Відкрити головне меню

Ліга Європи УЄФА 2016–2017 — восьмий розіграш щорічного футбольного клубного змагання, яке до зміни формату називалось «Кубок УЄФА». Фінальний матч відбувся в Сольні, Швеція на стадіоні «Френдз Арена».[1][2] У вирішальному матчі турніру зійшлись нідерландський «Аякс» та англійський «Манчестер Юнайтед». Перемогу з рахунком 2:0 здобув «МЮ».

Ліга Європи УЄФА 2016—2017
Friends Arena from inside.jpg
Стадіон «Френдз Арена» в Сольні прийматиме фінал турніру
Деталі турніру
Дата 30 червня 2016 —
24 травня 2017
Кількість команд 48+8 (основний турнір)
156+33 (кваліфікація) (з 54 асоціацій)
Стадіони Європа
Призери
Переможець Gold medal blank.svg Англія «Манчестер Юнайтед» (1-й титул)
Фіналіст Silver medal blank.svg Нідерланди «Аякс»
Статистика турніру
Матчів зіграно 205
Голів забито 565 (2.76 за матч)
Глядачів 4 494 039 (21 922 за матч)
Найкращий бомбардир(и) Боснія і Герцеговина Едін Джеко
Бразилія Жуліано
(по 8 голів)

Розподіл асоціаційРедагувати

У Лізі Європи УЄФА 2016-17 візьмуть участь 189 команд з усіх 54 асоціацій членів УЄФА. Рейтинг асоціацій, оснований на таблиці коефіцієнтів УЄФА, використовується для визначення кількості команд-учасниць для кожної асоціації:

  • Асоціації 1-51 (крім Ліхтенштейну) представлені трьома (3) командами
  • Асоціації 52-53 представлені двома (2) командами
  • Ліхтенштейн та Гібралтар представлені однією (1) командою
  • А також 33 команди-невдахи Ліги чемпіонів УЄФА 2016-17 переходять в Лігу Європи

Рейтинг асоціаційРедагувати

Асоціації отримують місця у Лізі Європи УЄФА 2016-17 відповідно до таблиці коефіцієнтів УЄФА 2015 (з 2010 по 2015 рік).

Позначення:

  • (ЛЄ) – вакантна путівка через те, що переможець Ліги Європи потрапив до Ліги чемпіонів
Рейтинг Асоціація Коеф. К-ть команд
1   Іспанія 99.999 3-1 (ЛЄ)
2   Англія 80.391 3
3   Німеччина 79.415
4   Італія 70.510
5   Португалія 61.382
6   Франція 52.416
7   Росія 50.498
8   Україна 45.166
9   Нідерланди 40.979
10   Бельгія 37.200
11   Швейцарія 34.375
12   Туреччина 32.600
13   Греція 31.900
14   Чехія 29.125
15   Румунія 26.299
16   Австрія 25.675
17   Хорватія 23.500
18   Кіпр 22.300
Рейтинг Асоціація Коеф. К-ть команд
19   Польща 21.500 3
20   Ізраїль 21.000
21   Білорусь 20.750
22   Данія 19.800
23   Шотландія 17.900
24   Швеція 17.725
25   Болгарія 16.750
26   Норвегія 14.375
27   Сербія 13.875
28   Словенія 13.625
29   Азербайджан 12.500
30   Словаччина 11.250
31   Угорщина 11.000
32   Казахстан 10.375
33   Молдова 10.000
34   Грузія 9.375
35   Фінляндія 8.200
36   Ісландія 8.000
Рейтинг Асоціація Коеф. К-ть команд
37   Боснія і Герцеговина 7.500 3
38   Ліхтенштейн 6.000 1
39   Македонія 5.875 3
40   Ірландія 5.750
41   Чорногорія 5.625
42   Албанія 5.375
43   Люксембург 5.125
44   Північна Ірландія 4.875
45   Литва 4.500
46   Латвія 4.250
47   Мальта 4.208
48   Естонія 3.500
49   Фарерські острови 3.500
50   Уельс 2.875
51   Вірменія 2.750
52   Андорра 0.833 2
53   Сан-Марино 0.499
54   Гібралтар 0.250 1
55   Косово[KOS] 0.000 0
Примітка
  1. ^ Косово стало членом УЄФА 3 травня 2016 року.[3] УЄФА вирішила, що володар кубка Косова зможе взяти участь у розіграші Ліги Європи 2016-17, якщо відповідатиме критеріям відповідно до статті 15 УЄФА з ліцензування клубів і фінансового Fair Play. Ця оцінка буде проведена адміністрацією УЄФА до 31 травня 2016 року.[4]
  2. Проте, представник Косова, Приштина, переможець Кубка Косова з футболу 2015—2016, в червні отримав відмову від УЄФА у зв'язку з відсутністю вимог ліцензування, а також через те, що клуб не може забезпечити відповідний стадіон та УЄФА не дозволяє їм проводити домашні матчі в іншій країні.[5][6]

