Україна на зимових Олімпійських іграх 2022

спортивна делегація

Україна бере участь у зимовій Олімпіаді 2022 у Пекіні (Китай) з 4 по 20 лютого 2022 року.

Україна на Олімпійських іграх
Прапор, що використовувався на Іграх
Код МОК:UKR
НОК:Національний олімпійський комітет України
Офіційний сайт
Олімпійські ігри в Пекіні
Спортсмени 46 у 12 видах спорту
Прапороносець Олександра Назарова
Олександр Абраменко (відкриття)
Медалі Золото
0
Срібло
1
Бронза
0
Всього
1
Участь у літніх Олімпійських іграх
1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 • 2020 • 2024
Участь у зимових Олімпійських іграх
1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014 • 2018 • 2022 • 2026
Див. також

Медалісти

ред.
Медалі Спортсмени Вид спорту Дисципліна Дата
  Срібло Олександр Абраменко Фристайл акробатика 16 лютого

Учасники

ред.
За видом спорту
Спорт Чоловіки Жінки Разом
Біатлон 5 6 11
Бобслей 0 1 1
Гірськолижний спорт 1 1 2
Лижне двоборство 1 0 1
Лижні перегони 2 5 7
Санний спорт 4 2 6
Скелетон 1 0 1
Стрибки із трампліна 3 0 3
Сноубординг 0 1 1
Фігурне катання 3 3 6
Фристайл 3 2 5
Шорт-трек 1 1 2
Разом 24 22 46
За областями
Спорт Чоловіки Жінки Разом
Сумська область 3 5 8
Київ 3 4 7
Закарпатська область 2 3 5
Львівська область 3 1 4
Тернопільська область 3 1 4
Харківська область 2 2 4
Івано-Франківська область 3 0 3
Чернігівська область 2 1 3
Дніпропетровська область 1 1 2
Рівненська область 1 1 2
Вінницька область 0 1 1
Київська область 0 1 1
Миколаївська область 1 0 1
Хмельницька область 0 1 1
Разом 24 22 46
 
Збірна України на церемонії відкриття Олімпійських ігор

Біатлон

ред.
Спортсменів — 11
Чоловіки
Спортсмени Змагання Час Промахи Відставання Місце
Антон Дудченко
  Сумська область
індивідуальна гонка 54:54.9 4 (1+0+1+2) +6:07.5 50
спринт 26:51.6 2 (2+0) +2:51.2 60
переслідування 43:36.5 3 (2+0+1+0) +4:29.0 23
Дмитро Підручний
  Тернопільська область
індивідуальна гонка 51:49.3 3 (0+1+1+1) +3:01.9 18
спринт 25:19.0 1 (0+1) +1:18.6 13
переслідування 42:45.9 5 (1+2+2+0) +3:38.4 13
масстарт 42:16.2 7 (0+3+2+2) +4:01.8 24
Артем Прима
  Чернігівська область
індивідуальна гонка 53:36.2 4 (1+2+0+1) +4:48.8 37
спринт 25:19.8 1 (0+1) +1:19.4 15
переслідування 42:59.8 6 (2+2+2+0) +3:52.3 18
масстарт 43:12.6 7 (2+1+3+1) +4:58.2 28
Артем Тищенко
  Чернігівська область
Не провів жодної гонки
Богдан Цимбал
  Сумська область
індивідуальна гонка 55:19.0 4 (3+0+1+0) +6:31.6 55
спринт 26:59.0 3 (3+0) +2:58.6 66
Богдан Цимбал
  Сумська область
Артем Прима
  Чернігівська область
Антон Дудченко
  Сумська область
Дмитро Підручний
  Тернопільська область
естафета 20:22.9
41:28.3
1:02:18.2
1:23:31.5
0+1 0+1
0+1 1+3
0+0 1+3
0+0 2+3
0+2 4+10
+3:41.3 9
12
11
9
Жінки
Спортсмени Змагання Час Промахи Відставання Місце
Дарія Блашко
  Київська область
індивідуальна гонка DNS
Юлія Джіма
  Київ
індивідуальна гонка 45:34.4 2 (0+1+0+1) +1:21.7 10
спринт 21:51.8 1 (0+1) +1:07.5 8
переслідування 37:36.2 4 (1+0+1+2) +2:49.3 13
масстарт 41:43.7 3 (1+0+2+0) +1:25.7 7
Ірина Петренко
  Чернігівська область
індивідуальна гонка 45:42.2 0 (0+0+0+0) +1:29.5 11
спринт 23:11.7 2 (2+0) +2:27.4 40
переслідування 43:03.7 4 (1+1+2+0) +8:16.8 55
Валентина Семеренко
  Сумська область
індивідуальна гонка DNF (0+1+ +)
Анастасія Меркушина
  Закарпатська область
спринт 22:31.6 1 (1+0) +1:47.3 24
переслідування 38:37.2 2 (1+0+0+1) +3:50.3 25
Ірина Петренко
  Чернігівська область
Юлія Джіма
  Київ
Анастасія Меркушина
  Закарпатська область
Олена Білосюк
  Київ
естафета 17:46.1
36:52.2
55:01.7
1:14:04.1
0+0 0+0
1+3 0+3
0+0 0+0
0+0 0+0
1+3 0+3
+3:00.2 10
12
8
7
Мікст
Спортсмени Змагання Час Промахи Відставання Місце
Валентина Семеренко
  Сумська область
Юлія Джіма
  Київ
Артем Прима
  Чернігівська область
Дмитро Підручний
  Тернопільська область
естафета 20:46.4
38:36.6
54:21.7
1:10:21.7
2+3 1+3
0+0 0+2
0+3 0+1
1+3 0+0
3+9 1+6
+3:27.8
+2:35.2
+2:41.3
+3:36.1
20
14
12
13

