Чемпіонат світу з легкої атлетики серед юніорів 2018

Чемпіонат світу з легкої атлетики серед юніорів 2018 був проведений 10-15 липня в Тампере на однойменному легкоатлетичному стадіоні.

Чемпіонат світу з легкої атлетики серед юніорів 2018
Чемпіонат світу з легкої атлетики серед юніорів 2018
Загальна інформація
Місто Фінляндія Тампере
Країни-учасниці 156
Кількість атлетів 1462
Розігрується медалей 44 комплекти
Відкриття 10 липня
Закриття 15 липня
Арена Тампере
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

За регламентом змагань, до участі у першості допускались спортсмени 1999 року народження та молодше, які виповнили впродовж кваліфікаційного періоду встановлені нормативи та вимоги[1].

Рішення про проведення чемпіонату в Тампере було прийнято Радою ІААФ 10 березня 2016[2].

Склад національної збірної України для участі в чемпіонаті був затверджений виконавчим комітетом ФЛАУ 25 червня 2018[3].


ПризериРедагувати

ЮніориРедагувати

Дисципліни Золото Срібло Бронза
100 метрів Лалу Мухаммад Зохрі
  Індонезія
10,18 NU20R Ентоні Шварц
  США
10,22 Ерік Гаррісон
  США
10,22 PB
200 метрів Джона Ефолоко
  Велика Британія
20,48 PB Чарльз Добсон
  Велика Британія
20,57 Ерік Гаррісон
  США
20,79
400 метрів Йонатан Сакур
  Бельгія
45,03 NU20R Крістофер Тейлор
  Ямайка
45,38 Ченс Соєрс
  Ямайка
45,89
800 метрів Соломон Лекута
  Кенія
1.46,35 Нгено Кіпнгетіч
  Кенія
1.46,45 PB Еліотт Крестан
  Бельгія
1.47,27
1500 метрів Джордж Манангої
  Кенія
3.41,74 Якоб Інгебрігтсен
  Норвегія
3.41,89 Джустус Согет
  Кенія
3.42,14
5000 метрів Едвард Закайо
  Кенія
13.20,16 Стенлі Вайтака
  Кенія
13.20,57 Якоб Інгебрігтсен
  Норвегія
13.20,78 AU20R
10000 метрів Ронекс Кіпруто
  Кенія
27.21,08 CR Джейкоб Кіплімо
  Уганда
27.40,36 Беріху Арегаві
  Ефіопія
27.48,41 PB
110 метрів з бар'єрами
(99 см)
Деміон Томас
  Ямайка
13,16 Орландо Беннетт
  Ямайка
13,33 Сюнсуке Ідзумія
  Японія
13,38 PB
400 метрів з бар'єрами Соквахана Зазіні
  ПАР
49,42 Бассем Хемейда
  Катар
49,59 PB Елісон дос Сантос
  Бразилія
49,78 PB
3000 метрів з перешкодами Такеле Нігате
  Ефіопія
8.25,35 SB Леонард Бетт
  Кенія
8.25,39 Гетнет Вале
  Ефіопія
8.26,16 SB
4×100 метрів   США
Ерік Гаррісон
Ентоні Шварц
Остін Крац
Майка Вільямс
Джозеф Андерсон (забіг)
Джаред Гейз (забіг)
38,88 WU20L   Ямайка
Ксав'єр Нерн
Крістофер Тейлор
Джевон Матерсон
Майкл Стівенс
Орландо Беннетт (забіг)
38,96 NU20R   Німеччина
Лукас Анса-Пепра
Марвін Шульте
Міло Скупін-Альфа
Луїс Бранднер
39,22
4×400 метрів   Італія
Клаудіо Г'єтья
Андреа Романі
Алессандро Сібіліо
Едоардо Скотті
Лоренцо Бенаті (забіг)
3.04,05 NU20R   США
Елайджа Годвін
Ніколас Ремі
Джастін Робінсон
Говард Філдс
Меттью Болінг (забіг)
Умаджесті Вільямс (забіг)
3.05,26   Велика Британія
Алекс Хейдок-Вілсон
Джозеф Браєр
Алістер Чалмерс
Алекс Ніббс
Елліс Грітрекс (забіг)
3.05,64
Ходьба 10000 метрів Чжан Яо
  КНР
40.32,06 PB Давід Уртадо
  Еквадор
40.32,06 PB Хосе Едуардо Ортіс
  Гватемала
40.45,26 NU20R
Стрибки у висоту Антоніос Мерлос
  Греція
Роберто Вільчес
  Мексика
2,23 не вручалась Джувон Блейк
  США
Брейтон Пул
  ПАР
2,23
Стрибки з жердиною Арман Дюплантіс
  Швеція
5,82 CR Закері Бредфорд
  США
5,55 Масакі Едзіма
  Японія
5,55
Стрибки у довжину Юкі Хасіока
  Японія
8,03 Майкель Відаль
  Куба
7,99 Вейн Піннок
  Ямайка
7,90
Потрійний стрибок Хордан Діас
  Куба
17,15 Мартен Ламу
  Франція
16,44 Жонатан Серемес
  Франція
16,18
Штовхання ядра
(6 кг)
Кайл Блігнот
  ПАР
22,07 WU20L Адріан Пайпері
  США
22,06 AU20R Одіссей Музенідіс
  Греція
21,07 NU20R
Метання диска
(1,75 кг)
Кай Чанг
  Ямайка
62,36 PB Євген Богуцький
  Білорусь
61,75 Клаудіо Ромеро
  Чилі
60,81 SB
Метання молота
(6 кг)
Джейк Норріс
  Велика Британія
80,65 NU20R Михайло Кохан
  Україна
79,68 PB Михайло Гаврилюк
  Україна
77,71 PB
Метання списа Неш Ловіс
  Австралія
75,31 PB Цуріель Педіго
  США
73,76 PB Моріс Фойгт
  Німеччина
73,44 PB
Десятиборство
(юніорське)
Ешлі Молоні
  Австралія
8190 CR Гарі Хасбрук
  Австралія
7798 PB Сімон Ехаммер
  Швейцарія
7642 PB

