Користувач:Kvz65/Структура та керівництво ОУН

Коли існували надрайонні проводи (від 1945 р.) то підрайонних проводів уже не було (замість них були створені кущі).



[[Категорія:Шаблони:Історія України|{{PAGENAME}}]] [[Категорія:Шаблони:Військова справа|{{PAGENAME}}]]


Загальні принципи формування спискуРедагувати

Даний список є спробою зібрати воєдино всіх провідників ОУН рангом до районових, керівників і референтів Проводу українських націоналістів (ПУН).

Список розділений на групи за рангами і посадами. Прізвища осіб в кожній групі розміщені в хронологічному порядку, в тій послідовності, в якій вони заступали попередників на певній посаді.

Прізвища провідників, які обіймали кілька посад повторюються відповідно цим посадам.

Кольором вказана подальша доля провідників:

   Загинув у бою
   Загинув чи помер у тюрмі
   Засуджений до смертної кари
   Засуджений на тюремний термін
   Уникнув репресій


  Провідники ОУН  Редагувати

Фото Прізвище, ім'я,
по-батькові
Псевдо Роки життя
(вік)
Військовий чин Посада
(термін на посаді)
Нагороди Загинув від
(тюрма)

Провідники ОУНРедагувати

Начальники і члени Головного військового штабу (ГВШ) УПАРедагувати

  Грицай Дмитро «Перебийніс» 1907 — †22.12.1945
(38 років)
Генерал-хорунжий УПА Начальник ГВШ УПА(01.1944-†22.12.1945)   (посмертно)
Золотий Хрест Заслуги
 
  Гасин Олександр Іванович «Лицар» 08.07.1907 — †31.01.1949
(41 рік)
Генерал-хорунжий УПА
(посмертно)
Начальник ГВШ УПА(01.1946-†31.01.1949)  
  Маївський Дмитро «Косар» 8.11.1914 — †19.12.1945
(31 рік)
Генерал-політвиховник УПА   (посмертно)
Золотий Хрест Заслуги
 
  Волошин Ростислав «Павленко», «Горбенко» 3.11.1911 — 22.08.1944
(32 роки)
Полковник-політвиховник УПА
(посмертно)
Командант запілля УПА   (посмертно)
Золотий Хрест Заслуги
 
  Позичанюк Йосип «Шаблюк» 1913 — 22.12.1944
(31 рік)
Полковник УПА Політичний керівник УПА  
  Бусел Яків Григорович «Галина» 26.01.1912 — 15.09.1945
(33 роки)
Підполковник
(посмертно)
Начальник політвідділу (1944-15.09.1945)   (посмертно)
Золотий Хрест Заслуги
 
  Федун Петро Миколайович «Петро Полтава» 24.02.1919 — 23.12.1951
(32 роки)
Сотник-політвиховник
УПА
Начальник політвідділу (1946–1949)   (1947)
Срібний Хрест Заслуги
 
  Климів Іван Степанович «Легенда» 29.10.1909 — 4.12.1942
(33 роки)
Генерал-політвиховник
(посмертно)
  (посмертно)
Золотий Хрест Заслуги
 

Командири оперативних груп (ОГ) УПАРедагувати

Фото Прізвище, ім'я,
по-батькові
Псевдо Роки життя
(вік)
Військовий чин Назва групи
(термін на посаді)
Нагороди Загинув від
(тюрма)
  Івахів Василь «Сонар», «Сом» 18.04.1908—†13.05.1943
(35 років)
Підполковник УПА
(посмертно)
УПА на Волині
(03.1943—†13.05.1943)
  (посмертно)
Золотий Хрест бойової заслуги 1 кл.
 
  Клячківський Дмитро Семенович «Клим Савур» 4.11.1911—†12.02.1945
(33 роки)
Полковник УПА
(посмертно)
УПА на Волині
(05.1943—11.1943)
УПА-Північ
(11.1943—†12.02.1945)
    (посмертно)
Золотий Хрест Заслуги
Золотий Хрест бойової заслуги 1 кл.
 
