Відкрити головне меню

Чемпіонат України з футболу 2018—2019: друга ліга

Друга ліга України з футболу 2018–2019 — 27-й сезон другої ліги, який проходив із 21 липня 2018 року по 2 червня 2019 року.

Друга ліга
Сезон 2018—2019
Підвищилися ФК «Минай»
«Кремінь»
«Черкащина-Академія»
МФК «Металург»
Вибули «Мир»
Зіграно матчів 209
Забито голів 448 (2.14 за гру)
Найкращий
бомбардир
Україна Костянтин Черній («Кремінь») − 20[1][2]
Найбільша перемога
вдома
6:0 (МФК «Металург» —
ФК «Нікополь»)
Найбільша перемога
в гостях
0:5 (ФК «Нікополь» — «Кристал»)
Найрезультативніша гра 7:3 («Гірник» — МФК «Миколаїв-2»)
Найдовша серія
перемог
5 («Кристал»)
Найдовша серія
без поразок
11 («Кремінь»)
Найдовша серія
без перемог
13 («Чайка»)
Найдовша серія поразок 8 (ФК «Нікополь»)
Найвища відвідуваність 4500 («Нива» Т — «Буковина»)
Найнижча відвідуваність 0 (4 матчі)
Відвідуваність 282 912 (1354 за матч)

Зміст

Регламент змаганьРедагувати

Команди розподілено на дві групи (А і Б) за територіальним принципом. Чемпіонат проводиться в три кола.

Команди, які посіли перше місце в турнірних таблицях груп А і Б, переходять до першої ліги. Команди, які посіли друге місце у групах А і Б, грають двоматчевий плей-оф за право наступного сезону виступати у першій лізі проти команд, які посіли 13-те та 14-те місця у першій лізі. Якщо клуб другої ліги відмовляється від підвищення у класі, право на це отримує команда, що посіла у підсумковій таблиці наступне місце.

Команди, які посіли останнє місце в турнірних таблицях груп А і Б, вибувають зі змагань ПФЛ.

Чемпіон та срібний призер другої ліги визначиться у матчі на нейтральному полі між командами, які посіли перші місця в турнірних таблицях груп А і Б. Бронзовими призерами стануть обидві команди, які посіли другі місця у своїх групах.

У випадку, якщо декілька команд набрали однакову кількість очок, місця у турнірній таблиці визначаються за такими критеріями:

  1. Краща різниця забитих і пропущених м'ячів у всіх матчах.
  2. Більша кількість забитих м'ячів у всіх матчах.
  3. Результати матчів між усіма конкурентами за місце.[3]

УчасникиРедагувати

За підсумками попереднього чемпіонату команди «Агробізнес», «Прикарпаття», «Дніпро-1» та «Металіст 1925» здобули путівки до першої ліги, а команди ФК «Тернопіль», «Скала», «Арсенал-Київщина», «Інгулець-2», «Суднобудівник», «Металург» втратили професіональний статус, ФК «Дніпро» був понижений у класі за рішенням ФІФА.

З першої ліги до другої ліги опустилися «Нафтовик-Укрнафта», «Кремінь», «Черкаський Дніпро». Поповнили другу лігу ФК «Калуш», ФК «Минай», «Чайка», «Гірник», «Кристал», МФК «Металург».

Перед початком сезону команда ФК «Львів» змінила назву на «Верес» і переїхала до Рівного, команда «Нива-В» — на «Нива», команда «Черкаський Дніпро» — на «Черкащина-Академія» та переїхала до села Білозір'я Черкаського району.

Перед початком сезону команда «Нафтовик-Укрнафта» знялася зі змагань.

Склад учасників:

