструктор, головний конструктор ОКБ
Мінін Петро Васильович Архангельська область Архангельський-Приморський Союзу голова Архангельського облвиконкому
Мірза-Ахмедов Мансур Узбецька РСР Андижанський міський Нац. 1-й секретар Андижанського обкому КП(б) Узбекистану
Мірзаєв Тішабай Узбецька РСР Андижанський сільський Нац. голова колгоспу імені Дзержинського Андижанського району Андижанської області помер 1950
Міркасимов Мір Асадулла Мір Алескер огли Азербайджанська РСР Хачмазький Нац. академік Академії наук Азербайджанської РСР, доктор медичних наук, професор-хірург
Мірцхулава Олександр Йорданович Абхазька АРСР Гальський сільський Нац. слухач Вищої партійної школи при ЦК ВКП(б) репресований .03.1952
Мітін Марко Борисович РРФСР Іркутський Нац. заступник голови Всесоюзного товариства із розповсюдження політичних і наукових знань, академік АН СРСР
Мітюшев Дмитро Васильович Комі АРСР Усть-Вимський Нац. директор Усть-Вимської МТС
Міцкевич Костянтин Михайлович (Якуб Колас) Барановицька область Новогрудський Союзу письменник
Мокрушин Василь Михайлович Кемеровська область Кемеровський Союзу 1-й секретар Кемеровського обкому ВКП(б) дообраний 29.06.1952
Молотов В'ячеслав Михайлович Москва Молотовський Союзу заступник голови Ради Міністрів СРСР
Мордовець Йосип Лаврентійович Молдавська РСР Бендерський Союзу міністр держбезпеки Молдавської РСР, генерал-майор
Морозов Петро Федорович Тамбовська область Кірсановський Союзу голова Тамбовського облвиконкому
Москаленко Валентин Іванович Естонська РСР Пайдеський Нац. міністр держбезпеки Естонської РСР
Москаленко Кирило Семенович Станіславська область Надвірнянський Союзу командувач військ Московського району протиповітряної оборони (ППО) СРСР, генерал-полковник
Москвін Василь Арсентійович Кемеровська область Анжеро-Судженський Союзу голова Кемеровського облвиконкому
Мошенський Пилип Савелійович Омська область Омський сільський Союзу
Мошніков Іван Васильович Ленінградська область Лодейнопольський Союзу капітан річкового пароплаву «Володарський»
Музруков Борис Глібович РРФСР Челябінський Нац. начальник комбінату № 817 (місто Челябінськ-40), генерал-майор інженерно-танкової служби
Мулькамонов Джифон Горно-Бадахшанська автономна область Рушанський Нац. 1-й секретар Шугнанського райкому КП(б) Таджикистану
Мулявко Августа Матвіївна Казахська РСР Талди-Курганський Союзу
Муратов Зіннят Ібетович Татарська АРСР Казанський сільський Союзу 1-й секретар Татарського обкому ВКП(б)
Муратов Федір Миколайович Астраханська область Астраханський міський Союзу 1-й секретар Астраханського обкому ВКП(б)
Мустафаєв Імам Дашдемір огли Азербайджанська РСР Хачмазський Союзу міністр сільського господарства Азербайджанської РСР
Мусхелішвілі Микола Іванович Грузинська РСР Тбіліський сільський Союзу президент Академії наук Грузинської РСР
Мухіна Парасковія Іванівна Горьковська область Дзержинський Союзу старший майстер Дзержинського заводу імені Свердлова
Мухітдінов Нуритдін Акрамович Узбецька РСР Наманганський сільський Нац. 1-й секретар Наманганського обкому КП(б) Узбекистану
Мятієв Сеїдназар Туркменська РСР Каахкинський Нац. 1-й секретар Ашхабадського обкому КП(б) Туркменії
Набієв Малік Расулович Узбецька РСР Термезький Нац. головний агроном Джар-Курганського районного відділу сільського господарства
Надирбабаєва Она Таджицька РСР Науський Нац. голова колгоспу «Кзил Аскер» Пролетарського району
Назаренко Іван Дмитрович Чернігівська область Прилуцький Союзу секретар ЦК КП(б)У
Назаров Павло Назарович Чуваська АРСР Канашський Союзу машиніст депо станції Канаш Казанської залізниці
Назаров Сафаралі Таджицька РСР Шуроабадський Нац.
Назарова Ніна Степанівна Дніпропетровська область Дніпродзержинський Союзу конструктор Дніпровського металургійного заводу імені Дзержинського
Назірова Міна Башир кизи Азербайджанська РСР Закатальський Нац. голова виконкому Сувагільської сільської ради Закатальського району
Намсараєв Хоца Намсарайович Бурят-Монгольська АРСР Кяхтінський Нац. письменник
Нарсія Григорій Овсійович Грузинська РСР Кутаїський Нац. 1-й секретар Кутаїського міськкому КП(б) Грузії
Натрошвілі Арчил Георгійович Грузинська РСР Сігнахський Нац. директор Грузинського науково-дослідного інституту (НДІ) тваринництва
Наумкін Никанор Зотович Башкирська АРСР Мелеузівський Нац. голова колгоспу імені Максима Горького села Волостновки Юмагузінського району
Недосєкін Віктор Іванович Свердловська область Свердловський-Сталінський Союзу 1-й секретар Свердловського обкому ВКП(б)
Немежиков Тарас Миколайович Красноярський край Абаканський Союзу 1-й секретар Хакаського обкому ВКП(б)
Немчинов Микола Матвійович Карело-Фінська РСР Кемський міський Нац. голова колгоспу «12-я годовщина Октября»
Нерсесян Степан Сергійович Вірменська РСР Єреванський-Кіровський Нац.
Несмєянов Олександр Миколайович Москва Совєтський Союзу ректор Млсковського державного університету, академік АН СРСР
Ниммік Валло Юханович Естонська РСР Ракверський північний Нац. змінний майстер цементного заводу «Пунане Кунда»
Нікітін Костянтин Іванович Туркменська РСР Тедженський Нац. міністр фінансів Туркменської РСР
Нікітін Павло Миколайович Удмуртська АРСР Можгинський Союзу голова Ради Міністрів Удмуртської АРСР
Ніколаєв Борис Федорович Ленінградська область Виборзький Союзу 2-й секретар Ленінградського обкому ВКП(б)
Ніколаєв Костянтин Кузьмич Свердловська область Сєровський Союзу голова Свердловського облвиконкому
Нікольський Інокентій Михайлович Іркутська область Іркутський північний Союзу голова Іркутського облвиконкому
Ніязов Амін Ірматович Узбецька РСР Наманганський сільський Союзу голова Президії Верховної ради Узбецької РСР
Новик Альфонс Андрійович Латвійська РСР Резекненський Союзу міністр держбезпеки Латвійської РСР
Нормурадова Іхболь Таджицька РСР Сталінабадський сільський Нац. бригадир ватного цеху Сталінабадської швейної фабрики
Носов Григорій Іванович Челябінська область Магнітогорський Союзу директор Магнітогорського металургійного комбінату імені Сталіна помер 7.08.1951
Нургазієва Фатіма Нургазіївна Киргизька РСР Караванський Нац. міністр охорони здоров'я Киргизької РСР
Нурутдінов Сіродж Кара-Калпацька АРСР Куйбишевський Нац. секретар ЦК КП(б) Узбекистану
Нюнка Владас Юозович Литовська РСР Укмергський Союзу секретар ЦК КП(б) Литви
Обносов Петро Степанович Таджицька РСР Ленінабадський міський Нац. 1-й секретар Ленінабадського обкому КП(б) Таджикистану
Обухов Макар Михайлович національні округи Коряцький національний округ Нац. голова Коряцького окрвиконкому помер 31.12.1952
Оглоблін Олексій Олексійович Смоленська область Рославльський Союзу завідувач кафедри госпітальної хірургії Смоленського медичного інституту, професор
Одар Георг Олександрович Естонська РСР Ківіиліський Нац. прохідник шахти «Кукрезе»
Озарський Едуард Йосипович Литовська РСР Паневежський міський Нац. секретар ЦК КП(б) Литви
Озолінь Карл Мартинович Латвійська РСР Валмієрський Нац. відповідальний редактор газети «Циня»
Олексенко Степан Антонович Українська РСР Дрогобицький Нац. 1-й секретар Дрогобицького обкому КП(б) України
Олійник Захар Федорович Київська область Таращанський Союзу голова Київського облвиконкому помер 16.10.1951
Омаров Ільяс Омарович Казахська РСР Чимкентський міський Нац. секретар ЦК КП(б) Казахстану з пропаганди і агітації
Ондар Сєрее Караолович Тувинська автономна область Кизилський міський Нац. слюсар-моторист Кизилських авторемонтних майстерент
Оніка Раїса Діонісіївна Молдавська РСР Кишинівський сільський Союзу студентка Кишинівського державного університету
Органов Микола Миколайович Приморський край Владивостоцький Союзу 1-й секретар Приморського крайкому ВКП(б)
Орлов Григорій Васильович Саратовська область Балашовський Союзу дообраний 28.10.1951
Орлов Олексій Петрович Пензенська область Сердобський Союзу хірург, головний лікар Сердобської районної лікарні помер 19.04.1951