  Козак Микола «Смок» 1914—†8.02.1949
(35 років)
Майор СБ УПА-Північ
(03.1945—12.1945)
  Золотий Хрест Заслуги  
  Олійник Петро «Еней» 9.07.1909—†17.02.1946
(36 років)
Полковник УПА
(посмертно)
УПА-Північ
(12.1945—†17.02.1946)
  Бронзовий Хрест Заслуги  
  Литвинчук Іван Самійлович «Дубовий» 21.08.1920—†19.01.1951
(30 років)
Майор УПА УПА-Північ
(02.1946—†19.01.1951)
 
  Галаса Василь Михайлович «Орлан» 12.11.1920—†05.10.2002
(81 рік)
Полковник УПА в.о. командира
УПА-Північ
(01.1951—11.07.1953)
  Золотий Хрест Заслуги  
(7 років)
  Луцький Олександр Андрійович «Андрієнко» 1910—†13.11.1946
(36 років)
УНС (07.1943—11.1943)
УПА-Захід
(11.1943—01.1944)
УПА-Захід-Карпати
(08.1944—09.1944)
 
  Сидор Василь Дмитрович «Шелест» 24.02.1910—†14.04.1949
(39 років)
Полковник УПА УПА-Захід
(26.01.1944—†14.04.1949)
 
Срібний Хрест Бойової Заслуги 2 кл.
 
  Грабець Омелян «Батько» 1.08.1911—†10.06.1944
(32 роки)
Полковник УПА УПА-Південь
(літо 1943—12.1943)
 
  Кук Василь Степанович «Леміш» 11.01.1913 — 9.09.2007
(94 роки)
Генерал-хорунжий УПА-Південь
(12.1943—друга пол.1944)
 
(4 роки)
  Олійник Петро «Еней» 9.07.1909—†17.02.1946
(36 років)
Полковник УПА
(посмертно)
УПА-Південь
(друга пол.1944-12.1945)
  Бронзовий Хрест Заслуги  

Начальники штабів оперативних груп (ОГ) УПАРедагувати

Фото Прізвище, ім'я,
по-батькові
Псевдо Роки життя
(вік)
Військовий чин Назва групи
(термін на посаді)
Нагороди Загинув від
(тюрма)
  Ковальський Юліан «Гарпун» 24.11.1918 — †13.05.1943
(24 роки)
Сотник УПА УПА на Волині
(1943—
†13.05.1943)
 
  Медвідь Михайло «Карпович», «Кременецький» 1913(14) — †4.06.1945
(31 рік)
Підполковник УПА УПА-Північ
(01.1944—
06.1944)
 
  Ступницький Леонід «Гончаренко» 29.05.1891 — †05.08.1944
(53 роки)
Генерал-хорунжий УПА УПА-Північ
(06.1944—
†05.08.1944)
 
  Процюк Василь Яронович «Кропива» 1913 — †13.06.1944
(31 рік)
Майор УПА УПА-Південь
(1943—05.1944)
 
  Свистун Микола «Ясен», «Ворон» 1912 — †08.12.1944
(32 роки)
Майор УПА УПА-Південь
(05.1944—
†08.12.1944)
  (посмертно)
Золотий Хрест бойової заслуги 1 кл
 

Командири військових округ (ВО)Редагувати

Фото Прізвище, ім'я,
по-батькові
Псевдо Роки життя
(вік)
Військовий чин Назва ВО
(термін на посаді)
Нагороди Загинув від
(тюрма)
Затовканюк Сильвестр «Пташка» 1915—†25.02.1944
(29 років)
ВО «Заграва»
(весна 1943-
08.1943)
 
  Литвинчук Іван Самійлович «Дубовий» 21.08.1920—†19.01.1951
(30 років)
Майор УПА ВО «Заграва»
(08.1943-
03.1944)
 
  Янішевський Степан Павлович «Юрій»
«Далекий»
17.09.1914—†29.11.1951
(37 років)
Поручик УПА ВО «Заграва»
(03.1944-?)
 
