Відкрити головне меню

Перша ліга СРСР з футболу 1980 — десятий чемпіонат СРСР з футболу серед команд першої ліги. У турнірі брали участь 24 команди. Переможцем чемпіонату став клуб «Таврія» (Сімферополь). Чемпіонат тривав з 31 березня по 14 листопада 1980 року.

Чемпіонат СРСР з футболу 1980 (1 ліга)
Подробиці
Кількість учасників 24
Призові місця
Gold medal blank.svg Чемпіон «Таврія» (Сімферополь) (1-й раз)
Silver medal blank.svg Віце-чемпіон «Дніпро» (Дніпропетровськ)
Bronze medal blank.svg Третє місце «Металіст» (Харків)
Обмін між лігами
Sub on.svg Підвищення в класі «Таврія» (Сімферополь)
«Дніпро» (Дніпропетровськ)
Sub off.svg Пониження в класі «Крила Рад» (Куйбишев)
«Спартак» (Нальчик)
«Уралмаш» (Свердловськ)
Sub on.svg З нижчої ліги «Спартак» (Кострома)
СКА (Київ)
«Трактор» (Павлодар)
Статистика
Бомбардир(и) Володимир Науменко
(«Таврія» (Сімферополь))
 (33 м'ячів)
Зіграно матчів 552
Забито голів 1345 (2.44 за матч)
1979
1981

Зміст

Підсумкова таблицяРедагувати

М Команда І В Н П Г О
1 «Таврія» (Сімферополь) 46 28 9 9 82‑42 65
2 «Дніпро» (Дніпропетровськ) 46 27 8 11 60‑47 62
3 «Металіст» (Харків) 46 24 12 10 76‑40 60
4 «Памір» (Душанбе) 46 23 9 14 62‑51 55
5 «Колос» (Нікополь) 46 20 11 15 70‑47 51
6 СКА (Хабаровськ) 46 20 10 16 45‑60 50
7 «Динамо» (Ставрополь) 46 23 3 20 64‑66 49
8 «Ністру» (Кишинів) 46 20 8 18 60‑55 48
9 «Іскра» (Смоленськ) 46 18 11 17 50‑46 47
10 «Зоря» (Ворошиловград) 46 19 8 19 68‑60 46
11 «Гурія» (Ланчхуті) 46 18 10 18 68‑73 46
12 «Факел» (Воронеж) 46 17 16 13 49‑36 46
13 «Торпедо» (Кутаїсі) 46 18 9 19 62‑54 45
14 «Кузбас» Кемерово 46 18 7 21 61‑77 43
15 «Спартак» (Орджонікідзе) 46 17 9 20 43‑50 43
16 СКА (Одеса) 46 16 10 20 52‑47 42
17 «Спартак» (Івано-Франківськ) 46 16 10 20 54‑67 42
18 «Жальгіріс» (Вільнюс) 46 15 14 17 50‑39 42
19 «Бустон» (Джиззак) 46 15 12 19 48‑61 42
20 «Металург» (Запоріжжя) 46 15 11 20 57‑67 41
21 «Шинник» (Ярославль) 46 14 15 17 51‑57 40
22 «Крила Рад» (Куйбишев) 46 11 16 19 43‑62 34
23 «Спартак» Нальчик 46 8 15 23 35‑59 28
24 «Уралмаш» (Свердловськ) 46 8 5 33 35‑82 21

Ліміт нічиїх дорівнював 12.

МедалістиРедагувати

Гравці перших трьох команд, які взяли участь щонайменше в половині матчів, отримали медалі:

  «Таврія»: Віктор Юрковський; Сергій Матухно, Костянтин Панчик, Віктор Корольов, Олександр Шудрик, Борис Маринцов, Володимир Синельник, Олег Серебрянський, Анатолій Сироватський, Сергій Причиненко, Володимир Причиненко, Володимир Науменко, Валерій Петров, Сергій Каталимов.

  «Дніпро»: Сергій Мотуз, Олександр Васютич, Олександр Лисенко, Олександр Трошкін, Валерій Черних, Михайло Паламарчук, Олег Крамаренко, Петро Яковлєв, Володимир Шевчук, Микола Самойленко, Вадим Павленко, Володимир Лютий, Анатолій Усенко.

