Відкрити головне меню

Кубок УЄФА 2000—2001

(Перенаправлено з Кубок УЄФА 2000–01)

Кубок УЄФА 2000–2001 — тридцятий розіграш Кубка УЄФА, у якому перемогу здобув англійський «Ліверпуль», який у фіналі за правилом золотого голу переміг іспанську команду «Депортіво Алавес». Для «Ліверпуля» цей трофей став третім в сезоні після Кубку Англії та Кубку футбольної ліги. Також в цьому розіграші вперше брали участь команди із Сан-Марино.

2000—2001 Кубок УЄФА
UEFA Cup old logo.png
Деталі турніру
Дата 8 серпня 2000 —
16 травня 2001
Кількість команд 145
Призери
Переможець Gold medal blank.svg Англія «Ліверпуль» (3-й титул)
Фіналіст Silver medal blank.svg Іспанія «Депортіво Алавес»
Статистика турніру
Матчів зіграно 295
Голів забито 833 (2.82 за матч)
Найкращий бомбардир(и) Сербія та Чорногорія Горан Друліч
Іспанія Хаві Морено
Польща Марцин Кужба
Греція Деміс Ніколаїдіс
(по 6 голів)

Кваліфікаційний раундРедагувати

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Університатя (Крайова)   1–2   Побєда 1–1 0–1
Фольгоре/Фальчано   1–12   Базель 1–5 0–7
Нефтчі   2–3   Горіца 1–0 1–3
Рапід (Відень)   6–0   Теута 2–0 4–0
Брюгге   6–1   Флора 4–1 2–0
Вестманнаейя   0–5   Гарт оф Мідлотіан 0–2 0–3
Академіск БК   9–0   Б36 8–0 1–0
Колрейн   1–3   Ергрюте 1–2 0–1
Арарат   3–4   Кошице 2–3 1–1
Напредак   6–2   Тулевик 5–1 1–1
МТК   5–2   Йокеріт 1–0 4–2
Ворскла   4–0   Работнічкі 2–0 2–0
Акранес   2–6   Гент 2–3 0–3
Бангор Сіті   0–11   Гальмстад 0–7 0–4
Вентспілс   3–4   Вашаш 2–1 1–3 дч
Женесс   0–11   Селтік 0–4 0–7
Дрновіце   4–0   Будучност (Бановичі) 3–0 1–0
Томорі   2–5   АПОЕЛ 2–3 0–2
Рапід (Бухарест)   3–1   Міка 3–0 0–1
ВІТ Джорджія   1–4   Бейтар (Єрусалим) 0–3 1–1
Омонія   1–2   Нафтекс 0–0 1–2
Желєзнічар (Сараєво)   1–3   Вісла (Краків) 0–0 1–3
Шериф   0–3   Олімпія (Любляна) 0–0 0–3
Кяпаз   0–7   Антальяспор 0–2 0–5
Жальгіріс   2–7   Рух 2–1 0–6
Абердин   2–2(ч)   Богеміан 1–2 1–0
Гота   1–4   Норрчепінг 0–2 1–2
Металургс   1–2   Бранн 1–1 0–1
Славія (Мозир)   1–1(ч)   Маккабі (Хайфа) 1–1 0–0
Слован (Братислава)   4–0   Локомотив (Тбілісі) 2–0 2–0
Сліма Вондерерс   3–5   Партизан 2–1 1–4
Конструкторул   2–11   ЦСКА (Софія) 2–3 0–8
АІК   3–0   Гомель 1–0 2–0
ГІК   4–3   Гревенмахер 4–1 0–2
Гленторан   0–4   Ліллестрем 0–3 0–1
Екранас   0–7   Льєрс 0–3 0–4
Боавішта   5–0   Баррі Таун 2–0 3–0
Констел-Лаціо   0–16   Райо Вальєкано 0–10 0–6
Лозанна   2–0   Корк Сіті 1–0 1–0
Рієка   8–6   Валетта 3–2 5–4 дч
Аміка   6–3   Вадуц 3–0 3–3

