Відкрити головне меню

Чемпіонат Польщі з футболу 2013—2014: Екстракляса

Чемпіонат Польщі з футболу 2014 (пол. Ekstraklasa w piłce nożnej 2013/2014) — 80-й чемпіонат Польщі, що проводився у 20132014 роках. У змаганні брали участь шістнадцять команд. Чемпіоном Польщі став клуб Легія Варшава.

Екстракляса 2013/2014
Подробиці
Дата проведення 19 липня 20131 червня 2014
Кількість учасників 16
Призові місця
Gold medal blank.svg Чемпіон Легія Варшава (10-й раз)
Silver medal blank.svg Віце-чемпіон Лех Познань
Bronze medal blank.svg Третє місце Рух Хожув
Путівки в континентальні кубки
Ліга чемпіонів «Легія» Варшава
Ліга Європи «Рух» Хожув
«Завіша» (Бидгощ)
«Лех» (Познань)
Обмін між лігами
Sub on.svg Підвищення в класі ГКС (Белхатув)
Гурнік (Ленчна)
Sub off.svg Пониження в класі Відзев Лодзь
Заглембє Любін
Статистика
Бомбардир(и) Марцін Робак
 (22 м'ячі)
Зіграно матчів 296
Забито голів 786 (2.66 за матч)
Відвідуваність
(всього)
2 394 088  (8088 за гру)
    найбільша 38 458
«Лех» 1-1 «Легія»
Найбільший
рахунок
Ягеллонія 6-0 Рух
Завіша 6-0 П'яст
Найбільша
серія перемог
8 ігор («Легія»)
Найбільша
серія без поразок
11 ігор («Вісла»)

Титульним спонсором турніру є мобільний оператор T-Mobile.

ФорматРедагувати

За регламентом змагань, чемпіонат складається з двох етапів, на першому етапі 16 клубів за двоколовою системою виявили дві вісімки перша з яких вела боротьбу за медалі, а друга виявила двох невдах чемпіонату, що покинуть Екстраклясу.

Учасники та стадіониРедагувати

Місцезнаходження команд-учасниць Екстракляси 2013—2014
Команда Розташування Стадіон Місткість
  Відзев Лодзь Муніципальний стадіон Відзева Лодзь 10,500
  Вісла Краків Муніципальний стадіон ім. Генрика Реймана 33,326
  Завіша   Бидгощ Стадіон імені Здзіслава Кшишков'яка 20,247
  Ґурнік Забже Стадіон імені Ернеста Поля 3,500
  Заглембє Любін Діалог Арена 16,300
  Корона Кельце Колпортер Арена 15,550
  Легія Варшава Стадіон Війська Польського 31,800
  Лех Познань Муніципальний стадіон 43,830
  Лехія Гданськ PGE Арена Гданськ 44,000
  Погонь Щецин Муніципальний стадіон 18,023
  Подбескідзе Бельсько-Бяла Муніципальний стадіон 4,286
  Краковія   Краків Стадіон імені Юзефа Пілсудського 15,500
  П'яст Глівіце Муніципальний стадіон 10,037
  Рух Хожув Стадіон Руху 10,000
  Ягеллонія Білосток Муніципальний стадіон 22,386
  Шльонськ Вроцлав Міський стадіон Вроцлава 8,346
Краковія Ґурнік Забже Ягеллонія Корона Лех Лехія
Стадіон імені Юзефа Пілсудського Стадіон ім. Ернста Поля Муніципальний стадіон Муніципальний стадіон Муніципальний стадіон (Познань) PGE Арена Гданськ
Глядачів: 15,016 Глядачів: 3,000 Глядачів: 7,000 Глядачів: 15,500 Глядачів: 43,269 Глядачів: 43,615
           
Легія П'яст Подбескідзе Погонь Рух Відзев
Стадіон Війська Польського Муніципальний стадіон "П'яст" Муніципальний стадіон Стадіон ім. Флоріан Криґєра Стадіон Рух Стадіон Відзева (ім. Людовіка Соболевського)
Глядачів: 31,103 Глядачів: 10,037 Глядачів: 4,279 Глядачів: 18,027 Глядачів: 10,000 Глядачів: 10,000
           
Вісла Заглембє Завіша Шльонськ
Муніципальний стадіон ім. Генрика Реймана Діалог-Арена Стадіон імені Здзіслава Кшистковяка Міський стадіон Вроцлава
Глядачів: 33,268 Глядачів: 16,068 Глядачів: 20,247 Глядачів: 42,771
       

