Герої Радянського Союзу — уродженці Харківської області

У цьому списку представлені, по районах, Герої Радянського Союзу, які народились на території сучасної Харківської області. Список містить інформацію про дату Указу про присвоєння звання, номер медалі «Золота Зірка» рід військ, посаду та військове звання на час присвоєння звання Героя Радянського Союзу, місце народження, роки життя (дата народження і дата смерті) та місце поховання.


 п/п 
Фото П. І. Б. Дата Указу
Номер нагороди
Рід
військ
Посада
Звання
Роки життя
Балаклійський район:
1 Герой Радянського Союзу Гнечко Олексій Романович 08.09.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 7772
Генералітет
командувач оборонного району, генерал-майор нар. 23.02.1900
Нова Гусарівка
пом. 07.04.1980
Москва
2 Герой Радянського Союзу Матерієнко Микола Пилипович 04.06.1944
Hero of the USSR Gold Star.png
Артилерія
командир батареї, лейтенант нар. 1922
Михайлівка
пом. 22.07.1944
Краславський район
3 Герой Радянського Союзу Петченко Йосип Тихонович 22.07.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 4153
Артилерія
мінометник, рядовий нар. 07.09.1901
Балаклія
пом. 05.08.1976
Балаклія
4 Герой Радянського Союзу Тимофієнко Іван Васильович 01.07.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 3907
Авіація
старший льотчик, гвардії старший лейтенант нар. 25.12.1918
Савинці
пом. 07.10.1986
Щолково
5 Герой Радянського Союзу Уваров Василь Тимофійович 24.12.1943
посмертно
Артилерія
командир взводу, молодший лейтенант нар. 09.01.1919
Мілова
пом. 09.07.1943
Березовець
6 Герой Радянського Союзу Шевченко Борис Демидович 10.01.1944
посмертно
Піхота начальник штабу дивізії, гвардії полковник нар. 07.10.1904
Андріївка
пом. 29.01.1944
Липовець
Барвінківський район:
7 Герой Радянського Союзу Гергель Андрій Прокопович 22.07.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 5292
Політпрацівники
замполіт полку, гвардії майор нар. 22.08.1910
Новопавлівка
пом. 24.12.1991
Харків
8 Герой Радянського Союзу Кулик Григорій Карпович 28.04.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 4900
Піхота командир взводу, гвардії старший сержант нар. 22.10.1912
Велика Комишуваха
пом. 1988
Краснодарський край
9 Герой Радянського Союзу Перевозний Михайло Іванович 26.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 1389
Артилерія
начальник штабу полку, гвардії капітан нар. 07.05.1918
Мечебилове
пом. 19.09.1944
Кагул
Близнюківський район:
10 Герой Радянського Союзу Горкунов Михайло Степанович 01.05.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 1000
Авіація
командир ескадрильї, капітан нар. 05.09.1915
Надеждине
пом. 06.12.1943
не повернувся з бойового завдання
11 Герой Радянського Союзу Сербиненко Микола Іларіонович 18.08.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 6894
Авіація
командир ланки, лейтенант нар. 07.11.1922
Савчинське
пом. 09.03.1981
Мінськ
12 Герой Радянського Союзу Ткаченко Петро Тимофійович 22.02.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 3433
Піхота командир відділення, рядовий нар. 09.05.1914
Берестове
пом. 15.05.1946
Берестове
Богодухівський район:
13 Герой Радянського Союзу Загорулько Дмитро Сергійович 24.03.1945
посмертно
Інженерні війська
командир роти, старший лейтенант нар. 12.12.1915
Мерло
пом. 10.05.1944
Севастополь
14 Герой Радянського Союзу Коротеєв Костянтин Аполлонович 06.04.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 6093
Генералітет
командувач 52-ї армії, генерал-полковник нар. 25.02.1901
Богодухів
пом. 04.01.1953
Москва
15 Герой Радянського Союзу Макаренко Микола Федорович 10.02.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 823
Авіація
командир ескадрильї, майор нар. 01.05.1916
Сінне
пом. 12.01.1998
Чкаловський
16 Герой Радянського Союзу Ножка Степан Захарович 20.12.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 2589
Інженерні війська
сапер, рядовий нар. 17.05.1915
Кручик
пом. 24.08.1984
Кручик
17 Герой Радянського Союзу Шовковий Сергій Єпіфанович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 4202
Піхота командир полку, гвардії майор нар. 21.10.1912
Павлівка
пом. 25.12.1997
Хімки
Борівський район:
18 Герой Радянського Союзу Біжко Володимир Єгорович 15.05.1946
Hero of the USSR Gold Star.png  № 9004
Авіація
командир ланки, гвардії лейтенант нар. 03.04.1921
Загризове
пом. 03.07.2006
Самара
19 Герой Радянського Союзу Колесник Василь Степанович 08.09.1945
посмертно
Інженерні війська
сапер, єфрейтор нар. 1923
Борова
пом. 10.08.1945
Турів Ріг
20 Герой Радянського Союзу Шутько Єгор Йосипович 24.03.1945
посмертно
Піхота кулеметник, рядовий нар. 12.10.1924
Гороховатка
пом. 21.09.1944
Латвія
Валківський район:
21 Герой Радянського Союзу Буцький Йосип Іванович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 5201
Піхота командир батальйону, майор нар. 18.10.1919
Велика Лихівка
пом. 04.01.1980
Буцьківка
22 Герой Радянського Союзу Видренко Дмитро Олександрович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 7665
Артилерія
замковий гармати, гвардії рядовий нар. 20.06.1909
Литвинівка
пом. 15.06.1988
Єнакієве
23 Герой Радянського Союзу Вільхівський Семен Михайлович 22.02.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 3360