ЮніоркиРедагувати

Дисципліни Золото Срібло Бронза
100 метрів Бріана Вільямс
  Ямайка
11,16 Тваніша Террі
  США
11,19 Крістал Авуа
  Велика Британія
11,37
200 метрів Бріана Вільямс
  Ямайка
22,50 CR Лорен Рейн Вільямс
  США
23,09 Мартіна Котвіла
  Польща
23,21 NU20R
400 метрів Хіма Дас
  Індія
51,46 Андреа Міклос
  Румунія
52,07 PB Тейлор Менсон
  США
52,28
800 метрів Дірібе Велтеджи
  Ефіопія
1.59,74 CR Карлі Томас
  Австралія
2.01,13 PB Делія Склабас
  Швейцарія
2.01,29 NU20R
1500 метрів Алемаз Самуель
  Ефіопія
4.09,67 Міріам Чероп
  Кенія
4.10,73 Делія Склабас
  Швейцарія
4.11,98
3000 метрів Нодзомі Танака
  Японія
8.54,01 PB Меселу Берхе
  Ефіопія
8.56,39 PB Цигіє Гебреселама
  Ефіопія
8.59,20 PB
5000 метрів Беатріс Чебет
  Кенія
15.30,77 PB Еджгаєху Тає
  Ефіопія
15.30,87 PB Гірмавіт Гебрзіхаір
  Ефіопія
15.34,01 PB
100 метрів з бар'єрами Тіа Джонс
  США
13,01 Брітані Андерсон
  Ямайка
13,01 Кортні Джонс
  США
13,19
400 метрів з бар'єрами Зеней ван дер Вальт
  ПАР
55,34 Шиенн Салмон
  Ямайка
56,11 Ясмін Жиже
  Швейцарія
56,98 SB
3000 метрів з перешкодами Селліфін Чеспол
  Кенія
9.12,78 CR Перут Чемутаї
  Уганда
9.18,87 Вінфред Яві
  Бахрейн
9.23,47
4×100 метрів   Німеччина
Вікторія Дьонікке
Корінна Шваб
Софія Юнк
Деніз Упхофф
Кешия Квадво (забіг)
43,82   Ірландія
Моллі Скотт
Джина Акпе-Мозес
Сіара Невілл
Пейшенс Джумбо-Гула
Расідат Аделеке (забіг)
43,90 NU20R   Велика Британія
Крістал Авуа
Аліша Ріс
Джорджина Адам
Ебоні Керр
Майр Едвардс (забіг)
Вера Чинеду (забіг)
44,05 SB
4×400 метрів   США
Сімона Мейсон
Шей Андерсон
Джулія Мадубуйке
Тейлор Менсон
Джантейджа Форд (забіг)
Аррія Майнор (забіг)
3.28,74 WU20L   Австралія
Елла Конноллі
Кара Жардін
Джеміма Расселл
Карлі Томас
3.31,36 SB   Ямайка
Джаніель Джозефс
Стейсі-Енн Вільямс
Шиенн Салмон
Каліша Тейлор
Кріссані Мей (забіг)
3.31,90 SB
Ходьба 10000 метрів Алегна Гонсалес
  Мексика
44.13,88 AU20R Мерьєм Бекмез
  Туреччина
44.17,69 NU20R Гленда Морехон
  Еквадор
44.19,40 AU20R
Стрибки у висоту Карина Таранда
  Білорусь
1,92 NU20R Соммер Леккі
  Ірландія
1,90 NU20R Марія Фернанда Мурільйо
  Колумбія
1,90 AU20R
Стрибки з жердиною Амаліє Швабікова
  Чехія
4,51 NU20R Ліса Гуннарссон
