Відкрити головне меню


Чемпіонат світу з легкої атлетики 1993 був проведений 13-22 серпня на Стадіоні імені Готтліба Даймлера в Штутгарті.

Чемпіонат світу з легкої атлетики 1993
Чемпіонат світу з легкої атлетики 1993
Місто Німеччина Штутгарт
Країни-учасниці 187
Кількість атлетів 1630
Розігрується медалей 44
Відкриття 13 серпня
Закриття 22 серпня
Місце Стадіон імені Готтліба Даймлера

Зміст

ПризериРедагувати

ЧоловікиРедагувати

Бігові дисципліниРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
100 метрів
детальніше
  Лінфорд Крісті (GBR) 9,87 ER   Андре Кейсон (USA) 9,92   Денніс Мітчелл (USA) 9,99
200 метрів
детальніше
  Френкі Фредерікс (NAM) 19,85
СR AR
  Джон Реджіс (GBR) 19,94   Карл Льюїс (USA) 19,99
400 метрів
детальніше
  Майкл Джонсон (USA) 43,65   Батч Рейнольдс (USA) 44,13   Самсон Кітур (KEN) 44,54
800 метрів
детальніше
  Пол Руто (KEN) 1.44,71   Джузеппе Д'Урсо (ITA) 1.44,86   Біллі Кончеллах (KEN) 1.44,89
1500 метрів
детальніше
  Нуреддін Морселі (DZA) 3.34,24   Фермін Качо (ESP) 3.35,56   Абді Біле (SOM) 3.35,96
5000 метрів
детальніше
  Ісмаель Кіруї (KEN) 13.02,75   Хайле Гебрселассіє (ETH) 13.03,17   Фіта Баїсса (ETH) 13.05,40
10000 метрів
детальніше
  Хайле Гебрселассіє (ETH) 27.46,02   Мозес Тануї (KEN) 27.46,54   Річард Челімо (KEN) 28.06,02
110 метрів з бар'єрами
детальніше
  Колін Джексон (GBR) 12,91 WR   Тоні Джарретт (GBR) 13,00   Джек Пірс (USA) 13,06
400 метрів з бар'єрами
детальніше
  Кевін Янг (USA) 47,18   Самуель Матете (ZAM) 47,60   Вінтроп Грехем (JAM) 47,62
3000 метрів з перешкодами
детальніше
  Мозес Кіптануї (KEN) 8.06,36 CR   Патрік Санг (KEN) 8.07,53   Алессандро Ламбрускіні (ITA) 8.08,78
4×100 метрів
детальніше
  США
Джон Драммонд
Андре Кейсон
Денніс Мітчелл
Лерой Баррелл
Келвін Сміт (забіг)
37,48   Велика Британія
Колін Джексон
Тоні Джарретт
Джон Реджіс
Лінфорд Крісті
Джейсон Джон (забіг)
Даррен Брейтвейт (забіг)
37,77 ER   Канада
Роберт Есмі
Гленрой Гілберт
Бруні Сурін
Етлі Махорн
37,83 NR
4×400 метрів
детальніше
  США
Ендрю Велмон
Квінсі Воттс
Батч Рейнольдс
Майкл Джонсон
Антоніо Петтігрю (забіг)
Дерек Міллс (забіг)
2.54,29 WR   Кенія
Кеннеді Очієнг
Саймон Кембой
Абеднего Матілу
Самсон Кітур
2.59,82   Німеччина
Ріко Лідер
Карстен Юст
Олаф Генсе
Томас Шенлебе
2.59,99

Шосейні дисципліниРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Марафон
детальніше
  Марк Платьєс (USA) 2:13.57   Лукетц Свартбой (NAM) 2:14.11   Берт ван Вландерен (NED) 2:15.12
Ходьба 20 кілометрів
детальніше
  Валенті Массана (ESP) 1:22.31   Джованні де Бенедіктіс (ITA) 1:23.06   Даніель Плаза (ESP) 1:23.18
Ходьба 50 кілометрів
детальніше
  Хесуc Гарсія (ESP) 3:41.41   Валентін Кононен (FIN) 3:42.02   Валерій Спіцин (RUS) 3:42.50