Піхота командир полку, гвардії підполковник нар. 16.04.1905
Мельникове
пом. 23.08.1984
Дніпропетровськ
24 Герой Радянського Союзу Данильченко Іван Андрійович 01.07.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 
Авіація
штурман, капітан нар. 22.09.1914
Рудий Байрак
пом. 28.10.1981
Москва
25 Герой Радянського Союзу Дзюба Іван Михайлович 21.07.1942
Hero of the USSR Gold Star.png  № 601
Авіація
командир ескадрильї, майор нар. 01.05.1918
Огульці
пом. 12.10.1995
Щолково
26 Герой Радянського Союзу Коляда Василь Олексійович 17.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 2210
Військова медицина
командир взводу, старший лейтенант нар. 14.01.1920
Валки
пом. 02.01.1953
27 Герой Радянського Союзу Лаврик Іван Іванович 26.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 3528
Артилерія
командир взводу, молодший лейтенант нар. 15.07.1922
Черемушна
пом. 04.11.1993
Харків
28 Герой Радянського Союзу Онопченко Микола Маркович 15.05.1946
Hero of the USSR Gold Star.png  № 9010
Авіація
командир ескадрильї, гвардії старший лейтенант нар. 03.10.1920
Манили
пом. 03.05.1998
Ступіно
Великобурлуцький район:
29 Герой Радянського Союзу Антонов Олександр Антонович 27.06.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 6130
Піхота командир батальйону, майор нар. 23.10.1914
Картавівка
пом. 01.09.1997
Мінськ
30 Герой Радянського Союзу Заболотний Іван Миколайович 04.03.1942
Hero of the USSR Gold Star.png
Авіація
командир ланки, старший лейтенант нар. 12.07.1916
Шипувате
пом. 27.06.1942
зник безвісти
31 Герой Радянського Союзу Каліберда Іван Панасович 26.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 1330
Інженерні війська
командир взводу, лейтенант нар. 21.05.1920
Великий Бурлук
Львів
32 Герой Радянського Союзу Кисельов Іван Герасимович 29.06.1945
посмертно
Піхота командир взводу, лейтенант нар. 1923
Григорівка
пом. 07.03.1945
Угорщина
33 Герой Радянського Союзу Ольшанський Костянтин Федорович 20.04.1945
посмертно
морська піхота командир роти, старший лейтенант нар. 21.05.1915
Приколотне
пом. 27.03.1944
Миколаїв
34 Герой Радянського Союзу Проценко Леонід Олексійович 15.01.1944
посмертно
Війська зв'язку
старший телефоніст, гвардії рядовий нар. 20.06.1911
Великий Бурлук
пом. 02.10.1943
Миси
35 Герой Радянського Союзу Тарасов Лука Федорович 07.04.1940
Hero of the USSR Gold Star.png  № 493
Артилерія
командир взводу, лейтенант нар. 05.02.1913
Зарубинка
пом. 18.08.1990
Москва
36 Герой Радянського Союзу Холод Михайло Мефодійович 24.03.1945
посмертно
Піхота автоматник, рядовий нар. 1923
Малий Бурлук
пом. 06.08.1944
Пренай
Вовчанський район:
37 Герой Радянського Союзу Голоско Онисим Михайлович 19.03.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 941
Генералітет
командир дивізії, генерал-майор нар. 14.02.1900
Варварівка
пом. 28.02.1955
Калуга
38 Герой Радянського Союзу Кравченко Олександр Іванович 01.11.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 
Артилерія
командир батальйону, капітан нар. 01.10.1906
Білий Колодязь
пом. 04.12.1987
Одеса
39 Герой Радянського Союзу Лісовий Митрофан Трохимович 03.06.1944
посмертно
Піхота командир полку, майор нар. 23.11.1905
Рубіжне
пом. 30.09.1943
Остер
40 Герой Радянського Союзу Лисенко Федір Костянтинович 24.03.1945
посмертно
Піхота командир полку, підполковник нар. 19.03.1913
Юрченкове
пом. 22.02.1945
Шяуляй
41 Герой Радянського Союзу Помазунов Олександр Іванович 27.06.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 7978
Авіація
старший штурман дивізії, гвардії майор нар. 25.08.1915
Верхній Салтів
пом. 12.05.1991
Київ
42 Герой Радянського Союзу Сабельников Федір Сидорович 26.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 3185
Піхота командир полку, гвардії майор нар. 09.05.1908
Караїчне
пом. 17.03.1947
Грозний
43 Герой Радянського Союзу Саєнко Василь Тарасович 27.06.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 8854
Бронетанкові війська
командир танку, гвардії лейтенант нар. 21.01.1920
Шевченкове
пом. 02.07.1988
Херсон
44 Герой Радянського Союзу Токаренко Михайло Кузьмич 10.04.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 6086
Авіація
штурман, гвардії капітан нар. 04.02.1919
Білий Колодязь
пом. 03.03.1984
Дніпропетровськ
45 Герой Радянського Союзу Чайка Федір Васильович 31.05.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 6494
Піхота командир полку, підполковник нар. 03.03.1918
Чайківка
пом. 13.10.1974
Одеса
46 Герой Радянського Союзу Шип Пантелій Семенович 20.04.1945
посмертно
морська піхота автоматник, молодший сержант нар. 1918
Червоноармійське Перше
пом. 27.03.1944
Миколаїв
47 Герой Радянського Союзу Щербаченко Марія Захарівна 23.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 1073
Військова медицина
санітар, рядовий нар. 14.02.1922
Охрімівка
Київ
Дворічанський район:
48 Герой Радянського Союзу Ковальов Олексій Федорович 25.09.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 3055
Артилерія
командир гармати, старший сержант нар. 23.03.1913
Токарівка
пом. 30.11.1987
Лисичанськ
49 Герой Радянського Союзу Лялін Василь Костянтинович 13.04.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 3362
