Відкрити головне меню

Чемпіонат світу з легкої атлетики 2011


Чемпіонат світу з легкої атлетики 2011 був проведений з 27 серпня по 4 вересня в Тегу на стадіоні «Тегу»[en].

Чемпіонат світу з легкої атлетики 2011
Чемпіонат світу з легкої атлетики 2011
Місто Південна Корея Тегу
Країни-учасниці 199
Кількість атлетів 1742
Розігрується медалей 47 комплектів
Відкриття 27 серпня
Закриття 4 вересня
Місце «Тегу»[en]

27 березня 2007 на черговому засідання ради ІААФ в Момбасі були оголошені міста-господарі світових легкоатлетичних форумів 2011 та 2013. Ними стали Тегу та Москва відповідно. У фінальному відборі також брали участь Брисбен та Барселона[1].

ПризериРедагувати

ЧоловікиРедагувати

Дисципліни на доріжці стадіонуРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
100 метрів
детальніше
  Йоган Блейк (JAM) 9,92   Волтер Дікс (USA) 10,08   Кім Коллінс (KNA) 10,09
200 метрів
детальніше
  Усейн Болт (JAM) 19,40 WL   Волтер Дікс (USA) 19,70 SB   Крістоф Леметр (FRA) 19,80 NR
400 метрів
детальніше
  Кірані Джеймс (GRN) 44,60 PB   Лашон Меррітт (USA) 44,63   Кевін Борле (BEL) 44,90
800 метрів
детальніше
  Давід Рудіша (KEN) 1.43,91   Абубакер Какі (SUD) 1.44,41   Юрій Борзаковський (RUS) 1.44,49
1500 метрів
детальніше
  Асбел Кіпроп (KEN) 3.35,69   Сілас Кіплагат (KEN) 3.35,92   Меттью Сентровіц (USA) 3.36,08
5000 метрів
детальніше
  Мо Фара (GBR) 13.23,36   Бернард Лагат (USA) 13.23,64   Деджен Гебремескел (ETH) 13.23,92
10000 метрів
детальніше
  Ібрагім Джейлан (ETH) 27.13,81   Мо Фара (GBR) 27.14,07   Імане Мерга (ETH) 27.19,14
110 метрів з бар'єрами
детальніше
  Джейсон Річардсон (USA) 13,19   Лю Сян (CHN) 13,27   Енді Тернер (GBR) 13,44
400 метрів з бар'єрами
детальніше
  Дай Грін (GBR) 48,26   Хав'єр Кулсон (PUR) 48,44   Луї Якобус ван Зил (ZAF) 48,80
3000 метрів з перешкодами
детальніше
  Єзекіїль Кембой (KEN) 8.14,85   Брімін Кіпруто (KEN) 8.16,05   Маєдін Мекіссі-Бенаббад (FRA) 8.16,09
4×100 метрів
детальніше
  Ямайка
Неста Картер
Майкл Фрейтер
Йоган Блейк
Усейн Болт
Декстер Лі (забіг)
37,04 WR   Франція
Тедді Тінмар
Крістоф Леметр
Яннік Лесур
Джиммі Віко
38,20 SB   Сент-Кіттс і Невіс
Джейсон Роджерс
Кім Коллінс
Антуан Адамс
Бріджеш Лоренс
38,49
4×400 метрів
детальніше
  США
Грег Ніксон
Бершон Джексон
Енджело Тейлор
Лашон Меррітт
Джамал Торренс (забіг)
Майкл Беррі (забіг)
2.59,31 WL   ПАР
Шейн Віктор
Офенце Могаване
Віллем де Бер
Луї Якобус ван Зил
Оскар Пісторіус (забіг)
2.59,87 SB   Ямайка
Аллодін Фозергілл
Джермейн Гонсалес
Райкер Гілтон
Лефорд Грін
Ленсфорд Спенс (забіг)
3.00,10

Шосейні дисципліниРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Марафон
детальніше
  Абель Кіруї (KEN) 2:07.38 SB   Вінсент Кіпруто (KEN) 2:10.06   Феїса Лілеса (ETH) 2:10.32 SB
Ходьба 20 кілометрів
детальніше
  Луїс Фернандо Лопес (COL) 1:20.38 SB   Ван Чжень (CHN) 1:20.54   Кім Хюн Суп (KOR) 1:21.17
Ходьба 50 кілометрів
детальніше
  Денис Нижегородов (RUS) 3:42.45 SB   Джеред Теллент (AUS) 3:43.36 SB   Си Тяньфен (CHN) 3:44.40