Орлова Зіновія Олексіївна Ленінград Смольнинський Союзу вчителька російської мови середньої школи № 166 міста Ленінграда
Орловський Кирило Прокопович Бобруйська область Бобруйський Союзу голова колгоспу «Рассвет» Кіровського району
Оруджев Сабіт Атайович Нахічеванська АРСР Єнгіджинський Нац. начальник Головного управління Міністерства із видобутку нафти в західних районах СРСР дообраний 24.05.1953
Осипов Георгій Іванович Комі АРСР Сиктивкарський Союзу 1-й секретар Комі обкому ВКП(б)
Осипов Іван Васильович Мордовська АРСР Ардатовський Нац. 1-й секретар Ардатовського райкому ВКП(б)
Осипов Олександр Петрович Карело-Фінська РСР Суоярвський Нац. секретар ВЦРПС
Осипов Петро Дмитрович Воронезька область Воронезький міський Союзу голова Воронезького міськвиконкому
Остров Ян Петрович Латвійська РСР Кулдігський Союзу заступник голови Ради Міністрів Латвійської РСР
Отке національні округи Чукотський національний округ Нац. голова Чукотського окрвиконкому
Оя Вольдемар Карлович Естонська РСР Пярнуський міський Нац. директор неповної середньої школи волості Тистама Пярнумаського повіту
Павленко Петро Андрійович РРФСР Краснодарський Нац. письменник, член редколегії журналу «Знамя» помер 16.06.1951
Павлов Яків Кузьмич Чуваська АРСР Ядринський Нац. секретар Чуваського обкому ВКП(б)
Павловський Євген Никанорович Таджицька РСР Сталінабадський міський Нац. голова президії Таджицького філіалу Академії наук СРСР, директор Інституту зоології АН СРСР
Павлюк Ольга Мефодіївна Краснодарський край Єйський Союзу директор Єйського плодоовочевого радгоспу
Пазіков Хабір Мухарамович Казахська РСР Зайсанський Союзу 1-й секретар Східно-Казахстанського обкому КП(б) Казахстану
Пакуль Ельфріда Янівна Латвійська РСР Тукумський Нац. солістка Латвійського державного театру опери і балету
Палдинь Єва Янівна Латвійська РСР Вентспілський Нац. міністр соціального забезпечення Латвійської РСР
Палецкіс Юстас Ігнович Литовська РСР Тельшяйський Союзу голова Президії Верховної ради Литовської РСР
Палладін Олександр Володимирович Полтавська область Кременчуцький Союзу президент Академії наук Української РСР, академік АН СРСР
Паллас Паул Тімотхеосович Естонська РСР Саареський Нац. рибак риболовного колгоспу «Пихьяраннік» Сааремаського повіту
Панеш Гошсох Малахівна Адигейська автономна область Тахтамукайський Нац.
Панов Борис Іванович Калузька область Сухиницький Союзу 1-й секретар Калузького обкому ВКП(б)
Паноєв Атомамад Горно-Бадахшанська автономна область Ішкашимський Нац. завідувач відділу Горно-Бадахшанського обласного комітету КП(б) Таджикистану?
Пантиков Петро Петрович Краснодарський край Майкопський Союзу голова Краснодарського крайвиконкому
Панферов Федір Іванович Кіровська область Омутнинський Союзу письменник, головний редактор журналу «Октябрь»
Панюков Олександр Олексійович національні округи Таймирський національний округ Нац. начальник Єнісейбуду МВС СРСР, генерал-майор
Папоян Ісак Олександрович Вірменська РСР Алавердський Нац. робітник-мідеплавильник
Папян Мацак Петросович Вірменська РСР Степанаванський Нац. голова Президії Верховної ради Вірменської РСР
Парамонов Микола Петрович Таджицька РСР Курган-Тюбинський Нац. 1-й секретар райкому КП(б) Таджикистану
Паращенко Микита Іванович Білоруська РСР Борисовський Нац. голова Мінського облвиконкому
Пасинков Іван Іванович Марійська АРСР Семеновський Нац. лісоруб-електропильник Суслонського ліспромгоспу
Пастухов Василь Лаврентійович Чуваська АРСР Чебоксарський Нац. столяр Шумерлінського меблевого комбінату
Пастушенко Петро Микитович Ростовська область Каменський Союзу голова Ростовського облвиконкому
Патоличев Микола Семенович Ростовська область Ростовський-Пролетарський Союзу 1-й секретар Ростовського обкому ВКП(б)
Патон Євген Оскарович Харківська область Харківський-Дзержинський Союзу віце-президент Академії наук Української РСР помер 12.08.1953
Пахтєєв Павло Агапович Свердловська область Нижньо-Тагільський Союзу майстер прокатного цеху Нижньо-Тагільського заводу імені Куйбишева
Пашкін Микола Семенович Ярославська область Ростовський Союзу голова Ярославського облвиконкому
Пашков Григорій Йосипович Челябінська область Челябінський сільський Союзу
Пегов Микола Михайлович Молотовська область Кунгурський Союзу секретар Президії Верховної ради СРСР дообраний 21.06.1953
Пелехатий Кузьма Миколайович Львівська область Бродівський Союзу голова Львівського облвиконкому, письменник помер 28.03.1952
Пельше Арвід Янович Латвійська РСР Резекненський Нац. секретар ЦК КП(б) Латвії з пропаганди і агітації
Первухін Михайло Георгійович Молотовська область Ворошиловський Союзу заступник голови Ради Міністрів СРСР
Переверзєв Микита Петрович Ставропольський край Будьоннівський Союзу голова колгоспу імені Кагановича Благодарненського району
Перова Феодосія Стефанівна Ворошиловградська область Старобільський Союзу бригадир тракторної бригади Ново-Айдарської МТС
Петров Іван Петрович Ленінград Петроградський Союзу 1-й секретар Петроградського райкому ВКП(б) міста Ленінграда
Петров Іван Юхимович Узбецька РСР Сурхан-Дар'їнський Союзу командувач військ Туркестанського військового округу, генерал армії
Петров Олександр Михайлович Астраханська область Астраханський сільський Союзу голова Астраханського облвиконкому
Петряєва Ганна Романівна Куйбишевська область Куйбишевський міський Союзу шліфувальниця Куйбишевського заводу «Автотрактородеталь»
Петряков Олексій Миколайович Молотовська область Кізеловський Союзу шахтар-прохідник шахти імені Калініна комбінату «Молотовуголь» міста Губахи
Печищев Олександр Іванович Молотовська область Молотовський міський Союзу слюсар Молотовського заводу
Пир'єв Іван Олександрович Хакаська автономна область Абаканський Нац. кінорежисер, заступник голови Великої художньої ради Міністерства кінематографії СРСР
Писарєв Василь Ілліч Литовська РСР Вільнюський сільський Нац. заступник голови Ради Міністрів Литовської РСР
Писін Костянтин Георгійович Алтайський край Каменський Союзу голова Алтайського крайвиконкому
Пігурнов Панас Петрович Військовий виборчий округ Нац. член Військової ради Групи радянських окупаційних військ в Німеччині, генерал-лейтенант
Пізнак Федір Іванович Дрогобицька область Добромильський Союзу слухач Вищої партійної школи при ЦК КП(б)У
Пійльберг Роберт Олександрович Естонська РСР Таллінський-Центральний Нац. фрезерувальник Таллінського машинобудівного заводу
Піксін Іван Олексійович Мордовська АРСР Саранський Союзу 1-й секретар Мордовського обкому ВКП(б)
Пінков Федір Максимович Ульяновська область Мелекеський Союзу голова колгоспу «МОПР» Ніколо-Черемшанського району
Пірузян Арам Сергійович Вірменська РСР Мікоянівський Нац. 1-й заступник голови Ради Міністрів Вірменської РСР
Плесумс Петро Петрович Латвійська РСР Єкабпілський Нац. секретар Партколегії при ЦК КП(б) Латвії
Плієв Ісса Олександрович Азербайджанська РСР Кіровабадський Союзу командувач 4-ї армії Закавказького військового округу, генерал-полковник
Плєська Ольга Титівна Білоруська РСР Гомельський Нац. вчителька, директор школи
Погосов Арутюн Варосович Вірменська РСР Ленінаканський Союзу 2-й секретар ЦК КП(б) Вірменії повноваження припинені 24.12.1952
Погудіна Надія Олександрівна Кіровська область Кіровський сільський Союзу
Подгаєвський Віталій Васильович Якутська АРСР Аллах-Юнський Нац. керуючий тресту «Джугджурзолото», генерал-майор
Подольський Микола Тимофійович Кам'янець-Подільська область Городоцький Союзу 1-й секретар Ярмолинецького райкому КП(б) України
Позаненко Василь Васильович Кіровоградська область Кіровоградський Союзу 1-й секретар Кіровоградського обкому КП(б) України
Покришев Петро Опанасович Ленінградська область Ленінградський сільський Союзу командир винищувальної авіаційної дивізії, полковник
Покришкін Олександр Іванович Новосибірська область Татарський Союзу командир авіаційного з'єднання, гвардії полковник
Полєщук Ганна Антонівна Білоруська РСР Лідський Нац.
