Відкрити головне меню

Легка атлетика на літніх Паралімпійських іграх 2012

Змагання з легкої атлетики на літніх Паралімпійських іграх 2012 року пройдуть на Олімпійському стадіоні у Лондоні з 31 серпня по 9 вересня.

Легка атлетика на літніх Паралімпійських іграх 2012
Athletics - Paralympic pictogram.svg
Деталі турніру
Господар Велика Британія Велика Британія
Дата 31 серпня9 вересня
Стадіони Олімпійський стадіон

Класифікація спортсменівРедагувати

Спортсмени будуть класифіковані на різні групи в залежності від ступеня інвалідності. Система класифікації дозволяє спортсменам з однаковими порушеннями конкурувати на рівних.
Атлети класифікуються на такі групи:

  • 11-13: спортсмени з порушеннями зору
  • 20: спортсмени з інтелектуальними порушеннями
  • 31-38: спортсмени з целебральним паралічем (31-34: на інвалідних візках)
  • 40-46: спортсмени з порушеннями, що впливають на роботу кінцівок та спортсмени з ампутованими кінцівками
  • 51-58: спортсмени на інвалідних візках на треку та спортсмени, що метають з положення сидячи

Номери класів також мають префікси «T», «F», «P», відповідно track (доріжки), field (поле) і pentathlon (п'ятиборство).
У кожному класі, перша цифра вказує на характер порушення спортсмена, а друга вказує на кількість функціональних можливостей.
Наприклад, бігун, що бере участь у класі 11 має або слабкий зір, або взагалі сліпий і використовує допоміжні засоби, щоб закінчити гонку. У той же час спортсмен, що має клас 13 має обмежений зір, але не використовує допоміжних засобів.

МарафонРедагувати

Класифікація спортсменів на групи для участі у марафоні визначається мірою, якою вони обмежені виконувати дисципліну. Визначені три класи:

  • Т12: спортсмени з порушеннями зору
  • Т46: спортсмени з порушеннями, що впливають на роботу однієї руки або спортсмени з ампутацією
  • Т54: спортсмени на інвалідних візках

