Європейська асоціація вільної торгівлі: відмінності між версіями
[перевірена версія] | [перевірена версія] |
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування |
Немає опису редагування |
||
Рядок 8:
| мапа_підпис =
| типи_членів = Країни-члени
| члени = {{ISL}}<br
| принцип_формування =
| мета_утворення =
| дочірні_організації =
| материнські_організації =
| заснована = 4 січня 1960
| гімн =
| офіційні_мови = {{lang-en|}}
| штаб_квартира = [[Женева]], {{Країна з прапорцем|CHE}}
| веб_сайт =
| голова = {{flagicon|Norway}} [[Kåre Bryn]]
| бюджет =
}}
'''Європейська асоціація вільної торгівлі''' ({{lang-en|European Free Trade Association, EFTA}}) —
== Заснування ==
Рядок 28:
== Країни-члени ==
Три країни-члени ЄАВТ, зокрема, Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія входять до Європейського економічного простору (ЄЕП), угоду про створення якого було укладено у травні 1992 року. ЄЕП
Країни, з якими ЄАВТ уклала угоди про вільну торгівлю, зазначені у таблиці.
Рядок 45:
| - || - || Хорватія || -
|-
| - || - || Україна<ref>[http://www.dw.de/dw/article/0,,16000205,00.html Що принесе Україні зона вільної торгівлі з
|}
Розвиток преференційних торговельно-економічних відносин з ЄС, іншими країнами світу та їх регіональними
[[Файл:Efta-freetrade-map.jpg|thumb|350px|Партнери ЄАТ у Світі.]]
Розвиток торговельних відносин з іншими країнами та їх регіональними
== ЄАВТ та Україна ==
Рядок 61:
Стратегічною метою діяльності ЄАВТ залишається лібералізація торгівлі з її найважливішими торговельними партнерами шляхом укладення угод про вільну торгівлю та розвитку співпраці в рамках СОТ. У найближчій перспективі ЄАВТ планує укласти угоди про вільну торгівлю з Канадою та Таїландом, а також продовжити співпрацю з Україною та іншими країнами щодо створення умов, необхідних для укладення угод про вільну торгівлю.
{{Оновити|розділ|дата=липень 2016}}
В останні роки ЄАВТ приділяє значну увагу укладенню угод про вільну торгівлю з країнами
[[Угода про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ]] ратифікована Законом України «Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, Угоди про сільське господарство між Україною та Королівством Норвегія, Угоди про сільське господарство між Україною та Ісландією та Угоди про сільське господарство між Україною та Швейцарською Конфедерацією». Від 7 грудня
== Організаційна структура ЄАВТ ==
Рядок 70:
* розвитку торговельно-економічних відносин між країнами-членами згідно з положеннями Угоди про ЄАВТ;
* розвитку торговельно-економічних відносин з іншими країнами та їх
* розвитку відносин між ЄАВТ та іншими міжнародними організаціями;
* бюджету та управління ЄАВТ.
Рядок 77:
'''Рада ЄАВТ складається з''':
* 8 комітетів (Парламентський комітет, Консультаційний комітет, Комітет з питань розвитку відносин з третіми країнами, Комітет експертів у сфері торгівлі, Бюджетний комітет, Комітет з питань технічних
* 6 експертних груп (з питань державної допомоги, з питань державних закупівель, з питань захисту прав інтелектуальної власності, з питань цінової компенсації, з питань торгівлі послугами та інвестиційної діяльності, з питань ефективних торговельних процедур);
* Ради аудиторів.
Діяльність ЄАВТ забезпечують три Секретаріати. Секретаріат ЄАВТ у Женеві відповідає за виконання положень Угоди про ЄАВТ та розвиток співробітництва ЄАВТ з третіми країнами, Секретаріат ЄАВТ у Брюсселі
Секретаріат ЄАВТ в Женеві складається з офісу Генерального Секретаря, відділу з питань розвитку відносин з третіми країнами та відділу з фінансових питань та управління.
Рядок 96:
== Література ==
* '' Т. І. Шинкаренко''
== Посилання ==
* [http://www.efta.int/ Офіційний сайт організації.]
* [https://archive.is/20121222073248/www.mfa.gov.ua/geneva/ua/4899.htm/ www.mfa.gov.ua]
|