Технічні дисципліниРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Стрибки у висоту
детальніше
  Хав'єр Сотомайор (CUB) 2,40 CR   Артур Партика (POL) 2,37   Стів Сміт (GBR) 2,37
Стрибки з жердиною
детальніше
  Сергій Бубка (UKR) 6,00 CR   Григорій Єгоров (KAZ) 5,90 AR   Максим Тарасов (RUS)
  Ігор Транденков (RUS)
5,80
Стрибки у довжину
детальніше
  Майк Павелл (USA) 8,59   Станіслав Тарасенко (RUS) 8,16   Віталій Кириленко (UKR) 8,15
Потрійний стрибок
детальніше
  Майк Конлі (USA) 17,86   Леонід Волошин (RUS) 17,65   Джонатан Едвардс (GBR) 17,44
Штовхання ядра
детальніше
  Вернер Гюнтьор (CHE) 21,97   Ренді Барнс (USA) 21,80   Олександр Багач (UKR) 20,40
Метання диска
детальніше
  Ларс Рідель (DEU) 67,72   Дмитро Шевченко (RUS) 66,90   Юрген Шульт (DEU) 66,12
Метання молота
детальніше
  Андрій Абдувалієв (TJK) 81,64 AR   Ігор Астапкович (BLR) 79,88   Тібор Гечек (HUN) 79,54
Метання списа
детальніше
  Ян Железний (CZE) 85,98 CR   Кіммо Кіннунен (FIN) 84,78   Мік Гілл (GBR) 82,96

БагатоборствоРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Десятиборство
детальніше
  Ден О'Браєн (USA) 8817 CR   Едуард Хямяляйнен (BLR) 8724   Пауль Маєр (DEU) 8548

ЖінкиРедагувати

Бігові дисципліниРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
100 метрів
детальніше
  Ґейл Діверс (USA) 10,82 CR   Мерлін Отті (JAM) 10,82 CR   Гвен Торренс (USA) 10,89
200 метрів
детальніше
  Мерлін Отті (JAM) 21,98   Гвен Торренс (USA) 22,00   Ірина Привалова (RUS) 22,13
400 метрів
детальніше
  Джерл Майлс (USA) 49,82   Наташа Кайзер-Браун (USA) 50,17   Сенді Річардс (JAM) 50,44
800 метрів
детальніше
  Марія Мутола (MOZ) 1.55,43 AR   Любов Гуріна (RUS) 1.57,10   Елла Ковач (ROU) 1.57,92
1500 метрів
детальніше
  Лю Дун (CHN) 4.00,50   Соня О'Саллівен (IRL) 4.03,48   Гассіба Булмерка (DZA) 4.04,29
3000 метрів
детальніше
  Цюй Юнься (CHN) 8.28,71 CR   Чжан Ліньлі (CHN) 8.29,25   Чжан Ліжун (CHN) 8.31,95
10000 метрів
детальніше
  Ван Цзюнься (CHN) 30.49,30 CR   Чжун Хуаньді (CHN) 31.12,55   Саллі Барсосіо (KEN) 31.15,38
100 метрів з бар'єрами
детальніше
  Ґейл Діверс (USA) 12,46 AR   Марина Азябіна (RUS) 12,60   Лінда Толберт (USA) 12,67
400 метрів з бар'єрами
детальніше
  Саллі Ганнелл (GBR) 52,74 WR   Сандра Фармер-Патрік (USA) 52,79 AR   Маргарита Пономарьова (RUS) 53,48
4×100 метрів
детальніше
  Росія
Ольга Богословська
Галина Мальчугіна
Наталія Воронова
Ірина Привалова
Марина Транденкова (забіг)
41,49 CR   США
Мішелль Фінн
Гвен Торренс
Венді Верін
Ґейл Діверс
Шейла Еколс (забіг)
41,49 CR   Ямайка
Мішелль Фрімен
Джульєт Кемпбелл
Ніколь Мітчелл
Мерлін Отті
Далія Дугейні (забіг)
41,94 =NR
4×400 метрів
детальніше
  США
Гвен Торренс
Мейсел Мелоун
Наташа Кайзер-Браун
Джерл Майлс
Террі Денді (забіг)
Мішелль Коллінс (забіг)
3.16,71 CR   Росія
Олена Рузіна
Тетяна Алексеєва
Маргарита Пономарьова
Ірина Привалова
Олена Голешева (забіг)
Віра Сичугова (забіг)
3.18,38   Велика Британія
Лінда Кіоф
Філіс Сміт
Трейсі Годдард
Саллі Ганнелл
3.23,41