Розподіл за раундамиРедагувати

Команди, що починають з цього раунду Команди, що вийшли з попереднього раунду Команди, що вибули з Ліги Чемпіонів
Перший кваліфікаційний раунд
(98 команд)
  • 28 володарів кубків асоціацій 27-54
  • 35 клубів, що посіли другі місця в асоціаціях 18-53 (крім Ліхтенштейну)
  • 35 клубів, що посіли треті місця в асоціаціях 16-51 (крім Ліхтенштейну)
Другий кваліфікаційний раунд
(66 команд)
  • 9 володарів кубків асоціацій 18-26
  • 2 клуби, що посіли другі місця в асоціаціях 16-17
  • 6 клубів, що посіли четверті місця в асоціаціях 10-15
  • 49 переможців першого кваліфікаційного раунду
Третій кваліфікаційний раунд
(58 команд)
  • 5 володарів кубків асоціацій 13-17
  • 9 клубів, що посіли треті місця в асоціаціях 7-15
  • 5 клубів, що посіли четверті місця в асоціаціях 5-9
  • 3 клуби, що посіли п'яті місця в асоціаціях 4-6 (Володар кубка ліги для Франції)
  • 3 клуби, що посіли шості місця в асоціаціях 1-3 (Володар кубка ліги для Англії)
  • 33 переможці другого кваліфікаційного раунду
Раунд плей-оф
(44 команди)
  • 29 переможців третього кваліфікаційного раунду
  • 15 клубів, які вибули після третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів УЄФА
Груповий етап
(48 команд)
  • 12 володарів кубків асоціацій 1-12
  • 1 клуб, що посів четверте місця в асоціації 4
  • 3 клуби, що посіли п'яті місця в асоціаціях 1-3
  • 22 переможці раунду плей-оф
  • 10 клубів, які вибули після раунду плей-оф Ліги чемпіонів УЄФА
Плей-оф
(32 команди)
  • 24 команди, що посіли перші два місця в груповому етапі
  • 8 команд, що посіли треті місця в груповому етапі Ліги чемпіонів УЄФА

Список учасниківРедагувати

Теги в дужках вказують на те, як команда потрапила в турнір:

  • ПК: переможець національного кубка
  • 2-е, 3-є, 4-е, і т. д.: позиція в чемпіонаті
  • ПП: переможці післясезонного європейського плей-оф
  • ЛЧ: команди, що вибули з Ліги чемпіонів
    • ГР: груповий етап
    • П-О: раунд плей-оф
    • 3КР: 3-й кваліфікаційний раунд
1/16 фіналу
  Тоттенгем Готспур (ЛЧ ГР)   Ліон (ЛЧ ГР)   Бешікташ (ЛЧ ГР)   Копенгаген (ЛЧ ГР)
  Боруссія (Менхенгладбах) (ЛЧ ГР)   Ростов (ЛЧ ГР)   Легія (ЛЧ ГР)   Лудогорець (ЛЧ ГР)
Груповий етап
  Атлетік (5-е)   Фіорентіна (5-е)   Цюрих (ПК)   Стяуа (ЛЧ П-О)
  Сельта (6-е)   Брага (ПК)   Коньяспор (3-є)[Прим TUR]   Ред Булл (ЛЧ П-О)
  Манчестер Юнайтед (ПК)   Ніцца (4-е)   Вільярреал (ЛЧ П-О)   АПОЕЛ (ЛЧ П-О)
  Саутгемптон (6-е)   Зеніт (ПК)   Рома (ЛЧ П-О)   Хапоель (Беер-Шева) (ЛЧ П-О)
  Шальке 04 (5-е)   Зоря (4-е)[Прим UKR]   Аякс (ЛЧ П-О)   Дандолк (ЛЧ П-О)
  Майнц 05 (6-е)   Феєнорд (ПК)   Янг Бойз (ЛЧ П-О)
  Інтер (4-е)   Стандард (ПК)   Вікторія (ЛЧ П-О)
Раунд плей-оф
  Шахтар (ЛЧ 3КР)   ПАОК (ЛЧ 3КР)   Русенборг (ЛЧ 3КР)   Астана (ЛЧ 3КР)
  Андерлехт (ЛЧ 3КР)   Спарта (ЛЧ 3КР)   Црвена Звезда (ЛЧ 3КР)   Динамо (Тбілісі) (ЛЧ 3КР)
  Фенербахче (ЛЧ 3КР)   Астра (ЛЧ 3КР)   Карабах (ЛЧ 3КР)   Партизані (ЛЧ 3КР)
  Олімпіакос (Пірей) (ЛЧ 3КР)   БАТЕ (ЛЧ 3КР)   Тренчин (ЛЧ 3КР)
Третій кваліфікаційний раунд
  Вест Гем Юнайтед (7-е)   Краснодар (4-е)   Люцерн (3-є)   Віїторул (5-е)[Прим ROU]
  Герта (7-е)   Спартак (Москва) (5-е)   Істанбул ББ (4-е)[Прим TUR]   Рапід (2-е)
  Сассуоло (6-е)   Ворскла (5-е)   АЕК (ПК)   Рієка (2-е)
  Ароука (5-е)   Олександрія (6-е)[Прим UKR]   Панатінаїкос (3-є)   Аполлон (ПК)
  Ріу Аве (6-е)   АЗ (4-е)   Млада Болеслав (ПК)
  Лілль (5-е)   Гераклес (ПП)   Слован (3-є)
  Сент-Етьєн (6-е)   Гент (3-є)   Пандурій (3-є)
Другий кваліфікаційний раунд
  Генк (ПП)   КСМС Ясси (7-е)[Прим ROU]   Торпедо-БелАЗ (ПК)   Стремсгодсет (2-е)
  Грассгоппер (4-е)   Аустрія (3-є)   Сеннер'юск (2-е)   Партизан (ПК)
  Османлиспор (5-е)[Прим TUR]   Хайдук (3-є)   Гіберніан (ПК)   Марибор (ПК)
  ПАС Яніна (6-е)[Прим GRE]   П'яст (2-е)   Геккен (ПК)
  Славія (5-е)   Маккабі (Хайфа) (ПК)   Левскі (2-е)[Прим BUL]
Перший кваліфікаційний раунд
  Адміра (4-е)   Габала (3-є)   Радник (ПК)   Судува (4-е)
  Локомотива (4-е)   Кяпаз (5-е)[Прим AZE]   Слобода (Тузла) (2-е)   Єлгава (ПК)
  АЕК (2-е)   Нефтчі (6-е)[Прим AZE]   Широкі Брієг (3-є)   Вентспілс (3-є)
  Омонія (4-е)   Слован (Братислава) (2-е)   Вадуц (ПК)   Спартакс (5-е)[Прим LVA]
  Заглембє (3-є)   Спартак (Миява) (3-є)   Шкендія (ПК)   Гіберніанс (2-е)
  Краковія (4-е)   Спартак (Трнава) (4-е)   Сілекс (3-є)   Біркіркара (3-є)
  Маккабі (Тель-Авів) (2-е)   Відеотон (2-е)   Работнічкі (4-е)   Бальцан (4-е)[Прим MLT]
  Бейтар (3-є)   Дебрецен (3-є)   Корк Сіті (2-е)   Левадія (2-е)
  Динамо (Мінськ) (2-е)   МТК (4-е)   Шемрок Роверс (3-є)   Нимме Калью (3-є)
  Шахтар (3-є)   Кайрат (ПК)   Сент-Патрікс (4-е)   Інфонет (4-е)
  Мідтьюлланн (3-є)   Актобе (3-є)   Рудар (ПК)   Вікінгур (ПК)
  Брондбю (4-е)   Ордабаси (4-е)   Будучност (2-е)   НСІ Рунавік (2-е)
  Абердин (2-е)   Заря (ПК)   Бокель (4-е)   ГБ Торсгавн (4-е)
  Гарт оф Мідлотіан (3-є)   Дачія (2-е)   Кукесі (ПК)   Бала Таун (2-е)
  Гетеборг (2-е)   Зімбру (3-є)   Партизані (2-е)[Прим ALB]   Лландидно (3-є)
  АІК (3-є)   Самтредія (2-е)   Теута (4-е)   Коннаг'с Куей Номандс (ПП)
  Бероє (3-є)   Діла (3-є)   Фола (2-е)   Бананц (ПК)
  Славія (4-е)[Прим BUL]   Чихура (4-е)   Діфферданж 03 (3-є)   Ширак (2-е)
  Стабек (3-є)   Марієгамн (ПК)   Женесс (4-е)   Пюнік (3-є)
  Одд (4-е)   РоПС (2-е)   Гленавон (ПК)   УЕ Санта-Колома (ПК)
  Чукарички (3-є)   ГІК (3-є)   Лінфілд (2-е)   Лузітанос (2-е)
  Воєводина (4-е)   Валюр (ПК)   Кліфтонвілль (ПП)   Ла Фіоріта (ПК)