Команда Населений пункт Стадіон Місткість
стадіону[4]
Місце в
попер. ч-ті
Група А
«Буковина» Чернівці «Буковина» 12 000 6
«Верес» Рівне «Колос» (смт Млинів) 850[5] 5
ФК «Калуш»   Калуш «Хімік»
«Хет-Трик Арена» (м. Івано-Франківськ)
7000
400[6]
ФК «Минай»   село Минай Ужгородського району «Минай-Арена» 1312[7]
«Нива» Вінниця Центральний міський
«Нива»
24 000
3282
3
«Нива» Тернопіль Міський 15 150 7
«Поділля» Хмельницький «Поділля» 6800[8] 9
«Полісся» Житомир «Авангард» (м. Новоград-Волинський)
СТБ «Арсенал» (с. Щасливе)
«Княжа-Арена» (с. Щасливе)
3000[9]
500[10]
&&&&&&&&&&&01000.&&&&001000[11]
8
«Чайка»   село Петропавлівська Борщагівка
Києво-Святошинського району
«Діназ» (с. Лютіж)
Центральний ім. Михайла Бруквенка (смт Макарів)
1000[12]
&&&&&&&&&&&03100.&&&&003100[13]
«Черкащина-Академія»   село Білозір'я Черкаського району «Зоря» &&&&&&&&&&&01000.&&&&001000[14] 17 (перша ліга)
Група Б
«Гірник»   Кривий Ріг Шахти «Жовтнева» 2500[15]
«Енергія» Нова Каховка «Енергія» 4000[16] 3
«Кремінь»   Кременчук «Кремінь-Арена» ім. Олега Бабаєва 1500[17] 16 (перша ліга)
«Кристал»   Херсон «Кристал» 15 000
МФК «Металург»   Запоріжжя «Славутич-Арена» 11 883
МФК «Миколаїв-2» Миколаїв «Парк Перемоги»
Центральний міський
&&&&&&&&&&&05000.&&&&005000[18]
&&&&&&&&&&015600.&&&&0015 600[19]
9
«Мир» село Горностаївка Новотроїцького району «Затис» 1250 5
ФК «Нікополь» Нікополь «Електрометалург» 7200[20] 7
«Реал Фарма» Одеса «Іван» 1200[21] 6
«Таврія-Сімферополь» Сімферополь[22] «Машинобудівник» (м. Берислав) &&&&&&&&&&&04000.&&&&004000[23] 4

Група АРедагувати

Турнірна таблицяРедагувати

Місцезнаходження команд-учасниць групи А другої ліги 2018—2019
М Команда І В Н П РМ О
1 ФК «Минай» 27 15 4 8 41−26 49
2 «Черкащина-Академія» 27 14 6 7 43−23 48
3 «Полісся» 27 13 6 8 23−21 45
4 «Нива» В 27 11 9 7 29−23 42
5 «Верес» 27 12 5 10 24−25 41
6 «Нива» Т 27 10 6 11 28−29 36
7 ФК «Калуш» 27 10 6 11 30−33 36
8 «Чайка» 27 8 7 12 28−28 31
9 «Поділля» 27 6 7 14 20−34 25
10 «Буковина» 27 5 6 16 19−43 21

Позначення:

   клуби, що вийшли до першої ліги
   участь у стикових матчах
   клуби, що залишили другу лігу

Лідер за туромРедагувати

Минай (футбольний клуб)Черкащина (футбольний клуб)Минай (футбольний клуб)Полісся (футбольний клуб)Минай (футбольний клуб)Калуш (футбольний клуб)Минай (футбольний клуб)Калуш (футбольний клуб)Черкащина (футбольний клуб)Калуш (футбольний клуб)Чайка (Петропавлівська Борщагівка) 

Результати матчівРедагувати

Команда БУК ВЕР КАЛ МИН НВІ НТЕ ПОД ПОЛ ЧАЙ ЧЕР БУК ВЕР КАЛ МИН НВІ НТЕ ПОД ПОЛ ЧАЙ ЧЕР
«Буковина» 0:1 0:3 0:0 0:4 0:2 3:2 2:2 0:3 0:1 0:0 1:2 1:1 0:4
«Верес» 1:3 1:1 2:1 0:1 0:0 0:1 0:1 0:3[а] 0:1 1:2 2:3 1:0 2:1
ФК «Калуш» 2:0 1:0 1:0 1:1 1:0 0:0 0:1 1:0 1:0 1:4 0:0 2:3 4:3 1:2
ФК «Минай» 3:0 2:0 2:0 2:1 3:0 1:0 1:1 2:1 3:1 2:1 3:1 0:1 3:1 1:2
«Нива» В 2:1 0:0 1:0 0:0 1:1 2:2 0:0 1:0 0:0 1:0 1:3 0:1 1:2 1:0
«Нива» Т 0:2 0:1 1:2 3:2 0:1 1:0 0:1 2:0 1:1 1:2 1:2 2:1 1:1
«Поділля» 0:0 0:1 2:1 0:2 2:0 0:1 2:0 0:0 1:2 0:1 1:1 0:3 0:1
«Полісся» 1:0 0:1 1:1 1:0 0:2 2:0 0:0 1:0 0:0 0:1 1:2 0:1 0:1 0:4
«Чайка» 1:1 0:1 0:0 1:1 2:2 0:0 0:1 0:1 1:0 2:1 2:1 2:0 1:3
«Черкащина-Академія» 2:0 1:2 3:2 3:0 1:0 1:1 3:1 0:1 1:1 2:0 4:1 3:2 3:0 4:1