Авіація
штурман, капітан нар. 09.01.1920
Дворічна
пом. 18.07.1989
Одеса
50 Герой Радянського Союзу Титов Микола Петрович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 4201
Піхота командир полку, гвардії підполковник нар. 17.12.1908
Колодязне
пом. 02.03.1989
Харків
Дергачівський район:
51 Герой Радянського Союзу Андрейко Микола Матвійович 30.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 6694
Піхота старший телефоніст, рядовий нар. 06.05.1922
Вільшани
пом. 28.12.2008
Харків
52 Герой Радянського Союзу Бєлозьоров Іван Павлович 16.05.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 3805
Авіація
командир ланки, гвардії старший лейтенант нар. 01.09.1918
Малі Проходи
пом. 14.02.2006
Сімферополь
53 Герой Радянського Союзу Денчик Микола Федорович 04.02.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 2819
Авіація
заступник командира ескадрильї, гвардії старший лейтенант нар. 01.05.1920
Вільшани
пом. 24.08.1996
Харків
54 Герой Радянського Союзу Коваленко Петро Іванович 15.01.1944
посмертно
Інженерні війська
командир батальйону, гвардії підполковник нар. 14.10.1909
Пересічне
пом. 19.11.1943
Радуль
Зачепилівський район:
55 Герой Радянського Союзу Бурмака Василь Антонович 15.05.1946
Hero of the USSR Gold Star.png № 9116
Авіація
старший льотчик, лейтенант нар. 25.02.1918
Нове Мажарове
пом. 09.09.2014
Запоріжжя
56 Герой Радянського Союзу Кизима Андрій Іванович 19.04.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 7266
Авіація
командир ескадрильї, старший лейтенант нар. 22.08.1918
Рунівщина
пом. 16.04.1994
Санкт-Петербург
57 Герой Радянського Союзу Коваленко Петро Данилович 22.02.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 2713
Війська зв'язку
командир відділення, гвардії сержант нар. 15.12.1918
Педашка Перша
пом. 16.06.1993
Київ
58 Герой Радянського Союзу Нечипоренко Микола Гаврилович 15.05.1946
Hero of the USSR Gold Star.png  № 8071
Артилерія
гарматний номер, гвардії рядовий нар. 06.12.1896
Миколаївка
пом. 26.05.1975
Першотравневе
59 Герой Радянського Союзу Сипало Іван Миронович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 8071
Піхота командир роти, гвардії старший лейтенант нар. 14.06.1922
Зачепилівка
пом. 10.11.2002
Харків
Зміївський район:
60 Герой Радянського Союзу Слюсаренко Захар Карпович 23.09.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 4650
31.05.1945
Hero of the USSR Gold Star.png №
Бронетанкові війська
командир танкової бригади, гвардії полковник нар. 16.09.1907
Зміїв
пом. 06.04.1987
Київ
61 Герой Радянського Союзу Бублій Павло Семенович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 5939
Піхота заступник командира полку, майор нар. 15.01.1916
Зміїв
пом. 28.03.1997
Харків
62 Герой Радянського Союзу Волк Ігор Петрович 29.07.1984
Hero of the USSR Gold Star.png № 11515
Космонавтика
льотчик-космонавт, підполковник нар. 12.04.1937
Зміїв
Москва
63 Герой Радянського Союзу Воронько Олександр Григорович 23.02.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 7598
Авіація
командир ескадрильї, гвардії майор нар. 18.07.1917
Соколове
пом. 09.02.1997
Харків
64 Герой Радянського Союзу Ковтун Григорій Іванович 20.04.1945
посмертно
Морська піхота радист, старший матрос нар. 25.09.1922
Черемушне
пом. 28.03.1944
Миколаїв
65 Герой Радянського Союзу Колодяжний Арсентій Григорович 19.03.1944
посмертно
Піхота стрілець, гвардії рядовий нар. 1906
Гонтарі
пом. 1943
зник безвісти
66 Герой Радянського Союзу Кравцов Юхим Єгорович 30.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 1652
Війська зв'язку
старший телеграфіст, старшина нар. 24.12.1910
Шелудьківка
пом. 07.01.1984
Київ
67 Герой Радянського Союзу Кришталь Арсентій Єлисійович 26.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 2223
Бронетанкові війська
механік-водій танку, старшина нар. 1913
Чемужівка
пом. 19.12.1977
Чемужівка
68 Герой Радянського Союзу Міщенко Іван Васильович 16.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 1811
Артилерія
командир взводу, гвардії лейтенант нар. 05.05.1922
Соколове
пом. 30.03.1987
Івано-Франківськ
69 Герой Радянського Союзу Пасько Микола Федорович 18.08.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 8892
Авіація
командир ескадрильї, гвардії старший лейтенант нар. 12.12.1918
Скрипаї
пом. 16.07.1982
Харків
70 Герой Радянського Союзу Протопопов Іван Іванович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png
посмертно
Піхота командир взводу, старший лейтенант нар. 15.04.1907
Геніївка
пом. 10.08.1944
Радинський повіт
71 Герой Радянського Союзу Чепур Микита Дмитрович 22.02.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 2511
Піхота командир відділення, гвардії молодший сержант нар. 17.04.1906
Зміїв
пом. 09.10.1982
Харків
72 Герой Радянського Союзу Шемигон Олексій Родіонович 24.03.1945
посмертно
Піхота командир роти, лейтенант нар. 1916
Вилівка
пом. 20.08.1944
Румунія
Золочівський район:
73 Герой Радянського Союзу Лабуз Павло Іванович 10.04.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 6007
Бронетанкові війська
командир танку, гвардії молодший лейтенант нар. 12.11.1925
Івашки
