Яцек Вшола: відмінності між версіями
[перевірена версія] | [перевірена версія] |
Вилучено вміст Додано вміст
Yukh68 (обговорення | внесок) Немає опису редагування |
Yukh68 (обговорення | внесок) Немає опису редагування |
||
Рядок 1:
{{Спортсмен
| ім'я = Яцек Вшола
Рядок 12 ⟶ 11:
| дата_смерті =
| місце_смерті =
| зріст = 190 см<ref name="sr">{{Cytuj stronę || url = http://www.sports-reference.com/olympics/athletes/ws/jacek-wszola-1.html | tytuł = Результати виступів Яцека Вшоли на сайті ''sports-reference.com'' | publisher = sports-reference.com | data dostępu = 16 квітня 2010 | język = en}}</ref>
| вага = 75 кг<ref name="sr"/>
| веб-сторінка =
| країна = [[Польща]]
| вид_спорту = [[легка атлетика]]
| дисципліна =
| студентська_команда =
| клуб =
| команда =
| нац._збірна =
Рядок 36 ⟶ 35:
{{MedalGold|[[Літні Олімпійські ігри 1976|Монреаль 1976]]| [[стрибки у висоту]]}}
{{MedalSilver|[[Літні Олімпійські ігри 1980|Москва 1980]]| [[стрибки у висоту]]}}
{{MedalCompetition|[[Універсіада]]}}
{{MedalGold|[[Літня Універсіада 1977|1977 Софія]]| [[стрибки у висоту]]}}
{{MedalCompetition|[[Чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні|Чемпіонат Європи у приміщенні]]}}
{{MedalGold|[[Чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні 1977|1977 Сан-Себастьян]]| [[стрибки у висоту]]}}
{{MedalSilver|[[Чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні 1980|1980 Зіндельфінген]]| [[стрибки у висоту]]}}
{{MedalCompetition|[[Чемпіонат Європи з легкої атлетики серед юніорів|Чемпіонат Європи серед юніорів]]}}
{{MedalGold|[[Чемпіонат Європи з легкої атлетики серед юніорів 1975|1975 Афіни]]| [[стрибки у висоту]]}}
| show-medals = yes
}}
[[Файл:Gwiazda Jacek Wszoła.JPG|міні|праворуч|200пкс|Зірка Яцека Вшоли на Алеї Зірок Спорту у Владиславові]]
'''Яцек Вшола ''' ({{lang-pl|Jacek Wszoła}}, [[30 грудня]] [[1956]]) — [[Польща|польський]] [[легка атлетика|легкоатлет]], який спеціалізувався у [[стрибки у висоту|стрибках у висоту]]. Дворазовий учасник [[Олімпійські ігри|Олімпійських ігор]]
Яцек Вшола є сином Романа Вшоли
== Спортивна кар'єра ==
=== Початок ===
Яцек Вшола розпочав займатись спортом у 1971 році.<ref name="tuszynski"/> Проте уже в [[1960-ті|1960-х]] роках він часто відвідував легкоатлетичні змагання, на які приходив разом із батьком.<ref name="olszanski"/> У 1974 році Яцек Вшола здобув свою першу золоту медаль на чемпіонаті Польщі з легкої атлетики серед дорослих.<ref name="mp"/> У цьому ж році на [[чемпіонат Європи з легкої атлетики|чемпіонаті Європи з легкої атлетики]] він зайняв 5 місце з результатом 2,19
=== Олімпійські Ігри 1976 року ===
Кваліфікаційні змагання до фінального турніру зі стрибків у висоту в Монреалі відбулись 30 липня.<ref name="hj76">{{Cytuj stronę || url = http://www.sports-reference.com/olympics/summer/1976/ATH/mens-high-jump.html | tytuł = Результати змагань зі стрибків у висоту на сайті ''sports-reference.com'' | publisher = sports-reference.com | data dostępu = 16 квітня 2010 | język = en}}</ref> Щоб здобути перепустку до фіналу, спортсмени мали подолати планку на висоті 216 сантиметрів.<ref name="sr"/> Цей норматив виконали 14 стрибунів, які й вийшли до наступного етапу змагань.<ref name="sr"/> Яцек Вшола у кваліфікаційному турнірі виступав у групі А. Із першої спроби він подолав висоти 210, 213 та 216
Фінал олімпійських змагань зі стрибків у висоту відбувся 31 липня у післяобідній час<ref name="hj76"/>, та був останнім легкоатлетлетичним змаганням того дня.k<ref name="tuszynski"/> Змагання тривали понад 4 години, та супроводжувалися рясним дощем.<ref name="tuszynski"/> Вшола пропустив перші три висоти
Таблиця виступу Яцека Вшоли на Олімпіаді в Монреалі<ref name="sr"/>.
