Чемпіонат Європи з легкої атлетики 2016

Чемпіонат Європи з легкої атлетики 2016 був проведений 6-10 серпня в Амстердамі на Олімпійському стадіоні.

Чемпіонат Європи з легкої атлетики 2016
Чемпіонат Європи з легкої атлетики 2016
Загальна інформація
Місто Нідерланди Амстердам
Країни-учасниці 50
Кількість атлетів 1329
Розігрується медалей 44 комплекти
Відкриття 6 липня
Закриття 10 липня
Арена Олімпійський стадіон
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

У зв'язку з проведенням у серпні Олімпійських ігор, до програми змагань не входили дисципліни спортивної ходьби, а марафонський біг був замінений напівмарафоном.

Українські легкоатлети здобули одну (золоту) медаль — її виборола Наталя Прищепа в бігу на 800 метрів.


ПризериРедагувати

ЧоловікиРедагувати

Дисципліни Золото Срібло Бронза
100 метрів Чуранді Мартіна
  Нідерланди
10,07 Жак Алі Гарві
  Туреччина
10,07 Джиммі Віко
  Франція
10,08
200 метрів Бруно Ортелано
  Іспанія
20,45 Раміль Гулієв
  Туреччина
20,51 Деніел Талбот
  Велика Британія
20,56
400 метрів Мартін Руні
  Велика Британія
45,29 Павел Маслак
  Чехія
45,36 Лімарвін Боневасія
  Нідерланди
45,41
800 метрів Адам Кщот
  Польща
1.45,18 Марцин Левандовський
  Польща
1.45,54 Елліот Джайлс
  Велика Британія
1.45,54
1500 метрів Філіп Інгебрігтсен
  Норвегія
3.46,65 Давід Бустос
  Іспанія
3.46,90 Генрік Інгебрігтсен
  Норвегія
3.47,18
5000 метрів Іліас Фіфа
  Іспанія
13.40,85 Адель Мешааль
  Іспанія
13.40,85 Ріхард Рінгер
  Німеччина
13.40,85
10000 метрів Полат Кембой Арікан
  Туреччина
28.18,52 Алі Кая
  Туреччина
28.21,42 Антоніо Абадія
  Іспанія
28.26,07
110 метрів з бар'єрами Дімітрі Баску
  Франція
13,25 Баї Балаш
  Угорщина
13,28 Вієм Белосян
  Франція
13,33
400 метрів з бар'єрами Ясмані Копелло
  Туреччина
48,98 Серхіо Фернандес
  Іспанія
49,06 Карім Гуссейн
  Швейцарія
49,10
3000 метрів з перешкодами Маєдін Мекіссі-Бенаббад
  Франція
8.25,63 Арас Кая
  Туреччина
8.29,91 Йоанн Коваль
  Франція
8.30,79
4×100 метрів   Велика Британія
Джеймс Дасаолу
Адам Джемілі
Джеймс Еллінгтон
Чиджинду Уджа
38,17   Франція
Марвен Рене
Стюарт Дютамбі
Мікаель-Меба Зезе
Джиммі Віко
38,38   Німеччина
Юліан Ройс
Свен Кніппгальс
Рой Шмідт
Лукас Якубчик
Роберт Герінг (забіг)
38,47
4×400 метрів   Бельгія
Жульєн Ватрен
Йонатан Борле
Ділан Борле
Кевін Борле
Робін Вандербемден (забіг)
3.01,10   Польща
Рафал Омелько
Кацпер Козловський
Лукаш Кравчук
Якуб Кшевіна
Міхал Петшак (забіг)
3.01,18   Велика Британія
Раба Юсіф
Делано Вільямс
Джек Грін
Меттью Гадсон-Сміт
Найджел Лівайн (забіг)
Джаррід Данн (забіг)
3.01,44
Напівмарафон Тадессе Абрагам
  Швейцарія
1:02.03 Каан Озбілен
  Туреччина
1:02.27 Данієле Меуччі
  Італія
1:02.38
Стрибки у висоту Джанмарко Тамбері
  Італія
2,32 Роберт Грабарз
  Велика Британія
2,29 Кріс Бейкер
  Велика Британія
Айке Оннен
  Німеччина
2,29
Стрибки з жердиною Роберт Собера
  Польща
5,60 Ян Кудлічка
  Чехія
5,60 Роберт Реннер
  Словенія
5,50
Стрибки у довжину Грег Резерфорд
  Велика Британія
8,25 Мішель Торнеус
  Швеція
8,21 Ігнісіус Гайса
  Нідерланди
7,93
Потрійний стрибок Макс Гесс
  Німеччина
17,20 Кароль Гоффманн
  Польща
17,16 Джуліан Рід
  Велика Британія
16,76
Штовхання ядра Давід Шторль
  Німеччина
21,31 Міхал Гаратик
  Польща
21,19 Цанко Арнаудов
  Португалія
20,59
Метання диска Пйотр Малаховський
  Польща
67,06 Філіп Міланов
  Бельгія
65,71 Герд Кантер
  Естонія
65,27
Метання молота Павел Файдек
  Польща
80,93 Іван Тихон
  Білорусь
78,84 Войцех Новицький
  Польща
77,53
Метання списа Зігісмундс Сірмайс
  Латвія
86,66 Вітеслав Веселий
  Чехія
83,59 Антті Руусканен
  Фінляндія
82,44
Десятиборство Томас ван дер Платсен
  Бельгія
8218 Адам Гельцелет
  Чехія
8157 Михайло Дудаш
  Сербія
8153