  Якимчук Микола «Олег» 1914 — † 29.07.1947
(33 роки)
ВО «Турів»
(?.1943 —
до 11.1943)
 
  Стельмащук Юрій «Рудий», «Кайдаш» 1920 — †5.10.1945
(25 років)
ВО «Турів»
(11.1943 —10.1944)
Західна ВО «Завихост»
(11.1944 — 01.1945)
 
  Воробець Федір «Верещака» 1922 — †09.1959
(37 років)
Поручник УПА ВО «Тютюнник»
(осінь 1943 — літо 1944)
Східна ВО
(08.1944 — 15.01.1946)
 
Харків Віктор «Хмара» 8.08.1918—†1985
(67 років)
Хорунжий УПА ВО-1 «Башта»
(11.1943 — 1.09.1944)
 
10 років
  Линда Остап «Ярема» 17.03.1913 — †24.11.1944
(31 рік)
Майор УПА ВО-2 «Буг»
(12.1943 — 06.1944)
 


  Левкович Василь Михайлович «Вороний» 06.02.1920—†13.12.2012
(92 роки)
Полковник УПА ВО-2 «Буг»
(06.1944 — 17.12.1946)
  (15.03.1946)
Золотий Хрест Бойової Заслуги 2 кл.
 
Орден князя Ярослава Мудрого V ст.
 
25 років
  Тершаковець Зиновій «Лисий», «Федір» 19.08.1913—†04.11.1948
(35 років)
Майор-політвиховник
УПА (посмертно)
ВО-2 «Буг»
(поч.1947-
†4.11.1948)
 
Польовий Омелян «Остап» 03.01.1913—†12.06.1999
(86 років)
Полковник УПА ВО-3 «Лисоня»
(1943 —
27.09.1944)
 
25 років
  Якубовський Володимир «Бондаренко» 1915—†17.06.1947
(32 роки)
ВО-3 «Лисоня»
(1946-17.06.1947)
 
  Безпалько Осип «Задорожний», «Остап» 1914—†03.08.1947
(33 роки)
майор УПА
(посмертно)
ВО-3 «Лисоня»
(17.06.1947-
03.08.1947)
 
  Бутковський Іван «Гуцул» 02.05.1910—†05.08.1967
(57 років)
Підполковник УПА ВО-4 «Говерла»
(1-а пол. 1944–1945)
  (25.04.1945)
Золотий Хрест Бойової Заслуги 2 кл.
  Твердохліб Микола Дмитрович «Грім», «Музика» 1911—†17.05.1954
(43 роки)
Полковник УПА ВО-4 «Говерла»
(1945-
†17.05.1954)
 
Белейлович Іван «Дзвінчук» 1.06.1916—†19.07.1999
(83 роки)
Сотник УПА ВО-5 «Маківка»
(01.1944 — 1945)
 
9 років
  Чорній Яків «Ударник», «Куля» 15.01.1914—†24.12.1944
(30 років)
Хорунжий УПА ВО-6 «Сян»
(літо 1944-
11.1944)
 
  Онишкевич Мирослав «Орест», «Білий» 26.01.1911—†06.07.1950
(39 років)
Полковник УПА ВО-6 «Сян»
(1945-11.1947)
 

Начальники штабів військових округ (ВО)Редагувати

Фото Прізвище, ім'я,
по-батькові
Псевдо Роки життя
(вік)
Військовий чин Назва ВО
(термін на посаді)
Нагороди Загинув від
(тюрма)
  Шум Олекса «Вовчак» 14.05.1919—†20.03.1944
(22 роки)
Старшина УПА ВО «Турів»
(осінь 1943-†20.03.1944)
 
  Громадюк Олексій «Голубенко», «Острізький» 1913—†27.12.1944
(31 рік)
Сотник УПА ВО «Турів»
(09.1944-12.1944)
Західна ВО «Завихост»
(12.1944-†27.12.1944)
 
  Ступницький Леонід «Гончаренко» 29.05.1891 — †05.08.1944
(53 роки)
Генерал-хорунжий
УПА(посмертно)
ВО «Заграва»
(05.1943-07.1943)
 
  Левицький Микола «Макаренко» травень 1914 — †08.08.1944
(30 років)
Майор УПА
(посмертно)
ВО «Заграва»
(07.1943-09.1943)
 
  Корінець Дмитро Васильович «Бористен», «Штаєр» 7.11.1913—†29.07.1944
(30 років)
Майор УПА
(посмертно)
ВО «Заграва»
(02.1944-29.07.1944)
  
Золотий Хрест Бойової Заслуги 2 кл.
Золотий Хрест Бойової Заслуги 1 кл.
 