  Домжале (3-є)   Брєйдаблік (2-е)   Тракай (2-е)   Фольгоре/Фальчано (3-є)
  Горіца (4-е)   Рейк'явік (3-є)   Атлантас (3-є)   Юероп (2-е)
Примітки
  1. ^ Азербайджан (AZE): Зіра, що посіла 2-е місце в Чемпіонаті Азербайджану з футболу 2015—2016, та Інтер, що посів 4-е місце, кваліфікувалися до першого кваліфікаційного раунду, але Зіра не отримала ліцензію від УЄФА, тому що клуб існує професійно протягом менше трьох сезонів[7][8], а Інтер був виключений з участі в єврокубках сезону 2016—2017 Органом УЄФА з Фінансового Контролю Клубів.[9] Отже, путівки надані Кяпазу, що посів 5-е місце, та Нефтчі, що посів 6-е місце.
  2. ^ Албанія (ALB): Партизані був переведений до другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів після виключення Скендербеу через договірні матчі.[10]
  3. ^ Болгарія (BUL): ЦСКА, переможець Кубка Болгарії з футболу 2015—2016, кваліфікувався до другого кваліфікаційного раунду, але був виключений з участі в єврокубках сезону 2016—2017 Органом УЄФА з Фінансового Контролю Клубів.[11] Отже, Левскі, що посів 2-е місце в Професіональній футбольній групі А 2015–2016, братиме участь в другому кваліфікаційному раунді замість першого кваліфікаційного раунду, а путівка в перший кваліфікаційний раунд надана Славії, що посіла 4-е місце.
  4. ^ Греція (GRE): Паніоніос, що посів 5-е місце в Грецькій Суперлізі 2015—2016, кваліфікувався до другого кваліфікаційного раунду, але був виключений УЄФА з участі в єврокубках сезону 2016—2017 з фінансових причин.[12] Отже, путівка надана ПАС Яніна, що посів 6-е місце.
  5. ^ Латвія (LVA): Сконто, що посів 2-е місце в Латвійській футбольній Вищій лізі 2015, кваліфікувався до першого кваліфікаційного раунду, але не отримав ліцензію від УЄФА.[13][14] Отже, путівка надана Спартаксу, що посів 5-е місце.
  6. ^ Мальта (MLT): Сліма Вондерерс, переможець Кубка Мальти з футболу 2015—2016, кваліфікувався до першого кваліфікаційного раунду, але не отримав ліцензію від УЄФА. Отже, путівка надана Бальцану, що посів 4-е місце в Чемпіонаті Мальти з футболу 2015—2016.[15]
  7. ^ Румунія (ROU): Клуж, переможець Кубка Румунії з футболу 2015—2016, кваліфікувався до третього кваліфікаційного раунду, але не отримав ліцензію від УЄФА після подання про неспроможність у 2015 році.[16][17] Динамо, що посів 4-е місце в Лізі I 2015—2016, кваліфікувався до другого кваліфікаційного раунду, але не отримав ліцензію від УЄФА після подання про неспроможність у 2014 році.[18][19] Отже, путівка в третій кваліфікаційний раунд надана Віїторулу, що посів 5-е місце, а путівка в другий кваліфікаційний раунд надана КСМС Ясси, що посів 7-е місце, через те, що Тиргу-Муреш, що посів 6-е місце, був виключений з участі в єврокубках сезону 2016—2017 Органом УЄФА з Фінансового Контролю Клубів.[9][17][20]
  8. ^ Туреччина (TUR): Галатасарай, переможець Кубка Туреччини з футболу 2015—2016, кваліфікувався до групового етапу, але був виключений з участі в єврокубках сезону 2016—2017 Органом УЄФА з Фінансового Контролю Клубів.[21] Отже, Коньяспор, що посів 3-є місце в Чемпіонаті Туреччини з футболу 2015—2016, братиме участь в груповому етапі замість третього кваліфікаційного раунду, Істанбул ББ, що посів 4-е місце, братиме участь в третьому кваліфікаційному раунді замість другого кваліфікаційного раунду, а путівка в другий кваліфікаційний раунд надана Османлиспору, що посів 5-е місце.
  9. ^ Україна (UKR): Дніпро, що посів 3-є місце в Чемпіонаті України з футболу 2015—2016, кваліфікувався до групового етапу, але був виключений з участі в єврокубках сезону 2016—2017 Органом УЄФА з Фінансового Контролю Клубів.[9] Отже, Зоря, що посіла 4-е місце, братиме участь в груповому етапі замість третього кваліфікаційного раунду, а путівка в третій кваліфікаційний раунд надана Олександрії, що посіла 6-е місце.

