Відкрити головне меню

Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2000 — спортивне змагання з хокею із шайбою під егідою Міжнародної федерації хокею із шайбою (ІІХФ). Турнір відбувався з 29 квітня по 14 травня 2000 року в Росії. Матчі проходили на льоду арен «Льодовий палац» та «Ювілейний» у Санкт-Петербурзі.

Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2000
Загальні відомості
Країна проведення Росія Росія
Час проведення 29 квітня — 14 травня 2000
Кількість команд 16
Місто-господар Санкт-Петербург
Призери
Переможець Gold medal blank.svg Flag of the Czech Republic.svg Чехія
(3-й титул)
Срібний призер Silver medal blank.svg Flag of Slovakia.svg Словаччина
Бронзовий призер Bronze medal blank.svg Flag of Finland.svg Фінляндія
4-е місце Flag of Canada (Pantone).svg Канада
Статистика турніру
Матчів зіграно 56
Голів забито 361 (6,45 за матч)
Відвідуваність 318,449 (5,686 за матч)
Найкращий бомбардир Словаччина Мірослав Шатан (12 очк)
Попередній
турнір
1999
Наступний
турнір
2001

Збірна Чехії виграла золоті медалі, перемігши збірну Словаччини у фіналі з рахунком 5:3. Для Чехії ця медаль стала третьою золотою медаллю за новітню історію команди.

Вперше чемпіонат світу з хокею із шайбою проводився в Росії.

КомандиРедагувати

Регламент змаганьРедагувати

Згідно з регламентом змагань, на попередньому етапі 16 команд були поділені на 4 групи по 4 збірні, в яких змагалися за круговою системою. Команди, що посіли перші три місця в групі проходили в кваліфікаційний раунд. Останні команди в групах припиняли боротьбу за нагороди і потрапляли до втішного раунду, де змагалися за право залишитися на наступний рік в найсильнішому дивізіоні чемпіонатів світу.

В кваліфікаційному раунді 12 команд змагалися в двох групах (по 6 в кожній). Після ще трьох поєдинків на даному етапі, чотири перші команди в кожній групі потрапляли до чвертьфіналу. Інші чотири колективи припиняли участь в чемпіонаті.

Пари чвертьфіналістів утворювалися за наступним принципом: лідер однієї з кваліфікаційних груп грав з четвертою командою другої кваліфікаційної групи, 2-а  — з 3-ою, 3-а  — з 2-ою і т.д. Переможці потрапляли до півфіналу, де розігрували путівку у фінал. Команди, що поступилися у півфінальних протистояннях грали матч за третє місце. А переможні 1/2 фіналу розігрували звання чемпіонів світу.

На попередньому етапі і кваліфікаційному раунді, за перемогу команді нараховувалося 2 очка, за нічию  — 1, за поразку  — команда не отримувала жодного очка.

Попередній раундРедагувати

Матчі у групах A і D проходили у спортивно-концертному комплексі «Льодовий Палац», а матчі у групах B і C — у спортивному комплексі «Ювілейний».

     Команда переходить у кваліфікаційний раунд
     Команда змагається у турнірі на вибування

Група AРедагувати

Команда І В Н П ГЗ ГП Різ Очк
  Швеція 3 3 0 0 17 3 +14 6
  Латвія 3 2 0 1 9 7 +2 4
  Білорусь 3 1 0 2 10 16 −6 2
  Україна 3 0 0 3 6 16 −10 0

Час початку матчів місцевий (UTC+4).

30 квітня 2000
16:30
Білорусь   7 — 3
(3–1, 3–1, 1–1)
  Україна СКК Льодовий Палац
Глядачів: 3,500
30 квітня 2000
20:30
Латвія   1 — 3
(0–2, 1–1, 0–0)
  Швеція СКК Льодовий Палац
Глядачів: 6,500
2 травня 2000
16:30
Білорусь   3 — 6
(0–2, 3–3, 0–1)
  Латвія СКК Льодовий Палац
Глядачів: 7,200
2 травня 2000
20:30
Швеція   7 — 2
(2–1, 3–1, 2–0)
  Україна СКК Льодовий Палац
Глядачів: 4,200
4 травня 2000
16:30
Україна   1 — 2
(1–0, 0–1, 0–1)
  Латвія СКК Льодовий Палац
Глядачів: 10,800
4 травня 2000
20:30
Швеція   7 — 0
(4–0, 0–0, 3–0)
  Білорусь СКК Льодовий Палац
Глядачів: 7,200

Група BРедагувати

Команда І В Н П ГЗ ГП Різ Очк
  Словаччина 3 2 1 0 10 4 +6 5
  Фінляндія 3 1 2 0 11 5 +6 4
  Італія 3 1 0 2 5 12 −7 2
  Австрія 3 0 1 2 3 8 −5 1

Час початку матчів місцевий (UTC+4).