Поліщук Євгенія Федорівна Житомирська область Бердичівський Союзу директор Любарської МТС
Половков Іван Сергійович Запорізька область Мелітопольський Союзу голова колгоспу імені Ворошилова Кам'янсько-Дніпровського району помер 11.01.1951
Половков Савелій Федорович Запорізька область Мелітопольський Союзу бригадир колгоспу імені Ворошилова Кам'янсько-Дніпровського району дообраний 27.05.1951
Полоз Петро Матвійович Молдавська РСР Каушанський Нац. голова Бендерського міськвиконкому
Пономаренко Василь Микитович Українська РСР Запорізький Нац. голова Запорізького облвиконкому
Пономаренко Пантелеймон Кіндратович Мінська область Мінський сільський Союзу секретар ЦК ВКП(б)
Попов Василь Якович Алтайський край Алейський Союзу старший майстер Алтайського тракторного заводу імені Калініна
Попов Іван Тимофійович Псковська область Порховський Союзу голова колгоспу «Красная заря» Больше-Храпської сільської ради Дєдовицького району
Попов Лазар Іванович Горьковська область Павловський Союзу 1-й секретар Павловського райкому ВКП(б)
Попов Маркіан Михайлович Запорізька область Запорізький другий Союзу командувач військ Таврійського військового округу, генерал-полковник
Попова Марія Степанівна Алтайський край Рубцовський Союзу старший агроном радгоспу «12 лет Октября» Поспєліхинського району
Попова Ніна Антонівна Кемеровська область Ленінськ-Кузнецький Союзу вчителька неповної середньої школи № 13 міста Ленінськ-Кузнецький
Попова Ніна Василівна Івановська область Кінешемський Союзу секретар ВЦРПС, голова Антифашистського комітету радянських жінок
Поскрьобишев Олександр Миколайович Башкирська АРСР Белебеєвський Союзу завідувач особливого сектора ЦК ВКП(б)
Поспєлов Петро Миколайович Курська область Обоянський Союзу директор Інституту Маркса-Енгельса-Леніна
Постникова Євдокія Миколаївна Запорізька область Осипенківський Союзу вчителька Осипенківської середньої школи
Постовалов Сергій Осипович Кримська область Сімферопольський сільський Союзу голова Кримського облвиконкому
Потапов Семен Іванович Молдавська РСР Кагульський Союзу 1-й секретар Чадир-Лунгського райкому КП(б) Молдавії
Похиленко Валентина Іванівна Ізмаїльська область Білгород-Дністровський Союзу бригадир коптильного цеху Білгород-Дністровського рибоконсервного заводу
Поян Микола Олексійович Молдавська РСР Кишинівський міський Нац. майстер, начальник цеху Кишинівського керамічного заводу
Праздников Петро Андрійович Башкирська АРСР Бєлоріцький Союзу обер-майстер мартенівського цеху Бєлорєцького металургійного заводу
Прасс Пилип Михайлович Молотовська область Сталінський Союзу 1-й секретар Молотовського обкому ВКП(б)
Предтеченський Олександр Михайлович Івановська область Тейковський Союзу професор Івановського медичного інституту, доктор медичних наук
Прейкшас Казіс Казович Литовська РСР Рокишкський Нац. заступник голови Ради Міністрів Литовської РСР
Проос Каті Петрівна Естонська РСР Таллінський-Калінінський Нац. шишельниця Копліського машинобудівного заводу
Прибиткова Яніна Леонтіївна Білоруська РСР Мінський сільський Нац.
Приймачук Ганна Йосипівна Волинська область Ковельський Союзу машиніст крана Ковельського паровозного депо
Притицький Сергій Йосипович Білоруська РСР Гродненський Нац. 1-й секретар Гродненського обкому КП(б) Білорусії
Прімов Кашакбай Казахська РСР Кзил-Ординський Союзу голова колгоспу «Кзил-ту» Казалінського району
Прокконен Павло Степанович Карело-Фінська РСР Піткярантський Нац. голова Ради Міністрів Карело-Фінської РСР
Протодьяконов Василь Андрійович Якутська АРСР Булунський Нац. слухач Вищих курсів при ЦК ВКП(б)
Профатілов Ілля Іванович Волинська область Луцький Союзу 1-й секретар Волинського обкому КП(б) України
Пузанов Олександр Михайлович Куйбишевська область Кінельський Союзу 1-й секретар Куйбишевського обкому ВКП(б)
Пурцхванідзе Шалва Євстатійович Грузинська РСР Амбролаурський Нац. шахтар-вибійник шахти імені Сталіна тресту «Ткібулвугілля»
Пустіка Ірина Йосипівна Молдавська РСР Рибницький Нац. голова колгоспу імені Кірова села Гідірім Рибницького району
Пухльонкіна Хіонія Петрівна національні округи Ханти-Мансійський національний округ Нац. вчителька Нізямської початкової школи Мікояновського району
Пухов Микола Павлович Одеська область Андрієво-Іванівський Союзу командувач військ Одеського військового округу, генерал-полковник
Пялль Едуард Миколайович Естонська РСР Вируський Нац. голова Президії Верховної ради Естонської РСР
Рагімов Махмуд Джафар Кулі огли Азербайджанська РСР Масаллинський Нац. начальник нафтоналивного пароплавства «Касптанкер»
Рагуотіс Антанас Владиславович Литовська РСР Паневежський Союзу 1-й секретар ЦК ЛКСМ Литви
Раззаков Ісхак Раззакович Киргизька РСР Фрунзенський сільський Союзу голова Ради Міністрів Киргизької РСР
Ракіцкене Она Миколівна Литовська РСР Біржайський Нац. голова колгоспу «Пергале» Пасвальського повіту
Раманаускайте Анеле Ігнівна Литовська РСР Клайпедський Нац. робітниця фабрики «Тринічяй»
Расулов Джабар Расулович Таджицька РСР Кулябський Союзу голова Ради Міністрів Таджицької РСР
Рахімов Касим Кара-Калпацька АРСР Кунградський Нац. міністр сільського господарства Узбецької РСР
Рахімова Курбан Бібі Таджицька РСР Кокташський Нац.
Рахімова Саодат Узбецька РСР Наманганський міський Союзу
Рашидов Шараф Рашидович Узбецька РСР Джизацький Нац. голова Спілки радянських письменників Узбекистану
Решетников Сергій Андрійович Марійська АРСР Сернурський Нац. хірург, головний лікар Сернурської районної лікарні
Решетняк Пилип Нестерович Ворошиловградська область Ровеньківський Союзу голова Ворошиловградського облвиконкому
Рєзчик Петро Харитонович Казахська РСР Алма-Атинський міський Нац. директор Алма-Атинського машинобудівного заводу № 175 імені Кірова
Рильський Максим Тадейович Українська РСР Житомирський Нац. письменник, директор Інституту мистецтвознавства, фолькльору і етнографії АН Української РСР
Різаєв Довлет Туркменська РСР Куня-Ургенчський Нац. 1-й секретар Куня-Ургенчського райкому КП(б) Туркменії
Рогинець Михайло Георгійович Чернігівська область Чернігівський Союзу 1-й секретар Чернігівського обкому КП(б) України
Родимцев Олександр Ілліч Калінінська область Калінінський сільський Союзу командир 11-го гвардійського стрілецького корпусу, генерал-лейтенант
Рожко Георгій Дем'янович Молдавська РСР Кагульський Нац. головний агроном Баймаклійського районного сільськогосподарського відділу
Розова Віра Василівна Татарська АРСР Лаїшевський Нац.