{| class="wikitable"
|- align="center"
! 2,00 !! 2,05 !! 2,10 !! 2,14 !! 2,18 !! 2,21 !! 2,23 !! 2,25 !! 2,27 !! 2,29
|- bgcolor="gold" align="center"
| – || – || – || o || o || o || o || x '''o''' || x x
|-
|}
=== 1977—1980 ===
Після ігор у Монреалі настав 1977 рік. 13 березня Яцек Вшола виборов золоту медаль на [[Чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні|чемпіонату Європи з легкої атлетики у приміщенні]] в [[Іспанія|Іспанії]], та з результатом 225
в [[Мехіко]] Вшола трохи не дотягнув до місця на п'єдесталі пошани, зайнявши з хорошим результатом 226
=== Олімпійські ігри 1980 року ===
Змагання зі стрибків у висоту на московській Олімпіаді відбувались протягом 31 липня (кваліфікаційний турнір) та 1 серпня (фінал).<ref name="sr"/> Яцек Вшола розпочав боротьбу за титул олімпійського чемпіона як діючий чемпіон Олімпіади та рекордсмен світу. Перепустку до фіналу давав результат 221
Фінал турніру зі стрибків у висоту відбувся у п'ятницю 1 серпня. Польський стрибун пропустив першу висоту (210 см), та у першій спробі подолав планку на висоті 215
Таблиця виступів Яцека Вшоли у фіналі олімпійського турніру в Москві<ref name="sr"/>.
Рядок 85 ⟶ 92:
=== 1982—1989 ===
У 1983 Яцек Вшола утретє та востаннє брав участь в [[Літня Універсіада 1983|універсіаді]], на якій з результатом 220
== Після закінчення спортивної кар'єри ==
Ще будучи діючим спортсменом, Яцек Вшола разом із рекордсменом Польщі у [[біг на 100 метрів|бігу на 100 метрів]] [[Маріан Воронін|Маріаном Вороніним]] зайнявся підприємницькою діяльністю, щоправда, без особливого успіху. У подальшому колишній спортсмен працював тренером та вчителем історії в [[Швеція|Швеції]]. Попрацювавши деякий час у [[Скандинавія|Скандинавії]], Вшола отримав пропозицію працювати тренером у тенісному клубі в [[Дублін]]і, проте відмовився від цієї пропозиції на користь роботи представником взуттєвої фірми в Польщі.<ref name="playboy">{{Cytuj stronę || url = http://wywiadowcy.pl/jacek-wszola/ | tytuł = Wywiadowcy.pl: Wywiad Jacka Wszoły dla Playboya | data dostępu = 17 квітня 2010 | język = pl}}</ref> Проте у зв'язку із падінням [[Берлінський мур|Берлінського муру]] та розпадом соціалістичної системи так і не розпочав роботу на цій посаді. Деякий час був власником обмінного пункту валют, а пізніше відкрив на території торгівельного центру у варшавському районі Урсинов спортивний магазин.<ref name="playboy"/> У 1999 році був одним із співзасновників сітки фітнес-клубів
У 1992 році Яцек Вшола виступав на ветеранських змаганнях у [[Здунська Воля|Здунській Волі]], а у 1997 році в [[Бірмінгем]]і виграв першість Європи серед ветеранів у приміщенні у віковій категорії 40—44 роки із результатом 201
Яцек Вшола був одним із почесних членів комітету підтримки кандидатури [[Броніслав Коморовський|Броніслава Коморовського]] на [[президентські вибори в Польщі 2010|президентських виборах 2010 року]]<ref>{{cytuj stronę|url=http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/komitet-poparcia-bronislawa-komorowskiego,1,3225747,aktualnosc.html|tytuł=Komitet poparcia Bronisława Komorowskiego|data=16 maja 2010|opublikowany=onet.pl|data dostępu=26 квітня 2014}}</ref> та на [[президентські вибори в Польщі 2015|президентських виборах 2015 року]].<ref>{{Cytuj stronę | url = http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-prezydenckie/artykuly/485362,lista-nazwisk-komitetu-poparcia-bronislawa-komorowskiego.html | tytuł = Kto wszedł do komitetu poparcia Komorowskiego, a kto z niego wypadł? Cała Lista | autor = Barbara Sowa |opublikowany= dziennik.pl | data = 2015-03-16 | data dostępu = 2015-03-21}}</ref>