Перший етапРедагувати

Підсумкова таблицяРедагувати

М Команда О І В Н П МЗ МП Різ
1. Легія Варшава 63 30 20 3 7 60 30 +30
2. Лех Познань 53 30 15 8 7 56 34 +22
3. Рух Хожув 50 30 14 8 8 40 38 +2
4. Погонь Щецин 47 30 11 14 5 47 38 +9
5. Вісла Краків 45 30 12 9 9 38 30 +8
6. «Завіша» (Бидгощ) 42 30 11 9 10 43 37 +6
7. Ґурнік Забже 42 30 11 9 10 42 46 -4
8. Лехія Гданськ 40 30 10 10 10 38 37 +1
9. «Краковія» (Краків) 39 30 11 6 13 37 43 -6
10. Ягеллонія Білосток 39 30 10 9 11 46 43 +3
11. «Корона» (Кельце) 37 30 9 10 11 36 41 -5
12. Шльонськ Вроцлав 34 30 7 13 10 38 40 -2
13. П'яст Глівіце 34 30 8 10 12 29 47 -18
14. Подбескідзе Бельсько-Бяла 31 30 6 13 11 27 39 -12
15. Заглембє Любін 29 30 7 8 15 31 40 -9
16. Відзев Лодзь 22 30 5 7 18 26 51 -25

РезультатиРедагувати

  Гур Яге Koр Кра Лех ЛеГ Лег П'яс Под Пог Рух Шль Від Віс Заг Зав
Гурник (Забже) –––– 3-3 0-0 0-1 0-3 0-0 0-3 2-1 2-0 1-1 2-2 3-2 3-2 3-2 2-1 3-2
Ягеллонія 0-1 –––– 1-1 1-2 2-0 0-1 2-3 1-1 2-2 2-3 6-0 3-1 1-0 5-2 1-0 1-1
Корона (Кельце) 2-2 4-1 –––– 1-0 1-0 1-0 3-5 2-0 2-1 2-2 1-4 0-0 2-1 2-3 1-1 1-1
Краковія 2-0 1-0 1-2 –––– 1-6 2-1 0-1 2-3 4-2 0-1 2-1 0-1 1-1 1-1 2-0 0-2
Лех (Познань) 3-1 6-1 2-0 1-1 –––– 2-1 1-1 4-0 2-1 1-2 4-2 2-1 1-0 2-0 1-1 3-2
Лехія (Гданськ) 1-1 2-0 2-2 3-1 1-4 –––– 2-0 3-1 2-2 2-3 0-0 1-2 2-0 0-0 2-1 1-1
Легія 2-1 0-3[1] 1-0 4-1 1-0 0-1 –––– 4-1 4-0 3-1 2-0 2-1 5-1 2-2 2-0 3-0
П'яст (Глівіце) 2-0 2-1 1-1 1-1 0-2 0-0 1-2 –––– 0-0 2-2 0-2 1-1 3-0 0-1 2-1 1-1
Подбескідзе 1-2 0-1 1-0 1-1 0-0 3-1 1-0 0-1 –––– 0-0 0-0 3-3 1-0 0-0 0-0 0-0
Погонь (Щецин) 1-4 1-1 3-2 0-0 5-1 1-1 0-3 4-0 2-1 –––– 3-1 2-2 1-0 0-0 1-1 1-1
Рух (Хожув) 2-1 1-0 2-0 3-2 1-1 1-1 2-1 0-2 0-1 1-1 –––– 1-1 2-1 1-1 0-2 1-0
Шльонськ (Вроцлав) 1-1 2-3 1-1 0-3 2-0 1-0 1-1 0-0 4-0 1-1 2-3 –––– 3-1 0-0 2-0 1-2
Відзев (Лодзь) 0-3 1-1 2-1 1-3 2-2 4-1 0-1 1-1 1-1 2-1 0-1 0-0 –––– 2-1 0-0 2-1
Вісла (Краків) 0-0 1-1 1-0 3-1 2-0 3-0 1-0 3-0 0-1 2-1 0-1 3-0 3-0 –––– 1-0 0-1
Заглембє (Любін) 3-0 1-1 2-0 0-1 0-0 1-3 1-3 0-2 3-2 0-2 1-2 2-2 3-1 3-1 –––– 3-1
Завіша (Бидгощ) 3-1 0-1 0-1 2-0 2-2 0-3 3-1 6-0 2-2 1-1 0-3 1-0 2-0 3-1 2-0 ––––