Романов Григорій Григорович Татарська АРСР Ново-Шешмінський Союзу 1-й секретар Аксубаївського райкому ВКП(б)
Романова Ольга Василівна Марійська АРСР Моркинський Нац. секретар Марійського обкому ВКП(б)
Романовський Володимир Захарович Ростовська область Новочеркаський Союзу командувач військ Донського військового округу, генерал-полковник
Романюк Устина Никифорівна Вінницька область Гайсинський Союзу голова колгоспу імені Сталіна села Степашки Гайсинського району
Романяк Мирослав Йосипович Дрогобицька область Дрогобицький Союзу головний хірург Дрогобицької області, завідувач хірургічного відділення Дрогобицької обласної лікарні
Ромашин Михайло Петрович Брянська область Трубчевський Союзу голова Брянської обласної ради профспілок
Россійський Микола Олексійович Москва Щербаковський Союзу старший майстер цеху мікрометрів Московського заводу «Калибр»
Руденко Роман Андрійович Ворошиловградська область Лисичанський Союзу прокурор Української РСР
Рудь Герасим Якович Молдавська РСР Дрокіївський Нац. голова Ради Міністрів Молдавської РСР
Румянцев Іван Іванович Москва Київський Союзу 1-й секретар Московского міськкому ВКП(б)
Рухадзе Микола Максимович Грузинська РСР Самтредський Союзу міністр держбезпеки Грузинської РСР репресований .07.1952
Рухікян Корюн Оганесович Вірменська РСР Кіроваканський Нац. міністр торгівлі Вірменської РСР
Сабітова Зуліха Нігметівна Казахська РСР Карагандинський міський Нац. інженер-металург Балхашського заводу кольорового прокату
Сабуров Максим Захарович Курська область Дмитріївський Союзу заступник голови Ради Міністрів СРСР, голова Держплану РМ СРСР
Сабуров Олександр Миколайович Дрогобицька область Самбірський Союзу начальник УМВС по Дрогобицькій області, генерал-майор
Саввін Олександр Іванович Воронезька область Острогозький Союзу 1-й секретар Острогозького райкому ВКП(б)
Савіних Андрій Григорович Томська область Томський міський Союзу завідувач кафедри Томського медичного інституту, професор, доктор медичних наук
Садовий Василь Григорович Львівська область Львівський міський Союзу голова Шевченківського райвиконкому міста Львова помер 3.12.1950
Садовников Микола Григорович Чуваська АРСР Алатирський Нац. токар Алатирського паровозоремонтного заводу
Садовников Олександр Іванович Калінінська область Лихославський Союзу голова Калінінського облвиконкому
Саєвич Платон Васильович Білоруська РСР Поставський Нац. міністр освіти Білоруської РСР репресований .05.1951
Саїдшаріпова Зебо Таджицька РСР Гармський Нац. голова виконкому Шульмацької кишлачної ради Гармського району
Саланов Олексій Михайлович Горьковська область Арзамаський Союзу голова Горьковського облвиконкому дообраний 25.01.1953
Салієв Ульмас Таджицька РСР Ісфаринський Нац. бригадир вибійників шахти № 2 рудника «Шурабвугілля» тресту «Таджиквугілля»
Салін Мінайдар Салімович Казахська РСР Уральський Нац. 1-й секретар Західно-Казахстанського обкому КП(б) Казахстану
Саллінен Іван Устинович Карело-Фінська РСР Кемський сільський Нац. візник Ухтинського ліспромгоспу
Самарханов Хафіз Ідіатович Татарська АРСР Тетюшський Нац.
Сампілов Циренжап Сампілович Бурят-Монгольська АРСР Тункинський Нац. голова Спілки радянських художників Бурят-Монгольської АРСР помер 31.07.1953
Самсонкіна Марія Яківна Мордовська АРСР Краснослободський Нац. вчителька, заступник директора Краснослободської допоміжної школи дообрана 29.07.1951
Самсонов Борис Іванович Московська область Ухтомський Союзу формувальник-модельник Люберецького заводу сільськогосподарського машинобудування імені Ухтомського
Санакоєва Тамара Федорівна Південно-Осетинська автономна область Сталінірський сільський Нац.
Сапожков Петро Тимофійович Воронезька область Анненський Союзу голова колгоспу імені Карла Маркса Анненського району
Сариєв Акмамед Туркменська РСР Кагановицький Нац. голова Президії Верховної ради Туркменської РСР
Сариков Керімберди Киргизька РСР Джалал-Абадський Нац.
Саримсаков Ташмухамед Алійович Узбецька РСР Самаркандський сільський Нац. президент Академії наук Узбецької РСР
Сар'ян Мартирос Сергійович Вірменська РСР Кіроваканський Союзу народний художник Вірменської РСР
Сатпаєв Каниш Імантайович Казахська РСР Карагандинський сільський Нац. президент Академії наук Казахської РСР
Сафаралієва Койкеб Кяміл кизи Азербайджанська РСР Бакинський-Ленінський Союзу піаністка, директор Бакинської спеціальної музичної школи
Сафіна Фасахат Зіганшинівна Татарська АРСР Кукморський Нац. голова колгоспу «Тукай-Кирлай» Кзил-Юлдузського району
Сафронов Іван Петрович Чкаловська область Бугурусланський Союзу голова Чкаловського облвиконкому
Свиридов Володимир Петрович Військовий виборчий округ Нац. головнокомандувач Центральної групи радянських військ в Австрії, генерал-лейтенант артилерії
Сеїдов Гасан Алі огли Азербайджанська РСР Ленкоранський Союзу 2-й секретар ЦК КП(б) Азербайджану
Сеїтов Піржан Кара-Калпацька АРСР Ходжейлінський Нац. слухач Вищої партійної школи при ЦК ВКП(б)
Селюкін Михайло Осипович Мордовська АРСР Темниковський Нац. голова Президії Верховної ради Мордовської АРСР
Сембаєв Абдихамі Ібнійович Казахська РСР Уральський Союзу міністр освіти Казахської РСР
Семенов Олексій Дмитрович Приморський край Спаський Союзу голова Приморського крайвиконкому
Семенова Тетяна Іванівна Бурят-Монгольська АРСР Улан-Уденський міський Нац. завідуюча шкірно-венеричним відділенням Улан-Уденської інфекційної лікарні
Семиволос Олексій Ілліч Дніпропетровська область Криворізький Союзу керуючий рудоуправління імені Ілліча тресту «Дзержинськруда»
Семикін Василь Романович Кемеровська область Кисельовський Союзу вибійник шахти № 1-2 тресту «Кагановичуголь»
Сергєєв Павло Никанорович Сталінградська область Хоперський Союзу головний агроном Ново-Анненського районного відділу сільського господарства
Сердюк Зіновій Тимофійович Київська область Черкаський Союзу секретар ЦК КП(б) України
Сєнін Іван Семенович Житомирська область Малинський Союзу заступник голови Ради Міністрів Української РСР
Сєнніков Аркадій Андрійович Туркменська РСР Ашхабадський-Ленінський Нац. 2-й секретар ЦК КП(б) Туркменії
Сизов Іван Михайлович Горьковська область Кулебацький Союзу
Симон Модест Остапович Новосибірська область Барабинський Союзу директор Сибірського науково-дослідного інституту тваринництва
Симонов Кирило Михайлович РРФСР Смоленський Нац. письменник
Симонов Олександр Васильович Калузька область Калузький Союзу голова Калузького облвиконкому
Симонов Павло Васильович Єврейська автономна область Смідовичський Нац. 1-й секретар обкому ВКП(б) Єврейської АО
Симухіна Тамара Матвіївна Удмуртська АРСР Іжевський-Первомайський Нац. слюсар Іжевського заводу
Синиця Михайло Сафронович Київська область Київський-Кагановицький Союзу 1-й секретар Київського міськкому КП(б) України
Синяговський Петро Юхимович Ворошиловградська область Кадіївський Союзу начальник дільниці № 5 шахти імені Сталіна Ірмінського шахтоуправління № 2 тресту «Кадіїввугілля»
Сиром'ятникова Зінаїда Миколаївна Горьковська область Уренський Союзу хірург Ветлузької районної лікарні
Сирота Василь Дмитрович Українська РСР Ізмаїльський Нац. голова колгоспу імені Татарбунарського повстання
Сисоєв Петро Петрович Удмуртська АРСР Глазовський Нац. 1-й секретар Глазовського райкому ВКП(б)
Ситников Георгій Семенович Ярославська область Щербаковський Союзу 1-й секретар Ярославського обкому ВКП(б)
Сичов Трохим Дорофійович Бурят-Монгольська АРСР Кабанський Нац. голова колгоспу «Первое Мая» села Красний Яр Байкало-Кударінського аймаку
Сілін Іван Семенович Курська область Курський міський Союзу фрезерувальник, майстер Курського заводу «Сельмашзапчасть»
Сіляєв Федір Пахомович Білоруська РСР Брестський Нац. 1-й секретар Брестського обкому КП(б) Білорусії
Сімонженкова Мотрона Кузьмівна Московська область Орєхово-Зуєвський Союзу голова ЦК профспілки робітників бавовняної промисловості СРСР померла 30.04.1953
Сіпаріс Юозас Вінцович Литовська РСР Вільнюський східний Нац. актор Литовського державного театру драми, заслужений артист Литовської РСР
Сіхарулідзе Василь Володимирович Грузинська РСР Чохатаурський Нац. 1-й секретар Махарадзевського райкому КП(б) Грузії репресований 1952
Скачков Семен Андрійович Челябінська область Челябінський-Ленінський Союзу директор Челябінського тракторного заводу
Скверняк Олександр Вікентійович Одеська область Одеський-Ленінський Союзу старший машиніст депо станції Одеса-Товарна
Скворцов Іван Олександрович Псковська область Островський Союзу голова Псковського облвиконкому
Скрябін Костянтин Іванович Киргизька РСР Фрунзенський міський Союзу голова Президії Киргизького філіалу Академії наук СРСР
Скулков Ігор Петрович Горно-Алтайська автономна область Шебалинський Нац. 2-й секретар Красноярського крайкому ВКП(б)
Слєпко Ілля Овсійович Хабаровський край Комсомольський Союзу фрезерувальник суднобудівного заводу № 199 імені Ленінського Комсомолу міста Комсомольська-на-Амурі
Слободянюк Маркіян Сергійович Вінницька область Вінницький сільський Союзу 1-й секретар Вінницького сільського райкому КП(б) України
Слонь Михайло Варнайович Станіславська область Долинський Союзу 1-й секретар Станіславського обкому КП(б) України
Сметанін Павло Гнатович Рязанська область Касимовський Союзу голова Рязанського облвиконкому
Смирнов Дмитро Григорович Горьковська область Горьковський-Ленінський Союзу 1-й секретар Горьковського обкому ВКП(б)
Снечкус Антанас Юозович Литовська РСР Вільнюський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Литви
Снєжко Павлина Вікентіївна Молодечненська область Молодечненський Союзу голова виконкому Ольковицької сільської ради Вілейського району
Созін Василь Миколайович Кіровська область Яранський Союзу 1-й секретар Кікнурського райкому ВКП(б)
Соколова Віра Іванівна Смоленська область Сичовський Союзу
Соколова Марія Олексіївна Московська область Серпуховський Союзу лікар дитячої лікарні міста Серпухова
Соколова-Пономарьова Ольга Дмитрівна Омська область Називаєвський Союзу декан факультету педіатрії Омського медичного інституту
Соколовський Василь Данилович Сталінградська область Калачовський Союзу 1-й заступник міністра Збройних сил СРСР, маршал СРСР
Соловйов Іван Трохимович Читинська область Сретенський Союзу старший машиніст депо Зілово Забайкальської залізниці
Соловйов-Сєдой Василь Павлович Ленінград Свердловський Союзу композитор, голова правління Ленінградського відділення Спілки композиторів СРСР
Сорока Микола Іванович Алтайський край Горно-Алтайський Союзу 1-й секретар Горно-Алтайського обкому ВКП(б)
Сорокіна Людмила Йосипівна Латвійська РСР Вілянський Нац.