  Казван Дмитро «Черник» 1918—†14.03.1946
(28 років)
ВО «Богун»
(осінь 1943-05.1944)
 
  Гудзоватий Петро «Очеретенко» 1912—†29.09.1946 поручник ВО «Тютюнник»
(1944)
Східна ВО
(1944-01.1946)
 
  Якубовський Володимир «Бондаренко» 1915—†17.06.1947
(32 роки)
ВО-3 «Лисоня»
(12.1943-17.06.1947)
 
Фрасуляк Степан «Хмель» 23.01.1904—†1.07.1951
(47 років)
Підполковник
УПА (посмертно)
ВО-4 «Говерла»
(15.05.1944-1948)
  Бронзовий Хрест Заслуги  
  Павлик Володимир «Пік» 2.07.1915 — †весна 1947 ВО-6 «Сян»
(03.1944-12.1944)
 
  Шпонтак Іван «Залізняк» 12.08.1919 — †14.04.1989
(69 років)
ВО-6 «Сян»  
20 років

Командири тактичних відтинків (ТВ)Редагувати

Фото Прізвище, ім'я,
по-батькові
Псевдо Роки життя
(вік)
Назва ТВ
(термін на посаді)
Належність ТВ
(Військова округа)
Нагороди Загинув від
(тюрма)
Грицина Михайло «Чайчук» 21.11.1914—†19.12.1945
(31 рік)
ТВ-11 «Пліснисько»
(09.1945—
†19.12.1945)
ВО-2 «Буг»   Бронзовий Хрест Бойової Заслуги  
  Котельницький Григорій «Шугай» 8.09.1907—†26.01.1946
(38 років)
ТВ-11 «Пліснисько»
(12.1945—
†26.01.1946)
ВО-2 «Буг»   Срібний Хрест Бойової Заслуги 1 кл.  
Василяшко Василь Ількович «Перемога» 13.04.1918—†16.02.1946
(27 років)
ТВ-12 «Климів»
(09.1945—
†16.02.1946)
ВО-2 «Буг»     (04.1945), (10.1945), (15.02.1946)
Бронзовий Хрест Бойової Заслуги, Срібний Хрест Бойової Заслуги 1 кл., Золотий Хрест Бойової Заслуги 1 кл.
 
Сколоздра Василь «Грабенко» 13.11.1919—†3.11.1987
(67 років)
ТВ-14 «Асфальт»
(09.1945—1946)
ВО-2 «Буг»   (5.09.1946), (15.10.1949)
Бронзовий Хрест Бойової Заслуги, Срібний Хрест Бойової Заслуги 1 кл.
Федик Богдан «Крук» 1919—†7.05.1945
(26 років)
ТВ-18 «Стрипа»
(1.05.1945—
†7.05.1945)
ВО-3 «Лисоня»   (04.1945)
Срібний Хрест Бойової Заслуги 1 кл.
 
  Хамчук Петро «Бистрий» 26.07.1919—†21.01.1947
(27 років)
ТВ-18 «Стрипа»
(01.1945—
04.1945)
ВО-3 «Лисоня»   Бронзовий Хрест Бойової Заслуги  
  Кедюлич Іван «Чубчик»,
«Довбня»
8.12.1912—†1.08.1945
(32 роки)
ТВ-19 «Камінець»
(01.1945—
†1.08.1945)
ВО-3 «Лисоня»  
  Матвіїв Юліан «Недобитий» 1912 — †8.04.1953 ТВ-20 «Чернівці»
(літо 1945 —
осінь 1949)
ВО-4 «Говерла»   Бронзовий Хрест Бойової Заслуги  
  Мельник Петро Васильович «Хмара» 10.10.1910—†27.04.1953
(42 роки)
ТВ-21 «Гуцульщина»
(01.1946—09.1949)
ВО-4 «Говерла»   
Бронзовий Хрест Заслуги (03.1945)
Срібний Хрест Заслуги 1 кл.
 
  Андрусяк Василь «Грегіт»,
«Різун»
11.01.1915—†24.02.1946
(31 рік)
ТВ-22 «Чорний ліс»
(25.04.1945—
†24.02.1946)
ВО-4 «Говерла»    (25.04.1945), (посмертно)
Золотий Хрест Бойової Заслуги 2 кл.
Золотий Хрест Бойової Заслуги 1 кл.
 