  Швеція
4,35 Аліс Муандро
  Франція
4,35
Стрибки у довжину Леа-Ясмін Рікке
  Німеччина
6,51 PB Аяка Кора
  Японія
6,37 Тара Девіс
  США
6,36
Потрійний стрибок Александра Начева
  Болгарія
14,18 WU20L Міріелі Сантос
  Бразилія
13,81 PB Давіслейді Веласко
  Куба
13,78
Штовхання ядра Медісон-Лі Віше
  Нова Зеландія
17,09 PB Чжан Ліньжу
  КНР
17,05 Йорінде ван Клінкен
  Нідерланди
17,05
Метання диска Олександра Ємельянова
  Молдова
57,89 Хелена Левеелахті
  Фінляндія
56,80 NU20R Сілінда Моралес
  Куба
55,37 PB
Метання молота Камрін Роджерс
  Канада
64,90 Алісса Вілсон
  США
64,45 Яріца Мартинес
  Куба
63,82
Метання списа Аліна Шух
  Україна
55,95 SB Томока Кувадзое
  Японія
55,66 Дана Бейкер
  США
55,04 PB
Семиборство Ніам Емерсон
  Велика Британія
6253 WU20L Сара Лаггер
  Австрія
6225 NU20R Адріанна Сулек
  Польща
5939 NU20R

Медальний залікРедагувати

МісцеКраїнаЗолотоСріблоБронзаВсього
1  Кенія64111
2  Ямайка45312
3  США38718
4  Ефіопія3249
5  Велика Британія3137
6  ПАР3014
7  Австралія2305
8  Японія2226
9  Німеччина2024
10  Мексика2002
11  Куба1135
12  Україна1113
13  Білорусь1102
  КНР1102
  Швеція1102
16  Бельгія1012
  Греція1012
18  Індонезія1001
  Індія1001
  Італія1001
  Болгарія1001
  Канада1001
  Молдова1001
  Нова Зеландія1001
  Чехія1001
26  Ірландія0202
  Уганда0202
28  Франція0123
29  Бразилія0112
  Еквадор0112
  Норвегія0112
32  Австрія0101
  Катар0101
  Румунія0101
  Туреччина0101
  Фінляндія0101
37  Швейцарія0044
38  Польща0022
39  Гватемала0011
  Бахрейн0011
  Колумбія0011
  Нідерланди0011
  Чилі0011
Всього (43 команд)454345133

Онлайн-трансляціяРедагувати

Світова легка атлетика здійснювала веб-трансляцію чемпіонату на власному YouTube-каналі.

ПриміткиРедагувати

  1. IAAF World U20 Championships Tampere, FIN – 10-15 July 2018 - Entry Standards. ІААФ. Архів оригіналу за 13 червень 2018. Процитовано 13 червня 2018. 
  2. Tampere and Valencia to host 2018 IAAF World Athletics Series events — IAAF Council Meeting, Day 1. ІААФ. Архів оригіналу за 19 серпень 2017. Процитовано 10 березня 2016. 
  3. Склад збірної України на юніорський чемпіонат світу-2018. ФЛАУ. Процитовано 15 квітня 2021. 

ДжерелаРедагувати