Соснін Олександр Тимофійович Карело-Фінська РСР Октябрський Нац. слюсар Онезького машинобудівного заводу
Спиридонов Олексій Михайлович Марійська АРСР Юрінський Нац. 1-й секретар Марійського обкому ВКП(б) дообраний 8.06.1952
Співак Марко Сидорович Сталінська область Костянтинівський Союзу голова Сталінського облвиконкому
Сталін Йосип Віссаріонович Москва Сталінський Союзу генеральний секретар ЦК ВКП(б), голова Ради Міністрів СРСР помер 5.03.1953
Станілієне Дануте Юргівна Литовська РСР Тельшяйський Нац. секретар Плунгеського волкому КП(б) Литви Плунгеського повіту
Станков Іван Іванович Карело-Фінська РСР Сегежський міський Нац. старший содівник Сегежського целюльозно-паперового комбінату
Старовєров Павло Костянтинович Курська область Ракитянський Союзу директор Курського інституту удосконалення вчителів
Старовєрова Анастасія Григорівна Мордовська АРСР Ардатовський Союзу
Староторжський Олександр Павлович Брянська область Новозибківський Союзу голова Брянського облвиконкому помер 25.05.1950
Стафійчук Іван Йосипович Київська область Таращанський Союзу голова Київського облвиконкому дообраний 23.12.1951
Стахурський Михайло Михайлович Вінницька область Вінницький міський Союзу 1-й секретар Вінницького обкому КП(б) України
Степанкевич Катерина Василівна Вінницька область Жмеринський Союзу голова колгоспу «Промінь Жовтня» Барського району
Степанова Олександра Гнатівна Могильовська область Климовицький Союзу член Партійної колегії при ЦК КП(б) Білорусії?
Степанок Данило Тимофійович Українська РСР Одеський Нац. директор Кам'яно-Мостівської МТС Первомайського району
Стефаник Семен Васильович Львівська область Львівський Союзу заступник голови Львівського облвиконкому
Стракович Єфросинія Адамівна Гомельська область Рогачовський Союзу агроном колгоспу «Комсомол» Стрешинського району
Стрельникова Феодосія Панасівна Киргизька РСР Кизил-Аскерський Нац. директор племінного радгоспу «Аламедін» Фрунзенської області
Строкач Тимофій Амвросійович Вінницька область Могилів-Подільський Союзу міністр внутрішніх справ Української РСР
Струєв Олександр Іванович Сталінська область Сталінський перший Союзу 1-й секретар Сталінського обкому КП(б) України
Ступников Михайло Максимович Амурська область Амурський Союзу голова колгоспу імені Сталіна Тамбовського району
Субботін Клавдій Петрович Тульська область Щокинський Союзу голова Тульського облвиконкому
Сувіров Віктор Іванович Військовий виборчий округ Союзу командир авіаційного з'єднання, полковник ВПС СРСР
Суєркулов Абди Киргизька РСР Тянь-Шаньський Союзу 2-й секретар ЦК КП(б) Киргизії
Сукаускене Олександра Адомівна Литовська РСР Паневежський сільський Нац. померла 30.08.1951
Султанов Дехкан Узбецька РСР Ташкентський-Ленінський міський Нац. помічник машиніста тепловоза депо Ташкент-Товарна
Сумбатов-Топурідзе Ювельян Давидович Азербайджанська РСР Нухинський Союзу заступник голови Ради Міністрів Азербайджанської РСР репресований .07.1953
Супрунов Валентин Кузьмич Краснодарський край Туапсинський Союзу завідувач кафедри Кубанського медичного інституту імені Червоної Армії, професор
Суранов Бакір Киргизька РСР Молотовський Нац. змінний майстер металургійного заводу імені Фрунзе Ошської області
Суранова Кумуш Киргизька РСР Наринський Нац. голова виконкому Он-Арчинської сільської ради Наринського району
Суслов Віктор Максимович РРФСР Краснодарський Нац. 2-й секретар Краснодарського крайкому ВКП(б) дообраний 30.09.1951
Суслов Михайло Андрійович Саратовська область Саратовський-Ленінський Союзу секретар ЦК ВКП(б)
Сухоруков Ізот Миколайович Адигейська автономна область Майкопський сільський Нац.
Сьомін Олексій Володимирович Томська область Томський сільський Союзу 1-й секретар Томського обкому ВКП(б)
Сюкіяйнен Йосип Іванович Карело-Фінська РСР Сортавальський міський Нац. директор Карело-Фінського філіалу Інституту Маркса-Енгельса-Леніна при ЦК ВКП(б)
Тайбеков Єлубай Базімович Казахська РСР Молотовський Союзу 1-й секретар Акмолінського обкому КП(б) Казахстану
Таймі Адольф Петрович Карело-Фінська РСР Лоухський Нац. голова Верховної ради Карело-Фінської РСР
Танасевський Максим Никифорович Молдавська РСР Тираспольський Нац. слюсар-механік Тираспольського консервного заводу імені Ткаченка
Тараскін Олексій Єгорович Мордовська АРСР Краснослободський Нац. голова колгоспу «Новая жизнь» Інсарського району помер 22.04.1951
Тарасов Михайло Петрович РРФСР Уфимський Нац. секретар ВЦРПС, голова Верховної ради Російської РФСР
Тарасов Петро Михайлович Челябінська область Міаський Союзу головний хірург Челябінської обласної лікарні, доцент кафедри загальної хірургії
Тарасов Степан Никонович Дніпропетровська область Синельниковський Союзу голова Партійної колегії при ЦК КП(б)У
Тарасова Алла Костянтинівна Москва Свердловський Союзу артистка Московського художнього академічного театру СРСР імені Горького, народна артистка СРСР
Татаринцев Віталій Григорович Івановська область Вічугський Союзу голова Івановського облвиконкому
Тахтарова Марія Олександрівна Естонська РСР Нарвський Нац. старший інструктор виробничого навчання комбінату «Кренгольмська мануфактура»
Твалчрелідзе Георгій Григорович Абхазька АРСР Сухумський сільський Нац. секретар Партійної колегії при ЦК КП(б) Грузії дообраний 30.07.1950
Тебеньков Леонід Олександрович Удмуртська АРСР Іжевський-Ждановський Нац. сталевар Іжевського металургійного заводу
Тевосян Іван Федорович Дніпропетровська область Нікопольський Союзу заступник голови Ради Міністрів СРСР, міністр чорної металургії СРСР
Телєгіна Ганна Миколаївна Красноярський край Уярський Союзу вчителька російської мови і літератури школи міста Красноярська
Тельман Юліана Федорівна Естонська РСР Тартуський північний Нац. завідувач відділу з роботи серед жінок ЦК КП(б) Естонії
Тельпук Борис Никонович Білоруська РСР Пінський Нац. голова виконавчого комітету Тятловицької сільської ради Лунінецького району
Теучеж Нух Цугович Адигейська автономна область Кошехабльський Нац. голова Адигейського облвиконкому
Техова Марія Йорданівна Південно-Осетинська автономна область Ленінгорський Нац. головний агроном Сталінірської МТС
Тимофєєв Петро Тихонович Хакаська автономна область Чорногорський Нац. гірничий майстер шахти № 7 комбінату «Красноярскуголь»
Тимофєєва Агафія Григорівна Московська область Клинський Союзу голова колгоспу «Правда» Клинського району
Тимошенко Семен Костянтинович Поліська область Мозирський сільський Союзу командувач військ Білоруського військового округу, маршал СРСР
Титов Михайло Васильович Карело-Фінська РСР Біломорський сільський Нац. голова колгоспу «Красный остров»
Титов Павло Іванович Кримська область Сімферопольський міський Союзу 1-й секретар Кримського обкому ВКП(б)
Титов Федір Єгорович Латвійська РСР Лієпайський Нац. 2-й секретар ЦК КП(б) Латвії
Тихонов Микола Семенович Ленінград Дзержинський Союзу письменник, голова Радянського комітету захисту миру
Тихомиров Володимир Дмитрович Карело-Фінська РСР Первомайський Нац. головний лікар Карело-Фінського республіканського шкіряно-венерологічного диспансеру
Тичина Павло Григорович Українська РСР Київський Нац. письменник, академік АН УРСР
Тімашова Мотрона Федорівна Воронезька область Ліскинський Союзу директор Шишенської МТС Бобровського району
Ткач Дмитро Григорович Молдавська РСР Кишинівський міський Союзу секретар ЦК КП(б) Молдавії