Рядок 100 ⟶ 107:
== Досягнення ==
=== Міжнародні змагання ===
{| class="wikitable sortable" style="text-align: left;"
Рядок 161 ⟶ 169:
=== Чемпіонати Польщі з легкої атлетики ===
==== Стадіон ====
Яцек Вшола 12 разів брав участь у фіналі чемпіонату Польщі, і ніколи не займав місця нижче другого (у 1983 році програв першість [[Януш Тшепізур|Янушеві Тшепізуру]])<ref name="mp"/>. У загальному заліку першостей Польщі усіх часів він займає друге місце, поступаючись
{| class="wikitable sortable" style="text-align: left;"
|- bgcolor="#EFEFEF"
Рядок 242 ⟶ 251:
|20 || 2,29 || 8 вересня 1976 || {{Прапорець|GER}} [[Кобленц]]
|-
|21 || 2,30 || 11 вересня 1977
|-
|22 || 2,24 || 17 вересня 1978
|-
|23 || 2,29 || 3 липня 1979 || {{Прапорець|SWE}} [[Стокгольм]]
Рядок 272 ⟶ 281:
== Рекорди ==
=== Світові рекорди ===
{|class="wikitable"
Рядок 280 ⟶ 290:
!Місце
|-
|Стрибки у висоту
|}
Рядок 291 ⟶ 301:
!Місто
|-
|Стрибки у висоту
|-
|Стрибки у висоту
|}
Рядок 336 ⟶ 346:
!Примітки
|-
|Стрибок у висоту
|-
|Стрибок у висоту
|}
== Примітки ==
{{reflist|3}}
== Посилання ==
{{commonscat|Jacek Wszoła}}
* {{IAAF name|id=3148}}
* {{cytuj stronę |url=http://www.olimpijski.pl/pl/bio/2262,wszola-jacek-roman.html |tytuł= Jacek Wszoła – sylwetka w portalu www.olimpijski.pl|autor=[[Олімпійський комітет Польщі|Polski Komitet Olimpijski]] |opublikowany=www.olimpijski.pl |język=pl |data dostępu=31 травня 2014}}
* [http://www.tilastopaja.org/db/atf.php?Sex=1&ID=18549&Odd=1 Профіль на сайті ''tilastopaja.org''] {{ref-en}}
* {{Cytuj stronę | url = http://www.sports-reference.com/olympics/athletes/ws/jacek-wszola-1.html | tytuł = ''Jacek Wszoła Biography and Olympic Results | opublikowany = Sports-Reference.com | język = en | data dostępu = 24 жовтня 2011}}
* {{Cytuj stronę | url = http://www.sport.pl/lekkoatletyka/1,64989,10522739,Jacek_Wszola_o_olimpijskim_zlocie_w_Montrealu_i_porazce.html | tytuł = ''Jacek Wszoła o olimpijskim złocie w Montrealu i porażce w Moskwie. „Chrzanić Gerda Wessiga” | opublikowany = Sport.pl | język = pl | data dostępu = 24 жовтня 2011}}
* [http://www.kronikarp.pl/szukaj,31626,tag-699548,strona-5 Trening Jacka Wszoły] в [[Polska Kronika Filmowa|«Польській Кінохроніці»]] на сторінці [http://www.kronikarp.pl/ KronikaRP]
{{DEFAULTSORT: Вшола Яцек}}
Рядок 354 ⟶ 369:
[[Категорія:Польські легкоатлети]]
[[Категорія:Польські олімпійські чемпіони]]
[[Категорія:Польські срібні олімпійські медалісти]]
[[Категорія:Чемпіони літніх Олімпійських ігор 1976]]
[[Категорія:Легкоатлети на літніх Олімпійських іграх 1976]]
[[Категорія:Срібні призери літніх Олімпійських ігор 1980]]
[[Категорія:Легкоатлети на літніх Олімпійських іграх 1980]]
[[Категорія:Уродженці Варшави]]
|