Яцек Вшола: відмінності між версіями
[перевірена версія] | [перевірена версія] |
Вилучено вміст Додано вміст
Yukh68 (обговорення | внесок) Немає опису редагування |
Yukh68 (обговорення | внесок) Немає опису редагування |
||
Рядок 38:
| show-medals = yes
}}
[[Файл:Gwiazda Jacek Wszoła.JPG|міні|
'''Яцек Вшола ''' ({{lang-pl|Jacek Wszoła}}, [[30 грудня]] [[1956]]) — [[Польща|польський]] [[легка атлетика|легкоатлет]], який спеціалізувався у [[стрибки у висоту|стрибках у висоту]]. Дворазовий учасник [[Олімпійські ігри|Олімпійських ігор]] — за підсумками свого першого виступу на [[Літні Олімпійські ігри 1976|Олімпійських іграх у Монреалі]] став [[олімпійський чемпіон|олімпійським чемпіоном]], а під час свого другого виступу в [[Літні Олімпійські ігри 1980|1980 році в Москві]] здобув срібну медаль. Під час обох своїх виступів на Олімпіадах оновлював [[олімпійський рекорд|олімпійські рекорди]].<ref name="sr"/> Переможець [[Чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні|чемпіонату Європи з легкої атлетики у приміщенні]], чемпіон [[Універсіада|Універсіади]]. Першим його успіхом на міжнародній арені була перемога на юніорському чемпіонаті Європи у 1975 році.<ref>{{Cytuj stronę| url = http://web.archive.org/web/20131031072838/http://www.wjah.co.uk:80/wojc/EUJC/EUJC1975.html | tytuł = wjah.co.uk: European Junior Championships 1975 | data dostępu = 11
Яцек Вшола є сином Романа Вшоли – тренера юнацьких команд<ref name="tuszynski"/> і викладача фізвиховання Варшавського технікуму зв'язку.<ref name="olszanski">{{Cytuj książkę | nazwisko=Olszański | imię=Tadeusz|
== Спортивна кар'єра ==
=== Початок ===
Яцек Вшола розпочав займатись спортом у 1971 році.<ref name="tuszynski"/> Проте уже в [[1960-ті|1960-х]] роках він часто відвідував легкоатлетичні змагання, на які приходив разом із батьком.<ref name="olszanski"/> У 1974 році Яцек Вшола здобув свою першу золоту медаль на чемпіонаті Польщі з легкої атлетики серед дорослих.<ref name="mp"/> У цьому ж році на [[чемпіонат Європи з легкої атлетики|чемпіонаті Європи з легкої атлетики]] він зайняв 5 місце з результатом 2,19 м. У наступному році на юніорському чемпіонаті Європи в [[Афіни|Афінах]] здобув золоту медаль із результатом 2,22 м, та встановив новий рекорд чемпіонатів Європи серед юніорів.<ref name="ejc">{{Cytuj stronę| url =http://www.gbrathletics.com/ic/ejm.htm| tytuł = GBRAthletics: European Junior Championships (Men)| data dostępu = 16
=== Олімпійські Ігри 1976 року ===
Кваліфікаційні змагання до фінального турніру зі стрибків у висоту в Монреалі відбулись 30 липня.<ref name="hj76">{{Cytuj stronę || url = http://www.sports-reference.com/olympics/summer/1976/ATH/mens-high-jump.html | tytuł = Wyniki konkursu skoku wzwyż w serwisie sports-reference.com | publisher = sports-reference.com | data dostępu = 16 квітня 2010 | język = en}}</ref> Щоб здобути перепустку до фіналу, спортсмени мали подолати планку на висоті 216 сантиметрів.<ref name="sr"/> Цей норматив виконали 14 стрибунів, які й вийшли до наступного етапу змагань.<ref name="sr"/> Яцек Вшола у кваліфікаційному турнірі виступав у групі А. Із першої спроби він подолав висоти 210, 213 та 216 см, та розділив перше місце у своїй кваліфікаційній групі зі спортсменом із [[США]] Джеймсом Барріно.<ref name="sr"/>
Фінал олімпійських змагань зі стрибків у висоту відбувся 31 липня у післяобідній час<ref name="hj76"/>, та був останнім легкоатлетлетичним змаганням того дня.k<ref name="tuszynski"/> Змагання тривали понад 4 години, та супроводжувалися рясним дощем.<ref name="tuszynski"/> Вшола пропустив перші три висоти — 200, 205 та 210 см.<ref name="sr"/> Після висоти 218 см змагання продовжували лише 10 спортсменів, яким доводилось боротись не лише із суперниками, а й зі справжнісінькою зливою.<ref name=autonazwa1>{{Cytuj książkę | nazwisko=Olszański | imię=Tadeusz| autor link= Tadeusz Olszański (dziennikarz)| tytuł= Osobista historia olimpiad | data=2004 | wydawca=wydawnictwo Studio Emka | miejsce=Warszawa |isbn=83-888607-40-5 | strony= 123}}</ref> До висоти 225 см дійшли лише двоє спортсменів — Яцек Вшола та представник [[Канада на літніх Олімпійських іграх 1976|команди господарів турніру]] та ровесник поляка [[Грег Джой]].<ref name="autonazwa1"/> Планку на висоті 225 см Яцек Вшола зумів подолати з другої спроби. [[Канада|Канадець]] після першої невдалої спроби на висоті 225 см переніс наступні спроби на висоту 227 см, але й цю висоту йому також не вдалось узяти.<ref>{{Cytuj stronę || url = http://www.sports-reference.com/olympics/summer/1976/ATH/mens-high-jump-final-round.html | tytuł = Результати фінального турніру зі стрибків у висоту на сайті ''sports-reference.com'' | data dostępu = 17 квітня 2010 | język = en}}</ref> Яцек Вшола спробував взяти висоти 227 та 229 см, але ці спроби завершились невдачею.<ref name="sr"/>
{|class = "wikitable"▼
Таблиця виступу Яцека Вшоли на Олімпіаді в Монреалі<ref name="sr"/>.
|- align="center"
! 2,00 !! 2,05 !! 2,10 !! 2,14 !! 2,18 !! 2,21 !! 2,23 !! 2,25 !! 2,27 !! 2,29 !! результат !! Примітка
|- bgcolor="gold" align="center"
| – || – || – || o || o || o || o || x '''o''' || x x – || x – – || '''2,25''' || [[Олімпійський рекорд]]
|-
|} ▼
▲|}
== Примітки ==
|