ЗмаганняРедагувати

ЧоловікиРедагувати

Змагання Золото Срібло Бронза
100 м
100 м - Т11   Лей Ксю   Лукас Прадо   Феліпе Гомес
100 м - Т12   Федір Тріколіч   Матеуш Міхалські   Янсонг Лі
100 м - Т13   Джейсон Сміт   Луїз Феліпе Гут'єррес   Джонатан Нтуту
100 м - Т34   Валід Ктіла   Рід МакКрекен   Мохамад Хаммаді
100 м - Т35   Юрій Царук   Тебохо Мокгалагаді   Ксінхан Фу
100 м - Т36   Євген Швецов   Греме Беллард   Роман Павлик
100 м - Т37   Фані ван дер Мерве   Йонгбін Лянь   Роман Капранов
100 м - Т38   Еван О'Хенлон   Дайян Буйс   Вендзун Жу
100 м - Т42   Генріх Попов   Скотт Рірдон   Войцек Чиж
100 м - Т44   Джонні Пікок   Річард Брауні   Арну Фойрі
100 м - Т46   Ксу Жао   Рас'єль Гонсалес Ісідорія   Ола Абідогун
100 м - Т51   Тоні Пійспанен   Альвізе де Віді   Мохамед Беррахал
100 м - Т52   Раймонд Мартін   Сальвадор Ернандес Мондрагон   Поль Ніць
100 м - Т53   Майкл Башелл   Юфей Дзяо   Шіран Ю
100 м - Т54   Лео Пекка Тахті   Янг Лю   Сайчон Кон'єн
200 м
200 м - Т11   Феліпе Гомес   Даніел Сільва   Хозе Сайово Армандо
200 м - Т12   Матеуш Міхалскі   Федір Тріколіч   Янсонг Лі
200 м - Т13   Джейсон Сміт   Олексій Лабзін   Артем Логінов
200 м - Т34   Валід Ктіла   Мохамад Хаммаді   Рід МакКрекен
200 м - Т35   Юрій Царук   Ксінхан Фу   Ернан Баррето
200 м - Т36   Роман Павлик   Ва Вай Со   Бенямін Рашгрове
200 м - Т37   Роман Капранов   Гуансю Шанг   Омар Монтерола
200 м - Т38   Еван О'Хенлон   Дайян Буйс   Мохамед Фаргат Чіда
200 м - Т42   Річард Уайтхед   Шакіль Венсе   Генріх Попов
200 м - Т44   Алан Фонтелес Кардозо Олівеїра   Оскар Пісторіус   Блейк Ліпер
200 м - Т46   Йоханссон Наскіменто   Рас'єль Гонсалес Ісідорія   Саїмон Петмор
200 м - Т52   Раймонд Мартін   Томоя Іто   Сальвадор Ернандес Мондрагон
200 м - Т53   Хужао Лі   Брент Лекетос   Юфей Дзяо
400 м
400 м - Т11   Хозе Сайово Армандо   Лукас Прадо   Гот'є Тресор Макунда
400 м - Т12   Мамуд Хальді   Хільтон Лангенховен   Джордж Б Гонсалес Сауседа
400 м - Т13   Олексій Лабзін   Олександр Зверєв   Мохамед Амгуон
400 м - Т36   Євген Швецов   Поль Блейк   Роман Павлик
400 м - Т38   Мохамед Фаргат Чіда   Вендзун Жу   Юніон Секаїльве
400 м - Т44   Оскар Пісторіус   Блейк Ліпер   Дейвід Прайнц
400 м - Т46   Гунтер Мацінгер   Йоганссон Наскіменто   П Уггл Дена Патіраннехелаг
400 м - Т52   Раймонд Мартін   Томоя Іто   Томас Гайршпіхлер
400 м - Т53   Хужао Лі   Брент Лекетос   Річард Колман
400 м - Т54   Ліксін Джанг   Кенні ван Вігхел   Ченгмінг Лю
800 м
800 м - Т12   Абдеррахім Жіу   Єгор Шаров   Дейвід Девайн
800 м - Т13   Абделлатіф Бака   Давід Корір   Абделлілах Маме
800 м - Т36   Євген Швецов   Артем Ареф'єв   Поль Блейк
800 м - Т37   Майкл МакКіллоп  Мохамед Шармі   Бред Скотт
800 м - Т46   Гунтер Мацінгер   Самір Нуйуа   Абрахам Тарбей
800 м - Т52   Раймонд Мартін   Томоя Іто   Леонардо де Хесус Перес Хуарес
800 м - Т53   Річард Колман   Брент Лекетос   Джошуа Джордж
800 м - Т54   Дейвід Вейр   Марсель Хуг   Сайчон Кон'єн
1500 м
1500 м - Т11   Самвель Мушай Кімані   Одаїр Сантос   Джейсон Джозеф Данкерлі
1500 м - Т13   Абдеррахім Жіу   Давід Корір   Дейвід Девайн
1500 м - Т20   Пейман Назірі Базан'яні   Даніель Пек   Рафаль Корц
1500 м - Т37   Майкл МакКіллоп   Бред Скотт   Мохамед Шармі
1500 м - Т46   Абрахам Тарбей   Вунді Фікре Інделбу   Самір Нуйуа
1500 м - Т54   Дейвід Вейр   Прават Вахорам   Гуї Дае Кім
5000 м
5000 м - Т11   Крістіан Валенсуела   Джейсон Джозеф Данкерлі   Шін'я Вада
5000 м - Т12   Ель Амін Шентуф   Абдеррахім Жіу   Хенрі Кірва
5000 м - Т54   Дейвід Вейр   Кьорт Фірнлі   Жул'єн Касолі