Бобслей

ред.
Спортсменів — 1
Спортсмен Змагання Заїзд 1 Заїзд 2 Заїзд 3 Заїзд 4 Загалом
Час Місце Час Місце Час Місце Час Місце Час Відставання Місце
Лідія Гунько
  Київ
монобоб 1:06.34 18 1:07.84 20 1:07.47 20 1:07.45 19 4:29.10 +9.83 20

Гірськолижний спорт

ред.

Згідно з основними кваліфікаційними стандартами, Україна кваліфікувала принаймні одну жінку-лижницю[1].

Спортсменів — 2

Спортсмен Змагання 1 спуск 2 спуск Час Відставання Місце
Час Місце Час Місце
Іван Ковбаснюк
  Закарпатська область
Супергігант Н/Д 1:25.56 +5.62 32
Швидкісний спуск Н/Д 1:48.09 +5.40 33
Комбінація 1:49.13 21 55.30 14 2:44.43 +13.00 14
Слалом DNF Завершив виступ
Анастасія Шепіленко
  Закарпатська область
Супергігант Н/Д 1:19.60 +6.09 37
Слалом DNF Завершила виступ
Гігантський слалом 1:05.95 45 1:06.38 40 2:12.33 +16.64 39

Лижне двоборство

ред.
Спортсменів — 1
Спортсмен Змагання Стрибки із трампліна Лижна гонка Загалом
Дистанці Очки Місце Час Місце Час Місце
Дмитро Мазурчук
  Тернопільська область
Нормальний трамплін/10 км 87.0 82.5 35 27:08.3 35 30:30.3 36
Великий трамплін/10 км 116.0 83.5 33 27:35.4 33 31:20.4 32

Лижні перегони

ред.

Відповідно до основних кваліфікаційних стандартів, Україна кваліфікувала як мінімум одного лижника і одну жінку-лижницю[2].

Спортсменів — 7

Дистанційні гонки
Спортсмен Змагання Класичним стилем Пітстоп Вільним стилем Фінал
Час Місце Час Час Місце Час Відставання Місце
Чоловіки
Олексій Красовський
  Сумська область
скіатлон 45:22.6 58 35.2 LAP
15 км класичним стилем Н/Д 44:59.8 +7:05.0 77
Руслан Перехода
  Харківська область
скіатлон 42:38.0 66 LAP
15 км класичним стилем Н/Д 45:05.6 +7:10.8 78
Жінки
Марина Анцибор
  Сумська область
скіатлон 27:08.4 57 37.3 25:08.3 56 52:54.0 +8:40.3 56
10 км класичним стилем Н/Д 32:36.5 +4:30.2 58
30 км вільним стилем Н/Д 1:35:31.3 +10:37.3 37
Вікторія Олех
  Сумська область
скіатлон 28:26.8 62 41.6 25:47.3 60 54:55.7 +10:42.0 60
10 км класичним стилем Н/Д 34:58.1 +6:51.8 76
30 км вільним стилем Н/Д 1:46:22.1 +21:28.1 58
Юлія Кроль
  Сумська область
скіатлон 27:57.6 60 43.9 28:22.9 62 57:04.4 +12:50.7 62
Валентина Камінська
  Вінницька область
10 км класичним стилем Н/Д 35:42.7 +7:36.4 79
Дар'я Рубльова
  Сумська область
скіатлон 29:59.6 64 48.5 LAP
Вікторія Олех
  Сумська область
Валентина Камінська
  Вінницька область
Марина Анцибор
  Сумська область
Дар'я Рубльова
  Сумська область
естафета 4×5 км Н/Д LAP
17:55.5
LAP
Н/Д 18
Спринтерські гонки
Спорсмени Змагання Кваліфікація Чвертьфінал Півфінал Фінал
Час Відставання Місце Час Місце Час Місце Час Місце
Чоловіки
Руслан Перехода
  Харківська область
спринт 2:59.34 +14.31 46 Завершив виступ
Олексій Красовський
  Сумська область
3:05.52 +20.49 64 Завершив виступ
Олексій Красовський
  Сумська область
Руслан Перехода
  Харківська область
командний спринт Н/Д 20:48.40 17 Завершили виступ
Жінки
Марина Анцибор
  Сумська область
спринт 3:33.80 +24.77 54 Завершила виступ
Вікторія Олех
  Сумська область
2:44.12 +33.75 69 Завершила виступ
Валентина Камінська
  Вінницька область
3:44.10 +35.07 70 Завершила виступ
Юлія Кроль
  Сумська область
Марина Анцибор
  Сумська область
командний спринт Н/Д 25:46.04 18 Завершили виступ