  «Металіст»: Юрій Сивуха, Ростислав Поточняк, Іван Ледней, Володимир Журавчак, Валентин Крячко, Олександр Косолапов, Геннадій Дегтярьов, Володимир Лінке, Леонід Ткаченко, Леонід Сааков, Станіслав Берников, Іван Улинець, Олександр Довбій, Нодар Бачіашвілі, Сергій Малько.

РезультатРедагувати

 М                    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24
 1. «Таврія»         XXX 4:2 2:0 4:0 0:1 3:0 4:1 2:1 1:0 3:1 5:1 1:1 1:1 0:1 1:0 2:1 4:1 1:0 3:0 4:1 2:1 4:1 3:0 2:0
 2. «Дніпро»         1:0 XXX 0:0 2:1 2:1 1:0 2:1 4:1 1:0 1:0 2:1 2:1 1:1 1:0 2:0 1:0 4:1 1:0 2:0 0:2 1:0 2:0 1:0 2:1
 3. «Металіст»       4:0 1:0 XXX 3:0 2:2 1:0 2:1 2:0 1:1 5:1 2:0 0:0 4:0 5:0 2:0 2:1 1:0 1:0 5:1 3:0 4:1 2:1 4:0 2:1
 4. «Памір»          2:2 1:2 2:0 XXX 1:0 2:0 2:1 2:0 1:1 2:0 2:1 1:0 2:1 2:1 1:0 3:2 5:1 1:1 2:0 2:0 2:1 3:0 1:0 1:0
 5. «Колос»          1:1 2:2 0:0 3:2 XXX 4:0 4:0 2:1 2:0 3:3 1:0 4:1 1:0 2:1 6:1 3:1 2:0 1:1 2:1 1:1 1:1 1:2 4:0 3:0
 6. СКА Хб           1:0 2:1 0:1 1:0 1:0 XXX 3:2 1:1 2:1 2:1 1:0 1:0 1:0 2:3 1:0 1:0 2:0 0:0 2:0 2:0 1:0 3:1 0:0 2:1
 7. «Динамо» Ст      3:1 0:2 3:1 2:0 1:0 4:0 XXX 2:1 1:0 1:0 3:0 2:0 1:0 0:0 1:0 1:0 3:1 1:2 0:1 2:1 1:0 3:0 3:0 2:1
 8. «Ністру»         1:3 0:1 1:1 0:1 3:1 0:0 2:1 XXX 0:2 2:1 3:1 2:0 2:0 3:1 1:0 2:0 2:1 3:0 1:2 2:1 0:1 3:0 1:0 2:0
 9. «Іскра»          0:1 3:0 1:0 1:0 1:0 1:1 3:0 1:0 XXX 1:0 2:1 0:0 1:0 4:0 1:1 0:0 0:2 1:2 0:0 5:1 4:0 1:2 1:0 1:0
10. «Зоря»           1:2 1:1 4:3 1:1 2:1 3:2 2:4 3:0 1:1 XXX 4:0 1:1 1:0 5:1 2:0 3:0 1:1 0:0 4:0 2:0 2:0 2:0 2:1 3:1
11. «Гурія»          2:2 1:2 2:2 3:2 2:1 3:0 4:1 0:0 3:2 1:0 XXX 1:2 2:1 2:0 1:0 2:2 1:1 1:0 3:1 2:0 4:2 0:0 2:1 6:1
12. «Факел»          0:0 1:0 1:1 4:1 0:2 1:1 4:0 0:0 0:0 0:1 0:0 XXX 3:0 5:0 3:1 1:0 1:0 1:0 2:0 3:0 1:1 2:0 2:1 0:0
13. «Торпедо»        2:0 3:0 1:2 3:0 1:0 5:1 2:1 1:0 5:1 2:1 3:4 2:0 XXX 4:1 2:0 1:0 2:2 2:1 2:0 1:1 2:0 1:1 3:0 1:0
14. «Кузбас»         0:1 1:3 3:1 0:3 2:1 1:1 2:4 4:3 1:1 2:0 3:0 2:0 1:0 XXX 2:1 2:2 4:1 2:0 2:0 4:2 1:0 0:0 1:0 4:0
15. «Спартак» Ордж   3:1 0:0 1:0 0:1 2:0 3:0 0:0 1:2 1:0 3:0 1:0 0:1 1:1 1:0 XXX 1:0 2:0 1:1 1:1 3:1 2:0 0:0 1:0 3:2
16. СКА Од           0:0 4:0 2:0 1:1 0:1 4:0 1:0 0:1 2:0 1:0 0:1 0:0 1:1 2:1 1:2 XXX 4:2 2:1 0:1 1:0 5:2 2:1 0:0 3:0
17. «Спартак» І-Фр   0:2 1:1 0:0 1:0 0:1 2:1 4:1 1:1 3:0 0:2 3:1 2:0 1:0 4:2 0:1 1:0 XXX 1:0 1:1 2:0 2:0 1:1 2:2 3:1
18. «Жальгіріс»      2:0 0:0 4:0 2:0 2:1 3:0 0:0 1:3 0:1 0:0 3:1 0:0 2:0 3:0 0:1 0:1 1:0 XXX 3:0 6:1 1:1 3:1 2:1 1:2
19. «Бустон»         1:1 1:2 1:0 3:2 2:1 0:0 0:1 2:2 4:1 2:1 3:0 0:2 2:1 1:0 4:1 1:1 0:1 1:1 XXX 0:0 2:2 2:1 3:0 3:0
20. «Металург»       0:2 2:0 1:1 1:1 0:0 3:0 4:0 2:1 2:2 1:3 1:1 2:1 1:1 3:0 1:1 1:0 4:0 2:0 2:0 XXX 2:2 0:2 1:0 3:0
21. «Шинник»         0:2 1:0 1:1 1:1 3:0 1:2 1:0 1:1 1:0 3:1 5:2 0:0 4:0 1:0 2:0 2:0 2:2 1:1 1:0 1:0 XXX 0:0 2:0 0:0
22. «Крила Рад»      1:2 2:2 0:1 0:1 1:1 0:0 4:2 3:1 0:2 2:1 2:2 2:1 1:1 2:2 2:0 1:2 0:2 0:0 0:0 2:1 1:1 XXX 0:0 1:0
23. «Спартак» Нч     0:0 1:2 0:0 1:1 0:2 2:2 3:0 1:2 3:0 3:0 0:0 1:1 2:1 1:1 1:1 1:1 3:0 1:0 1:1 1:3 0:0 1:0 XXX 2:0
24. «Уралмаш»        2:3 4:1 0:3 0:0 0:0 1:2 2:3 1:2 0:1 0:1 1:3 1:2 2:1 0:2 2:1 0:2 1:0 0:0 1:0 0:2 3:1 1:2 2:0 XXX

