Відкрити головне меню

84-та церемонія вручення премії «Оскар» Американської Академії кінематографічних мистецтв і наук за видатні досягнення у кінематографі у 2011 році відбулася 26 лютого 2012 року в театрі Театр «Голлівуд енд Хайленд» в Лос-Анджелесі. Ведучим церемонії був Біллі Крістал.

84-та церемонія вручення премії «Оскар»

Дата 26 лютого 2012
Місце проведення Театр «Голлівуд енд Хайленд», Лос-Анджелес, США
Ведучий Біллі Крістал
Продюсер Брайан Грейзер, Дон Мішер
Режисер Дон Мішер
Найважливіші
Найкращий фільм «Артист»
Найбільше нагород «Артист», «Хранитель часу» (5)
Найбільше номінацій «Хранитель часу» (11)

Список номінантів на нагороди був оголошений 24 січня 2012 року. Лідером за кількістю номінацій — 11 — став фільм «Хранитель часу». На одну номінацію менше отримав фільм «Артист».

«Артист» і «Хранитель часу» здобули по п'ять нагород. Німий та чорно-білий фільм «Артист» у т. ч. здобув «Оскар» як найкращий фільм, а також за найкращу чоловічу роль — Жан Дюжарден. «Залізна леді» здобула дві нагороди, у т. ч за найкращу жіночу роль — Меріл Стріп. «Артист» став першим німим фільмом за останні 83 роки (до цього єдиним німим фільмом — володарем «Оскара» була картина «Крила», яка здобула його на першій церемонії), а також першим французьким фільмом, який здобув «Оскар» у номінації «Найкращий фільм». Жан Дюжарден став першим французьким актором, нагородженим «Оскаром» за всю історію кінопремії.

Хронологія подійРедагувати

Дата Подія
Вівторок, 24 січня 2012 Оголошення номінантів о 5:38 за PST (15:38 за київським часом) у Samuel Goldwyn Theater
Середа, 1 лютого 2012 Розсилання поштою бюлетенів для голосування понад 6 тис. членам академії
Понеділок, 6 лютого 2012 Урочистий обід на честь номінантів на премію «Оскар»
Субота, 11 лютого 2012 Вручення Премії «Оскар» за науково-технічні досягнення
Вівторок, 21 лютого 2012 Завершення голосування о 17:00 за PST (3:00 22 лютого за київським часом)
Неділя, 26 лютого 2012 Оголошення переможців на 84-та церемонія вручення «премії Оскар»

Список лауреатів та номінантівРедагувати

Переможці виділені окремим кольором.

 
Мішель Азанавічус, найкращий режисер, режисер оскароносного фільму Артист
 
Жан Дюжарден, найкращий актор
 
Меріл Стріп, володарка Оскара за головну роль в фільмі Залізна леді
 
Крістофер Пламмер, найкращий актор другого плану
 
Октавія Спенсер, найкраща актриса другого плану
 
Вуді Аллен, володар Оскара за найкращий оригінальний сценарій до фільму Опівночі в Парижі
 