а Згідно з рішенням КДК ФФУ від 14 листопада 2018 року за перевищення дозволеної кількості замін футболістів команді «Верес» зараховано технічну поразку 0:3, а «Чайці» — перемогу 3:0.[24] Початковий результат матчу — 1:1.

Найкращі бомбардириРедагувати

Футболіст Команда Голи (пен.)
1   Роберт Гегедош ФК «Минай» 13 (2)
2   Дмитро Скакун ФК «Калуш» 11 (5)
3   Олексій Литовченко «Нива» Т 9 (2)
3   Анатолій Нурієв ФК «Минай» 9 (2)
5   Віталій Бойко «Черкащина-Академія» 9 (3)
6   Андрій Сторчоус «Черкащина-Академія» 8
6   Михайло Шестаков «Нива» В (6) / «Верес» (2) 8

Група БРедагувати

Турнірна таблицяРедагувати

Місцезнаходження команд-учасниць групи Б другої ліги 2018—2019
Через анексію Криму Росією «Таврія-Сімферополь» проводить свої домашні матчі в Херсонській області
М Команда І В Н П РМ О
1 «Кремінь» 27 18 7 2 48−17 61
2 МФК «Металург» 27 18 2 7 54−24 56
3 «Гірник» 27 15 6 6 53−33 51
4 «Кристал» 27 15 2 10 43−29 47
5 «Мир» 27 14 3 10 42−31 45
6 «Енергія» 27 8 7 12 27−32 31
7 «Таврія-Сімферополь» 27 6 12 9 30−35 30
8 «Реал Фарма» 27 5 8 14 23−50 23
9 МФК «Миколаїв-2» 27 5 5 17 22−52 20
10 ФК «Нікополь» 27 3 4 20 15−54 13

Позначення:

   клуби, що вийшли до першої ліги
   участь у стикових матчах
   клуби, що залишили другу лігу

Лідер за туромРедагувати

Кремінь (футбольний клуб)Гірник (Кривий Ріг)Кремінь (футбольний клуб) 

Результати матчівРедагувати

Команда ГІР ЕНЕ КРЕ КРИ МЕТ МИК МИР НІК РЕА ТАВ ГІР ЕНЕ КРЕ КРИ МЕТ МИК МИР НІК РЕА ТАВ
«Гірник» 2:2 2:2 1:0 3:1 7:3 3:2 2:0 3:1 3:3 2:1 1:2 1:3 3:0 1:2
«Енергія» 2:0 0:2 1:0 0:1 2:0 0:1 0:1 2:0 1:1 0:0 0:2 2:2 0:0
«Кремінь» 0:0 2:0 3:0 1:0 1:0 2:0 1:0 3:0 0:0 2:2 1:0 2:0 3:2 2:0
«Кристал» 2:0 3:0 1:0 4:1 1:0 2:1 3:1 2:1 3:2 0:3 4:1 0:1 2:0 3:1
МФК «Металург» 1:1 2:1 1:1 2:0 4:0 2:3 2:0 3:0 1:0 2:0 2:1 2:0 6:0 5:0
МФК «Миколаїв-2» 0:3 4:3 1:1 2:1 0:2 1:0 0:0 2:0 0:0 1:3 0:2 0:4 0:1
«Мир» 1:1 2:1 0:1 3:0 2:1 2:0 0:1 3:0 2:1 0:1 1:2 5:2 3:2 2:1
ФК «Нікополь» 0:2 0:1 1:4 0:5 1:2 2:3 1:1 0:1 0:2 0:1 2:1 1:1 0:0
«Реал Фарма» 3:1 0:0 0:2 1:2 1:0 1:1 1:1 2:0 1:1 0:2 1:4 1:0 1:4
«Таврія-Сімферополь» 1:2 2:1 0:0 1:1 1:3 2:0 2:1 3:0 1:1 0:4 1:3 1:1 2:2