Розклад матчів і жеребкуваньРедагувати

Всі жеребкування пройдуть у штаб-квартирі УЄФА в Ньйоні, Швейцарія, якщо не вказано інше.

Фаза Раунд Жеребкування Перший матч Матч-відповідь
Кваліфікація Перший кваліфікаційний раунд 20 червня 2016 30 червня 2016 7 липня 2016
Другий кваліфікаційний раунд 14 липня 2016 21 липня 2016
Третій кваліфікаційний раунд 15 липня 2016 28 липня 2016 4 серпня 2016
Кваліфікаційний плей-оф Раунд плей-оф 5 серпня 2016 18 серпня 2016 25 серпня 2016
Груповий турнір Тур 1 26 серпня 2016
(Монако)
15 вересня 2016
Тур 2 29 вересня 2016
Тур 3 20 жовтня 2016
Тур 4 3 листопада 2016
Тур 5 24 листопада 2016
Тур 6 8 грудня 2016
Плей-оф 1/16 фіналу 12 грудня 2016 16 лютого 2017 23 лютого 2017
1/8 фіналу 24 лютого 2017 9 березня 2017 16 березня 2017
Чвертьфінал 17 березня 2017 13 квітня 2017 20 квітня 2017
Півфінал 21 квітня 2017 4 травня 2017 11 травня 2017
Фінал 24 травня 2017 на «Френдз Арена», Сольна

КваліфікаціяРедагувати

У кваліфікаційних раундах і плей-оф команди розподіляються на сіяні та несіяні відповідно до їхнього рейтингу у таблиці коефіцієнтів УЄФА—2016,[22] за якими проводиться жеребкування, що розподіляє пари у двоматчевому протистоянні. Команди з однієї країни не грають одна з одною.

Перший кваліфікаційний раундРедагувати

Жеребкування відбулося 20 червня 2016 року у швейцарському Ньйоні. Перші матчі відбулися 28 та 30 червня 2016 року, матчі-відповіді 5-7 липня 2016 року.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Мідтьюлланн   2:0   Судува 1:0 1:0
Гарт оф Мідлотіан   6:3[23]   Інфонет 2:1 4:2
Коннаг'с Куей Номандс   1:0[23]   Стабек 0:0 1:0
Вентспілс   4:0   Вікінгур 2:0 2:0
Лінфілд   1:2   Корк Сіті 0:1 1:1
Левадія   3:1   ГБ Торсгавн 1:1 2:0
Атлантас   1:3   ГІК 0:2 1:1
Гетеборг   7:1   Лландидно 5:0 2:1
Сент-Патрікс   2:2 (ч)   Женесс 1:0 1:2
Рейк'явік   8:1   Гленавон 2:1 6:0
Шемрок Роверс   1:3   РоПС 0:2 1:1
Валюр   1:10   Брондбю 1:4 0:6
Абердин   3:2   Фола 3:1 0:1
Тракай   3:5[23]   Нимме Калью 2:1 1:4
Динамо (Мінськ)   4:1   Спартакс 2:1 2:0
Брєйдаблік   4:5   Єлгава 2:3 2:2
НСІ Рунавік   0:7   Шахтар 0:2 0:5
АІК   4:0   Бала Таун 2:0 2:0
Діфферданж 03   1:3   Кліфтонвілль 1:1 0:2
Одд   3:1   Марієгамн 2:0 1:1
Домжале   5:2   Лузітанос 3:1 2:1
Бокель   1:6   Воєводина 1:1 0:5
АЕК   6:1   Фольгоре/Фальчано 3:0 3:1
Діла   1:1 (пен. 1:4)   Ширак 1:0 0:1
Широкі Брієг   1:3   Біркіркара 1:1 0:2
Відеотон   3:2   Заря 3:0 0:2
УЕ Санта-Колома   2:7   Локомотива 1:3 1:4
Юероп   3:2[23]   Пюнік 2:0 1:2
Чукарички   6:3   Ордабаси 3:0 3:3
Работнічкі   1:2   Будучност 1:1 0:1
Зімбру   3:3 (ч)   Чихура 0:1 3:2
Слобода (Тузла)   0:1   Бейтар 0:0 0:1
Кукесі   2:1   Рудар 1:1 1:0
Бальцан   2:3[23]   Нефтчі 0:2 2:1
Адміра   4:3   Спартак (Миява) 1:1 3:2
Бероє   2:0   Радник 0:0 2:0
Ла Фіоріта   0:7   Дебрецен 0:5 0:2
Вадуц   5:2   Сілекс 3:1 2:1
Маккабі (Тель-Авів)   4:0   Горіца 3:0 1:0
Габала   6:3   Самтредія 5:1 1:2
Теута   0:6   Кайрат 0:1 0:5
Спартак (Трнава)   6:0   Гіберніанс 3:0 3:0
Бананц   1:5   Омонія 0:1 1:4 (дч)
Шкендія   4:1   Краковія 2:0 2:1
Славія   1:3   Заглембє 1:0 0:3
Актобе   1:3   МТК 1:1 0:2
Партизані   -:+ [a]   Слован (Братислава) 0:0 Скасовано
Кяпаз   1:0   Дачія 0:0 1:0

a Партизані замінив Скендербеу в другому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів після його виключення через договірні матчі, тому Слован (Братислава) автоматично проходить до наступної стадії змагань.[24]