Ткачова Тетяна Ізосимівна Алтайський край Славгородський Союзу голова колгоспу «Путь Сталина» Локтєвського району
Ткачук Марко Якович Українська РСР Тернопільський Нац. голова Тернопільського облвиконкому
Тойгомбаєв Джаманкул Киргизька РСР Кочкорський Нац. 1-й секретар Тянь-Шанського обкому КП(б) Киргизії
Тока Салчак Калбакхорекович Тувинська автономна область Кизилський Союзу 1-й секретар Тувинського обкому ВКП(б)
Токарєв Дмитро Степанович Татарська АРСР Мензелінський Нац. міністр держбезпеки Татарської АРСР, генерал-майор
Токтоманбетова Куліпа Киргизька РСР Чуйський Нац. секретар ЦК КП(б) Киргизії
Толбаст Борис Степанович Естонська РСР Хаапсалуський Нац. 1-й секретар ЦК ЛКСМ Естонії
Толстова-Парійська Надія Георгіївна Київська область Білоцерківський Союзу професор Білоцерківського сільськогосподарського інституту, доктор ветеринарних наук
Топурідзе Олександр Єпіфанович Грузинська РСР Сухумський міський Нац. секретар ЦК КП(б) Грузії помер 14.02.1951
Торсуков Олександр Іванович Горьковська область Лисковський Союзу капітан річкового пароплаву «Володарский»
Трифонова Антоніна Григорівна Свердловська область Алапаєвський Союзу вчителька, завідувач початкової школи № 3 міста Верхняя Салда
Трофименко Олександр Іванович Українська РСР Харківський Нац. слюсар Харківського турбогенераторного заводу імені Кірова
Трофименко Сергій Георгійович Краснодарський край Краснодарський сільський Союзу командувач військ Північно-Кавказького військового округу, генерал-полковник помер 16.10.1953
Трофименков Микола Іванович Краснодарський край Кропоткінський Союзу старший агроном радгоспу «Кубань»
Трофимов Іван Дмитрович Саратовська область Енгельський Союзу майстер Енгельського заводу імені Урицького
Трофимов Олександр Степанович Литовська РСР Зарасайський Нац. 2-й секретар ЦК КП(б) Литви
Троценко Юхим Григорович Читинська область Борзенський Союзу командувач військ Забайкальського військового округу, генерал-лейтенант дообраний 29.03.1953
Трумбетова Жумагуль Кара-Калпацька АРСР Муйнакський Нац. робітниця Муйнакського рибо-м'ясоконсервного комбінату
Тупіцин Михайло Миколайович Новгородська область Новгородський Союзу 1-й секретар Новгородського обкому ВКП(б)
Туполєв Андрій Миколайович РРФСР Куйбишевський Нац. авіаконструктор, головний конструктор авіаційного заводу № 156, керівник ОКБ, академік АН СРСР
Туратбеков Досали Киргизька РСР Фрунзенський-Первомайський Нац. голова Фрунзенського облвиконкому
Тургумбаєва Тілен Киргизька РСР Калінінський Нац. голова Фрунзенського облвиконкому дообрана 18.02.1951
Турдиєв Халіл Узбецька РСР Ташкентський сільський Нац. голова Ташкентського облвиконкому
Туришева Ганна Степанівна Омська область Омський-Кагановицький Союзу голова колгоспу «14 лет Октября» Горьковського району
Турсун-Заде Мірзо Таджицька РСР Сталінабадський міський Союзу письменник, голова правління Спілки радянських письменників Таджикистану
Турсункулов Хамракул Узбецька РСР Янгі-Юльський Нац. голова колгоспу імені Кагановича Янгі-Юльського району Ташкентської області
Туряниця Іван Іванович Українська РСР Ужгородський Нац. голова Закарпатського облвиконкому
Туткушев Сюнюш Горно-Алтайська автономна область Усть-Канський Нац. голова колгоспу імені Карла Маркса Усть-Канського району
Тухтубаєв Іван Іванович Горно-Алтайська автономна область Онгудайський Нац. голова Горно-Алтайського облвиконкому
Тюхтєнєва Олена Сергіївна Горно-Алтайська автономна область Турочакський Нац. викладач педагогічного училища
Увачан Василь Миколайович національні округи Евенкійський національний округ Нац. 1-й секретар Евенкійського окружкому ВКП(б)
Ужев Павло Федорович Читинська область Читинський сільський Союзу голова Читинського облвиконкому
Умаров Гасан Ягіявич Дагестанська АРСР Лакський Нац. слюсар-монтажник заводу
Унгурян Петро Миколайович Молдавська РСР Фалештський Нац. головний шампаніст Бесарабського комбінату шампанських вин
Ундасинов Нуртас Дандібайович Казахська РСР Алма-Атинський міський Союзу голова Ради Міністрів Казахської РСР
Уразбаєв Насир Рафікович Башкирська АРСР Янаульський Нац. голова Ради Міністрів Башкирської АРСР
Усманов Абіджан Узбецька РСР Катта-Курганський Союзу 1-й секретар Паст-Даргомського райкому КП(б) Узбекистану Самаркандської області
Усманова Тинік Таджицька РСР Шахристанський Нац. голова колгоспу «Комуніст Таджикистану»
Усманходжаєв Бузрук-Ходжа Узбецька РСР Кокандський міський Нац. голова Ферганського облвиконкому
Успенський Микола Олексійович Воронезька область Воронезький сільський Союзу завідувач кафедри селекції і сім'яноводства польових культур Воронезького сільськогосподарського інституту
Ууемийз Юханнес Юліусович Естонська РСР Валгаський Нац. машиніст паровозного депо Валга Естонської залізниці
Ушаков Єгор Кузьмич Владимирська область Муромський Союзу голова колгоспу «Прудищинский» Муромського району
Фадєєв Олександр Олександрович Чкаловська область Сорочинський Союзу письменник, генеральний секретар Спілки радянських письменників СРСР
Фазлетдінова Фатима Фазлетдинівна Башкирська АРСР Бірський Союзу бригадир тракторної бригади Баїшевської МТС Дюртюлінського району
Федоров Архип Дмитрович Новгородська область Староруський Союзу голова Новгородського облвиконкому
Федоров Олексій Федорович Ізмаїльська область Ізмаїльський Союзу 1-й секретар Ізмаїльського обкому КП(б) України
Федорова Зінаїда Тихонівна Кіровська область Малмижський Союзу секретар ЦК ВЛКСМ
Федосюк Олександра Іванівна Білоруська РСР Кобринський Нац. завідувач відділу ЦК КП(б) Білорусії
Федотов Сергій Олексійович Владимирська область Владимирський Союзу
Ферін Михайло Олексійович Башкирська АРСР Черниковський Нац. директор Черниковського заводу
Федюнькін Дмитро Федорович Молотовська область Комі-Пермяцький Союзу голова Молотовського облвиконкому
Філіппов Іван Маркелович Українська РСР Дніпропетровський Нац. голова Дніпропетровського облвиконкому
Філіппова Клавдія Борисівна Брянська область Карачевський Союзу головний лікар Навлінської районної лікарні
Фіонін Семен Іванович Удмуртська АРСР Увинський Нац. голова колгоспу «Авангард» Нилгінського району помер 1.03.1952
Фотул Марія Йосипівна Закарпатська область Ужгородський Союзу голова колгоспу «Молода гвардія» Свалявського округу
Фролова Парасковія Іванівна Владимирська область Гусь-Хрустальний Союзу
Фронтасьєв Володимир Павлович Смоленська область Смоленський міський Союзу 1-й секретар Смоленського обкому ВКП(б)
Фрунзе Марія Петрівна Молдавська РСР Резинський Нац. голова виконкому Тріфештської сільської ради Резинського району
Фурцева Катерина Олексіївна Москва Куйбишевський Союзу 2-й секретар Московского міськкому ВКП(б)
Халікова Саїда Таджицька РСР Тавіль-Даринський Нац. секретар ЦК КП(б) Таджикистану
Халмуратов Уразмет Кара-Калпацька АРСР Тахта-Купирський Нац. головний хірург Кара-Калпацької республіканської лікарні
Харитон Юлій Борисович Ленінград Калінінський Союзу академік АН СРСР, головний конструктор і науковий керівник КБ-11 (Арзамас-16)
Харчевнікова Парасковія Іванівна Татарська АРСР Казанський міський Нац. майстер Казанського механічного заводу
Харченко Андрій Володимирович Таджицька РСР Регарський Нац. міністр внутрішніх справ Таджицької РСР, генерал-майор
Хафізов Вагіз Хафізович Татарська АРСР Бугульминський Союзу голова колгоспу «Униш» Ново-Письмянського району
Хворостухін Олексій Іванович Іркутська область Іркутський Союзу 1-й секретар Іркутського обкому ВКП(б)