Найкращі бомбардириРедагувати

Футболіст Команда Голи (пен.)
1   Олексій Бойко «Мир» 19 (2)
1   Костянтин Черній «Кремінь» 19 (2)
3   Ігор Бука «Гірник» 11
4   Едуард Сарапій МФК «Металург» 11 (6)
5   Вадим Воронченко «Таврія-Сімферополь» (8) / МФК «Металург» (2) 10 (2)
5   Ігор Яровой «Гірник» 10 (2)

Матч за перше місце в другій лізіРедагувати

Відповідно до регламенту змагань для визначення чемпіона України серед команд клубів другої ліги проводиться матч між командами, що за підсумками чемпіонату посіли перші місця у групах А і Б. Жеребкування номінального господаря поля відбулося 20 травня 2019 року.[25]

Перехідні матчі за право виступати в першій лізіРедагувати

За підсумками сезону команди, які посіли 13-те та 14-те місця в першій лізі, грають перехідні матчі за право виступати у першій лізі проти команд, які посіли друге місце у групах А і Б в другій лізі. Жеребкування послідовності проведення матчів відбулося 20 травня 2019 року.[26]

«Агробізнес» переміг 4:1 за сумою двох матчів та зберіг місце в першій лізі, а МФК «Металург» — у другій.
Перед початком наступного чемпіонату через те, що «Арсенал-Київ» знявся зі змагань у першій лізі, МФК «Металург» підвищився у класі.


«Черкащина-Академія» перемогла 7:1 за сумою двох матчів та вийшла до першої ліги, ПФК «Суми» вибуває до другої ліги.

ПосиланняРедагувати

ПриміткиРедагувати

  1. Черній Костянтин Михайлович. Профайл гравця. pfl.ua. ПФЛ. 
  2. XXVIІ чергова Конференція ПФЛ: вітання новачкам, призи – лауреатам, офіційний м’яч — змаганням
  3. Регламент Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ПФЛ сезону 2018/19. pfl.ua. ПФЛУ. Процитовано 2018-12-20. 
  4. Дані з сайту ПФЛ станом на 29.05.2018, якщо не зазначене інше джерело.
  5. Стадіон із водоймою та Пляжем отримає «Верес-Рівне» у 2-ій Лізі
  6. В Івано-Франківську урочисто відкрили стадіон зі штучним покриттям — Івано-Франківська обласна федерація футболу
  7. Стадіон «Минай»: за місяць до старту. fcminaj.com. Офіційний сайт ФК «Минай». 
  8. ФК Поділля — Стадіон
  9. В Новоград-Волинському відкрили стадіон «Авангард» — Журнал Житомира
  10. УСК «Княжа» відкрила унікальний стадіон
  11. ФК «Княжа» — Візитівка. Архів оригіналу за 26 грудень 2008. Процитовано 14 липень 2017. 
  12. Стадіон ФК "ДІНАЗ" у с.Лютіж (Вишгородський р-н, Київська обл.)
  13. Стадіон Центральний ім. М.Х. Бруквенка (Макарів)
  14. В Білозір'ї нарешті офіційно відкрили стадіон
  15. Стадион "Шахта Октябрьская"
  16. Стадіон "Енергія" (м. Нова Каховка). Електронний реєстр спортивних споруд України. Архів оригіналу за 12 травень 2012. Процитовано 12 травня 2012. 
  17. Стадіон «Кремінь-Арена»
  18. 2013-й став роком регіональних рекордів — зернових, висотних, медичних, спортивно-соціальних. 
  19. Центральний міський стадіон Миколаєва — домашня арена МФК «Миколаїв». Архів оригіналу за 29 березень 2017. Процитовано 13 листопад 2018. 
  20. World Stadiums — Stadiums in Ukraine (англійською). Архів оригіналу за 2012-12-03. Процитовано 2018-05-30. 
  21. Стадион — Иван — ФК Одесса (рос.)
  22. У зв'язку з анексією Криму Росією адреса тимчасової реєстрації — м. Херсон
  23. Куніцин розповів, чому «Таврія» гратиме у Бериславі, а не Херсоні — Sector.depo.ua
  24. Примітка до турнірної таблиці
  25. Результати жеребкування матчів плей-оф
  26. Результати жеребкування матчів плей-оф