Естафета 4 x 100 м
Естафета 4 x 100 м - Т11/Т13   Росія   Китай   Азербайджан
Естафета 4 x 100 м - Т42/Т46   Південна Африка   Китай   Німеччина
Естафета 4 x 400 м - Т53/Т54   Китай   Таїланд   Австралія
Марафон
Марафон - Т12   Альберто Суарес Ласо   Елькін Морено   Абдеррахім Жіу
Марафон - Т46   Тіто Сена   Абдеррахман Хамуш   Фредерік ван ден Хеде
Марафон - Т54   Дейвід Вейр   Марсель Хуг   Кьорт Фірнлі
Стрибок у висоту
Стрибок у висоту - F42   Ілієса Делана   Гіріша Нарайєговда   Лукаш Мамчарз
Стрибок у висоту - F46   Мацєй Лепято   Джефф Скіба   Хонгдзє Чен
Стрибок у довжину
Стрибок у довжину - F11   Руслан Катишев   Елексіс Джіллетт   Дуан Лі
Стрибок у довжину - F13   Луїз Феліпе Гут'єррес   Анхель Хіменес Кабеса   Радослав Златанов
Стрибок у довжину - F20   Хосе Експосіто   Зоран Таліч   Ленін Куня
Стрибок у довжину - F36   Роман Павлик   Маріус Собчак   Володимир Свірідов
Стрибок у довжину - F37/38   Гоча Хугаєв   Юксі Ма   Дайян Буйс
Стрибок у довжину - F42/44   Маркус Рем   Войтек Чиж   Даніел Йоргенсен
Стрибок у довжину - F46   Фул'янг Лю   Арно Ассумані   Гусеїн Гасанов
Потрійний стрибок
Потрійний стрибок - F11   Денис Гулін   Дуан Лі   Руслан Катишев
Потрійний стрибок - F12   Олег Панютін   Володимир Заєць   Хевей Донг
Потрійний стрибок - F46   Фул'янг Лю   Арно Ассумані   Олександр Субота
Штовхання ядра
Штовхання ядра - F11/12   Андрій Голівець   Володимир Андрющенко   Расселл Шорт
Штовхання ядра - F20   Тодд Хаджеттс   Джеффрей Іге   Мухаммад Зіяд Золькефлі
Штовхання ядра - F32/33   Камель Карджена   Карім Бетіна   Мунір Бакірі
Штовхання ядра - F34   Азеддін Нуїрі   Мохсен Каеді   Т'єррі Кібон
Штовхання ядра - F40   Жімін Ван   Хусеїн Герзулі   Пасхаліс Стателакос
Штовхання ядра - F42/44   Які Крістіансен   Дарко Кралж   Елед Девіс
Штовхання ядра - F46   Микита Прохоров   Жанбяо Ху   Томаш Ребіш
Штовхання ядра - F52/53   Айгарс Апініс   Мауро Максімо де Хесус   Скот Северн
Штовхання ядра - F54/55/56   Джаліл Багері Джедді   Кароль Козун   Робін Уомек
Штовхання ядра - F57/58   Олексій Ашапатов   Януш Рокіцкі   Майкл Ловренс
Метання диска
Метання диска - F11   Давід Касінос С'єрра   Василь Ліщинський   Біль Марінковіч
Метання диска - F32/33/34   Янжанг Ванг   Хані Альнахлі   Лахуарі Бахлаз
Метання диска - F35/36   Себаст'ян Дієц   Олексій Пашков   Венгбо Ванг
Метання диска - F37/38   Явад Хардані   Донг Кся   Томаш Блаткєвіч
Метання диска - F40   Жімінг Ванг   Пасхаліс Стателакос   Джонатан де Соса Сантос
Метання диска - F42   Елед Девіс   Мердад Карам Задех   Лежен Ван
Метання диска - F44   Джеремі Кембел   Ден Грівс   Фарзад Сепахванд
Метання диска - F51/52/53   Мохамед Беррахал   Айгарс Апініс   Мохамед Земземі
Метання диска - F54/55/56   Леонардо Діаз   Дразенко Мітровіч   Алі Мохамад Ярі
Метання диска - F57/58   Олексій Ашапатов   Ростислав Полманн   Метава Абуельхір
Метання списа
Метання списа - F12/13   Пенгкаї Жу   Саяд Нікпараст   Бранімір Будетіч
Метання списа - F33/34   Мохсен Каеді   Янжанг Ванг   Камель Каржена
Метання списа - F40   Жімінг Ванг   Ахмед Нас   Вільдан Нухайлаві
Метання списа - F42   Янлонг Фу   Камран Шокрісаларі   Рунар Стейнстад
Метання списа - F44   Мінгдзє Гао   Тоні Фалелавакі   Рональд Хертог
Метання списа - F52/53   Альфонсо Каннінгхем   Абдольреза Джокар   Мауро Максімо де Хесус
Метання списа - F54/55/56   Луїз Альберто Зепеда Фелікс   Олексій Кузнєцов   Маноліс Стефанудакіс
Метання списа - F57/58   Мохаммад Хальванді   Клодіней Батіста дос Сантос   Ред Салем
Метання булави - F31/32/51   Зеліко Дімітрієвіч   Радім Белеш   Лахуарі Бахлаз