пом. 09.12.1988
Москва
74 Герой Радянського Союзу Матлаєв Омелян Іванович 10.04.1945
посмертно
Війська зв'язку
телефоніст, рядовий нар. 14.08.1904
Окіп
пом. 26.01.1945
Польща
75 Герой Радянського Союзу Світличний Тимофій Іванович 24.03.1945
посмертно
Артилерія
командир реактивної установки, гвардії сержант нар. 01.05.1917
Світличне
пом. 26.06.1944
Сєнно
76 Герой Радянського Союзу Солодилов Микола Федотович 26.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 5382
Війська зв'язку
телефоніст, рядовий нар. 20.04.1924
Уди
пом. 17.01.1983
Слов'янськ
77 Герой Радянського Союзу Стрижак Павло Григорович 23.09.1944
посмертно
Артилерія
командир батареї, гвардії капітан нар. 13.09.1922
Довжик
пом. 28.03.1944
Радивилів
78 Герой Радянського Союзу Чалий Олександр Микитович 10.01.1944
посмертно
Інженерні війська
командир відділення, єфрейтор нар. 1918
Леміщине
пом. 27.12.1943
Германівка
79 Герой Радянського Союзу Яровий Федір Карпович 31.05.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 6863
Артилерія
командир гармати, старший сержант нар. 28.02.1922
Феськи
пом. 20.06.1992
Харків
Ізюмський район:
80 Герой Радянського Союзу Недбайло Анатолій Костянтинович 19.04.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 6247
29.06.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 63/ІІ
Авіація
командир ескадрильї, гвардії капітан нар. 28.01.1923
Ізюм
пом. 13.05.2008
Київ
81 Герой Радянського Союзу Галицький Микола Васильович 27.02.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 6688
Піхота командир кулеметного розрахунку, гвардії старший сержант нар. 19.12.1918
Співаківка
пом. 04.08.1976
Луганськ
82 Герой Радянського Союзу Гомоненко Микита Васильович 20.06.1942
посмертно
Авіація
штурман, лейтенант нар. 16.04.1914
Бригадирівка
пом. 28.08.1941
Дніпропетровськ
83 Герой Радянського Союзу Денисенко Григорій Кирилович 15.05.1946
Hero of the USSR Gold Star.png  № 9045
Авіація
штурман ескадрильї, лейтенант нар. 10.05.1921
Бабенкове
пом. 20.03.2011
Гомель
84 Герой Радянського Союзу Запорожченко Григорій Андрійович 26.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 1348
Війська зв'язку
командир відділення, гвардії старший сержант нар. 19.04.1907
Ізюм
пом. 30.11.1979
Борова
85 Герой Радянського Союзу Золотухін Борис Олександрович 18.08.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 4193
Авіація
командир ескадрильї, капітан нар. 07.02.1922
Ізюм
пом. 07.05.1997
Санкт-Петербург
86 Герой Радянського Союзу Колесник Павло Антонович 22.02.1944
посмертно
Піхота командир роти, гвардії молодший лейтенант нар. 1915
Співаківка
пом. 01.01.1944
Катьощине
87 Герой Радянського Союзу Остапенко Іван Петрович 23.02.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 5319
Авіація
командир ескадрильї, гвардії капітан нар. 14.10.1923
Довгеньке
пом. 14.02.1964
Луганськ
88 Герой Радянського Союзу П'ятихін Іван Гаврилович 07.04.1940
Hero of the USSR Gold Star.png № 290
Авіація
командир бригади, полковник нар. 25.10.1904
Попасне
пом. 22.05.1971
Москва
89 Герой Радянського Союзу Яровий Григорій Васильович 13.09.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 
Інженерні війська
командир відділення, гвардії старший сержант нар. 1916
Кам'янка
Кегичівський район:
90 Герой Радянського Союзу Бендеберя Федір Кузьмич 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 4206
Піхота командир взводу, гвардії лейтенант 25.12.1917
Кегичівка
† 11.06.1991
Бровари
91 Герой Радянського Союзу Волошин Андрій Максимович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 7259
Піхота командир полку, гвардії підполковник 14.09.1906
Калюжине
† 24.11.1974
Москва
92 Герой Радянського Союзу Доценко Йосип Трохимович 16.10.1943
посмертно
Піхота командир роти, старший лейтенант 15.11.1916
Парасковія
† 28.09.1943
Чернігів
93 Герой Радянського Союзу Семченко Яків Сергійович 10.04.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 8292
Артилерія
командир полку, майор нар. 06.12.1918
Парасковія
† 24.02.2004
Санкт-Петербург
94 Герой Радянського Союзу Степаненко Григорій Іванович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 4971
Інженерні війська
командир відділення, гвардії старший сержант нар. 23.12.1917
Бессарабівка
† 22.12.1988
Краматорськ
Коломацький район:
95 Герой Радянського Союзу Крамар Степан Трохимович 26.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 1426
Піхота командир гармати, гвардії старший сержант нар. 07.01.1920
Різуненкове
† 09.01.1945
Львів
Красноградський район:
96 Герой Радянського Союзу Гамов Дмитро Васильович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 6388
Інженерні війська
понтонер, рядовий 1924
Піщанка
† 25.06.1964
Піщанка
97 Герой Радянського Союзу Давидов Іван Євгенович 23.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 3181
Піхота командир полку, майор нар. 19.04.1906
Лукашівка
† 05.06.1963
Красноград
98 Герой Радянського Союзу Колесник Василь Артемович 24.08.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 1150
Авіація
командир ескадрильї, капітан нар. 05.07.1914
Петрівка
† 02.05.1996
Київ
99 Герой Радянського Союзу Петренко Іван Прокопович 29.06.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 
