Кропивницький автобус
Кропивницький автобус — громадська автобусна система в місті Кропивницький та в передмісті, яка започаткувалась у 1940-х - 1950-х роках. Перевезення здійснюється 9-ма перевізниками автобусами малої, середньої та великої місткості, а раніше надвеликої. В місті також працює тролейбус.
Кропивницький автобус | |
---|---|
Країна | Україна |
Місто | Кропивницький |
Дата відкриття | 1950-ті |
Кількість маршрутів | ▲ 49 У режимі: «Звичайний» - 19 «Маршутне таксі» - 30 |
Кількість автобусних депо | 1 |
Кількість автобусів | 186 (26.01.2021) |
Типи автобусів | МАЗ-103, БАЗ-2215 |
Вартість проїзду | КП «Електротранс» - 7 ₴ Інші - 10 ₴ |
Експлуатуюча організація | Управління транспорту та зв'язку КМР Перевізники: КП «Електротранс» ФОП Кобченко В.В. ПП «Автобаз Кіровоград» ТОВ «Кіровоград-Євро-Транс» ПП «Олікс» ПП «УкрАвтоІнвест» КТ «Автолегіон – Варванської Ю.В.» ПП «Паритет Сервіс» |
Сайт | https://www.kpelektrotrans.kr.ua |
Сучасність
ред.- №1ц Вул. Лісопаркова - Вул. Жадова(не обслуговується)
- №3 (не обслуговується)
- №4
- №5 СТО №1/Онкодиспансер - Вул. Жадова
- №6
- №8
- №11
- №14
- №15
- №17
- №18
- №21
- №
Реформа 2013 року
ред.Історія
ред.Міський автобус 1940-х - 1950-х
ред.Міський автобус 1960-х - 1970-х
ред.№ маршруту | Траса маршруту | Примітка |
---|---|---|
1 | Масляниківка - Бобринецьке шосе –
Пров. Арнаутовський - вул. Я. Томпа – Пивзавод - вул. К. Маркса – Автостанція - вул. Шевченка - пров. Училищний – Парк ім. Леніна - вул. Щорса – Обласна лікарня (колишня лікарня св. Анни) - вул. Вигонна – Вокзал - КРЕС |
До початку 1950-x років автобуси курсували тільки від залізничного вокзалу до пивзаводу, але після приєднання Масляниківки і Арнаутовки в 1955 році був продовжений по Бобринецькому шосе, згодом був продовжений від залізничного вокзалу до КРЕС. |
2 | Міський сад - вул. Садовій – вул. Я. Томпа - вул. К. Маркса –
Автостанція - вул. Шевченка – вул. Орджонікідзе – Завод «Червона зірка» – арка під залізницею – Вул. Колгоспна – вул. Ленінградська - Вул. Куйбишева |
|
3 | Кущівка - вул. Кримська – вул. К. Лібкнехта – Міська лікарня № 3 - вул. К.Маркса - вул. Гоголя - міст через р. Інгул - вул. Глиняна - вул. Урожайна - Обознівський провулок - вул. 2-га Шахтарська (Терешкова) - Поворот - вул. Виконкомівська (Степняка-Кравчинського) - Аеропорт. У зворотньому напрямку: Поворот - кукурудзяний завод - Поворот, далі по звичайному маршуту до Кущівки. | |
4 | Новоолексіївка – Межовий бульвар - вул. Ушакова - Меблева фабрика - вул. К. Маркса – Автостанція - вул. Шевченка – вул. Орджонікідзе – Завод «Червона зірка»
після проїзду арки під залізницею – вул. Колгоспна - вул. Короленка - КПП авіамістечка на вул. Авіаційної – Новомиколаївка |
|
5 | Рівненське КП на розі вулиці Андріївської та Ровенського проспекту - вул. Андріївська - Шпиталь - вул. Пушкіна - Обласна санстанція - вул. К. Маркса - Автостанція - вул. Шевченка - вул. Леніна – Балка - міст через р. Бянка - Вул. Чайковського (Балка). | |
6 | (Криворізьке КП) Криворізького шосе - вул. К. Лібкнехта - міст через р. Біянка - Цегельний завод № 3 - Центральний ринок - вул. К. Маркса - Кінна площа - вул. Промислова - Швейна фабрика - переїзд на Некрасівці - вул. Толстого - Аджамське КП (Новонекрасіка) | |
7 | (Рівненське КП) На розі вулиці Андріївська, Рівненського проспекту та Ровенського шосе - Рівненський проспект - вул. К. Маркса - Автостанція - залізничний переїзд вул. Кузні - вул. Сталінградська - вул. Севастопольській - вул. Колгоспна - вул.Варшавська - Заготзерно (Новомиколаївка) |