ЖінкиРедагувати

Змагання Золото Срібло Бронза
100 м
100 м - Т11   Терезін'я Гуїл'єрміна   Джеруса Гебер Сантос   Джулія Сантос
100 м - Т12   Гухуа Жу   Лібби Клегг   Оксана Ботурчук
100 м - Т13   Омара Дуран   Ільзе Хейс   Нантенін Кейта
100 м - Т34   Ханна Кокрофт   Емі Сімонс   Розмарі Літтл
100 м - Т35   Пін Ліу   Оксана Корсу   Вірджінія МакЛечлен
100 м - Т36   Олена Свірідова   Мін Жае Жеон   Клавдія Ніколайцік
100 м - Т37   Манді Франсуа-Елі   Джоана Бенсон   Неда Бахі
100 м - Т38   Маргарита Гончарова   Юнфей Чен   Інна Стрижак
100 м - Т42   Мартіна Каїроні   Келлі Картурайт   Яна Шмідт
100 м - Т44   Марі-Амелі ле Фур   Марлу ван Рійн   Ейпріл Хольмс
100 м - Т46   Юнідіс Кастільо   Ніколь Родомакіна   Янпінг Ванг
100 м - Т52   Марієке Верворт   Мішель Стільвелль   Керри Морген
100 м - Т53   Ліша Хуанг   Хонгжуан Жу   Анжела Беллард
100 м - Т54   Вендзун Ліу   Хонгдзяо Дон   Тетяна МакФадден
200 м
200 м - Т11   Терезін'я Гуїл'єрміна   Джеруса Гебер Сантос   Юнтінгксіан Дзія
200 м - Т12   Ассія Ель Аннуні   Гухуа Жу   Дацін Жу
200 м - Т34   Ханна Кокрофт   Емі Сімонс   Десіре Франкен
200 м - Т35   Пін Ліу   Оксана Корсу   Вірджінія МакЛечлен
200 м - Т36   Олена Свірідова   Мін Жае Жеон   Клавдія Ніколайцік
200 м - Т37   Джоана Бенсон   Бетені Уодуард   Марія Сайферт
200 м - Т38   Юнфей Чен   Маргарита Гончарова   Інна Стрижак
200 м - Т44   Марлу ван Рійн   Марі-Амелі ле Фур   Катрін Грін
200 м - Т46   Юнідіс Кастільо   Алісія Фьодоров   Анрун Лібенберг
200 м - Т52   Мішель Стільвелль   Марієке Верворт   Керри Морген
200 м - Т53   Ліша Хуанг   Анжела Беллард   Хонгжуан Жу
400 м
400 м - Т12   Ассія Ель Аннуні   Оксана Ботурчук   Даніела Євгенія Веласко Мальдонадо
400 м - Т13   Омара Дуран   Сомая Бусед   Александра Дімоглу
400 м - Т37   Неда Бахі   Вікторія Кравченко   Євгенія Трушнікова
400 м - Т46   Юнідіс Кастільо   Анрун Лібенберг   Алісія Фьодоров
400 м - Т53   Хонгхуан Жу   Анжела Беллард   Ліша Хуанг
400 м - Т54   Тетяна МакФадден   Хонгдзіяо Донг   Едіт Вольф
800 м
800 м - Т53   Хонгжуан Жу   Ліша Хуанг   Джессіка Геллі
800 м - Т54   Тетяна МакФадден   Едіт Вольф   Ліхонг Зу
1500 м
1500 м - T12
1500 м - Т20   Барбара Нєвєдзял   Арлета Мелох   Ілона Бячі
1500 м - Т54   Тетяна МакФадден   Едіт Вольф   Шірлі Ріллі
5000 м - Т54   Едіт Вольф   Шірлі Ріллі   Крісті Дейвс
Естафета 4 x 100 м - Т35/Т38   Росія   Китай   Велика Британія
Марафон - Т54   Шірлі Ріллі   Шеллі Вудс   Сандра Граф
Стрибок у довжину
Стрибок у довжину - F13   Ільзе Хейс   Лінда Амрі   Анфі Карагіанні
Стрибок у довжину - F20   Кароліна Кухарчик   Христина Жукова   Мікела Рістоскі
Стрибок у довжину - F37/38   Маргарита Гончарова   Інна Стрижак   Юанхан Цао
Стрибок у довжину - F42/44   Келлі Картурайт   Стефані Рейд   Марі-Амелі ле Фур
Стрибок у довжину - F46   Ніколь Родомакіна   Карлі Бітті   Дзінглінг Уянг
Штовхання ядра
Штовхання ядра - F11/12   Ассунта Ленянте   Хонгксія Танг   Лянгмін Жанг
Штовхання ядра - F20   Єва Дурська   Анастасія Мисник   Світлана Куделя
Штовхання ядра - F32/33/34   Біргіт Кобер   Луїз Еллері   Маруа Ібрагмі
Штовхання ядра - F35/36   Марія Помазан   Юн Ванг   Цін Ву
Штовхання ядра - F37   На Мі   Цюпін Ксу   Єва Берна
Штовхання ядра - F40   Рауа Тлілі   Генжімісу Менг   Наят ель Гарраа
Штовхання ядра - F42/44   Дзуан Яо   Юе Янг   Міхаела Фльот
Штовхання ядра - F54/55/56   Ліван Ванг   Маріанн Буггенхаген   Анжела Медсен
Штовхання ядра - F57/58   Анжелес Ортіс Ернандес   Стела Енева   Євчарія Іязі
Метання диска
Метання диска - F11/12   Лянгмін Жанг   Хонгксія Танг   Клер Уіл'ямс
Метання диска - F35/36   Цін Ву   Марія Помазан   Кетрін Праудфут
Метання диска - F37   На Мі   Цюпін Ксу   Беверлі Джонс
Метання диска - F40   Наят ель Гарраа   Рауа Тлілі   Генжімісу Менг
Метання диска - F51/52/53   Джосі Пірсон   Кетрін О'Нілл   Зена Коул
Метання диска - F57/58   Насіма Саїфі   Стела Енева   Орла Беррі
Метання списа
Метання списа - F12/13   Таня Драгіч   Анна Сорокіна   Наталія Едер
Метання списа - F33/34/52/53   Біргіт Кобер   Марі Бремер-Сковронек   Мар'яана Уовінен
Метання списа - F46   Катажина П'єкарт   Наталія Гудкова   Маделейн Хоген
Метання списа - F54/55/56   Ліван Ванг   Аня Аїді   Мартіна Віллінг
Метання списа - F57/58   Мінг Ліу   Сафія Джелал   Лариса Волік
Метання булави - F31/32/51   Маруа Ібрагмі   Мунія Гасмі   Гемма Прескотт