Положення команд по ходу сезонуРедагувати

Команда/
Тур
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Легія 1 1 1 2 3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Лех 7 9 10 6 11 5 8 9 7 7 5 5 5 6 5 5 4 4 4 4 4 4 5 4 4 3 2 2 2 2
Рух 7 9 11 9 10 12 14 15 12 11 11 9 9 9 7 7 8 6 8 7 5 5 3 3 2 4 4 4 3 3
Погонь 2 6 9 10 5 6 7 6 4 3 4 4 4 4 4 4 5 5 5 5 6 6 6 6 6 6 5 5 5 4
Вісла 9 4 7 7 4 4 3 4 2 4 3 3 3 3 2 3 3 3 3 3 3 2 2 2 3 2 3 3 4 5
Завіша 14 15 14 13 14 16 13 13 11 12 13 12 7 7 9 9 7 8 6 8 9 7 7 8 8 8 7 6 6 6
Гурник 9 5 2 1 1 2 2 2 3 2 2 2 2 2 3 2 2 2 2 2 2 3 4 5 5 5 6 7 7 7
Лехія 5 8 6 3 1 2 4 5 6 6 7 8 8 8 10 11 12 10 11 10 10 10 9 9 9 9 10 9 8 8
Краковія 13 11 8 11 6 10 12 11 9 10 9 6 6 5 6 6 6 9 7 6 7 8 10 10 11 10 9 10 9 9
Ягеллонія 4 3 4 5 6 7 5 3 5 5 6 7 10 10 11 10 9 11 9 9 8 9 8 7 7 7 8 8 10 10
Корона 9 13 13 16 13 15 16 16 16 16 15 13 13 14 13 13 13 13 12 12 12 12 12 11 10 11 11 11 11 11
Шльонськ 9 13 12 12 9 9 6 7 8 9 8 10 12 11 8 8 11 12 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 12
П'яст 3 2 3 4 6 7 9 8 10 8 10 11 11 12 12 12 10 7 10 11 11 11 11 12 12 12 12 12 12 13
Подбескідзе 5 11 16 15 15 13 11 14 15 15 16 16 16 16 16 16 16 14 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 14
Заглембє 15 16 15 14 16 14 15 10 13 13 14 14 14 13 15 15 15 15 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 15
Відзев 16 7 5 8 12 11 10 12 14 14 12 15 15 15 14 14 14 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16

Другий етапРедагувати

Група АРедагувати

М Команда О І В Н П МЗ МП Різ
    1. Легія Варшава 50 37 26 3 8 75 34 +41
2. Лех Познань 40 37 19 9 9 68 40 +28
3. Рух Хожув 34 37 16 11 10 47 48 -1
4. Лехія Гданськ 32 37 13 13 11 46 41 +5
5. Ґурнік Забже 31 37 14 10 13 53 57 -4
6. Вісла Краків 31 37 14 11 12 51 46 +5
7. Погонь Щецин 27 37 11 17 9 50 50 0
8. Завіша (Бидгощ)[2] 25 37 12 10 15 48 48 0


Результати

  Гур Лех ЛеГ Лег Пог Рух Віс Зав
Гурник (Забже) –––– 0-2 2-3 2-0
Лех (Познань) 2-1 –––– 0-0 4-0 3-0
Лехія (Гданськ) 2-1 –––– 0-1 2-2
Легія 2-0 –––– 1-2 5-0 2-0
Погонь (Щецин) 2-2 0-2 0-1 –––– 1-2
Рух (Хожув) 0-0 0-0 –––– 2-2 3-1
Вісла (Краків) 2-3 5-0 ––––- 2-1
Завіша (Бидгощ) 0-1 1-2 0-0 ––––-

Група ВРедагувати

М Команда О І В Н П МЗ МП Різ
1. Шльонськ Вроцлав 34 37 12 15 10 49 41 +8
2. Подбескідзе Бельсько-Бяла 30 37 10 15 12 39 45 -6
3. Ягеллонія Білосток 29 37 12 12 13 59 58 +1
4. П'яст Глівіце 28 37 11 12 14 43 56 -13
5. Корона Кельце 26 37 10 14 13 47 56 -9
6. Краковія 25 37 12 8 17 43 56 -13
  7. Відзев Лодзь 20 37 7 10 20 36 62 -26
  8. Заглембє Любін 17 37 7 10 20 35 51 -16


Результати

  Яге Кра Koр П'яс Под Шль Від Заг
Ягеллонія –––– 4-4 4-3 0-3 1-0
Краковія 2-2 –––– 1-1 1-5 0-1
Корона (Кельце) –––– 0-1 3-2 1-5 2-2
П'яст (Глівіце) –––– 2-2 0-0 2-0
Подбескідзе 2-1 –––– 3-0 2-0
Шльонськ (Вроцлав) 1-0 0-0 –––– 1-0 1-0
Відзев (Лодзь) 1-1 2-0 2-1 ––––-
Заглембє (Любін) 1-2 0-0 3-3 ––––-

БомбардириРедагувати

Місце Гравець Клуб Голи[3]
1   Марцін Робак П'яст (Глівіце) / Погонь (Щецин) 22
2   Марко Пайшау Шльонськ (Вроцлав) 21
3   Лукаш Теодорчик Лех (Познань) 20
4   Павел Брожек Вісла (Краків) 17
5   Дані Кінтана Ягеллонія (Білосток) 15
6   Рубен Хурадо П'яст (Глівіце) 14
  Мирослав Радович Легія Варшава 14
8   Гжегож Кусвік Рух (Хожув) 12
  Едуардс Вішняковс Відзев (Лодзь) 12
10   Матеуш Захара Гурник (Забже) 11
11   Володимир Двалішвілі Легія Варшава 10
  Лукаш Гаргула Вісла (Краків) 10
  Прежюс Накульма Гурник (Забже) 10
  Філіп Старжинські Рух (Хожув) 10

ПриміткиРедагувати

  1. технічна поразка
  2. Кваліфікувались до Ліги Європи як володар Кубка Польщі
  3. Najlepsi strzelcy. ekstraklasa.org (польська). Архів оригіналу за 23 жовтень 2013. Процитовано 21 July 2013. 

ДжерелаРедагувати