Відкрити головне меню

Сазерленд Трофі

головний приз Лондонського кінофестивалю

Сазерленд Трофі (Трофей Сезерленда, англ. Sutherland Trophy) — нагорода, заснована у 1958 році Британським інститутом кінематографії, як щорічний приз творцеві найоригінальнішого і творчого [першого або другого ігрового повнометражного] фільму, представленому в Національному театрі кіно[en] протягом року. З 1997 року призом нагороджуються найоригінальніші дебютні фільми з уперше представлених на Лондонському міжнародному кінофестивалі.

Sutherland Trophy M:
Сезерленд Трофі
Засновник(и) Британський інститут кіно
Країна Велика Британія Велика Британія
Вручення Лондон
Рік заснування 1958
bfi.org.uk

Нагорода є срібною скульптурою, виготовленою Джеральдом Бенні. Вручається в ніч закриття Лондонського кінофестивалю. Приз названо на честь патрона Британського інституту кінематографії Джорджа Сезерленда-Левесон-Ґовера, 5-го графа Сазерленда.

У 2014 році приз «Сазерленд Трофі» на Лондонському кінофестивалі вперше в історії України здобув фільм «Плем'я» режисера Мирослава Слабошпицького у номінації найоригінальніших та найсильніших режисерських дебютів First Feature Competition[1].