Другий кваліфікаційний раундРедагувати

Жеребкування відбулося 20 червня 2016 року. Перші матчі відбулися 14 липня, матчі-відповіді — 20-21 липня 2016 року.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Ширак   1:3   Спартак (Трнава) 1:1 0:2
Динамо (Мінськ)   2:1   Сент-Патрікс 1:1 1:0
Партизан   0:0 (пен. 3:4)   Заглембє 0:0 0:0
Воєводина   3:1   Коннаг'с Куей Номандс 1:0 2:1
Маккабі (Хайфа)   2:2 (пен. 3:5)[23]   Нимме Калью 1:1 1:1
Гіберніан   1:1 (пен. 3:5)   Брондбю 0:1 1:0
Шахтар   2:3   Домжале 1:1 1:2
Аустрія   5:1   Кукесі 1:0 4:1
МТК   1:4   Габала 1:2 0:2
Бероє   1:2   ГІК 1:1 0:1
РоПС   1:4   Локомотива 1:1 0:3
Нефтчі   0:1   Шкендія 0:0 0:1
Рейк'явік   4:5[23]   Грассгоппер 3:3 1:2
Мідтьюлланн   5:2   Вадуц 3:0 2:2
Зімбру   2:7   Османлиспор 2:2 0:5
ПАС Яніна   4:3   Одд 3:0 1:3 (дч)
Біркіркара   2:1   Гарт оф Мідлотіан 0:0 2:1
Марибор   1:1 (ч)   Левскі 0:0 1:1
П'яст   0:3   Гетеборг 0:3 0:0
Слован (Братислава)   0:3   Єлгава 0:0 0:3
Бейтар   3:3 (ч)   Омонія 1:0 2:3
Адміра   3:0   Кяпаз 1:0 2:0
Абердин   4:0   Вентспілс 3:0 1:0
Геккен   1:2   Корк Сіті 1:1 0:1
Кайрат   2:3   Маккабі (Тель-Авів) 1:1 1:2
Дебрецен   1:3   Торпедо-БелАЗ 1:2 0:1
КСМС Ясси   3:4   Хайдук 2:2 1:2
Відеотон   3:1   Чукарички 2:0 1:1
Кліфтонвілль   2:5   АЕК 2:3 0:2
АІК   2:0   Юероп 1:0 1:0
Левадія   3:3 (ч)   Славія 3:1 0:2
Генк   2:2 (пен. 4:2)   Будучност 2:0 0:2
Сеннер'юск   4:3   Стремсгодсет 2:1 2:2 (дч)

Третій кваліфікаційний раундРедагувати

Жеребкування відбулося 15 липня 2016 року. Перші матчі відбулися 28 липня, матчі-відповіді — 3-4 серпня 2016 року.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Локомотива   3:2   Ворскла 0:0 3:2
Сент-Етьєн   1:0   АЕК 0:0 1:0
АЕК   2:1   Спартак (Москва) 1:1 1:0
Пандурій   2:5   Маккабі (Тель-Авів) 1:3 1:2
Воєводина   3:1   Динамо (Мінськ) 1:1 2:0
Заглембє   2:3   Сеннер'юск 1:2 1:1
Люцерн   1:4   Сассуоло 1:1 0:3
Славія   1:1 (ч)   Ріу Аве 0:0 1:1
Біркіркара   1:6   Краснодар 0:3 1:3
АЗ   3:1   ПАС Яніна 1:0 2:1
Єлгава   1:4   Бейтар 1:1 0:3
Аустрія   1:1 (пен. 5:4)   Спартак (Трнава) 0:1 1:0
Панатінаїкос   3:0[23]   АІК 1:0 2:0
Османлиспор   3:0   Нимме Калью 1:0 2:0
Абердин   1:2   Марибор 1:1 0:1
Лілль   1:2   Габала 1:1 0:1
Олександрія   1:6   Хайдук 0:3 1:3
Герта   2:3   Брондбю 1:0 1:3
Істанбул ББ   2:2 (ч)   Рієка 0:0 2:2
Гераклес   1:1 (ч)   Ароука 1:1 0:0
Торпедо-БелАЗ   0:3   Рапід 0:0 0:3
Генк   3:1   Корк Сіті 1:0 2:1
Шкендія   2:1   Млада Болеслав 2:0 0:1
Домжале   2:4[23]   Вест Гем Юнайтед 2:1 0:3
Відеотон   1:2   Мідтьюлланн 0:1 1:1 (дч)
Гетеборг   3:2   ГІК 1:2 2:0
Адміра   1:4   Слован 1:2 0:2
Гент   5:0   Віїторул 5:0 0:0
Грассгоппер   5:4   Аполлон 2:1 3:3 (дч)