Технічні дисципліниРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Стрибки у висоту
детальніше
  Джессі Вільямс (USA) 2,35   Олексій Дмитрик (RUS) 2,35   Тревор Баррі (BAH) 2,32 PB
Стрибки з жердиною
детальніше
  Павел Войцеховський (POL) 5,90   Лазаро Борхес (CUB) 5,90 NR   Рено Лавіллені (FRA) 5,85
Стрибки у довжину
детальніше
  Двайт Філліпс (USA) 8,45 SB   Мітчелл Вотт (AUS) 8,33   Нгонідзаше Макуша (ZIM) 8,29
Потрійний стрибок
детальніше
  Крістіан Тейлор (USA) 17,96 WL   Філліпс Ідову (GBR) 17,77 SB   Вілл Клей (USA) 17,50 PB
Штовхання ядра
детальніше
  Давід Шторль (GER) 21,78 PB   Ділан Армстронг (CAN) 21,64   Крістіан Кентвелл (USA) 21,36
Метання диска
детальніше
  Роберт Гартінг (GER) 68,97   Герд Кантер (EST) 66,95   Есан Гададі (IRI) 66,08 SB
Метання молота
детальніше
  Кодзі Мурофусі (JPN) 81,24 SB   Крістіан Парш (HUN) 81,18 SB   Прімож Козмус (SVN) 79,39 SB
Метання списа
детальніше
  Маттіас де Цордо (GER) 86,27 SB   Андреас Торкільдсен (NOR) 84,78   Гільєрмо Мартінес (CUB) 84,30

БагатоборствоРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Десятиборство
детальніше
  Трей Гарді (USA) 8607   Ештон Ітон (USA) 8505   Леонель Суарес (CUB) 8501 SB

ЖінкиРедагувати

Дисципліни на доріжці стадіонуРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
100 метрів
детальніше
  Кармеліта Джетер (USA) 10,90   Вероніка Кемпбелл-Браун (JAM) 10,97   Келлі-Енн Баптіст (TTO) 10,98
200 метрів
детальніше
  Вероніка Кемпбелл (JAM) 22,22 SB   Кармеліта Джетер (USA) 22,37   Еллісон Фелікс (USA) 22,42
400 метрів
детальніше
  Амантл Монтшо (BOT) 49,56 NR   Еллісон Фелікс (USA) 49,56 PB   Франсена Маккорорі (USA) 50,45
800 метрів
детальніше
  Кастер Семеня (ZAF) 1.56,35 SB   Джанет Джепкосґей (KEN) 1.57,42 SB   Аліша Джонсон Монтаньйо (USA) 1.57,48 SB
1500 метрів
детальніше
  Дженніфер Сімпсон (USA) 4.05,40   Ганна Інгленд (GBR) 4.05,68   Наталія Родрігес (ESP) 4.05,87
5000 метрів
детальніше
  Вів'єн Черуйот (KEN) 14.55,36   Сільвія Кібет (KEN) 14.56,21   Месерет Дефар (ETH) 14.56,94
10000 метрів
детальніше
  Вів'єн Черуйот (KEN) 30.48,98   Саллі Кіп'єго (KEN) 30.50,04   Лінет Масаї (KEN) 30.53,59
100 метрів з бар'єрами
детальніше
  Саллі Пірсон (AUS) 12,28 CR AR   Даніелль Каррузерс (USA) 12,47 PB   Дон Гарпер (USA) 12,47 PB
400 метрів з бар'єрами
детальніше
  Лашинда Демус (USA) 52,47 WL NR   Мелейн Вокер (JAM) 52,73 SB   Наталія Антюх (RUS) 53,85
3000 метрів з перешкодами
детальніше
  Габіба Грібі (TUN) 9.11,97 NR   Мілка Чейва (KEN) 9.17,16   Мерсі Ванджику (KEN) 9.17,88
4×100 метрів
детальніше
  США
Б'янка Найт
Еллісон Фелікс
Маршевет Маєрс
Кармеліта Джетер
Шалонда Соломон (забіг)
Александрія Андерсон (забіг)
41,56 WL   Ямайка
Шеллі-Енн Фрейзер
Керрон Стюарт
Шерон Сімпсон
Вероніка Кемпбелл-Браун
Джура Леві (забіг)
41,70 NR   Україна
Олеся Повх
Наталія Погребняк
Марія Рємєнь
Христина Стуй
42,51 SB
4×400 метрів
детальніше
  США
Саня Річардс
Еллісон Фелікс
Джессіка Беард
Франсена Маккорорі
Наташа Гастінгс (забіг)
Кіша Бейкер (забіг)
3.18,09 WL   Ямайка
Розмарі Вайт
Давіта Прендергаст
Новлін Вільямс-Міллс
Шеріка Вільямс
Шеріфа Ллойд (забіг)
Патрісія Голл (забіг)
3.18,71 NR   Велика Британія
Перрі Шейкс-Дрейтон
Нікола Сандерс
Крістін Огуруоґу
Лі Макконнелл
3.23,63