Хмарук Анастасія Савівна Вінницька область Бершадський Союзу вчителька, директор неповної середньої школи села Стратіївки Ольгопільського району
Ходжаєв Гані Узбецька РСР Чимбайський Союзу начальник управління будівництва залізниці
Холзаков Дмитро Михайлович Удмуртська АРСР Увинський Нац. голова колгоспу імені Леніна Селтінського району дообраний 8.06.1952
Хорава Акакій Олексійович Грузинська РСР Гегечкорський Нац. директор Грузинського театрального інституту імені Руставелі
Хотенков Іван Ілліч Сталінська область Макіївський Союзу майстер прокатного цеху Макіївського металургійного заводу імені Кірова дообраний 6.04.1952
Хохлов Іван Сергійович РРФСР Московський сільський Нац. голова правління Центросоюзу СРСР, генерал-лейтенант інтендантської служби
Хоштарія Семен Георгійович Абхазька АРСР Гульрипшський Нац. заступник міністра сільського господарства СРСР
Хрущов Микита Сергійович Москва Калінінський Союзу секретар ЦК ВКП(б), 1-й секретар Московского обкому ВКП(б)
Хурсан Павло Федотович Білоруська РСР Бобруйський Нац. слюсар Бобруйського машинобудівного заводу імені Сталіна
Хуусарі Віктор Ерікович Карело-Фінська РСР Кондопозький міський Нац. майстер шліфувального цеху Кондпозького целюльозно-паперового комбінату
Цадаса Гамзат Дагестанська АРСР Хунзахський Нац. письменник, народний поет Дагестану помер 11.06.1951
Цанава Лаврентій Хомич Могильовська область Могильовський Союзу міністр держбезпеки Білоруської РСР репресований .04.1953
Царюк Володимир Зенонович Білоруська РСР Барановицький Нац. заступник голови Барановицького облвиконкому
Циденова Гунсин Аюшеївна Бурят-Монгольська АРСР Єравнинський Нац. студентка Бурят-Монгольського зооветеринарного інституту
Цимакурідзе Кіндрат Сократович Грузинська РСР Ахалцихський Нац. заступник голови Ради Міністрів Грузинської РСР, голова Держплану Грузинської РСР
Цулукідзе Хусейн Алійович Аджарська АРСР Чаквинський Нац.
Цхакая Міха Григорович Абхазька АРСР Сухумський сільський Нац. ветеран ВКП(б) помер 19.03.1950
Цховребашвілі Володимир Гедеванович Грузинська РСР Хашурський Нац. секретар ЦК КП(б) Грузії
Чадамба Леонід Борандайович Тувинська автономна область Кизилський східний Нац. письменник, директор Науково-дослідного інституту мови, літератури і історії Туви
Чарквіані Кандід Нестерович Грузинська РСР Тбіліський-ім.Берія Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Грузії
Чебан Іван Дмитрович Молдавська РСР Липканський Нац. письменник, директор Молдавського науково-дослідного інституту історії, мови і літератури
Чебан Тамара Савеліївна Молдавська РСР Котовський Нац. солістка Молдавського радіокомітету, народна артистка Молдавської РСР
Челищева Ольга Олексіївна Смоленська область Демидівський Союзу бригадир тракторної бригади Зарубінської МТС
Челідзе Семен Мойсейович Абхазька АРСР Гагринський Нац. завідувач сільськогосподарського відділу ЦК КП(б) Грузії
Черкасов Микола Костянтинович Ленінград Фрунзенський Союзу артист Ленінградського академічного театру драми імені Пушкіна, народний артист СРСР
Черних Марія Василівна Великолуцька область Торопецький Союзу
Чернишов Василь Юхимович Мінська область Борисовський Союзу 1-й секретар Мінського обкому КП(б) Білорусії
Чернишов Михайло Олександрович Ульяновська область Інзенський Союзу голова Ульяновського облвиконкому
Черченко Мотрона Михайлівна Сумська область Роменський Союзу дільничний агроном Засульської МТС
Чиботар Федір Федорович Молдавська РСР Тараклійський Нац. завідувач сектора науково-дослідного інституту шкіл Молдавської РСР
Чижикова Марія Тимофіївна Киргизька РСР Фрунзенський-Пролетарський Нац. робітниця Фрунзенського інструментального заводу
Чимба Олександр Манигійович Тувинська автономна область Кизил-Мажаликський Нац. голова Тувинського облвиконкому
Чирков Борис Петрович Саратовська область Вольський Союзу актор Театру-студії кіноактора, народний артист СРСР
Чіаурелі Михайло Едішерович Грузинська РСР Телавський Нац. кінорежисер кіностудії «Мосфільм», народний артист СРСР
Чіковані Михайло Герасимович Узбецька РСР Ташкентський-Кіровський міський Нац. секретар Ташкентського міськкому КП(б) Узбекистану
Чіковані Симон Іванович Грузинська РСР Сухумський сільський Нац. голова Спілки радянських письменників Грузії
Чічінадзе Давид Олексійович Грузинська РСР Тбіліський-Сталінський Нац. голова Ленінського райвиконкому міста Тбілісі
Чічінадзе Костянтин Георгійович Абхазька АРСР Сухумі-Чарквіані Нац. завідувач відділу партійних, профспілкових і комсомольських органів ЦК КП(б) Грузії репресований .11.1951
Чорноусов Борис Миколайович РРФСР Омський Нац. голова Ради Міністрів Російської РФСР
Чочуа Андрій Максимович Абхазька АРСР Ткварчельський Нац. голова Президії Верховної Ради Абхазької АРСР
Чув'юрова Олександра Павлівна Комі АРСР Усть-Куломський Нац. заступник голови колгоспу імені Жданова села Дерев'янськ Усть-Куломського району
Чуйков Василь Іванович Військовий виборчий округ Союзу головнокомандувач Групи радянських окупаційних військ в Німеччині, генерал армії
Чулада Йонас Вінцович Литовська РСР Шяуляйський Союзу голова Кельмеського повітового виконкому
Чулетов Мурат Туркменська РСР Ашхабадський-Сталінський Нац. машиніст тепловозу депо станції Ашхабад
Чураєв Віктор Михайлович Харківська область Харківський-Ленінський Союзу 1-й секретар Харківського обкому КП(б) України
Чурін Гнат Лукич Молотовська область Чусовський Союзу машиніст електровоза депо станції Чусовська Свердловської залізниці
Чуркін Василь Нестерович Північно-Осетинська АРСР Промишлєнний Нац. 2-й секретар Північно-Осетинського обкому ВКП(б)
Чутких Олександр Степанович Москва Кіровський Союзу технічний майстер Краснохолмського камвольного комбінату
Чухно Андрій Васильович Ставропольський край Георгіївський Союзу голова колгоспу «Коммунистический маяк» Георгієвського району
Чухно Парасковія Григорівна Житомирська область Новоград-Волинський Союзу голова колгоспу імені Н-ського полку села Великий Луг Довбишського району
Чучукало Василь Данилович Ровенська область Сарненський Союзу 1-й секретар Ровенського обкому КП(б) України
Чхубіанішвілі Захар Миколайович Грузинська РСР Телавський Союзу голова Ради Міністрів Грузинської РСР
Шабаєв Досу Киргизька РСР Кіровський Нац. слухач Вищої партійної школи при ЦК ВКП(б)
Шагадаєв Міновар Таджицька РСР Гармський Союзу голова Президії Верховної ради Таджицької РСР
Шадрін Костянтин Прокопович Новосибірська область Новосибірський сільський Союзу голова колгоспу «Гигант» Тогучинського району
Шадурі Ростом Семенович Аджарська АРСР Батумі-Приморський Нац. секретар ЦК КП(б) Грузії
Шалков Іван Андрійович Тульська область Єфремовський Союзу 1-й секретар Тульського обкому ВКП(б)
Шамсутдінова Зугіра Шайхетдинівна Башкирська АРСР Янаульський Союзу 1-й секретар Татишлінського райкому ВКП(б)
Шаповалова Тетяна Петрівна Воронезька область Бутурлинівський Союзу завідувач Воронезького обласного відділу соціального забезпечення
Шарабан Яків Миколайович Сталінська область Краматорський Союзу токар Старо-Краматорського машинобудівного заводу імені Орджонікідзе
Шарафєєв Саїд Мінгазович Татарська АРСР Чистопольський Нац. голова Ради Міністрів Татарської АРСР
Шаріпов Ахмеджан Таджицька РСР Канібадамський Нац. голова колгоспу імені Стаханова Канібадамського району
Шаріпова Гавгар Таджицька РСР Кулябський Нац. голова Кулябського райвиконкому