Санний спорт

ред.
Спортсменів — 6
Спортсмени Змагання Заїзд 1 Заїзд 2 Заїзд 3 Заїзд 4 Загалом
Час Місце Час Місце Час Місце Час Місце Час Відставання Місце
Антон Дукач
  Львівська область
Чоловічі одиночні сани 58.873 25 58.726 18 58.408 19 Не пройшов 2:56.007 Н/Д 22
Андрій Мандзій
  Тернопільська область
1:01.082 32 58.706 17 58.346 17 Не пройшов 2:58.134 Н/Д 27
Ігор Стахів
  Львівська область
Андрій Лисецький
  Львівська область
Пари 59.983 14 1:00.080 15 Н/Д 2:00.063 3.509 15
Олена Стецків
  Львівська область
Жіночі одиночні сани 59.663 21 59.586 19 59.963 27 Не пройшла 2:59.212 Н/Д 22
Юліанна Туницька
  Тернопільська область
59.690 22 59.884 23 59.571 24 Не пройшла 2:59.105 Н/Д 21
Юліанна Туницька
  Тернопільська область
Антон Дукач
  Львівська область
Ігор Стахів
  Львівська область
Андрій Лисецький
  Львівська область
Змішана естафета 1:01.123 1:04.244 1:04.237 Н/Д 3:09.604 6.198 11

Скелетон

ред.
 
Владислав Гераскевич у заїздах скелетоністів.
Спортсменів — 1
Спортсмен Змагання Заїзд 1 Заїзд 2 Заїзд 3 Заїзд 4 Загалом
Час Місце Час Місце Час Місце Час Місце Час Відставання Місце
Владислав Гераскевич
  Київ
Чоловіки 1:01.63 18 1:01.58 16 1:01.62 18 1:01.45 17 4:06.28 +5.27 18

Стрибки із трампліна

ред.
Спортсменів — 3
Спортсмени Змагання Кваліфікація Фінал
Дистанція Очки
дистанції
Очки
суддів
Загалом Місце 1 стрибок 2 стрибок Разом Місце
Дистанція Очки
дистанції
Очки
суддів
Загалом Місце Дистанція Очки
дистанції
Очки
суддів
Загалом Місце
Євген Марусяк
  Івано-Франківська область
нормальний трамплін 73.0 16.0 46.0 49.8 48 Q 91.5 53.5 50.5 97.4 47 Завершив виступ 97.4 47
великий трамплін 104.0 22.2 47.5 76.0 49 Q 111.0 34.8 48.0 81.6 50 Завершив виступ 81.6 50
Віталій Калініченко
  Івано-Франківська область
нормальний трамплін DNS
великий трамплін 118.0 47.6 49.5 94.2 42 Q 122.5 55.5 51.0 106.0 44 Завершив виступ 106.0 44
Антон Корчук
  Івано-Франківська область
нормальний трамплін 67.5 5.0 46.0 38.0 52 Завершив виступ
великий трамплін 82.5 -16.5 41.0 25.4 56 Завершив виступ

Сноубординг

ред.
Спортсменів — 1
Спортсмен Змагання Кваліфікація 1/8 фіналу Чвертьфінал Півфінал Фінал Місце
Час 1 Час 2 Загалом Місце Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Аннамарі Данча
  Закарпатська область
паралельний гігантський слалом 48.82 48.97 1:37.79 26 Завершила виступ

Фігурне катання

ред.
Спортсменів — 6

На чемпіонаті світу з фігурного катання 2021 року у Стокгольмі, Швеція, Україна забезпечила одну квоту у чоловічих змаганнях та одну квоту у змаганнях з танців на льоду[3]. У вересні 2021 року Анастасія Шаботова посіла п'яте місце на турнірі CS Nebelhorn Trophy, що був ліцензійним, та здобула олімпійську ліцензію[4]. Україна здобула ліцензію на командні змагання, посівши підсумкове 10 місце[5].

