Питомий опір: відмінності між версіями
[перевірена версія] | [перевірена версія] |
Вилучено вміст Додано вміст
ReAl (обговорення | внесок) Такі речі пишуть на сторінці обговорення статті, а не у тілі. Зараз у довідник зазирну. / Скасування редагування № 14303977 |
ReAl (обговорення | внесок) →Температурна залежність: оформлення, уточнення |
||
Рядок 18:
Питомий опір провідників зростає зі збільшенням температури. Це явище зумовлене посиленням хаотичного руху атомів, а отже збільшенням частоти розсіювання [[носії заряду|носіїв заряду]]. Для напівпровідників питомий опір здебільшого зменшується при підвищенні температури, через зростання концентрації носіїв заряду.
{| class="wikitable"
!Матеріал !! Питомий опір (Ом<math>\cdot</math>м)
|-
|-
<tr><td>[[алюміній]]</td><td>2,82 x 10<sup>−8</sup></td></tr>▼
|-
|-
<tr><td>[[графіт]]</td><td>3,5 x 10<sup>−5</sup></td></tr>▼
<tr><td>[[германій]]</td><td>0,46</td></tr>▼
|-
|-
<tr><td>[[гума]]</td><td>порядку 10<sup>13</sup></td></tr>▼
|-
|[[олово]] || 11,5 x 10<sup>−8</sup>
|-
|-
|-
|[[кремній]] || порядку 10<sup>3</sup>
|-
|[[скло]] || 10<sup>10</sup> — 10<sup>14</sup>
|-
|-
|[[сірка]] || порядку 10<sup>15</sup>
|}
== Див. також ==
|