Раунд плей-офРедагувати

Жеребкування відбулося 5 серпня 2016 року. Перші матчі відбулися 17-18 серпня, матчі-відповіді 25 серпня 2016 року.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Астана   4:2   БАТЕ 2:0 2:2
Ароука   1:3   Олімпіакос (Пірей) 0:1 1:2 (дч)
Мідтьюлланн   0:3   Османлиспор 0:1 0:2
Тренчин   2:4   Рапід 0:4 2:0
Локомотива   2:4   Генк 2:2 0:2
АЕК   0:4   Слован 0:1 0:3
Динамо (Тбілісі)   0:5   ПАОК 0:3 0:2
Аустрія   4:2   Русенборг 2:1 2:1
Бейтар   1:2   Сент-Етьєн 1:2 0:0
Воєводина   0:3   АЗ 0:3 0:0
Габала   3:2[23]   Марибор 3:1 0:1
Славія   0:6   Андерлехт 0:3 0:3
Астра   2:1   Вест Гем Юнайтед 1:1 1:0
Фенербахче   5:0   Грассгоппер 3:0 2:0
Панатінаїкос   4:1[23]   Брондбю 3:0 1:1
Краснодар   4:0   Партизані 4:0 0:0
Гент   6:1   Шкендія 2:1 4:0
Істанбул ББ   1:4   Шахтар 1:2 0:2
Сеннер'юск   2:3   Спарта 0:0 2:3
Сассуоло   4:1   Црвена Звезда 3:0 1:1
Гетеборг   1:3   Карабах 1:0 0:3
Маккабі (Тель-Авів)   3:3 (пен. 4:3)   Хайдук 2:1 1:2

Груповий етапРедагувати

У груповому раунді беруть участь 48 команд: 16 команд, які автоматично потрапили в груповий етап, 22 переможці раунду плей-оф та 10 команд, які програли в раунді плей-оф Ліги Чемпіонів.

48 команд були розподілені за клубним рейтингом УЄФА 2016. За допомогою жеребкування команди були розподілені на 12 груп по 4 команди у кожній. Команди з однієї асоціації не можуть бути в одній групі.

У кожній групі команди грають одна з одною по 2 матчі: вдома та на виїзді (по круговій системі). Команди, що посіли перше та друге місця виходять у плей-оф.

Група AРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  Фенербахче 6 4 1 1 8 6 +2 13
  Манчестер Юнайтед 6 4 0 2 12 4 +8 12
  Феєнорд 6 2 1 3 3 7 −4 7
  Зоря 6 0 2 4 2 8 −6 2
  МЮ ФЕН ФЕЄ ЗОР
Манчестер Юнайтед 4-1 4-0 1-0
Фенербахче 2-1 1-0 2-0
Феєнорд 1-0 0-1 1-0
Зоря 0-2 1-1 1-1

Група BРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  АПОЕЛ 6 4 0 2 8 6 +2 12
  Олімпіакос (Пірей) 6 2 2 2 7 6 +1 8
  Янг Бойз 6 2 2 2 7 4 +3 8
  Астана 6 1 2 3 5 11 −6 5
  ОЛІ АПО ЯНГ АСТ
Олімпіакос П 0-1 1-1 4-1
АПОЕЛ 2-0 1-0 2-1
Янг Бойз 0-1 3-1 3-0
Астана 1-1 2-1 0-0

Група CРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  Сент-Етьєн 6 3 3 0 8 5 +3 12
  Андерлехт 6 3 2 1 16 8 +8 11
  Майнц 05 6 2 3 1 8 10 −2 9
  Габала 6 0 0 6 5 14 −9 0
  АНД СЕН МАЙ ГАБ
Андерлехт 2-3 6-1 3-1
Сент-Етьєн 1-1 0-0 1-0
Майнц 05 1-1 1-1 2-0
Габала 1-3 1-2 2-3

Група DРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  Зеніт 6 5 0 1 17 8 +9 15
  АЗ 6 2 2 2 6 10 −4 8
  Маккабі (Тель-Авів) 6 2 1 3 7 9 −2 7
  Дандолк 6 1 1 4 5 8 −3 4
  ЗЕН АЗ МАК ДАН
Зеніт 5-0 2-0 2-1
АЗ 3-2 1-2 1-1
Маккабі Т-А 3-4 0-0 2-1
Дандолк 1-2 0-1 1-0

Група EРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  Рома 6 3 3 0 16 5 +11 12
  Астра 6 2 2 2 7 10 −3 8
  Вікторія 6 1 3 2 7 10 −3 6
  Аустрія 6 1 2 3 11 14 −3 5
  ВІК РОМ АУС АСТ
Вікторія 1-1 3-2 1-2
Рома 4-1 3-3 4-0
Аустрія 0-0 2-4 1-2
Астра 1-1 0-0 2-3

Група FРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  Генк 6 4 0 2 13 9 +4 12
  Атлетік 6 3 1 2 10 11 −1 10
  Рапід 6 1 3 2 7 8 −1 6
  Сассуоло 6 1 2 3 9 11 −2 5
  АТЛ ГЕН РАП САС
Атлетік 5-3 1-0 3-2
Генк 2-0 1-0 3-1
Рапід 1-1 3-2 1-1
Сассуоло 3-0 0-2 2-2