Спортсмени Змагання Коротка програма/
оригінальний танець
Довільна програма/
довільний танець
Разом
Результат Місце Результат Місце Результат Місце
Іван Шмуратко
  Київ
Чоловіче катання 78.11 22 Q 127.65 24 205.76 24
Анастасія Шаботова
  Київ
Жіноче катання 48.68 30 Завершила виступ
Олександра Назарова
  Харківська область
Максим Нікітін
  Харківська область
Танці на льоду 65.53 20 Q 97.34 18 162.87 20
Спортсмени Змагання Коротка програма Довільна програма Результат
Сума Місце Очки Командні очки
(місце)
Сума Місце Очки Командні очки
(місце)
Очки Місце
Іван Шмуратко
  Київ
Командні змагання WD 0 8 (10) Не кваліфікувалися 8 10
Анастасія Шаботова
  Київ
62,49 7 4
Софія Голіченко
  Дніпропетровська область
Артем Даренський
  Дніпропетровська область
53,65 9 2
Олександра Назарова
  Харківська область
Максим Нікітін
  Харківська область
64,08 9 2
  • Іван Шмуратко був знятий з командних змагань через позитивний тест на коронавірус[6]

Фристайл

ред.
Спортсменів — 5
Спортсмени Змагання Кваліфікація Фінал
Перша Друга Загалом Стрибок 1 Стрибок 2 Стрибок 3
Оцінка Місце Оцінка Місце Краща
спроба
Місце Оцінка Місце Оцінка Місце Оцінка Місце
Олександр Абраменко
  Миколаївська область
акробатика 120.36 5 Q Н/Д 123.53 4 113.57 5 Q (9) 116.50  
Дмитро Котовський
  Рівненська область
73.89 24 114.03 4 114.03 9 Завершив виступ
Олександр Окіпнюк
  Закарпатська область
92.76 22 125.00 1 125.00 1 Q 91.40 12 122.01 9 (4) Завершив виступ
Ольга Полюк
  Хмельницька область
акробатика 68.76 20 56.68 14 68.76 22 Завершила виступ
Анастасія Новосад
  Рівненська область
DNS

Шорт-трек

ред.
Спортсменів — 2

Україна здобула дві ліцензії у шорт-треку на останньому етапі кубка світу[9].

Спортсмен Дисципліна Перший раунд Чвертьфінали Півфінали Фінал
Час Місце Час Місце Час Місце Час Місце
Олег Гандей
  Київ
500 м 44.163 27 Завершив виступ
Уляна Дуброва
  Харківська область
1500 м Н/Д 2:26.832 32 Завершила виступ

Примітки

ред.
  1. FIS. Olympic Winter Games 2022 Quota List Alpine Skiing. www.fis-ski.com (англ.). Процитовано 24 вересня 2021.[недоступне посилання]
  2. FIS. Olympic Winter Games 2022 Quota List Cross-Country. www.fis-ski.com (англ.). Процитовано 24 вересня 2021.[недоступне посилання]
  3. "Communication No. 2388 - ENTRIES/PARTICIPATION 2022 OLYMPIC WINTER GAMES (OWG) SINGLE & PAIR SKATING AND ICE DANCE". International Skating Union. Архів оригіналу за 19 грудня 2021. Процитовано 24 вересня 2021.
  4. Українська фігуристка здобула ліцензію на Олімпійські ігри-2022 у Пекіні. Архів оригіналу за 26 жовтня 2021. Процитовано 26 жовтня 2021.
  5. OLYMPIC WINTER GAMES 2022 ENTRIES/PARTICIPATION FIGURE SKATING TEAM EVENT. International Skating Union (ISU). Архів оригіналу за 14 грудня 2021. Процитовано 14 грудня 2021.
  6. Beijing 2022: Team Event Lineup – Figure Skaters Online (амер.). Архів оригіналу за 3 лютого 2022. Процитовано 3 лютого 2022.
  7. Одна з двох українських фристайлісток стартуватиме у кваліфікації на Олімпіаді-2022 (укр.). Архів оригіналу за 13 лютого 2022. Процитовано 13 лютого 2022.
  8. Збірна України не вийде на старт у командному турнірі з лижної акробатики на Олімпіаді-2022 (укр.). Архів оригіналу за 13 лютого 2022. Процитовано 13 лютого 2022.
  9. Олег Гандей и Ульяна Дуброва принесли Украине олимпийские лицензии в шорт-треке. UA.Tribuna.com. Архів оригіналу за 5 грудня 2021. Процитовано 5 грудня 2021.

Посилання

ред.