Медальний залікРедагувати

 Місце  Країна Золото Срібло Бронза Загалом
1   Китай 33 29 24 86
2   Росія 19 12 5 36
3   Велика Британія 11 7 11 29
4   США 9 6 13 28
5   Туніс 9 5 5 19
6   Україна 8 7 7 22
7   Бразилія 7 8 3 18
8   Куба 7 4 0 11
9   Польща 6 7 5 18
10   Австралія 5 9 13 27
11   Іран 5 5 3 13
12   Німеччина 5 3 10 18
13   ПАР 4 7 6 17
14   Алжир 4 6 6 16
15   Франція 4 4 5 13
16   Ірландія 4 1 1 6
17   Іспанія 3 2 0 5
18   Марокко 3 0 3 6
19   Італія 2 3 1 6
20   Мексика 2 2 5 9
21   Кенія 2 2 2 6
22   Сербія 2 1 0 3
23   Австрія 2 0 3 5
24   Фінляндія 2 0 1 3
25   Канада 1 5 3 9
26   Нідерланди 1 4 2 7
26   Швейцарія 1 4 2 7
28   Азербайджан 1 1 2 4
29   Бельгія 1 1 1 3
30   Латвія 1 1 0 2
30   Намібія 1 1 0 2
32   Ангола 1 0 1 2
32   Данія 1 0 1 2
34   Чилі 1 0 0 1
34   Фіджі 1 0 0 1
34   Ямайка 1 0 0 1
37   Японія 0 3 1 4
38   Хорватія 0 2 2 4
38   Таїланд 0 2 2 4
40   Болгарія 0 2 1 3
40   Чехія 0 2 1 3
40   Південна Корея 0 2 1 3
43   Греція 0 1 4 5
44   Єгипет 0 1 2 3
45   Ірак 0 1 1 2
45   Об'єднані Арабські Емірати 0 1 1 2
47   Колумбія 0 1 0 1
47   Ефіопія 0 1 0 1
47   Гонконг 0 1 0 1
47   Індія 0 1 0 1
47   Саудівська Аравія 0 1 0 1
47   Швеція 0 1 0 1
53   Білорусь 0 0 2 2
54   Аргентина 0 0 1 1
54   Угорщина 0 0 1 1
54   Малайзія 0 0 1 1
54   Нігерія 0 0 1 1
54   Норвегія 0 0 1 1
54   Португалія 0 0 1 1
54   Шрі-Ланка 0 0 1 1
54   Венесуела 0 0 1 1
Всього 170 170 170 510

Див. такожРедагувати

ПосиланняРедагувати