Відкрити головне меню

Пе́рша лі́га СРСР з фу́тболу 1989 — дев′ятнадцятий чемпіонат СРСР з футболу серед команд першої ліги. У турнірі брали участь 22 команди. Переможцем чемпіонату став клуб ЦСКА (Москва). Чемпіонат тривав з 6 квітня по 5 листопада 1989 року.

Чемпіонат СРСР з футболу 1989 (1 ліга)
Подробиці
Кількість учасників 22
Призові місця
Gold medal blank.svg Чемпіон ЦСКА (Москва) (2-й раз)
Silver medal blank.svg Віце-чемпіон «Гурія» (Ланчхуті)
Bronze medal blank.svg Третє місце «Кайрат» (Алма-Ата)
Обмін між лігами
Sub on.svg Підвищення в класі ЦСКА (Москва)
«Гурія» (Ланчхуті)
Sub off.svg Пониження в класі СКА (Ростов-на-Дону)
«Даугава» (Рига)
СКА «Карпати» (Львів)
Sub on.svg З нижчої ліги «Динамо» (Сухумі)
«Тилігул» (Тирасполь)
«Локомотив» (Горький)
Статистика
Бомбардир(и) Валерій Масалітін ЦСКА (Москва)
 (32 м'ячів)
Зіграно матчів 462
Забито голів 1180 (2.55 за матч)
1988
1990

Зміст

Підсумкова таблицяРедагувати

М Команда І В Н П Г О
1 ЦСКА (Москва) 42 27 10 5 113-28 64
2 «Гурія» (Ланчхуті) 42 27 9 6 78-39 63
3 «Кайрат» (Алма-Ата) 42 23 9 10 75-39 55
4 «Динамо» (Ставрополь) 42 19 12 11 57-46 50
5 «Факел» (Воронеж) 42 19 11 12 54-36 49
6 «Таврія» (Сімферополь) 42 18 12 12 61-50 48
7 «Металург» (Запоріжжя) 42 17 12 13 55-40 46
8 «Нефтчі» (Баку) 42 17 12 13 58-48 46
9 «Котайк» (Абовян) 42 15 14 13 47-40 44
10 «Ністру» (Кишинів) 42 19 5 18 45-59 43
11 «Геолог» (Тюмень) 42 17 9 16 50-49 43
12 «Пахтакор» (Ташкент) 42 16 11 15 59-44 43
13 «Торпедо» (Кутаїсі) 42 18 5 19 69-73 41
14 «Ростсільмаш» (Ростов-на-Дону) 42 12 14 16 38-46 38
15 «Кузбас» (Кемерово) 42 12 12 18 29-41 36
16 «Шинник» (Ярославль) 42 11 14 17 44-62 36
17 «Спартак» (Орджонікідзе) 42 12 11 19 44-61 35
18 «Динамо» (Батумі) 42 11 13 18 39-61 35
19 «Кубань» (Краснодар) 42 12 10 20 43-78 34
20 СКА (Ростов-на-Дону) 42 10 12 20 53-76 32
21 «Даугава» (Рига) 42 9 8 25 32-74 26
22 СКА «Карпати» (Львів) 42 5 7 30 37-90 17