Перший раундРедагувати

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
ЗімбруЛЧ   1–4   Герта 1–2 0–2
Антальяспор   2–6   Вердер 2–0 0–6
Богеміан   2–3   Кайзерслаутерн 1–3 1–0
Штутгарт   (ч) 3–3   Гарт оф Мідлотіан 1–0 2–3
Дрновіце   0–1   Мюнхен 1860ЛЧ 0–0 0–1
Локомотив (Москва)ЛЧ   4–2   Нафтекс 4–2 0–0
Норрчепінг   3–4   Слован (Ліберець) 2–2 1–2
Рапід (Бухарест)   0–1   Ліверпуль 0–1 0–0
Цюрих   1–4   Генк 1–2 0–2
Олімпія (Любляна)   2–3   Еспаньйол 2–1 0–2
Ворскла   2–4   Боавішта 1–2 1–2
БрондбюЛЧ   1–2   Осієк 1–2 0–0
Рух   1–7   ІнтернаціоналеЛЧ 0–3 1–4
Побєда   0–6   Парма 0–2 0–4
Лозанна   5–2   Торпедо (Москва) 3–2 2–0
Сельта   1–0   Рієка 0–0 1–0 дч
Лестер Сіті   2–4   Црвена ЗвездаЛЧ 1–1 1–31
Рода   1–4   Інтер (Братислава)ЛЧ 0–2 1–2
Кривбас   0–6   Нант 0–1 0–5
ПАОК   6–4   Бейтар (Єрусалим) 3–1 3–3
Славія (Прага)ЛЧ   5–0   Академіск БК 3–0 2–0
Рапід (Відень)   4–1   Ергрюте 3–0 1–1
Гент   0–9   Аякс 0–6 0–3
Ліллестрем   4–3   Динамо (Москва) 3–1 1–2
Кошице   2–3   Грацер 2–3 0–0
ЦСКА (Софія)   2–2 (ч)   МТК 1–2 1–0
Депортіво Алавес   4–3   Газіантепспор 0–0 4–3
ТірольЛЧ   5–3   Фіорентіна 3–1 2–2
Брюгге   3–0   АПОЕЛ 2–0 1–0
ЦСКА (Москва)   0–1   Віборг 0–0 0–1 дч
Селтік   3–2   ГІК 2–0 1–2 дч
Геньон   0–1   Іракліс 0–0 0–1
Челсі   1–2   Санкт-ГалленЛЧ 1–0 0–2
Реал Сарагоса   5–53–4   Вісла (Краків) 4–1 1–4 дч
Молде   1–2   Райо Вальєкано 0–1 1–1
Горіца   1–11   Рома 1–4 0–7
АІК   1–2   ГерфольгеЛЧ 0–1 1–1 дч
Вітесс   4–2   Маккабі (Хайфа) 3–0 1–2
Вашаш   2–4   АЕК 2–2 0–2
Партизан   1–2   ПортуЛЧ 1–1 0–1
Аланія   0–5   Аміка 0–3 0–2
Гальмстад   4–3   Бенфіка 2–1 2–2
ДунауйварошЛЧ   1–4   ФеєнордЛЧ 0–1 1–3
Льєрс   1–5   Бордо 0–0 1–5
Полонія (Варшава)ЛЧ   0–3   Удінезе 0–1 0–2
Базель   7–6   Бранн 3–2 4–4
Напредак   0–6   ОФІ 0–0 0–6
Слован (Братислава)   1–4   Динамо (Загреб)ЛЧ 0–3 1–1

1 Цей матч був зіграний на стадіоні «Пратер» у Відні, а не на домашньому стадіоні «Црвєни Звєзди» в Белграді, тому що керівництво «Лестер Сіті» заявило УЄФА, що проведення матчу в Югославії може бути небезпечним через політичну ситуацію там. УЄФА прийняло рішення про перенесення матчу 12 вересня 2000 - всього за 9 днів до призначеної дати матчу (21 вересня 2000 року). Рішенням УЄФА було перенесено не тільки місце проведення матчу, а й дата його проведення - на тиждень пізніше, чим був створений дуже невдалий прецедент, оскільки жоден інший суперник «Црвєни Звєзди» (у тому числі «Порту» і «Сельта») не висував таких вимог.[1]
ЛЧ Клуби, що вибули з Ліги чемпіонів УЄФА.

