Відкрити головне меню

Кошманенко Володимир Дмитрович
Кошманенко Володимир Дмитрович
Кошманенко Володимир Дмитрович
Народився 28 липня 1943(1943-07-28) (76 років)
Дніпропетровськ, Україна
Громадянство
(підданство)
Flag of Ukraine.svg Україна
Національність українець
Діяльність математик
Alma mater Дніпропетровський державний університет
Сфера інтересів математика
Заклад Інститут математики НАН України
Посада провідний науковий співробітник
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор фізико-математичних наук
Науковий керівник Ю. М. Березанський
Нагороди Премія НАН України імені Ю. О. Митропольського

Кошманенко Володимир Дмитрович (народився 28 липня 1943 р., місто Дніпро, Україна) — український математик, доктор фізико-математичних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту математики НАН України.

Володимир Дмитрович Кошманенко — видатний український математик, талановитий дослідник. Понад три десятки років В. Д. Кошманенко читав курси лекцій в Київському університеті імені Тараса Шевченка, Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, Національному університеті «Києво-Могилянська академія». В активі у В. Д. Кошманенка вже є понад 120 статей і 5 монографій. Володимир Дмитрович Кошманенко своїм прикладом пропагує творчий підхід до науки, неймовірну працездатність, здоровий спосіб життя.

БіографіяРедагувати

Народився 28 липня 1943 р. у місті Дніпропетровськ.

У 1966 році закінчив Дніпропетровський державний університет.

У 1970 році здобув ступінь кандидата фізико-математичних наук (науковий керівник проф. Березанський Ю. М.).

У 1985 році здобув ступінь доктора фізико-математичних наук (опоненти Бірман М. Ш.[ru], Арефьєва І. Я., Портенко М. І.).

В 1992 році отримав звання професора.

З 1970 року по теперішній час працює в Інституті математики НАН України спершу на посадах молодшого, старшого, а тепер — провідного наукового співробітника.

Професійна активністьРедагувати

ВідзнакиРедагувати

Царина наукових дослідженьРедагувати

Наукові дослідження стосуються функціонального аналізу, теорії операторів, математичної фізики, побудови моделей динамічних систем конфлікту. Зокрема, ввів поняття та дав визначення чисто сингулярної квадратичної форми, провів класифікацію таким формам. Дав визначення сингулярно збуреного оператора. Дослідив задачу на власні значення в теорії сингулярних збурень. Встановив пераметризацію суперсингулярним збуренням.

Увів поняття динамічної системи конфлікту і довів теорему про конфлікт. Довів теорему про відновлення дискретного спектра фізичної системи внаслідок її взаємодії з джерелом сингулярного спектра. Визначив поняття структурно-подібної множини й міри, яке узагальнює властивість самоподібності з фрактальної геометрії і застосовується для опису структури тонких множин у моделях генетичного коду. Також запропонував динамічну модель складної системи з конфліктною взаємодією та циклічними міграціями. Побудував теорію конфліктної взаємодії між альтернативними стихіями типу Вогонь – Вода й довів існування циклічних траєкторій.

Основні публікаціїРедагувати

  • Кошманенко, В. Спектральна теорія динамічних систем конфлікту. - Київ: Наукова думка, 2016. - 288 с.
  • Koshmanenko, V.; Dudkin M. Method of Rigged Spaces in Singular Perturbation Theory of Self-adjoint Operators. Birkhäuser, 2016, 237p.
  • Koshmanenko, V. Singular Quadratic Forms in Perturbation Theory, Kluwer, Dordrecht, 1999.
  • Koshmanenko, V.; Samoilenko, I. The conflict triad dynamical system. Commun. Nonlinear Sci. Numer. Simul. 16, No. 7, 2917-2935 (2011).
  • Albeverio, S.[en]; Konstantinov, A.; Koshmanenko, V. Remarks on the Inverse Spectral Theory for Singularly Perturbed Operators, Operator Theory: Advance and Appl., 190, 115-122 (2009).
  • Albeverio, S.[en]; Koshmanenko, V.; Samoilenko, I. The conflict interaction between two complex systems: Cyclic migration, J. Interdisciplinary Math., 11, No 2, 163-185, (2008).
  • Koshmanenko, V. Construction of singular perturbations by the method of rigged Hilbert spaces, Journal of Physics A: Mathematical and General, 38, 4999-5009 (2005).
    • V. Koshmanenko, Theorem of conflicts for a pair of probability measures, Math. Methods of Operations Research, 59, 303--313, (2004).