Артилерія
командир батареї, лейтенант 22.07.1924
Циглерівка
† 25.08.1967
Ростов-на-Дону
100 Герой Радянського Союзу Соммер Андрій Йосипович 19.04.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 6975
Бронетанкові війська
командир танкової бригади, полковник 17.05.1897
Красноград
† 17.09.1966
Калінінград
101 Герой Радянського Союзу Сябро Микола Андрійович 10.01.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 11166
Піхота командир взводу, старший сержант 17.12.1921
Берестовеньки
† 11.01.1997
Берестовеньки
102 Герой Радянського Союзу Тимошенко Федір Якимович 15.05.1946
посмертно
Бронетанкові війська
командир взводу, гвардії старший лейтенант 15.05.1915
Красноград
† 20.03.1945
Тата
Краснокутський район:
103 Герой Радянського Союзу Ахтирченко Михайло Іванович 10.01.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 2124
Бронетанкові війська
механік-водій танку, гвардії старший сержант нар. 29.10.1918
Пархомівка
† 05.06.1996
Київ
104 Герой Радянського Союзу Бабаченко Федір Захарович 11.04.1940
Hero of the USSR Gold Star.png № 354
Артилерія
начальник розвідки дивізіону, молодший лейтенант нар. 10.10.1911
Степанівка
доля невідома
105 Герой Радянського Союзу Варава Борис Семенович 10.04.1945
посмертно
Артилерія
командир гармати, сержант нар. 1925
Пархомівка
† 29.01.1945
Редліце
106 Герой Радянського Союзу Дібров Кирило Селіверстович 31.05.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 3791
морська піхота командир взводу, молодший лейтенант 17.07.1914
Мурафа
† 20.03.1980
Сочі
107 Герой Радянського Союзу Желізний Спартак Авксентійович 31.03.1943
посмертно
Політпрацівники
комісар роти, політрук нар. 1912
Мурафа
† 10.12.1941
Вахрушеве
108 Герой Радянського Союзу Катрич Олексій Миколайович 28.10.1941
Hero of the USSR Gold Star.png  № 549
Авіація
заступник командира ескадрильї, лейтенант нар. 25.10.1917
Олексіївка
† 25.11.2004
Москва
109 Герой Радянського Союзу Кітченко Павло Семенович 20.12.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 2741
Бронетанкові війська
командир взводу, лейтенант нар. 17.08.1913
Качалівка
† 24.02.1973
Васильків
110 Герой Радянського Союзу Нестеренко Іван Максимович 01.11.1943
посмертно
Політпрацівники
замполіт батальйону, гвардії капітан нар. 1918
Каплунівка
† 26.09.1943
Вишневе
Куп'янський район:
111 Герой Радянського Союзу Вербицький Олександр Євлампійович 15.05.1946
Hero of the USSR Gold Star.png  № 
Авіація
командир літака, гвардії капітан нар. 29.12.1917
Куп'янськ-Вузловий
† 27.07.1956
Миргород
112 Герой Радянського Союзу Жало Семен Сергійович 30.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 1640
Інженерні війська
сапер, рядовий нар. 16.04.1918
Осадьківка
† 18.10.1997
Куп'янськ
113 Герой Радянського Союзу Живолуп Михайло Андрійович 28.09.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 1125
Авіація
командир полку, гвардії підполковник нар. 22.07.1909
Куп'янськ
† 11.06.1991
Санкт-Петербург
114 Герой Радянського Союзу Лоза Дмитро Федорович 15.05.1946
Hero of the USSR Gold Star.png  № 9080
Бронетанкові війська
командир батальйону, гвардії капітан нар. 14.04.1922
Колісниківка
† 22.05.2001
Москва
115 Герой Радянського Союзу Нечепуренко Олексій Петрович 24.03.1945
посмертно
Піхота стрілець, рядовий нар. 1912
Болдирівка
† 14.07.1944
Білорусь
116 Герой Радянського Союзу Сидоренко Іван Ілліч 22.02.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 
Піхота командир відділення, молодший сержант нар. 19.10.1907
Куп'янськ
† 06.09.1984
Куп'янськ
117 Герой Радянського Союзу Чалий Микола Полікарпович 07.03.1945
посмертно
військово-морський флот командир групи, молодший лейтенант нар. 07.07.1915
Куп'янськ
† 02.07.1944
Голубиці
118 Герой Радянського Союзу Чурилов Леонід Дмитрович 06.04.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 6002
Бронетанкові війська
командир бригади, гвардії підполковник нар. 30.05.1907
Куп'янськ
† 18.09.1993
Москва
119 Герой Радянського Союзу Шкарлетова Марія Савеліївна 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 7415
Військова медицина
санінструктор, гвардії старший сержант нар. 03.02.1925
Кислівка
† 02.11.2003
Куп'янськ
Лозівський район:
120 Герой Радянського Союзу Білоусов Василь Савелійович 17.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 1923
Піхота стрілець, гвардії рядовий 02.12.1925
Роздори
† 08.09.1977
Чернівці
121 Герой Радянського Союзу Мокрий Микола Микитович 17.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 2068
Артилерія
командир відділення, гвардії єфрейтор нар. 15.09.1919
Лозова
† 06.04.1944
Золотники
122 Герой Радянського Союзу Моргун Микола Іванович 30.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 1598
Артилерія
командир взводу, старший лейтенант нар. 28.01.1914
Плисове
† 06.06.1986
Лозова
123 Герой Радянського Союзу Нікітенко Василь Лаврентійович 31.05.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 5907
Піхота помічник командира взводу, старший сержант нар. 1919
Миколаївка
† 13.11.1974
Миколаївка
124 Герой Радянського Союзу Святошенко Леонід Степанович 27.06.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 7873
Авіація