Шосейні дисципліниРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Марафон
детальніше
  Една Кіплагат (KEN) 2:28.43   Пріска Джепту (KEN) 2:29.00   Шерон Чероп (KEN) 2:29.14 SB
Ходьба 20 кілометрів
детальніше
  Лю Хун (CHN) 1:30.00   Еліза Ріґаудо (ITA) 1:30.44 SB   Цєян Шеньцзє (CHN) 1:31.14

Технічні дисципліниРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Стрибки у висоту
детальніше
  Ганна Чичерова (RUS) 2,03   Бланка Влашич (HRV) 2,03 SB   Антонієта Ді Мартіно (ITA) 2,00
Стрибки з жердиною
детальніше
  Фабіана Мурер (BRA) 4,85   Мартіна Штруц (GER) 4,80 NR   Світлана Феофанова (RUS) 4,75 SB
Стрибки у довжину
детальніше
  Бріттні Різ (USA) 6,82   Інета Радевіча (LAT) 6,76   Анастасія Мирончик-Іванова (BLR) 6,74
Потрійний стрибок
детальніше
  Ольга Саладуха (UKR) 14,94   Ольга Рипакова (KAZ) 14,89   Катерін Ібаргуен (COL) 14,84
Штовхання ядра
детальніше
  Валері Адамс (NZL) 21,24 CR AR   Джилліан Камарена-Вільямс (USA) 20,02   Ґун Ліцзяо (CHN) 19,97
Метання диска
детальніше
  Лі Яньфен (CHN) 66,52   Надін Мюллер (GER) 65,97   Яреліс Барріос (CUB) 65,73 SB
Метання молота
детальніше
  Тетяна Лисенко (RUS) 77,13 SB   Бетті Гайдлер (GER) 76,06   Чжан Веньсю (CHN) 75,03
Метання списа
детальніше
  Барбора Шпотакова (CZE) 71,58 SB   Сунетт Вільюн (ZAF) 68,38 AR   Крістіна Оберґфелль (GER) 65,24

БагатоборствоРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Семиборство
детальніше
  Джессіка Енніс (GBR) 6751   Дженніфер Езер (GER) 6572   Кароліна Тимінська (POL) 6544

Медальний залікРедагувати

 Місце  Країна Золото Срібло Бронза Загалом
1   США 12 9 7 28
2   Кенія 7 8 3 18
3   Ямайка 4 4 1 9
4   Німеччина 3 4 1 8
5   Велика Британія 3 3 2 8
6   Росія 3 1 3 7
7   КНР 2 2 4 8
8   ПАР 1 2 1 4
9   Австралія 1 2 0 3
10   Ефіопія 1 0 4 5
11   Україна 1 0 1 2
  Польща 1 0 1 2
  Колумбія 1 0 1 2
14   Ботсвана 1 0 0 1
  Бразилія 1 0 0 1
  Чехія 1 0 0 1
  Гренада 1 0 0 1
  Японія 1 0 0 1
  Нова Зеландія 1 0 0 1
  Туніс 1 0 0 1
21   Куба 0 1 3 4
  Франція 0 1 3 4
23   Італія 0 1 1 2
24   Канада 0 1 0 1
  Хорватія 0 1 0 1
  Естонія 0 1 0 1
  Угорщина 0 1 0 1
  Казахстан 0 1 0 1
  Норвегія 0 1 0 1
  Пуерто-Рико 0 1 0 1
  Судан 0 1 0 1
  Латвія 0 1 0 1
33   Сент-Кіттс і Невіс 0 0 2 2
34   Багамські Острови 0 0 1 1
  Бельгія 0 0 1 1
  Південна Корея 0 0 1 1
  Іран 0 0 1 1
  Білорусь 0 1 1 2
  Словенія 0 0 1 1
  Іспанія 0 0 1 1
  Тринідад і Тобаго 0 0 1 1
  Зімбабве 0 0 1 1

Див. такожРедагувати

ПриміткиРедагувати

  1. AND THE HOSTS WILL BE… DAEGU (2011) AND MOSCOW (2013). ІААФ. Архів оригіналу за 16 червень 2019. Процитовано 16 червня 2019. 

ДжерелаРедагувати