БомбардириРедагувати

Найвлучніші гравці турніру:

Футболіст Команда Голи
Володимир Науменко «Таврія» (Сімферополь) 33
Анатолій Биков «Динамо» (Ставрополь) 23
Геннадій Смирнов «Факел» (Воронеж) 22
Нодар Бачіашвілі «Металіст» (Харків) 22
Віталій Раздаєв[ru] «Кузбас» (Кемерово) 21
Мераб Мегреладзе «Гурія» (Ланчхуті) 20
Вадим Павленко «Дніпро» (Дніпропетровськ) 19
Олександр Погорєлов «Колос» (Нікополь) 19
Іван Шарій «Металург» (Запоріжжя) 18

Футболісти українських клубів, які забили не менше п'яти голів:

Команда Бомбардири
«Таврія» Володимир Науменко (33), Валерій Петров (14), Юрій Цимбалюк (9), Анатолій Сироватський (7), Володимир Синельник (7)
«Дніпро» Вадим Павленко (19), Володимир Шевчук (15), Микола Самойленко (9)
«Металіст» Нодар Бачіашвілі (21), Володимир Лінке (16), Олександр Довбій (10), Сергій Малько (8), Леонід Ткаченко (8), Геннадій Дегтярьов (6)
«Колос» Олександр Погорєлов (19), Георгій Колядюк (12), Ігор Надєїн (9), Віталій Фейдман (6), Віктор Шеченко (5)
«Зоря» Анатолій Куксов (12), Олександр Малишенко (12), Юрій Колесников (11), Валерій Зубенко (6), Віктор Стульчин (6), Анатолій Оленєв (5)
СКА (Одеса) Юрій Корюков (15), Ігор Бєланов (11), Сергій Марусин (7)
«Спартак» (Ів.-Фр.) Микола Пристай (13), Іван Іванченко (10), Богдан Мороз (7), Юрій Ципле (10)
«Металург» Іван Шарій (18), Едуард Тимошенко (8), Равіль Шаріпов (7), Олександр Горбик (5),

ПосиланняРедагувати