30 квітня 2000
16:30
Словаччина   2 — 0
(0–0, 0–0, 2–0)
  Австрія СК «Ювілейний»
Глядачів: 750
30 квітня 2000
20:30
Італія   0 — 6
(0–2, 0–4, 0–0)
  Фінляндія СК «Ювілейний»
Глядачів: 3,051
2 травня 2000
16:30
Словаччина   6 — 2
(2–1, 0–0, 4–1)
  Італія СК «Ювілейний»
Глядачів: 1950
2 травня 2000
20:30
Фінляндія   3 — 3
(0–0, 1–2, 2–1)
  Австрія СК «Ювілейний»
Глядачів: 3,950
4 травня 2000
16:30
Австрія   0 — 3
(0–1, 0–1, 0–1)
  Італія СК «Ювілейний»
Глядачів: 3,059
4 травня 2000
20:30
Фінляндія   2 — 2
(1–1, 1–0, 0–1)
  Словаччина СК «Ювілейний»
Глядачів: 6995

Група CРедагувати

Команда І В Н П ГЗ ГП Різ Очк
  Чехія 3 3 0 0 12 4 +8 6
  Норвегія 3 2 0 1 13 7 +6 4
  Канада 3 1 0 2 10 6 +4 2
  Японія 3 0 0 3 3 21 −18 0

Час початку матчів місцевий (UTC+4).

29 квітня 2000
16:30
Канада   6 — 0
(1–0, 2–0, 3–0)
  Японія СК «Ювілейний»
Глядачів: 852
29 квітня 2000
20:30
Норвегія   0 — 4
(0–1, 0–0, 0–3)
  Чехія СК «Ювілейний»
Глядачів: 1,600
1 травня 2000
16:30
Чехія   6 — 3
(2–1, 2–1, 2–1)
  Японія СК «Ювілейний»
Глядачів: 1,500
1 травня 2000
20:30
Канада   3 — 4
(0–0, 3–3, 0–1)
  Норвегія СК «Ювілейний»
Глядачів: 3,330
3 травня 2000
16:30
Японія   0 — 9
(0–4, 0–3, 0–2)
  Норвегія СК «Ювілейний»
Глядачів: 1,685
3 травня 2000
20:30
Чехія   2 — 1
(1–1, 1–0, 0–0)
  Канада СК «Ювілейний»
Глядачів: 5,261

Група DРедагувати

Команда І В Н П ГЗ ГП Різ Очк
  США 3 2 1 0 9 5 +4 5
  Швейцарія 3 1 1 1 8 9 −1 3
  Росія 3 1 0 2 10 7 +3 2
  Франція 3 1 0 2 7 13 −6 2

Час початку матчів місцевий (UTC+4).

29 квітня 2000
16:30
США   3 — 3
(1–1, 1–1, 2–1)
  Швейцарія СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 5,730
29 квітня 2000
20:30
Росія   8 — 1
(3–1, 4–0, 1–0)
  Франція СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 11,000
1 травня 2000
16:30
Швейцарія   2 — 4
(0–0, 2–2, 0–2)
  Франція СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 3,200
1 травня 2000
20:30
Росія   0 — 3
(0–0, 0–2, 0–1)
  США СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 12,350
3 травня 2000
16:30
Франція   2 — 3
(0–2, 1–0, 1–1)
  США СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 5,500
3 травня 2000
20:30
Швейцарія   3 — 2
(1–1, 2–1, 0–0)
  Росія СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 12,350

Кваліфікаційний раундРедагувати

Команди, що посіли перші три місця у попередньому раунді переходять у кваліфікаційний раунд. У кваліфікаційному раунді команди поділені на дві групи: команди із груп A і D у групу E, а команди із груп B і C — у групу F.