Ім'я і прізвище невідоме «Вухо» невідомо ТВ-23 «Магура»
(9.09.1944—10.1944)
ВО-4 «Говерла»
Фрасуляк Степан «Хмель» 23.01.1904—†1.07.1951
(47 років)
ТВ-23 «Магура»
(10.1944—
01.1945)
ВО-4 «Говерла»   Бронзовий Хрест Заслуги  
  Петер Костянтин Кирилович «Сокіл» 1893—†27.04.1953
(60 років)
ТВ-23 «Магура»
(01.1945—
?.1945)
ВО-4 «Говерла»  
  Королюс Федір «Колчак» 28.06.1922-†7.04.1945
(22 роки)
ТВ-23 «Магура»
(?.1945—
7.04.1945)
ВО-4 «Говерла»  
  Косарчин Ярослав «Байрак» 15.08.1919—†13.12.1951
(32 роки)
ТВ-23 «Магура»
(04.1945—
09.1949)
ВО-4 «Говерла»   (1946)
Срібний Хрест Бойової Заслуги 2 кл.
 
  Вітовський Дмитро (молодший) «Зміюка»,
«Андрієнко»
7.07.1919—†29.04.1947
(27 років)
ТВ-24 «Маківка»
(05.1945—
полон 28.03.1946)
ВО-4 «Говерла»  
  Стебельський Степан «Хрін» 18.10.1914—†9.09.1949
(35 років)
ТВ-24 «Маківка»
(15.08.1947—1948)
ВО-4 «Говерла»    (08.1946), (посмертно)
Срібний Хрест Бойової Заслуги 1 кл.
Золотий Хрест Заслуги 1 кл.
   
  Кедюлич Іван «Чубчик»,
«Довбня»
8.12.1912—†1.08.1945
(32 роки)
ТВ-25 «Закарпаття»
(07.1945—
не заступив)
ВО-4 «Говерла»  
  Мізерний Василь «Рен» 26.02.1910—†24.08.1949
(39 років)
ТВ-26 «Лемко»
(11.1945—
літо 1947)
ВО-6 «Сян»  
  Шпонтак Іван «Залізняк» 12.08.1919 — †14.04.1989
(69 років)
ТВ-27 «Бастіон»
(03.1945 —
09.1947)
ВО-6 «Сян»  
20 років
  Лукасевич Мар’ян «Ягода» 22.06.1922 — †17.09.1945
(23 роки)
ТВ-28 «Данилів»
(03.1945-
17.09.1945)
ВО-6 «Сян»   Бронзовий Хрест Бойової Заслуги  
Сорочак Володимир «Беркут» 22.02.1922 — †2.02.2010
(87 років)
ТВ-28 «Данилів»
(1.11.1946-
9.06.1947)
ВО-6 «Сян»
  Штендера Євген «Прірва» 1924 — живе ТВ-28 «Данилів»
(літо 1947–1948)
ВО-6 «Сян»  
Хрест Івана Мазепи

Начальники штабів тактичних відтинків (ТВ)Редагувати

Фото Прізвище, ім'я,
по-батькові
Псевдо Роки життя
(вік)
Назва ТВ
(термін на посаді)
Належність ТВ
(Військова округа)
Нагороди Загинув від
(тюрма)

