Відкрити головне меню

Чемпіонат світу з лижних видів спорту 2015 року проходив з 18 лютого по 1 березня в Фалуні, Швеція. Фалун приймав чемпіонат світу вчетверте. До програми чемпіонату входили змагання з бігу на лижах, лижного двоборства та стрибків з трампліна.

Чемпіони та призериРедагувати

Таблиця медалейРедагувати

   Країна-господар підсвічена
 Місце  Країна Золото Срібло Бронза Загалом
1   Норвегія 11 4 5 20
2   Німеччина 5 2 1 8
3   Швеція 2 4 3 9
4   Франція 1 2 3 6
5   Австрія 1 2 2 5
6   Росія 1 1 0 2
7   Канада 0 1 1 2
  Італія 0 1 1 2
  Японія 0 1 1 2
  США 0 1 1 2
11   Чехія 0 1 0 1
  Швейцарія 0 1 0 1
13   Польща 0 0 2 2
14   Фінляндія 0 0 1 1
Всього 21 21 21 63

Лижні перегониРедагувати

ЧоловікиРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
15 км вільним стилем[1] Юхан Ульссон
  Швеція
35:01.6 Моріс Маніфіка
  Франція
35:19.4 Андерс Глерсен
  Норвегія
35:20.8
Скіатлон 30 км[2] Максим Вилегжанін
  Росія
1:16:25.9 Даріо Колонья
  Швейцарія
1:16:26.3 Алекс Гарві
  Канада
1:16:27.5
50 км класичним стилем[3] Петтер Нортуг
  Норвегія
2:26:02.1 Лукаш Бауер
  Чехія
2:26:03.8 Юхан Ульссон
  Швеція
2:26:04.1
Естафета 4 × 10 км[4]   Норвегія
Ніклас Дюргауг
Дідрік Тенсет
Андерс Глерсен
Петтер Нортуг
1:34:18.5   Швеція
Даніель Рікардссон
Юхан Ульссон
Маркус Гельнер
Калле Гальфварссон
1:34:19.1   Франція
Жан-Марк Гаяр
Моріс Маніфіка
Робен Дювіллар
Адріан Бакшейдер
1:34:27.4
Спринт[5] Петтер Нортуг
  Норвегія
3:02.35 Алекс Гарві
  Канада
3:02.4 Ула Віген Гаттестад
  Норвегія
3:02.7
Командний спринт[6]   Норвегія
Фінн Гоген Круг
Петтер Нортуг
15:32.89   Росія
Олексій Пєтухов
Микита Крюков
15:38.53   Італія
Дітмар Неклер
Федеріко Пеллегріно
15:38.62

ЖінкиРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
10 км вільним стилем[7] Шарлотта Калла
  Швеція
25:08.8 Джессіка Діггінс
  США
25:49.8 Кейтлін Комптон Грегг
  США
25:55.7
Скіатлон 15 км[8] Терезе Йогауг
  Норвегія
40:57.6 Астрід Уренгольдт Якобсен
  Норвегія
41:03.3 Шарлотта Калла
  Швеція
41:03.6
30 км класичним стилем[9] Терезе Йогауг
  Норвегія
1:24:47.0 Маріт Бйорген
  Норвегія
1:25:39.3 Шарлотта Калла
  Швеція
1:26:18.6
Естафета 4 × 5 км[10]   Норвегія
Гейді Венг
Терезе Йогауг
Астрід Уренгольдт Якобсен
Маріт Бйорген
49:04.7   Швеція
Софія Блекур
Шарлотта Калла
Марія Рюдквіст
Стіна Нільссон
49:33.9   Фінляндія
Айно-Кайса Саарінен
Кертту Нісканен
Рійтта-Лійса Ропонен
Кріста Пярмякоскі
49:35.6
Спринт[11] Маріт Бйорген
  Норвегія
3:26.63 Стіна Нільссон
  Швеція
3:27.5 Майкен Касперсен Фалла
  Норвегія
3:27.62
Командний спринт[12]   Норвегія
Інгвілд Флугстад Естберг
Майкен Касперсен Фалла
14:29.57   Швеція
Іда Інгемарсдоттер
Стіна Нільссон
14:37.74   Польща
Юстина Ковальчик
Сильвія Яшковець
14:38.5

Лижне двоборствоРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Особисті, великий трамплін/10 км[13] Бернгард Грубер
  Австрія
22:45.8 Франсуа Бро
  Франція
22:57.7 Йоганнес Рідзек
  Німеччина
23:00.7
Особисті, нормальний трамплін/10 км[14] Йоганнес Рідцек
  Німеччина
26:38.9 Алессандро Піттін
  Італія
26:40.2 Джейсон Ламі-Шаппюї
  Франція
26:43.9
Командні, номальний трамплін/4 × 5 км[15]   Німеччина
Тіно Едельманн
Ерік Френцель
Фабіан Рісле
Йоганнес Рідзек
44:20.7   Норвегія
Магнус Моан
Говард Клеметсен
Мікко Кокслієн
Юрген Гробак
44:43.8   Франція
Франсуа Бро
Максім Лаерт
Себастьян Лакруа
Джейсон Ламі-Шаппюї
45:00.3
Командний спринт, великий трамплін/2 × 7,5 км[16]   Франція
Франсуа Бро
Джейсон Ламі-Шаппюї
38:31.6   Німеччина
Ерік Френцель
Йоганнес Рідзек
38:34.3   Норвегія
Магнус Моан
Говард Клеметсен
38:51.0

Стрибки з трамплінаРедагувати

 
Нормальний трамплін.

ЧоловікиРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Нормальний трамлін[17] Руне Вельта
  Норвегія
252.7 Северін Фройнд
  Німеччина
252.3 Штефан Крафт
  Австрія
248.3
Великий трамлін[18] Северін Фройнд
  Німеччина
268.7 Грегор Шліренцауер
  Австрія
246.4 Руне Вельта
  Норвегія
242.9
Командні, великий трамплін[19]   Норвегія
Андерс Бардаль
Андерс Якобсен
Андерс Фаннемель
Руне Вельта
872.6   Австрія
Штефан Крафт
Міхаель Гайбек
Мануель Поппінгер
Грегор Шліренцауер
853.2   Польща
Пйотр Жила
Клеменс Муранька
Ян Зьобро
Каміль Стох
848.1

ЖінкиРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Особисті, нормальний трамплін[20] Каріна Фогт
  Німеччина
236.9 Іто Юкі
  Японія
235.1 Даніела Ірашко-Штольц
  Австрія
233.8

ЗмішаніРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Змішана команда, нормальний трамплін[21]   Німеччина
Каріна Фогт
Ріхард Фрайтаг
Катаріна Альтгаус
Северін Фройнд
917.9   Норвегія
Ліне Яр
Андерс Бардаль
Марен Лунбю
Руне Вельта
915.6   Японія
Таканасі Сара
Касай Норіакі
Іто Юкі
Такеуті Таку
888.3

ВиноскиРедагувати