Відкрити головне меню

7-та церемонія вручення нагород премії «Сезар» Академії мистецтв та технологій кінематографа за заслуги у царині французького кінематографу за 1981 рік відбулася 27 лютого 1982 року у Концертному залі Плейєль (Париж, Франція).

7-а церемонія вручення нагород
премії «Сезар»
Загальні відомості
Час проведення 27 лютого 1982 року
Місце проведення Концертний зал Плейєль,
Франція Франція, Париж
Ведучі Жак Мартен
П'єр Чернія
Нагороди
Найкращий фільм Боротьба за вогонь
Найкраща режисура Жан-Жак Анно
за Боротьба за вогонь
Найкращий актор Мішель Серро
(Під попереднім слідством)
Найкраща акторка Ізабель Аджані
(Одержима)
Трансляція
Канал Antenne 2[fr]
Офіційний сайт премії
← 6-та8-ма→

Церемонія проходила під головуванням Орсона Уеллса[1], розпорядниками та ведучими виступили Жак Мартен та П'єр Чернія[2]. Найкращим фільмом визнАнно стрічку Боротьба за вогонь режисера Жан-Жака Анно.

З цього року вручаються нагороди режисерові-початківцю в новій категорії «Найкращий дебютний фільм».

Зміст

СтатистикаРедагувати

Фільми, що отримали декілька номінацій:

Фільм Номінації
Бездоганна репутація
10
Під попереднім слідством
8
Боротьба за вогонь
6
Дивна справа
5
Діва
Мальвіль
4
Одні та інші
Готель „Америка“
2
Сусідка

Список лауреатів та номінантівРедагувати

Переможців виділено окремим кольором.

Основні категоріїРедагувати

Категорії Лауреати та номінанти
Найкращий фільм
Боротьба за вогонь / La Guerre du feu (реж.: Жан-Жак Анно)
Бездоганна репутація / Coup de torchon (реж.: Бертран Таверньє)
Під попереднім слідством / Garde à vue (реж.: Клод Міллер)
Одні та інші (Болеро) / Les Uns et les Autres (реж.: Клод Лелуш)
Найкраща режисерська робота
Жан-Жак Анно за фільм Боротьба за вогонь
Бертран Таверньє«Бездоганна репутація»
Клод Міллер«Під попереднім слідством»
П'єр Граньє-Дефер«Дивна справа»
Найкращий актор
Мішель Серро«Під попереднім слідством» (за роль нотаріуса Жерома Мартіно)
Патрік Девар«Вітчим» (фр.) (за роль Ремі)
Філіпп Нуаре«Бездоганна репутація» (за роль Люсьєна Кордьє)
Мішель Пікколі«Дивна справа» (за роль Бертрана Малаї)
Найкраща акторка
Ізабель Аджані«Одержима» (за роль Анни)
Фанні Ардан«Сусідка» (за роль Матильди Бошар)
Катрін Денев«Готель „Америка“» (фр.) (за роль Елен)
Ізабель Юппер«Бездоганна репутація» (за роль Рози)
Найкращий актор другого плану
Гі Маршан«Під попереднім слідством» (за роль інспектора Марселя Бельмона)
Жерар Ланвен«Дивна справа» (за роль Луї Коліна)
Жан-П'єр Мар'єль«Бездоганна репутація» (за роль Перона)
Едді Мітчелл«Бездоганна репутація» (за роль Ноно)
Найкраща акторка другого плану
Наталі Бай«Дивна справа» (за роль Ніни Колін)
Стефан Одран«Бездоганна репутація» (за роль Юґетт Кордьє)
Сабін Одпен (фр.) — «Готель „Америка“» (за роль Елізи Тіссеран)
Веронік Сільвер (фр.) — «Сусідка» (за роль мадам Оділь Жюв)
Найкращий адаптований сценарій
Мішель Одіар, Жан Герман (фр.) та Клод Міллер«Під попереднім слідством»
Жан Оранш (фр.) та Бертран Таверньє«Бездоганна репутація»
Жерар Браш«Боротьба за вогонь»
• Крістофер Франк (фр.), П'єр Граньє-Деферта Жан-Марк Робер«Дивна справа»
Найкраща музика до фільму
Владими́р Косма́ за музику до фільму «Діва»
Філіпп Сард«Боротьба за вогонь»
Енніо Морріконе«Професіонал»
Френсіс Лей та Мішель Легран«Одні та інші»
Найкращий монтаж
Альбер Юрґенсон (фр.) — «Під попереднім слідством»
• Арман Псенні — «Бездоганна репутація»
• Софі Бод та Г'ю Дармо — «Одні та інші»
• Анрі Ланое — «Мальвіль»
Найкраща операторська робота
Філіпп Руссело«Діва»
Бруно Нюйттен«Під попереднім слідством»
Клод Аґостіні (фр.) — «Боротьба за вогонь»
Жан Пензер«Мальвіль»
Найкращі декорації
Макс Дюї (фр.) — «Мальвіль»
Александр Тронер«Бездоганна репутація»
• Гілтон Мак-Конніко (англ.) — «Діва»
• Браян Морріс (англ.) — «Боротьба за вогонь»
Найкращий звук
Жан-П'єр Ру (фр.) — «Діва»
• Поль Лайне (фр.) — «Під попереднім слідством»
• Гарольд Морі — «Одні та інші»
П'єр Ґаме (фр.) — «Мальвіль»
Найкращий дебютний фільм
«Діва»реж.: Жан-Жак Бенекс
«Садівник» (фр.) — реж.: Жан-П'єр Сантьє (фр.)
«Сніг» (фр.) — реж.: Жульєт Берто та Жан-Анрі Роже (фр.)
«Чоловіча справа»реж.: Ніколя Рібовський (фр.)
Найкращий короткометражний документальний фільм
Репортери / Reporters (реж.: Раймон Депардон)
• Брехня / Ci-gisent (реж.: Валері Монкорже)
• Solange Giraud, née Tache (реж.: Сімона Біттон)
Найкращий короткометражний ігровий фільм
Фотографії Алікс / Les photos d'Alix (реж.: Жан Есташ (посмертно))
• ШАнновний Александре / Cher Alexandre (реж.: Енн Лемоньєр)
• Американський чорний щур / Le rat noir d'Amérique (реж.: Жером Енріко)
• Тонке поняття / Le concept subtil (реж.: Жерар Кравчик)
Найкращий короткометражний анімаційний фільм
Проклята ніжність / La tendresse du maudit (реж.: Жан-Мануель Коста)
• Масштаб / L'échelle (реж.: Ален Уґетто)
• Три настрої / Trois thèmes (реж.: Олександр Алексєєв)
Найкращий фільм іноземною мовою
  СШАЛюдина-слон / The Elephant Man (США, реж.: Дэвид Линч)
  ПольщаЛюдина із заліза / Człowiek z żelaza (Польща, реж.: Анджей Вайда)
  ФРНФальшивка / Die Fälschung[de] (ФРН, реж.: Фолькер Шлmjндорф)
  СШАІндіана Джонс: У пошуках втраченого ковчегу / Raiders of the Lost Ark (США, реж.: Стівен Спілберг)

Спеціальні нагородиРедагувати

Нагорода Лауреати
Почесний «Сезар»
Жорж Дансіжер (фр.)
Олександр Мнушкін
Жан Нені
Анджей Вайда

ПриміткиРедагувати

ПосиланняРедагувати