Матчі у групі E проходили у СКК «Льодовий Палац», а матчі у групі F — у СК «Ювілейний».

Команди, що посіли перші чотири місця в обох групах E і F переходять у раунд плей-оф.

     Команда переходить у раунд плей-оф
     Команда припиняє подальшу участь

Група EРедагувати

Команда І В Н П ГЗ ГП Різ Очк
  США 5 3 2 0 13 7 +6 8
  Швейцарія 5 2 2 1 14 12 +2 6
  Швеція 5 2 1 2 16 11 +5 5
  Латвія 5 2 1 2 12 13 −1 5
  Білорусь 5 2 0 3 9 17 −8 4
  Росія 5 1 0 4 8 12 −4 2

Час початку матчів місцевий (UTC+4)

5 травня 2000
16:30
Латвія   3 — 2
(0—0, 3—2, 0—0)
  Росія СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 7,500
5 травня 2000
20:30
США   1 — 0
(0—0, 1—0, 0—0)
  Білорусь СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 5,300
6 травня 2000
20:30
Швеція   1 — 1
(0—0, 0—0, 1—1)
  Швейцарія СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 6,800
7 травня 2000
16:30
Росія   0 — 1
(0—1, 0—0, 0—0)
  Білорусь СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 11,600
7 травня 2000
20:30
США   1 — 1
(0—1, 0—0, 1—0)
  Латвія СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 3,100
8 травня 2000
16:30
Латвія   1 — 4
(0—0, 0—3, 1—1)
  Швейцарія СКК «Льодовий Палац»
Глядачів: 3,600

Група FРедагувати

Команда І В Н П ГЗ ГП Різ Очк
  Чехія 5 4 0 1 25 11 +14 8
  Фінляндія 5 3 1 1 22 15 +7 7
  Канада 5 3 0 2 19 10 +9 6
  Словаччина 5 2 1 2 22 15 +7 5
  Норвегія 5 1 1 3 10 24 −14 3
  Італія 5 0 1 4 5 28 −23 1

Час початку матчів місцевий (UTC+4).

5 травня
16:30
Фінляндія   1:5   Канада СКК Льодовий Палац (6615)
5 травня
20:30
Чехія   9:2   Італія СКК Льодовий Палац (3132)
6 травня
20:30
Словаччина   9:1   Норвегія СКК Льодовий Палац (2001)
7 травня
16:30
Канада   6:0   Італія СКК Льодовий Палац (4730)
7 травня
20:30
Чехія   4:6   Фінляндія СКК Льодовий Палац (7182)
8 травня
16:30
Норвегія   4:7   Фінляндія СКК Льодовий Палац (4610)
8 травня
20:30
Чехія   6:2   Словаччина СКК Льодовий Палац (3999)
9 травня
16:30
Норвегія   1:1   Італія СКК Льодовий Палац (3080)
9 травня
20:30
Словаччина   3:4   Канада СК «Ювілейний» (5525)

Турнір на вибуванняРедагувати

     Команда кваліфікується до чемпіонату світу 2001
     Команда вибуває до дивізіону I

Група GРедагувати

Команда І В Н П ГЗ ГП Різ Очк
  Австрія 3 2 1 0 11 8 +3 5
  Україна 3 2 0 1 9 5 +4 4
  Франція 3 1 1 1 12 8 +4 3
  Японія 3 0 0 3 5 16 −11 0

Час початку матчів місцевий (UTC+4).

6 травня 2000
16:30
Франція   3 — 3
(0–2, 2–1, 1–0)
  Австрія СК «Ювілейний»
Глядачів: 4 168
6 травня 2000
16:30
Україна   4 — 0
(3–0, 0–0, 1–0)
  Японія СКК Льодовий Палац
Глядачів: 5,250
7 травня 2000
12:30
Франція   2 — 3
(0–1, 0–1, 2–1)
  Україна СКК Льодовий Палац
Глядачів: 5,200
7 травня 2000
12:30
Австрія   5 — 3
(2–1, 1–1, 2–1)
  Японія СК «Ювілейний»
Глядачів: 4,848
9 травня 2000
12:30
Франція   7 — 2
(3–0, 1–1, 3–1)
  Японія СКК Льодовий Палац
Глядачів: 8,050
9 травня 2000
12:30
Австрія   3 — 2
(0–0, 0–2, 3–0)
  Україна СК «Ювілейний»
Глядачів: 5,412