Асгар Фаргаді, режисер іранської стрічки Надер і Симін: Розлучення, володаря премії Оскар за найкращий фільм іноземною мовою
Категорії Переможці та номінанти
Найкращий фільм Артист
Нащадки
Надзвичайно гучно і неймовірно близько
Прислуга
Хранитель часу
Опівночі в Парижі
Людина, яка змінила все
Древо життя
Бойовий кінь
Найкраща режисерська робота Мішель Азанавічус — Артист
Вуді Аллен — Опівночі в Парижі
Теренс Малік — Древо життя
Александер Пейн — Нащадки
Мартін Скорсезе — Хранитель часу
Найкраща чоловіча роль Жан Дюжарден — Артист
Деміан Бішір — Краще життя
Джордж Клуні — Нащадки
Гарі Олдмен — Шпигун, вийди геть!
Бред Пітт — Людина, яка змінила все
Найкраща жіноча роль Меріл Стріп — Залізна леді
Гленн Клоуз — Таємничий Альберт Ноббс
Віола Девіс — Прислуга
Руні Мара — Дівчина з татуюванням дракона
Мішель Вільямс — 7 днів і ночей з Мерилін
Найкраща чоловіча роль другого плану Крістофер Пламмер — Початківці
Кеннет Брана — 7 днів і ночей з Мерилін
Джона Хілл — Людина, яка змінила все
Нік Нолті — Воїн
Макс Фон Сюдов — Надзвичайно гучно і неймовірно близько
Найкраща жіноча роль другого плану Октавія Спенсер — Прислуга
Береніс Бежо — Артист
Джессіка Честейн — Прислуга
Меліса Маккарті — Подружки нареченої
Джанет МакТір — Таємничий Альберт Ноббс
Найкращий оригінальний сценарій Опівночі в Парижі — Вуді Аллен
Артист — Мішель Азанавічус
Подружки нареченої — Крістен Уіг і Енні Мумоло
На межі ризику — Джей Сі Чедор
Надер і Симін: Розлучення — Асгар Фаргаді
Найкращий адаптований сценарій Нащадки — Александер Пейн, Нат Факсон і Джим Реш
Хранитель часу — Джон Логан
Березневі іди — Джордж Клуні і Бо Віллімон
Людина, яка змінила все — Стівен Зейлліан, Аарон Соркін і Стен Червін
Шпигун, вийди геть! — Бріджит О'Коннор і Пітер Страугхан
Найкращий анімаційний повнометражний фільм Ранго
Кіт у Парижі
Чіко та Ріта
Панда Кунг-Фу 2
Кіт у чоботях
Найкращий фільм іноземною мовою Надер і Симін: Розлучення / A Separation (Іран) — перською — Асгар Фаргаді
Бикоголовий / Rundskop (Бельгія) — нідерландською та французькою — Майкл Р. Роскам
Примітка / Footnote (Ізраїль) — іврит — Джозеф Сідар
У темряві / In Darkness (Польща) — польською — Аґнєшка Голланд
Месьє Лазар / Monsieur Lazhar (Канада) — французькою — Філіпп Фалардо
Найкращий документальний повнометражний фільм Непереможний / Undefeated
У пекло і назад / Hell and Back Again
Якщо дерево впаде: Історія про фронт звільнення Землі / If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front
Втрачений рай 3: Чистилище / Paradise Lost 3: Purgatory
Піна: танок пристрасті / Pina
Найкращий документальний короткометражний фільм Рятуючи обличчя / Saving Face
Бірмінгемський цирюльник: Польовий солдат руху за громадянські права / The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement
Бог — це великий Елвіс / God Is the Bigger Elvis
Інцидент у Новому Багдаді / Incident in New Baghdad
Цунамі і вишнева квітка / The Tsunami and the Cherry Blossom
Найкращий ігровий короткометражний фільм Берег / The Shore
Пентекост / Pentecost
Раджу / Raju
Подорож у вчорашній день / Time Freak
По той бік Атлантики / Tuba Atlantic
Найкращий анімаційний короткометражний фільм Фантастичні летючі книжки Моріса Лессмора / The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
Неділя / Dimanche
Місяць / La Luna
Ранкова прогулянка / A Morning Stroll
Дике життя / Wild Life
Найкраща музика до фільму Артист — Людовік Бурсе
Пригоди Тінтіна: Таємниця «Єдинорога» — Джон Вільямс
Хранитель часу — Говард Шор
Шпигун, вийди геть! — Альберто Іглесіас
По той бік Атлантики / Tuba Atlantic
Найкраща пісня до фільму «Man or Muppet» — Маппет шоу — Брет Макензі
Real in Rio — Ріо — Сержіо Мендес, Карлінос Браун і Сіда Ґарретт
Найкращий звуковий монтаж Хранитель часу — Філіп Стоктон і Євген Джіти
Скажені перегони — Лон Бендер і Віктор Рей Енніс
Дівчина з татуюванням дракона — Рен Клайс
Трансформери: Темний бік Місяця — Ітан Ван дер Рин і Ерік Адагл
Бойовий кінь — Річард Гімнс і Гері Рудстром
Найкращий звук Хранитель часу — Том Флейшман і Джон Мідглі
Дівчина з татуюванням дракона — Девід Паркер, Майкл Семенік, Рен Клайс і Бо Перссон
Людина, яка змінила все — Деб Адер, Рон Боча, Девід Джамарко і Ед Новік
Трансформери: Темний бік Місяця — Ґреґ П. Расселл, Гері Саммерс, Джеффрі Дж. Габаш і Пітер Дж. Девлін
Бойовий кінь — Гері Рудстром, Енді Нельсон, Том Джонсон і Стюарт Вілсон
Найкраща робота художника-постановника Хранитель часу — Данте Ферретті і Франческа Ло Шіаво
Артист — Лоуренс Беннетт і Роберт Гулд
Гаррі Поттер і смертельні реліквії: частина 2 — Стюарт Крейг і Стефані Макміллан
Опівночі в Парижі — Анна Сейбел і Елен Дюбрей
Бойовий кінь — Рік Картер і Лі Сандалес
Найкраща операторська робота Хранитель часу — Роберт Ричардсон
Артист — Гійом Шіффман
Дівчина з татуюванням дракона — Джефф Кроненвет
Древо життя — Еммануель Любецкі
Бойовий кінь — Януш Камінскі
Найкращий грим Залізна леді — Марк Кульє і Дж. Рой Гелланд
Таємничий Альберт Ноббс — Маршел Корневіел, Лінн Джонсон і Мафі Манґло
Гаррі Поттер і смертельні реліквії: частина 2 — Нік Дадмен, Аманда Найт і Ліза Томблін
Найкращий дизайн костюмів Артист — Марк Бріджес
Анонім — Лізі Кристил
Хранитель часу — Сенді Павелл
Джейн Ейр — Майкл О'Коннор
Ми. Віримо у кохання — Аріана Філіпс
Найкращий монтаж Дівчина з татуюванням дракона — Ангус Волл і Кірк Бакстер
Артист — Анне-Софі Біон і Мішель Азанавічус
Нащадки — Кевін Тент
Хранитель часу — Тельма Скунмейкер
Людина, яка змінила все — Крістофер Теллефсен
Найкращі візуальні ефекти Хранитель часу — Роберт Легато, Джосс Вільямс, Бен Гроссман і Алекс Хеннінг
Гаррі Поттер і смертельні реліквії: частина 2 — Тім Берк, Девід Вікері, Грег Батлер і Джон Річардсон
Реальна сталь — Ерік Неш, Джон Розеґрант, Денні Гордон Тейлор і Свен Ґілбеґ
Повстання Планети мавп — Джо Леттер, Ден Леммон, Р. Крістофер Ввайт і Даніель Барретт
Трансформери: Темний бік Місяця — Скотт Фаррар, Скотт Бенза, Мафію Е Битла і Джон Фрейзер

Почесні нагородиРедагувати

Фільми за кількома нагородами і номінаціямиРедагувати

Див. такожРедагувати

ПосиланняРедагувати