Шаройко Марфа Дмитрівна Барановицька область Столбцовський Союзу міністр м'ясної і молочної промисловості Білоруської РСР
Шаталін Микола Миколайович Владимирська область Александровський Союзу головний редактор журналу «Партийная жизнь»
Шафранов Петро Григорович Харківська область Харківський сільський Союзу командувач військ Донбаського району протиповітряної оборони (ППО) СРСР, генерал-лейтенант
Шацький Іван Петрович Краснодарський край Слов'янський Союзу бригадир тракторної бригади Михайлівської МТС Курганинського району
Шаяхметов Жумабай Казахська РСР Туркестанський Нац. 1-й секретар ЦК КП(б) Казахстану
Шверник Микола Михайлович РРФСР Свердловський Нац. голова Президії Верховної ради СРСР
Швецов Аркадій Дмитрович Молотовська область Кунгурський Союзу головний конструктор заводу імені Сталіна помер 19.03.1953
Шевчук Амвросій Михайлович Львівська область Золочівський Союзу голова колгоспу «Перемога» села Балучин Красненського району
Шекіхачев Мухамед Хагуцирович Кабардинська АРСР Нальчицький сільський Нац. 1-й секретар Нальчицького райкому ВКП(б)
Шепелєва Анастасія Павлівна Орловська область Єлецький Союзу голова колгоспу «Красный луч» Краснінського району
Шепілов Дмитро Трохимович Свердловська область Каменськ-Уральський Союзу інспектор ЦК ВКП(б)
Шеришоріна Софія Сидорівна Саратовська область Ртищевський Союзу завідувач кафедри бактеріології Саратовського державного університету, доктор медичних наук, професор
Шерстнєва Марія Степанівна Марійська АРСР Йошкар-Олинський міський Нац. вчителька початкових класів і завуч школи № 11 міста Йошкар-Оли
Шилкін Михайло Сергійович Таджицька РСР Ленінабадський Союзу 2-й секретар ЦК КП(б) Таджикистану
Шипілов Борис Семенович Краснодарський край Армавірський Союзу 1-й секретар Тимашовського райкому ВКП(б)
Шишкін Сергій Миколайович Московська область Раменський Союзу заступник міністра авіаційної промисловості СРСР
Шишонков Василь Кузьмич Комі АРСР Прилузький Нац. 1-й заступник голови Ради Міністрів Комі АРСР
Шкірятов Матвій Федорович РРФСР Тульсько-Рязанський Нац. заступник голови Комітету партійного контролю при ЦК ВКП(б) помер 18.01.1954
Шкіцький Дмитро Андрійович Хакаська автономна область Аскизський Нац. голова колгоспу імені Леніна Алтайського району
Школьний Нестор Олександрович Чернігівська область Новгород-Сіверський Союзу голова колгоспу «Жовтень» села Дігтярівки Новгород-Сіверського району
Шкуліпа Єфросинія Іванівна Сумська область Конотопський Союзу колгоспниця колгоспу «Більшовик» Конотопського району
Шмельков Іван Єгорович Казахська РСР Алма-Атинський сільський Союзу 1-й секретар Алма-Атинського міськкому КП(б) Казахстану
Шолохов Михайло Олександрович Ростовська область Міллеровський Союзу письменник, академік АН СРСР
Штейман Станіслав Іванович Костромська область Буйський Союзу головний зоотехнік племінного радгоспу «Караваево»
Штирова Олександра Михайлівна Москва Краснопресненський Союзу ткаля-багатоверстатниця Московського комбіната «Трехгорная мануфактура имени Дзержинского»
Шубін Геннадій Миколайович Псковська область Псковський Союзу 1-й секретар Псковського обкому ВКП(б)
Шувандіна Таїсія Іванівна Івановська область Івановський міський Союзу ткаля, секретар цехового партбюро Івановської текстильної фабрики імені Федора Зінов'єва
Шулімова Єлизавета Петрівна Мордовська АРСР Торбеєвський Нац. голова виконкому Жуковської сільської ради Торбеєвського району
Шульга Яків Митрофанович Українська РСР Сумський Нац. бригадир тракторної бригади Лебединської МТС Лебединського району
Шумаускас Мотеюс Юозович Литовська РСР Алітуський Союзу голова Держплани при РМ Литовської РСР
Шумилов Михайло Степанович Воронезька область Усманський Союзу командувач військ Воронезького військового округу, генерал-полковник
Шупеня Степан Петрович Білоруська РСР Полоцький Нац. голова Полоцького облвиконкому
Шупиков Данило Юхимович Литовська РСР Тракайський Нац. секретар ЦК КП(б) Литви
Шурдумов Таліб Умарович Черкеська автономна область Хабезський Нац. 1-й секретар Черкеського обкому ВЛКСМ
Шуригін Павло Іванович Мурманська область Мурманський Союзу голова Мурманського облвиконкому
Щепакін Михайло Дмитрович Тульська область Тульський міський Союзу головний механік, зброяр Тульського збройового заводу
Щепаник Іван Павлович Дрогобицька область Бориславський Союзу директор Бориславського 9-го нафтопромислу тресту «Бориславнафта» об'єднання «Укрнафта»
Щербаков Володимир Васильович Калінінградська область Калінінградський міський Союзу 1-й секретар Калінінградського обкому ВКП(б)
Щербаков Володимир Іванович Горьковська область Сергачський Союзу командувач військ Горьковського військового округу, генерал-лейтенант
Щупко Клавдія Василівна Казахська РСР Акмолинський Союзу
Юдін Павло Федорович Орловська область Ливенський Союзу головний редактор газети «За прочный мир, за народную демократию!»
Юрген Ян Янович Латвійська РСР Валкський Нац. ректор Латвійського державного університету
Юр'єв Василь Михайлович Архангельська область Няндомський Союзу
Юркунас Йонас Йонович Литовська РСР Укмергський Нац.
Юсифов Юсиф Ніфталі огли Нахічеванська АРСР Норашенський Нац. 1-й секретар Нахічеванського обкому КП(б) Азербайджану
Юсифова Фіруза Джебраїл кизи Нахічеванська АРСР Ордубадський Нац.
Юсупов Ісамідін Узбецька РСР Андижанський сільський Нац. голова колгоспу «XIX партз'їзд» Андижанського району Андижанської області дообраний 25.02.1951
Юсупов Усман Узбецька РСР Ташкентський-Сталінський Союзу 1-й секретар ЦК КП(б) Узбекистану
Юшкевич Василь Олександрович Куйбишевська область Сизранський Союзу командувач військ Приволзького військового округу, генерал-полковник помер 15.03.1951
Ягодін Дмитро Миколайович Бурят-Монгольська АРСР Улан-Уденський сільський Нац. машиніст паровозного депо станції Улан-Уде
Ягодкіна Євдокія Григорівна Харківська область Красноградський Союзу 1-й секретар Старовірівського райкому КП(б)У
Якимов Петро Михайлович Марійська АРСР Куженерський Нац. голова колгоспу «Победа» Куженерського району
Якобсон Аугуст Міхкелевич Естонська РСР Лянеський Нац. письменник, головний редактор видавництва «Художня література і мистецтво» Естонської РСР
Яковлєв Іван Дмитрович Новосибірська область Новосибірський-Кіровський Союзу 1-й секретар Новосибірського обкому ВКП(б)
Яковлєв Олександр Сергійович Новосибірська область Новосибірський Центральний Союзу авіаконструктор, начальник Головного управління Наркомату авіаційної промисловості СРСР
Яковлєв Павло Никанорович Тамбовська область Мічуринський Союзу заступник директора Центральної генетичної лабораторії імені Мічуріна, академік ВАСГНІЛ, професор
Яковлєв Сергій Якович Казахська РСР Карагандинський сільський Союзу секретар ЦК КП(б) Казахстану дообраний 27.01.1952
Якубов Мір Теймур Мір Алекпер огли Азербайджанська РСР Бакинський-Джапарідзевський Нац. міністр внутрішніх справ Азербайджанської РСР
Якуніна Катерина Панасівна Сталінградська область Камишинський Союзу бригадир тракторної бригади Таловської МТС
Янус Олександр Миколайович Естонська РСР Пярнуський Союзу секретар ЦК КП(б) Естонії
Янчайтіте Тетяна Йонівна Литовська РСР Вілкавішкський Нац. 1-й секретар Шакяйського повіткому КП(б) Литви
Ярошенко Степан Климентійович Харківська область Куп'янський Союзу голова колгоспу «8-е Березня» Куп'янського району
Яснов Михайло Олексійович Москва Москворецький Союзу голова Московського міськвиконкому

ПриміткиРедагувати

ПосиланняРедагувати