Шосейні дисципліниРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Марафон
детальніше
  Дзюнко Асарі (JPN) 2:30.03   Мануела Мачаду (PRT) 2:30.54   Томое Абе (JPN) 2:31.01
Ходьба 10 кілометрів
детальніше
  Сарі Ессая (FIN) 42.59   Ілеана Сальвадор (ITA) 43.08   Енкарна Гранадос (ESP) 43.21

Технічні дисципліниРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Стрибки у висоту
детальніше
  Іоамнет Кінтеро (CUB) 1,99   Сільвія Коста (CUB) 1,97   Зігрід Кірхманн (AUT) 1,97 NR
Стрибки у довжину
детальніше
  Гайке Дрекслер (DEU) 7,11   Лариса Бережна (UKR) 6,98   Рената Нільсен (DNK) 6,76
Потрійний стрибок
детальніше
  Анна Бірюкова (RUS) 15,09 WR   Іоланда Чен (RUS) 14,70   Іва Пранджева (BGR) 14,23
Штовхання ядра
детальніше
  Хуан Чжихун (CHN) 20,57   Світлана Кривельова (RUS) 19,97   Катрін Наймке (DEU) 19,71
Метання диска
детальніше
  Ольга Чернявська (RUS) 67,40   Даніела Костьян (AUS) 65,36   Мінь Чуньфен (CHN) 65,26
Метання списа
детальніше
  Тріне Гаттестад (NOR) 69,18   Карен Форкель (DEU) 65,80   Наталія Шиколенко (BLR) 65,64

БагатоборствоРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Семиборство
детальніше
  Джекі Джойнер-Керсі (USA) 6837   Сабіне Браун (DEU) 6797   Світлана Бурага (BLR) 6635

Медальний залікРедагувати

 Місце  Країна Золото Срібло Бронза Загалом
1   США 13 7 5 25
2   КНР 4 2 2 8
3   Росія 3 8 5 16
4   Кенія 3 3 4 10
  Велика Британія 3 3 4 10
6   Німеччина 2 2 4 8
7   Іспанія 2 1 2 5
8   Куба 2 1 0 3
9   Фінляндія 1 2 0 3
10   Ямайка 1 1 3 5
11   Україна 1 1 2 4
12   Ефіопія 1 1 1 3
13   Намібія 1 1 0 2
14   Алжир 1 0 1 2
  Японія 1 0 1 2
16   Чехія 1 0 0 1
  Мозамбік 1 0 0 1
  Норвегія 1 0 0 1
  Швейцарія 1 0 0 1
  Таджикистан 1 0 0 1
21   Італія 0 3 1 4
22   Білорусь 0 2 2 4
23   Австралія 0 1 0 1
  Ірландія 0 1 0 1
  Казахстан 0 1 0 1
  Польща 0 1 0 1
  Португалія 0 1 0 1
  Замбія 0 1 0 1
29   Австрія 0 0 1 1
  Болгарія 0 0 1 1
  Канада 0 0 1 1
  Данія 0 0 1 1
  Угорщина 0 0 1 1
  Нідерланди 0 0 1 1
  Румунія 0 0 1 1
  Сомалі 0 0 1 1

ДжерелаРедагувати