РезультатиРедагувати

                           1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
1. ЦСКА(Москва)            XXX 4:1 3:0 0:1 3:2 4:0 1:3 4:2 4:0 4:0 4:0 2:0 8:1 1:0 3:0 6:0 8:0 5:0 5:0 5:1 1:1 3:0 
2. «Гурія»(Ланчхуті)       2:1 XXX 3:1 2:1 3:0 4:1 2:1 2:0 1:0 2:0 2:1 4:2 3:1 3:2 2:0 3:0 1:0 3:0 2:0 3:1 4:0 3:2 
3. «Кайрат»(Алма-Ата)      2:1 2:1 XXX 0:0 1:0 4:1 2:1 2:0 0:1 3:1 1:1 1:0 6:3 1:0 1:0 1:0 1:1 3:0 4:1 2:0 4:0 4:2 
4. «Динамо»(Ставрополь)    3:3 1:1 2:1 XXX 0:0 2:1 3:2 3:1 4:1 1:0 1:0 2:1 2:0 1:0 1:1 1:0 2:1 2:1 3:0 2:0 2:1 1:0 
5. «Факел»(Воронеж)        0:0 0:0 1:0 1:1 XXX 1:1 1:1 2:0 2:0 2:1 2:1 0:0 4:1 2:0 1:0 1:1 4:0 2:0 4:1 4:0 3:0 2:1 
6. «Таврія» (Сімферополь)  2:2 2:0 0:3 3:0 3:0 XXX 1:1 1:1 0:0 3:1 3:2 5:2 2:0 1:1 1:0 0:1 4:1 2:0 5:2 2:1 2:0 4:0 
7. «Металург»(Запоріжжя)   0:1 1:1 0:2 2:0 0:1 0:0 XXX 2:0 1:0 4:1 2:0 1:0 1:2 1:1 0:0 1:1 2:0 4:0 3:0 1:0 1:0 2:1 
8. «Нефтчі»(Баку)          0:3 1:0 1:1 2:0 1:0 3:1 3:2 XXX 1:1 3:1 2:1 1:0 2:0 4:0 0:0 1:1 5:3 1:1 5:0 1:1 2:0 3:0 
9. «Котайк»(Абовян)        0:1 1:0 1:0 2:2 3:2 0:0 1:1 0:0 XXX 0:1 1:1 1:1 4:0 2:1 4:1 1:0 3:0 2:1 0:0 3:0 3:0 2:0 
10. «Ністру» (Кишинів)     0:0 1:1 1:0 1:0 1:0 0:1 1:0 2:4 1:1 XXX 2:1 2:1 2:1 1:0 1:0 3:1 1:0 1:0 0:0 1:0 2:1 3:1 
11. «Геолог»(Тюмень)       0:0 1:1 1:1 1:0 0:0 1:4 2:0 2:0 1:0 3:2 XXX 1:0 1:3 2:0 3:1 1:0 2:0 1:1 1:1 4:1 1:0 3:1 
12. «Пахтакор»(Ташкент)    0:1 2:1 2:3 0:0 1:0 4:0 0:0 0:0 1:1 2:0 2:0 XXX 5:1 2:0 3:0 2:2 1:0 3:0 1:0 3:0 2:0 7:2 
13. «Торпедо»(Кутаїсі)     1:1 1:2 3:1 3:1 2:2 3:0 0:1 1:1 3:0 1:3 2:0 2:0 XXX 4:2 4:0 3:2 2:0 1:1 2:0 3:0 4:0 4:0 
14. «Ростсільмаш»(Р-н-Д)   0:0 1:1 2:2 0:0 1:0 1:2 0:0 2:1 0:0 2:0 2:2 1:0 2:0 XXX 1:0 1:0 1:0 2:0 0:1 2:1 2:1 3:1 
15. «Кузбас»(Кемерово)     0:0 0:1 0:0 0:0 2:0 1:0 1:0 3:1 1:0 2:0 0:2 0:0 2:0 0:0 XXX 0:0 1:0 1:2 0:1 0:0 4:2 2:0 
16. «Шинник»(Ярославль)    1:3 0:2 0:4 2:1 0:1 1:0 1:3 1:0 2:0 2:0 1:0 2:2 2:2 3:3 0:1 XXX 1:0 0:0 3:0 2:2 2:1 2:2 
17. «Спартак»(Орджонікідзе)0:1 1:1 1:0 4:2 1:0 1:1 3:1 1:1 1:1 2:0 2:1 0:1 4:0 0:0 0:0 0:0 XXX 1:0 1:1 3:2 3:0 1:1 
18. «Динамо»(Батумі)       2:2 3:4 1:0 2:2 0:0 0:0 1:2 2:1 1:0 4:1 1:2 1:0 2:1 1:0 1:0 3:1 1:3 XXX 0:0 1:1 0:0 1:1 
19. «Кубань»(Краснодар)    0:7 1:3 1:3 3:2 0:2 0:0 1:1 1:0 1:3 1:2 0:1 4:0 1:2 1:0 5:3 1:1 3:2 0:0 XXX 2:1 1:1 2:0 
20. СКА(Ростов-на-Дону)    2:1 1:1 1:1 2:1 1:2 1:0 2:1 1:1 0:2 1:1 2:0 1:1 2:1 2:2 0:0 3:3 3:1 2:3 3:4 XXX 4:1 3:1 
21. «Даугава»(Рига)        1:4 0:1 0:6 0:0 1:2 0:0 2:2 0:1 1:1 2:0 1:0 1:4 1:0 2:0 1:0 0:1 1:1 2:0 2:0 3:2 XXX 1:0 
22. СКА «Карпати»(Львів)   0:3 1:1 1:1 1:4 3:1 1:2 1:3 0:1 2:1 2:3 0:2 1:1 0:1 0:0 0:2 3:1 0:1 2:1 0:2 1:2 2:1 XXX

БомбардириРедагувати

Найвлучніші гравці турніру:

Футболіст Команда Голи
Валерій Масалітін ЦСКА (Москва) 32
Мераб Мегреладзе «Торпедо» (Кутаїсі) 29
Олександр Гайдаш «Таврія» (Сімферополь) 27
Сейран Осипов «Динамо» (Ставрополь) 25
Мераб Жорданія[ru] «Гурія» (Ланчхуті) 25
Гія Гурулі «Гурія» (Ланчхуті) 18
Віталій Пападопуло СКА (Ростов-на-Дону) 17
Веллі Касумов «Нефтчі» (Баку) 16
Олег Таран «Металург» (Запоріжжя) 16

ПосиланняРедагувати