Плей-офРедагувати

  Чвертьфінали Півфінали Фінал
                           
  E1    США 1  
F4    Словаччина 4  
  QF1    Словаччина 3  
  QF4    Фінляндія 1  
F2    Фінляндія 2
E3    Швеція 1  
  SF1    Словаччина 3
  SF2    Чехія 5
E2    Швейцарія 3  
F3    Канада 5  
QF3    Канада 1
Матч за третє місце
  QF2    Чехія 2  
F1    Чехія 3 SF1    Канада 1
  E4    Латвія 1   SF2    Фінляндія 2

ЧвертьфіналиРедагувати

Час початку матчів місцевий (UTC+4)

11 травня
16:30
США   1:4   Словаччина СКК Льодовий Палац (1900)
11 травня
16:30
Фінляндія   2:1   Швеція СК «Ювілейний» (6120)
11 травня
20:30
Швейцарія   3:5   Канада СКК Льодовий Палац (3500)
11 травня
20:30
Чехія   3:1   Латвія СК «Ювілейний» (3244)

ПівфіналиРедагувати

Час початку матчів місцевий (UTC+4)

12 травня
16:30
Словаччина   3:1   Фінляндія СКК Льодовий Палац (10800)
12 травня
20:30
Канада   1:2   Чехія СКК Льодовий Палац (11700)

Матч за 3-є місцеРедагувати

Час початку матчів місцевий (UTC+4)

14 травня 2000
14:30
Канада   1 : 2
(1-0, 0-1, 0-1)
  Фінляндія СКК Льодовий Палац
Глядачів: 10,700

ФіналРедагувати

Час початку матчів місцевий (UTC+4)

14 травня 2000
18:30
Словаччина   3 : 5
(0–3, 1–0, 2–2)
  Чехія СКК Льодовий Палац
Глядачів: 12,350

СтатистикаРедагувати

Підсумкова таблицяРедагувати

Підсумкова таблиця турніру:

    Чехія
    Словаччина
    Фінляндія
4   Канада
5   США
6   Швейцарія
7   Швеція
8   Латвія
9   Білорусь
10   Норвегія
11   Росія
12   Італія
13   Австрія
14   Україна
15   Франція
16   Японія

БомбардириРедагувати

Список 10 найкращих гравців, сортованих за очками. Список розширений, оскільки деякі гравці набрали рівну кількість очок.

І = проведено ігор; Г = голи; П = передачі; Очк. = очки; +/− = плюс/мінус; Ш = штрафні хвилини;

Гравець І Г П Очк. +/– Ш
  Мірослав Шатан 9 10 2 12 +3 14
  Їржі Допіта 9 4 7 11 +8 16
  Давід Виборний 9 4 6 10 +6 6
  Тодд Бертуцці 9 5 4 9 +5 47
  Томаш Власак 9 4 5 9 +5 0
  Тронд Магнуссен 6 3 6 9 +4 10
  Раєн Сміт 9 3 6 9 +3 0
  Міхал Сикора 9 5 3 8 +7 16
  Арно Бріан 6 4 4 8 -2 8
  Моріс Розенталь 6 3 5 8 0 8

Джерело: IIHF.com

Найкращі воротаріРедагувати

Список п'яти найращих воротарів, сортованих за відсотком відбитих кидків. У список включені лише ті гравці, які провели щонайменш 40% хвилин.

Гравець ЧНЛ К ГП СП %ВК ША
  Жозе Теодор 478:11 192 13 1.63 93.23 2
  Райнгард Дівіс 358:56 201 15 2.51 92.54 0
  Роман Чехманек 480:00 212 16 2.00 92.45 1
  Томмі Сало 358:31 128 10 1.67 92.19 1
  Рето Павоні 299:41 151 14 2.80 90.73 0

ЧНЛ = часу на льоду (хвилини:секунди); КП = кидки; ГП = голів пропушено; СП = Середня кількість пропущених шайб; %ВК = відбитих кидків (у %); ША = шатаути Джерело: IIHF.com

Див. такожРедагувати

ПосиланняРедагувати