Командири загонів, куренівРедагувати

Фото Прізвище, ім'я,
по-батькові
Псевдо Роки життя
(вік)
Назва куреня
(термін на посаді)
Належність куреня
(ТВ чи ВО)
Нагороди Загинув від
(тюрма)
  Антонюк Порфир Фролович «Сосенко» 19.09.1909 — †7.03.1944
(34 роки)
Загін ім. Богуна
(11.1943 —
02.1944)
ВО «Турів»  
  Брилевський Василь «Боровий» 1915—†19.06.1945 загін
ім.Хмельницького
(1943)
ВО «Заграва»  Срібний Хрест Бойової Заслуги 2 кл.  
  Брись Олексій «Остап» 1922— живе досі 8-й курінь
ім.Сагайдачного
(1943—02.1944)
ВО «Турів»  
10 років
  Вацик Павло Іванович «Прут» 1917—†01.03.1946
(29 років)
1-й Підкарпатський
(04.1945—
09.1949)
ВО-4 «Говерла»   Срібний Хрест Бойової Заслуги 1 кл.  
  Гальо Михайло «Коник» 1914 — †07.01.1946
(31 рік)
2-й Перемиський
(весна 1945 —
07.01.1946)
ВО-6 «Сян»  
  Гринішак Лука Михайлович «Довбуш» 19.09.1918 — †13.09.1956
(34 роки)
5-й курінь «Бескид»
(11.1943 —
02.1944)
ВО-4 «Говерла»   Бронзовий Хрест Бойової Заслуги  
  Ґонта Іван «Гамалія» 1914—†01.11.1944
(30 років)
курінь «Довбуш»
(09.1944—
1.11.1944)
ВО-4 «Говерла»  
  Данилюк Назарій Степанович «Перебийніс» 1910—†31.10.1951
(29 років)
Буковинський курінь
(04.1944—?)
ВО-4 «Говерла»   Срібний Хрест Заслуги  
  Климишин Іван «Крук» 1918 — †7.05.1944 Кременецький курінь
(осінь 1942—
7.05.1944)
ВО «Богун»   Золотий Хрест Бойової Заслуги 2 кл.  
Климук «Крига», «Назар» ? —†12.09.1944 6-та бригада
«Помста Крут»
(08.1944—
12.09.1944)
Західна ВО «Завихост»  
  Климчак Іван «Лисий» 1915 —†1944 або 1945 5-та бригада
«Пилявці»
(1944-?)
Західна ВО «Завихост»  
  Коваль Степан Йосипович «Рубашенко», «Юрій» 03.01.1914 — †7.03.2001
(87 років)
Загін «Котловина»
(1943 — осінь 1944)
ВО «Турів»  
10 років
(відбув 2 р. 8 міс.)
  Матвіїв Юліан «Недобитий» 1912 — †8.04.1953 курінь «Перемога»
(1944–1945)
ВО-4 «Говерла»   Бронзовий Хрест Бойової Заслуги  
Онишкевич Тарас «Галайда» ? — †28.03.1944 1-й курінь на півн. Львівщини,
згодом «Галайда»
ВО-2 «Буг»  
  Пелип Дмитро «Євшан», «Ем» 1900 — †7.11.1944 курінь «Галайда»
(05.1944—
7.11.1944)
ВО-2 «Буг»   Золотий Хрест Бойової Заслуги 1 кл.  
Савченко Микола Лаврінович «Байда», «377» 20.02.1921 — †01.01.1979
(57 років)
2-й Перемиський
(02.1946 — 1948)
ВО-6 «Сян»
  Скорупський Максим «Макс» 29.11.1912 — †11.12.1985
(73 роки)
курінь
(03.1944 —
05.1944)
ВО «Богун»
УПА-Південь)
Скуба Микита «Лайдака» 1916—†11.03.1944
(28 років)
Загін
ім.Колодзінського
(09.1943—
†11.03.1944)
ВО «Заграва»  
Трохимчук Степан Клементійович «Недоля» 1909—†4.01.1945
(35 років)
(02.1944—
04.1944)
ВО «Заграва»  
Химинець Олекса «Благий» 1912—†20.03.1945
(33 роки)
курінь «Смертоносці»
(09.1944—
†20.03.1944)
ВО-4 «Говерла»  
  Чав'як Володимир «Чорнота» 1922 — †13.12.1991
(69 років)
2-й курінь «Дзвони»
(1943 —
осінь 1944)
ВО-4 «Говерла»     (1945), (1946)
Бронзовий Хрест Бойової Заслуги
Срібний Хрест Бойової Заслуги 2 кл.
 