командир ескадрильї, капітан нар. 21.08.1923
Шугаївка
† 27.11.1998
Москва
125 Герой Радянського Союзу Федоров Федір Федорович 08.02.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 968
Авіація
заступник командира ескадрильї, старший лейтенант нар. 23.01.1920
Лозова
† 25.03.2004
Мінськ
Нововодолазький район:
126 Герой Радянського Союзу Карпов Стефан Архипович 04.06.1944
посмертно
Артилерія
командир розрахунку, гвардії єфрейтор 1903
Старовірівка
† 12.10.1943
Смоленськ
127 Герой Радянського Союзу Косов Василь Миколайович 31.05.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 6823
Піхота командир полку, гвардії полковник 28.02.1904
Бахметівка
† 15.09.1979
Харків
128 Герой Радянського Союзу Краля Тихін Архипович 16.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 1825
Інженерні війська
командир відділення, гвардії єфрейтор 27.02.1919
Вільхуватка
† 06.02.2008
Коростень
129 Герой Радянського Союзу Нога Митрофан Петрович 17.11.1939
Hero of the USSR Gold Star.png  № 185
Авіація
командир ескадрильї, старший лейтенант 19.08.1914
Ключеводське
† 22.12.1986
Київ
130 Герой Радянського Союзу Ребрик Кузьма Пилипович 31.05.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 5850
Піхота командир батальйону, майор 10.10.1908
Стара Водолага
† 07.01.1992
Харків
131 Герой Радянського Союзу Толстой Степан Калістратович 23.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 2027
Піхота командир роти, лейтенант 22.11.1921
Старовірівка
† 04.04.1962
Кутаїсі
132 Герой Радянського Союзу Щербак Олександр Васильович 10.01.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 2114
Артилерія
навідник гармати, гвардії рядовий 15.02.1921
Стара Водолага
† 25.02.1998
Харків
Первомайський район:
133 Герой Радянського Союзу Бугайченко Іван Федотович 08.05.1965
посмертно
Партизани і підпільники
секретар підпільного райкому КП(б)У нар. 15.08.1913
Михайлівка
† 14.01.1943
Потіївка
134 Герой Радянського Союзу Волковський Володимир Пилипович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 5743
Бронетанкові війська
командир роти, гвардії лейтенант нар. 14.04.1922
Миколаївка
† 24.10.1971
Київ
135 Герой Радянського Союзу Касинов Полікарп Минович 27.02.1945
посмертно
Піхота ад'ютант батальйону, капітан нар. 07.03.1906
Верхній Бишкин
† 02.02.1945
Польща
136 Герой Радянського Союзу Колодченко Борис Григорович 10.01.1944
посмертно
Бронетанкові війська
командир танку, лейтенант 1918
Миронівка
† 20.10.1943
Київська область
137 Герой Радянського Союзу Максюта Ілля Михайлович 10.01.1944
посмертно
Інженерні війська
командир відділення, сержант нар. 1911
Роздолля
† 01.10.1943
Балико-Щучинка
138 Герой Радянського Союзу Плохий Василь Павлович 02.04.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 3405
Партизани і підпільники
командир партизанського загону 20.03.1919
Верхній Бишкин
† 27.09.1988
Санкт-Петербург
139 Герой Радянського Союзу Усенко Іван Архипович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 8887
Піхота командир розрахунку, гвардії сержант нар. 25.09.1925
Миронівка
† 23.02.1997
Балаклія
140 Герой Радянського Союзу Шумський Олексій Денисович 17.11.1943
посмертно
морська піхота командир взводу, лейтенант нар. 15.03.1915
Олексіївка
† 01.11.1943
Керч
Печенізький район:
141 Герой Радянського Союзу Камишев Іван Павлович 10.04.1945
посмертно
Піхота кулеметник, рядовий 07.07.1925
Артемівка
† 26.01.1945
Челядзь
142 Герой Радянського Союзу Панченко Григорій Пилипович 28.04.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 4885
Генералітет
заступник командира корпусу, гвардії генерал-майор 25.12.1900
Печеніги
† 27.06.1966
Санкт-Петербург
Сахновщинський район:
143 Герой Радянського Союзу Вовк Михайло Павлович 17.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 2071
Артилерія
командир батареї, гвардії старший лейтенант 21.11.1917
Гришівка
† 18.02.1989
Севастополь
144 Герой Радянського Союзу Гужва Микола Якович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 6376
Піхота командир взводу, лейтенант 22.11.1914
Нововолодимирівка
† 10.06.1955
Дзержинськ
145 Герой Радянського Союзу Калинич Микола Денисович 15.01.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 3012
Кавалерія помічник командира взводу, гвардії старший сержант 25.08.1909
Новобогданівка
† 10.07.1996
Ростов-на-Дону
146 Герой Радянського Союзу Кипоть Іван Сергійович 01.07.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 3737
Артилерія
командир батареї, старший лейтенант 27.03.1914
Лигівка
† 25.09.1983
Хмельницький
147 Герой Радянського Союзу Остапченко Микола Васильович 24.03.1945
посмертно
Піхота командир відділення, старший сержант 1923
Сахновщина
† 05.09.1944
Польща
148 Герой Радянського Союзу Попудренко Микола Микитович 15.08.1943
посмертно
Партизани і підпільники
командир партизанського з'єднання 28.12.1906
Миколаївка
† 07.07.1943
Чернігів
149 Герой Радянського Союзу Сулима Андрій Михайлович 26.04.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 2418
Бронетанкові війська
командир роти, гвардії лейтенант 06.10.1917
Чорнолозка
† 11.03.1984
Санкт-Петербург
місто Харків:
150 Герой Радянського Союзу Ареф'єв Костянтин Артемович 02.05.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 7496