Другий раундРедагувати

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Іракліс   4–5   Кайзерслаутерн 1–3 3–2
Осієк   4–1   Рапід (Відень) 2–1 2–0
Удінезе   1–3   ПАОК 1–0 0–3 дч
Вердер   9–3   Генк 4–1 5–2
Гальмстад   4–5   Мюнхен 1860ЛЧЗКР 3–2 1–3
АЕК   6–2   ГерфольгеЛЧЗКР 5–0 1–2
ГертаC   4–2   Аміка 3–1 1–1
Ліллестрем   3–5   Депортіво Алавес 1–3 2–2
ІнтернаціоналеЛЧЗКР   (ч) 1–1   Вітесс 0–0 1–1
Бордо   3–2   Селтік 1–1 2–1 дч
Еспаньйол   4–1   Грацер 4–0 0–1
Боавішта   1–2   Рома 0–1 1–1
ТірольЛЧЗКР   2–3   Штутгарт 1–0 1–3
Црвена ЗвездаЛЧЗКР   4–5   Сельта 1–0 0–31
Локомотив (Москва)ЛЧЗКР   3–1   Інтер (Братислава)ЛЧЗКР 1–0 2–1
Базель   1–3   ФеєнордЛЧЗКР 1–2 0–1
Ліверпуль   4–2   Слован (Ліберець) 1–0 3–2
Райо Вальєкано   (ч) 2–2   Віборг 1–0 1–2
Лозанна   3–2   Аякс 1–0 2–2
Нант   3–1   МТК 2–1 1–0
Брюгге   3–2   Санкт-ГалленЛЧЗКР 2–1 1–1
Парма   2–1   Динамо (Загреб)ЛЧЗКР 2–0 0–1
ОФІ   3–6   Славія (Прага)ЛЧЗКР 2–2 1–4
Вісла (Краків)   0–3   ПортуЛЧЗКР 0–0 0–3

1 Другий матч у Віго завершився перемогою «Сельти» 5-3, проте «Црвені Звєзді» було зараховано технічну поразку 3-0 через двох незаявлених гравців у її складі.

ЛЧЗКР - клуби, що вибули з Ліги чемпіонів УЄФА.

Третій раундРедагувати

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Герта   1–2   ІнтернаціоналеЛЧЗКР 0–0 1–2
Парма   4–2   Мюнхен 1860ЛЧЗКР 2–2 2–0
ФеєнордЛЧЗКР   3–4   Штутгарт 2–2 1–2
Локомотив (Москва)ЛЧЗКР   0–2   Райо Вальєкано 0–0 0–2
ПСВ ЕйндговенЛЧ   4–0   ПАОК 3–0 1–0
Рома   4–0   ГамбургЛЧ 1–0 3–0
Нант   7–4   Лозанна 4–3 3–1
Бордо   4–1   Вердер 4–1 0–0
ОлімпіакосЛЧ   2–4   Ліверпуль 2–2 0–2
Баєр 04ЛЧ   4–6   АЕК 4–4 0–2
ШахтарЛЧ   0–1   Сельта 0–0 0–1
Депортіво Алавес   4–2   РусенборгЛЧ 1–1 3–1
Еспаньйол   0–2   ПортуЛЧЗКР 0–2 0–0
Осієк   3–5   Славія (Прага)ЛЧЗКР 2–0 1–5
Брюгге   1–3   БарселонаЛЧ 0–2 1–1
РейнджерсЛЧ   1–3   Кайзерслаутерн 1–0 0–3

ЛЧЗКР, ЛЧ - клуби, що вибули з Ліги чемпіонів УЄФА

Четвертий раундРедагувати

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Славія (Прага)ЛЧЗКР   0–1   Кайзерслаутерн 0–0 0–1
Штутгарт   1–2   Сельта 0–0 1–2
ПСВ ЕйндговенЛЧ   (ч)4–4   Парма 2–1 2–3
АЕК   0–6   БарселонаЛЧ 0–1 0–5
Депортіво Алавес   5–3   ІнтернаціоналеЛЧЗКР 3–3 2–0
ПортуЛЧЗКР   4–3   Нант 3–1 1–2
Райо Вальєкано   6–2   Бордо 4–1 2–1
Рома   1–2   Ліверпуль 0–2 1–0

ЛЧЗКР, ЛЧ - клуби, що вибули з Ліги чемпіонів УЄФА

ЧвертьфіналиРедагувати

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
БарселонаЛЧ   (ч)4–4   Сельта 2-1 2–3
ПортуЛЧ3КР   0–2   Ліверпуль 0–0 0–2
Депортіво Алавес   4–2   Райо Вальєкано 3–0 1–2
Кайзерслаутерн   2–0   ПСВ ЕйндговенЛЧ 1–0 1–0

ПівфіналиРедагувати

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Депортіво Алавес   9–2   Кайзерслаутерн 5–1 4–1
БарселонаЛЧ   0–1   Ліверпуль 0–0 0–1

ФіналРедагувати

Переможець Кубка УЄФА 2000—2001
 
Ліверпуль
Третій титул

БомбардириРедагувати

ПриміткиРедагувати

ПосиланняРедагувати