ЛауреатиРедагувати

Рік Режисер(и) Фільм Оригінальна назва Країна #
1958 Одзу, ЯсудзіроЯсудзіро Одзу Токійська повість 東京物語, Tōkyō Monogatari   Японія
1959 Рай, СатьяджитСатьяджит Рай Світ Апу Apur Sansar   Індія [2]
1960 Антоніоні, МікеланджелоМікеланджело Антоніоні Пригода L'Avventura   Італія
1961 Ольмі, ЕрманноЕрманно Ольмі Вакантне місце Il Posto   Італія
1962 Ріветт, ЖакЖак Ріветт Париж належить нам Paris nous appartient   Франція
1963 Рене, АленАлен Рене Мюріель, або Час повернення Muriel ou le temps d'un retour   Франція
1964 Козінцев, ГригорійГригорій Козінцев Гамлет Гамлет   СРСР
1965 Годар, Жан-ЛюкЖан-Люк Годар Безтямний П'єро Pierrot le Fou   Франція
1966 Дельво, АндреАндре Дельво Людина, яка коротко стриглася De man die zijn haar kort liet knippen   Бельгія
1967 Кобаясі, МасакіМасакі Кобаясі Бунт самураїв 上意討ち 拝領妻始末, Jōi-uchi: Hairyō tsuma shimatsu   Японія
1968 Жан-Марі Штрауб та Даніель Ює Хроніка Анни Магдалени Бах Chronik der Anna Magdalena Bach   ФРН
1969 Ріветт, ЖакЖак Ріветт Божевільне кохання L'Amour fou   Франція
1970 Бертолуччі, БернардоБернардо Бертолуччі Конформіст Il conformista   Італія
1971 Брессон, РоберРобер Брессон Чотири ночі мрійника Quatre nuits d'un rêveur   Франція
1972 Ґетіно, ОктавіоОктавіо Ґетіно та Соланас, ФернандоФернандо Соланас Час вогнів La Hora de los Hornos   Аргентина
1973 Шенгелая, ГеоргійГеоргій Шенгелая Піросмані Піросмані   СРСР
1974 Фассбіндер, Райнер ВернерРайнер Вернер Фассбіндер Марта Martha   ФРН
1975 Ангелопулос, ТодоросТодорос Ангелопулос Комедіанти Ο Θίασος   Греція
1976 Ошіма, НаґісаНаґіса Ошіма Імперія почуттів 愛のコリーダ, Ai no korīda   Японія
1977 Зіберберг, Ганс-ЮргенГанс-Юрген Зіберберг Гітлер — фільм з Німеччини Hitler — ein Film aus Deutschland   ФРН
1978 Раппапорт, МаркМарк Раппапорт Мальовничий маршрут The Scenic Route   США
1979 Йоктен, ЗекіЗекі Йоктен Стадо Sürü   Туреччина
1980 Гріневей, ПітерПітер Гріневей (спільно) Падіння The Falls   Велика Британія
Дзінь, СеСе Дзінь (спільно) 舞台姐妹   КНР
1981 Сандерс-Брамс, ХельмаХельма Сандерс-Брамс Ні милосердя, ні майбутнього Die Berührte   ФРН
1982 Ґопалакрішнан, АдурАдур Ґопалакрішнан Щуроловка എലിപ്പത്തായം Elippathayam   Індія
1983 Маркер, КрісКріс Маркер Без сонця Sans Soleil   Франція
1984 Брока, ЛіноЛіно Брока Байян Ко: Моя рідна країна Bayan ko: Kapit sa patalim   Філіппіни
1985 Кайге, ЧеньЧень Кайге Жовта земля 黃土地   КНР
1986 Дуглас, БіллБілл Дуглас Товариші Comrades   Велика Британія
1987 Янг, ЕдвардЕдвард Янг (спільно) Той, що вселяє страх 恐怖分子, Kǒngbù fènzǐ   Республіка Китай
Сіссе, СулейманСулейман Сіссе (спільно) Світло Yeelen   Малі
1989 Ґауп, НільсНільс Ґауп Слідопит Ofelaš   Норвегія
1990 Кловз, СтівСтів Кловз Знамениті брати Бейкери The Fabulous Baker Boys   США [3]
1991 Проктор, ЕлейнЕлейн Проктор На телефонному зв'язку On the Wire   ПАР
1992 Мурхаус, ДжослінДжослін Мурхаус Доказ Proof   Австралія
1993 Медем, ХуліоХуліо Медем Корови Vacas   Іспанія
1994 Чан Ань Хунг Аромат зеленої папайї Mùi đu đủ xanh   В'єтнам
1995 Тлатлі, МуфідаМуфіда Тлатлі Палацові мовчання صمت القصور, Samt el qusur   Туніс
1996 О'Ніл, ДжевонДжевон О'Ніл Вікенд Боба Bob's Weekend   Велика Британія
1997 Дюмон, БрюноБрюно Дюмон Життя Ісуса La Vie de Jésus   Франція
1998 Махмальбаф, СаміраСаміра Махмальбаф Яблуко سیب‎‎, Sib   Іран
1999 Ремсі, ЛіннЛінн Ремсі Щуролов Ratcatcher   Велика Британія
2000 Лоренган, КеннетКеннет Лоренган Можеш розраховувати на мене You Can Count On Me   США
2001 Кападіа, АсіфАсіф Кападіа Воїн The Warrior   Велика Британія
2002 Ґлейз, ДельфінДельфін Ґлейз Бійня Carnages   Франція [4]
2003 Бармак, СіддікСіддік Бармак Усама اسامه‎‎ Osama   Афганістан
2004 Кауетт, ДжонатанДжонатан Кауетт Прокляття Tarnation   США [5]
2005 Палякка, КаріКарі Палякка For the Living and the Dead   Фінляндія [6]
2006 Арнольд, АндреаАндреа Арнольд Червоний шлях Red Road   Велика Британія
2007 Паронно, ВінсентВінсент Паронно та Сатрапі, МаржанМаржан Сатрапі Персеполіс Persepolis   Франція
2008 Дворцевой, СергійСергій Дворцевой Тюльпан Тюльпан   Казахстан
2009 Копті, СкандерСкандер Копті та Ярон Шані Аджамі عجمي‎‎ /עג'מי‎‎, Ajami   Ізраїль
Барнард, КліоКліо Барнард Арбор The Arbor   Велика Британія [7]
2011 Джорджеллі, ПаблоПабло Джорджеллі Акації Las Acacias   Аргентина
2012 Зайтлін, БенБен Зайтлін Звірі дикого Півдня Beasts of the Southern Wild   США
2013 Чен, ЕнтоніЕнтоні Чен Ілоіло 爸媽不在家, Ilo Ilo   Сінгапур
2014 Слабошпицький, МирославМирослав Слабошпицький Плем'я   Україна [8]
2015 Еггерс, РобертРоберт Еггерс Відьма The Witch   США [9]
2016 Дюкорно, ДжуліяДжулія Дюкорно Сире Raw   Франція
  Бельгія
[10]

ПриміткиРедагувати

ПосиланняРедагувати