Партизани і підпільники
командир партизанського загону, лейтенант нар. 25.12.1915
Харків
† 08.03.1948
Київ
151 Герой Радянського Союзу Батицький Павло Федорович 07.05.1965
Hero of the USSR Gold Star.png № 10681
Генералітет
перший заступник начальника Генерального штабу, генерал армії нар. 27.06.1910
Харків
† 17.02.1984
Москва
152 Герой Радянського Союзу Білоус Володимир Микитович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 5591
Артилерія
командир батареї, лейтенант нар. 14.06.1916
Харків
† 20.02.1977
Одеса
153 Герой Радянського Союзу Бордунов Віктор Микитович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 8034
Піхота помічник командира взводу, сержант нар. 24.09.1920
Харків
† 04.02.1976
Харків
154 Герой Радянського Союзу Борзенко Сергій Олександрович 17.11.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 2804
Політпрацівники
військовий кореспондент, майор нар. 02.07.1909
Харків
† 19.02.1972
Москва
155 Герой Радянського Союзу Борисов Іван Дмитрович 07.02.1940
посмертно
Авіація
помічник командира ескадрильї, старший лейтенант нар. 1913
Харків
† 25.12.1939
Ханко
156 Герой Радянського Союзу Вишневський Анатолій Петрович 28.04.1945
посмертно
Політпрацівники
комсорг батальйону, гвардії молодший лейтенант нар. 1924
Харків
† 28.11.1944
Егер
157 Герой Радянського Союзу Волкова Надія Терентіївна 08.05.1965
посмертно
Партизани і підпільники
зв'язкова секретаря обкому ЛКСМУ нар. 24.06.1920
Харків
† 26.11.1942
Вовчанськ
158 Герой Радянського Союзу Гризодубова Валентина Степанівна 02.11.1938
Hero of the USSR Gold Star.png № 104
Авіація
командир літака нар. 10.05.1909
Харків
† 28.04.1993
Москва
159 Герой Радянського Союзу Гуданов Євген Олексійович 13.09.1944
посмертно
Піхота командир взводу, лейтенант нар. 07.11.1921
Харків
† 25.03.1944
Царинград
160 Герой Радянського Союзу Демидов Ростислав Сергійович 06.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 5080
Авіація
штурман ланки, гвардії старший лейтенант 04.11.1922
Харків
Москва
161 Герой Радянського Союзу Добродецький Анатолій Васильович 04.02.1944
посмертно
Авіація
льотчик, молодший лейтенант 06.01.1923
Харків
† 10.08.1943
Харків
162 Герой Радянського Союзу Казаков Олександр Ілліч 15.05.1946
Hero of the USSR Gold Star.png  № 6687
Артилерія
командир взводу, гвардії молодший сержант 09.02.1900
Харків
† 27.12.1961
Харків
163 Герой Радянського Союзу Кисляк Марія Тимофіївна 08.05.1965
посмертно
Партизани і підпільники
керівник підпільної організації 06.03.1925
Харків
† 18.06.1943
Харків
164 Герой Радянського Союзу Косьмін Євген Олександрович 19.03.1944
посмертно
Інженерні війська
сапер, гвардії рядовий нар. 1925
Харків
† 29.09.1943
Олексіївка
165 Герой Радянського Союзу Лещенко Микола Павлович 25.09.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 
Артилерія
командир взводу, лейтенант нар. 23.02.1923
Харків
Харків
166 Герой Радянського Союзу Мартинов Дмитро Дмитрович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 4781
морська піхота командир батальйону, майор нар. 14.12.1915
Харків
† 27.01.2007
Красноярськ
167 Герой Радянського Союзу Набойченко Петро Порфирович 24.03.1945
посмертно
Піхота кулеметник, гвардії єфрейтор нар. 22.06.1925
Харків
† 14.07.1944
Друскінінкай
168 Герой Радянського Союзу Панганіс Ігор Володимирович 28.04.1945
посмертно
Артилерія
командир гармати, гвардії сержант 1922
Харків
† 15.08.1942
Коротояк
169 Герой Радянського Союзу Поколодний Василь Дмитрович 14.02.1943
посмертно
Авіація
командир ланки, старший лейтенант 27.07.1916
Харків
† 01.04.1942
Калузька область
170 Герой Радянського Союзу Світенко Микола Іванович 10.02.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 883
Авіація
командир ескадрильї, капітан нар. 06.12.1913
Харків
† 18.09.2007
Харків
171 Герой Радянського Союзу Сєдов Геннадій Якович 22.02.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 1444
Артилерія
командир розрахунку, гвардії сержант нар. 17.10.1924
Харків
Харків
172 Герой Радянського Союзу Сичов Олександр Іванович 26.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 1343
Інженерні війська
командир батальйону, майор нар. 14.06.1903
Харків
† 06.02.1978
Харків
173 Герой Радянського Союзу Соколов Валентин Петрович 15.05.1946
Hero of the USSR Gold Star.png № 9050
Авіація
штурман ескадрильї, капітан нар. 27.12.1915
Харків
† 02.08.1991
Москва
174 Герой Радянського Союзу Тишко Віктор Петрович 19.03.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 4112
Артилерія
мінометник, гвардії рядовий нар. 30.09.1923
Харків
† 05.07.2005
Павловськ
175 Герой Радянського Союзу Толмачов Олександр Федорович 24.07.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 720
Авіація
штурман, гвардії майор 16.06.1913
Харків
† 19.11.1979
Москва
176 Герой Радянського Союзу Федоренко Василь Іванович 24.05.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 995
Авіація
штурман, капітан нар. 31.12.1913
Харків
† 22.09.1943
Красноармійська
177 Герой Радянського Союзу Фомін Євген Олександрович 26.10.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 
Авіація
командир ескадрильї, капітан нар. 28.03.1915