ЖінкиРедагувати

Дисципліни Золото Срібло Бронза
100 метрів Дафне Схіперс
  Нідерланди
10,90 Івет Лалова-Колліо
  Болгарія
11,20 Муджинга Камбунджі
  Швейцарія
11,25
200 метрів Діна Ашер-Сміт
  Велика Британія
22,37 Івет Лалова-Колліо
  Болгарія
22,52 Джина Люккенкемпер
  Німеччина
22,74
400 метрів Лібанія Грено
  Італія
50,73 Флорія Гей
  Франція
51,21 Аніка Онуора
  Велика Британія
51,47
800 метрів Наталія Прищепа
  Україна
1.59,70 Ренелль Ламот
  Франція
2.00,19 Ловіса Лінд
  Швеція
2.00,37
1500 метрів Ангеліка Ціхоцька
  Польща
4.33,00 Сіфан Гассан
  Нідерланди
4.33,76 К'яра Магіан
  Ірландія
4.33,78
5000 метрів Ясмін Джан
  Туреччина
15.18,15 Мераф Бахта
  Швеція
15.20,54 Стефані Твелл
  Велика Британія
15.20,70
10000 метрів Ясмін Джан
  Туреччина
31.12,86 Ана Дулсе Феліш
  Португалія
31.19,03 Каролін Б'єркелі Гревдаль
  Норвегія
31.23,45
100 метрів з бар'єрами Сінді Роледер
  Німеччина
12,62 Аліна Талай
  Білорусь
12,68 Тіффані Портер
  Велика Британія
12,76
400 метрів з бар'єрами Сара Петерсен
  Данія
55,12 Йоанна Лінкевич
  Польща
55,33 Лея Шпрунгер
  Швейцарія
55,41
3000 метрів з перешкодами Геза Краузе
  Німеччина
9.18,85 Луїза Гега
  Албанія
9.28,52 Озлем Кая
  Туреччина
9.35,05
4×100 метрів   Нідерланди
Яміле Самуель
Дафне Схіперс
Тесса ван Схаген
Наомі Седні
Маріє ван Гюненстейн (забіг)
42,04   Велика Британія
Аша Філіп
Діна Ашер-Сміт
Б'янка Вільямс
Дерілл Нейта
42,45   Німеччина
Татьяна Пінту
Ліза Маєр
Джина Люккенкемпер
Ребекка Газе
42,48
4×400 метрів   Велика Британія
Емілі Даймонд
Аніка Онуора
Ейлід Дойл
Серен Банді-Дейвіс
Маргарет Адеоє (забіг)
Келлі Мессі (забіг)
3.25,05   Франція
Фара Анашарсіс
Бріжіт Нтіамоа
Марі Гайо
Флорія Гей
Агнес Рааролаї (забіг)
Елеа-Мар'яма Діарра (забіг)
3.25,96   Італія
Марія Бенедікта Чигболу
Марія Енріка Спакка
К'яра Баццоні
Лібанія Грено
Елена Бонфанті (забіг)
3.27,49
Напівмарафон Сара Морейра
  Португалія
1:10.19 Вероніка Інглезе
  Італія
1:10.35 Джессіка Аугусту
  Португалія
1:10.55
Стрибки у висоту Рут Бейтья
  Іспанія
1,98 Мірела Демірева
  Болгарія
Айріне Пальшите
  Литва
1,96 не вручалась
Стрибки з жердиною Екатеріні Стефаніді
  Греція
4,81 Ліза Рижих
  Німеччина
4,70 Анжеліка Бенгтссон
  Швеція
4,65
Стрибки у довжину Івана Шпанович
  Сербія
6,94 Джасмін Соєрс
  Велика Британія
6,86 Малайка Мігамбо
  Німеччина
6,65
Потрійний стрибок Патрісія Мамона
  Португалія
14,58 Анна Міненко
  Ізраїль
14,51 Параскеві Папахристу
  Греція
14,47
Штовхання ядра Крістіна Шваніц
  Німеччина
20,17 Аніта Мартон
  Угорщина
18,72 Емель Дерелі
  Туреччина
18,22
Метання диска Сандра Перкович
  Хорватія
69,97 Юлія Фішер
  Німеччина
65,77 Шаніс Крафт
  Німеччина
63,89
Метання молота Аніта Влодарчик
  Польща
78,14 Бетті Гайдлер
  Німеччина
75,77 Ганна Скидан
  Азербайджан
73,83
Метання списа Тетяна Холодович
  Білорусь
66,34 Лінда Шталь
  Німеччина
65,25 Сара Колак
  Хорватія
63,50
Семиборство Анук Веттер
  Нідерланди
6626 Антуанетт Нана Джиму
  Франція
6458 Івона Дадич
  Австрія
6408

Медальний залікРедагувати

МісцеКраїнаЗолотоСріблоБронзаВсього
1  Польща65112
2  Німеччина54716
3  Велика Британія53816
4  Туреччина45312
5  Нідерланди4127
6  Іспанія3418
7  Португалія3126
8  Франція25310
9  Італія2237
10  Бельгія2103
11  Швейцарія2035
12  Білорусь1203
13  Норвегія1023
14  Греція1012
  Сербія1012
  Хорватія1012
17  Данія1001
  Латвія1001
  Україна1001
20  Чехія0404
21  Болгарія0303
22  Швеція0224
23  Угорщина0202
24  Ізраїль0101
  Албанія0101
  Литва0101
27  Ірландія0011
  Австрія0011
  Азербайджан0011
  Естонія0011
  Словенія0011
  Фінляндія0011
Всього (32 команд)464746139

Див. такожРедагувати

ДжерелаРедагувати