25 років
Шкітак Антін «Омелян» 1917—†29.11.1943 курінь УНС «ім.Кривоноса 2»
(літо 1943 —
29.11.1943)
УНС
(Дрогобицька область)
 
  Шпонтак Іван «Залізняк» 12.08.1919 — †14.04.1989
(69 років)
сотня Залізняка,
згодом курінь «Месники»
(03.1944 —
09.1947)
ВО-6 «Сян»  
20 років
Юсип Ярослав «Журавель» 16.10.1913—†21.01.1946
(32 роки)
курінь «Промінь»
(осінь 1944—
літо 1945)
ВО-4 «Говерла»  

Командири сотень і відділівРедагувати

Фото Прізвище, ім'я,
по-батькові
Псевдо Роки життя
(вік)
Назва сотні, відділу
(термін на посаді)
Належність сотні
(курінь чи ТВ, ВО)
Нагороди Загинув від
(тюрма)
  Білінчук Дмитро Дмитрович «Хмара» 1919 — †08.04.1953
(34 роки)
Сотня ім.Б.Хмельницького
(літо 1944–1946)
ВО-4 «Говерла»  
Булас Теодор «Балай», «Бень» 6.03.1913 — †11.06.1946
(33 роки)
Сотня «Месники-3»
(04.1945-11.06.1946)
ВО-6 «Сян»  
Геник Костянтин «Крук» 1920 — †01.12.1950 Сотня «Гуцули»
(?-1.12.1950)
ВО-4 «Говерла»  
  Гробельський Роман «Бродич», «Роман» 1919 — †08.02.1949
(30 років)
Сотня Ударники-1
(05.1946-30.10.1947)
ВО-6 «Сян»    
  Дуда Михайло Іванович «Громенко», «Зиновій» 21.11.1921 — †07.07.1950
(28 років)
Сотня Ударники-2
(08.1945-22.10.1945)
(07.01.1946-†07.07.1950)
ВО-6 «Сян»  (посмертно)
Золотий Хрест Бойової Заслуги 1 кл.
 
  Карванський Дмитро Іванович «Орський», «Кер» 1913 — †07.01.1946
(33 роки)
Сотня Ударники-2
(1945-†07.01.1946)
ВО-6 «Сян»  
  Карпенко Дмитро «Ястріб», «Лютий» 1917 — †17.12.1944
(27 років)
Сотня «Сіроманці»
(поч. 1944-†17.12.1944)
ВО-3 «Лисоня»  (посмертно)
Золотий Хрест Бойової Заслуги 1 кл.
 
  Качинський Сергій «Остап» 1917 — 10.03.1943
(26 років)
Одна з перших сотень (02.1943-10.03.1943) УПА-Північ  (посмертно)
Золотий Хрест Бойової Заслуги 1 кл.
 
Мазур Григорій «Калинович» 15.01.1912 — †28.04.1949
(37 років)
Сотня «Месники-1»
(04.1946-1947)
ВО-6 «Сян»    
  Москалюк Михайло «Спартан» 08.09.1921 — †02.02.1950
(28 років)
Сотня № 59 ім.М.Колодзінського
(1943-†02.02.1950)
ВО-4 «Говерла»  
  Негрич Дмитро «Мороз» 26.07.1909 — †19.09.1945 «Березівська» сотня
(1943-кінець 1944)
ВО-4 «Говерла»  
  Перегіняк Григорій «Коробка» 8.01.1908 — †22.02.1943
(35 років)
Одна з перших сотень (11.1942-22.02.1943) УПА на Волині  
Семак Матвій «Гонта» 1910 — †11.05.1946 Сотня «Рисі»
(1943-11.05.1946)
ВО-4 «Говерла»  
Сенів Юрко «Костенко» 16.05.1923 — †26.08.1946 Сотня у ТВ-19 «Камінець»
(1945-26.08.1946)
ВО-3 «Лисоня»  
  Симчич Мирослав «Кривоніс» 05.01.1923 — живе «Березівська» сотня
(весна 1947-04.12.1948)
ВО-4 «Говерла»   Орден «За заслуги»
III ст.
 
32 роки, 6 міс.
Шишканинець Василь «Бір» 25.12.1921 — †28.02.1948
(26 років)
Сотня Ударники-3
(?-28.02.1948)
ВО-6 «Сян»  
  Щигельський Володимир Омелянович «Бурлака» 08.08.1921 — †7.04.1949
(27 років)
Сотня Ударники-4
(1944 — 04.09.1947)
ВО-6 «Сян»   (20.01.1946)
Срібний Хрест Заслуги 2 кл.
   
  Янківський Григорій «Ластівка» 08.03.1914 — †05.06.1947
(33 роки)
Сотня Ударники-7
(літо 1945-†05.06.1947)
ВО-6 «Сян»  

Див. такожРедагувати