Харків
† 1997
Ростов-на-Дону
178 Герой Радянського Союзу Фрунзе Тимур Михайлович 16.03.1942
посмертно
Авіація
льотчик, лейтенант нар. 05.04.1923
Харків
† 19.01.1942
Москва
179 Герой Радянського Союзу Харченко Іван Петрович 27.06.1945
посмертно
Піхота командир розрахунку, гвардії старший сержант нар. 1916
Харків
† 27.01.1945
Польща
180 Герой Радянського Союзу Храмов Микола Іванович 23.02.1948
Hero of the USSR Gold Star.png № 8312
Авіація
старший льотчик-інструктор, підполковник нар. 17.10.1913
Харків
† 18.10.1950
Москва
181 Герой Радянського Союзу Чинков Анатолій Федорович 22.07.1944
Hero of the USSR Gold Star.png № 4133
Піхота командир роти, капітан нар. 19.10.1921
Харків
† 16.02.2006
Харків
Харківський район:
182 Герой Радянського Союзу Кубишкін Павло Антонович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 7424
Бронетанкові війська
командир роти, старший лейтенант нар. 29.08.1920
Васищеве
† 25.03.1977
Васищеве
183 Герой Радянського Союзу Підкопай Іван Якович 22.02.1944
посмертно
Піхота командир роти, гвардії капітан нар. 1919
Безлюдівка
† 10.12.1943
Нова Прага
184 Герой Радянського Союзу Потапенко Пилип Олексійович 30.10.1943
посмертно
Піхота заступник командира батальйону, капітан 16.07.1922
Бабаї
† 21.10.1943
Радуль
185 Герой Радянського Союзу Тасуй Борис Терентійович 16.05.1944
посмертно
Бронетанкові війська
командир роти, капітан 28.01.1921
Південне
† 05.12.1943
Тасунове
186 Герой Радянського Союзу Чепіга Юрій Якович 29.06.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 8658
Авіація
штурман, майор нар. 23.02.1918
Люботин
† 11.11.1991
Туапсе
187 Герой Радянського Союзу Шпилько Павло Іванович 27.06.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 7646
Артилерія
командир дивізіону, гвардії майор нар. 30.08.1912
Люботин
† 24.03.1968
Бологоє
188 Герой Радянського Союзу Ярмак Сергій Федорович 19.03.1944
посмертно
Артилерія
командир мінометної обслуги, гвардії молодший сержант 30.03.1923
Бабаї
† 22.02.1944
Бабаї
Чугуївський район:
189 Герой Радянського Союзу Ачкасов Яків Михайлович 17.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 1925
Піхота командир роти, лейтенант 10.04.1916
Кам'яна Яруга
† 30.01.2004
Чугуїв
190 Герой Радянського Союзу Балакін Василь Микитович 24.03.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 8905
Інженерні війська
командир роти, гвардії лейтенант нар. 05.03.1920
Чугуїв
† 30.04.1966
Коростишів
191 Герой Радянського Союзу Білоконь Кузьма Філімонович 26.10.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 4852
Авіація
командир ескадрильї, капітан нар. 24.10.1915
Юрченкове
† 14.02.2006
Харків
192 Герой Радянського Союзу Зінченко Олександр Іванович 17.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png
Піхота командир батальйону, майор нар. 1907
Клугино-Башкирівка
† 10.11.1943
Дудки
193 Герой Радянського Союзу Зінченко Никифір Миколайович 15.05.1946
Hero of the USSR Gold Star.png  № 8148
Артилерія
навідник гармати, сержант нар. 10.03.1911
Комсомольське
† 22.01.1979
Печеніги
194 Герой Радянського Союзу Ігнатьєв Михайло Трохимович 24.08.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 1119
Авіація
заступник командира ескадрильї, лейтенант нар. 21.11.1920
Тетлега
† 27.11.1973
Майкоп
195 Герой Радянського Союзу Козаков Олександр Федорович 26.10.1943
Hero of the USSR Gold Star.png № 1419
Інженерні війська
сапер, рядовий 23.09.1907
Печеніги
† 28.08.1980
Мерефа
196 Герой Радянського Союзу Комендат Вадим Петрович 18.08.1945
Hero of the USSR Gold Star.png № 8624
Авіація
старший льотчик, лейтенант 21.07.1923
Чугуїв
† 23.11.1949
197 Герой Радянського Союзу Корнійко Василь Харитонович 13.09.1944
посмертно
Піхота командир взводу, гвардії молодший лейтенант 1924
Юрченкове
† 27.03.1944
Вознесенськ
198 Герой Радянського Союзу Литвинов Володимир Григорович 26.08.1944
посмертно
Бронетанкові війська
командир роти, гвардії капітан нар. 24.11.1919
Чугуїв
† 22.01.1944
Новгород
199 Герой Радянського Союзу Музикін Василь Пилипович 21.03.1940
Hero of the USSR Gold Star.png № 363
Артилерія
командир батареї, лейтенант нар. 08.04.1918
Зарожне
† 28.05.1980
Чугуїв
200 Герой Радянського Союзу Шандула Володимир Никифорович 27.06.1945
Hero of the USSR Gold Star.png  № 6040
Авіація
заступник командира ескадрильї, гвардії капітан нар. 06.08.1920
Гракове
† 10.10.1999
Слов'янськ
Шевченківський район:
201 Герой Радянського Союзу Боженко Олександр Гаврилович 10.01.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 2103
Бронетанкові війська
механік-водій танку, гвардії старшина 15.09.1915
Новомиколаївка
† 28.03.1972
Баку
202 Герой Радянського Союзу Сухомлин Іван Михайлович 22.08.1944
Hero of the USSR Gold Star.png  № 4085
Бронетанкові війська
командир роти, гвардії лейтенант 24.06.1923
Василенкове
† 29.01.2002
Москва
203 Герой Радянського Союзу Штонда Григорій Єгорович 20.12.1943
Hero of the USSR Gold Star.png  № 4727
Піхота кулеметник, гвардії єфрейтор 06.08.1901
Новомиколаївка
† 14.02.1960
Новомиколаївка

ЛітератураРедагувати

  • Подвиги во имя Отчизны: очерки о Героях Советского Союза — харьковчанах. — Харьков: Прапор, 1974.

ПосиланняРедагувати