Група GРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  Аякс 6 4 2 0 11 6 +5 14
  Сельта 6 2 3 1 10 7 +3 9
  Стандард 6 1 4 1 8 6 +2 7
  Панатінаїкос 6 0 1 5 3 13 −10 1
  АЯК СТА СЕЛ ПАН
Аякс 1-0 3-2 2-0
Стандард 1-1 1-1 2-2
Сельта 2-2 1-1 2-0
Панатінаїкос 1-2 0-3 0-2

Група HРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  Шахтар 6 6 0 0 21 5 +16 18
  Гент 6 2 2 2 9 13 −4 8
  Брага 6 1 3 2 9 11 −2 6
  Коньяспор 6 0 1 5 2 12 −10 1
  ШАХ БРА ГЕН КОН
Шахтар 2-0 5-0 4-0
Брага 2-4 1-1 3-1
Гент 3-5 2-2 2-0
Коньяспор 0-1 1-1 0-1

Група IРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  Шальке 04 6 5 0 1 9 3 +6 15
  Краснодар 6 2 1 3 8 8 0 7
  Ред Булл 6 2 1 3 6 6 0 7
  Ніцца 6 2 0 4 5 11 −6 6
  ШАЛ РЕД КРА НІЦ
Шальке 04 3-1 2-0 2-0
Ред Булл 2-0 0-1 0-1
Краснодар 0-1 1-1 5-2
Ніцца 0-1 0-2 2-1

Група JРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  Фіорентіна 6 4 1 1 15 6 +9 13
  ПАОК 6 3 1 2 7 6 +1 10
  Карабах 6 2 1 3 7 12 −5 7
  Слован 6 1 1 4 7 12 −5 4
  ФІО ПАОК СЛО КАР
Фіорентіна 2-3 3-0 5-1
ПАОК 0-0 2-0 0-1
Слован 1-3 1-2 3-0
Карабах 1-2 2-0 2-2

Група KРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  Спарта 6 4 0 2 8 6 +2 12
  Хапоель (Беер-Шева) 6 2 2 2 6 6 0 8
  Саутгемптон 6 2 2 2 6 4 +2 8
  Інтер 6 2 0 4 5 9 −4 6
  ІНТ СПА САУ ХАП
Інтер 2-1 1-0 0-2
Спарта 3-1 1-0 2-0
Саутгемптон 2-1 3-0 1-1
Хапоель Б-Ш 3-2 0-1 0-0

Група LРедагувати

Команда І
В
Н
П
ЗМ
ПМ
РМ
О
  Османлиспор 6 3 1 2 10 7 +3 10
  Вільярреал 6 2 3 1 9 8 +1 9
  Стяуа 6 1 3 2 5 7 −2 6
  Цюрих 6 1 3 2 5 7 −2 6
  ВІЛ СТЯ ЦЮР ОСМ
Вільярреал 2-1 2-1 1-2
Стяуа 1-1 1-1 2-1
Цюрих 1-1 0-0 2-1
Османлиспор 2-2 2-0 2-0

Плей-офРедагувати

У плей-оф братимуть участь 32 клуби: 24 клуби, що зайняли перші два місця на груповому етапі, і 8 клубів, що зайняли 3-і місця на груповому етапі Ліги чемпіонів.

1/16 фіналуРедагувати

Жеребкування відбулося 12 грудня 2016 року. Перші матчі відбулися 16 лютого, матчі-відповіді — 22–23 лютого 2017 року.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Атлетік   3:4   АПОЕЛ 3:2 0:2
Легія   0:1   Аякс 0:0 0:1
Андерлехт   3:3 (ч)   Зеніт 2:0 1:3
Астра   2:3   Генк 2:2 0:1
Манчестер Юнайтед   4:0   Сент-Етьєн 3:0 1:0
Вільярреал   1:4   Рома 0:4 1:0
Лудогорець   1:2   Копенгаген 1:2 0:0
Сельта   2:1   Шахтар 0:1 2:0 (дч)
Олімпіакос (Пірей)   3:0   Османлиспор 0:0 3:0
Гент   3:2   Тоттенгем Готспур 1:0 2:2
Ростов   5:1   Спарта 4:0 1:1
Краснодар   2:1   Фенербахче 1:0 1:1
Боруссія (Менхенгладбах)   4:3   Фіорентіна 0:1 4:2
АЗ   2:11   Ліон 1:4 1:7
Хапоель (Беер-Шева)   2:5   Бешікташ 1:3 1:2
ПАОК   1:4   Шальке 04 0:3 1:1

1/8 фіналуРедагувати

Жеребкування відбулося 24 лютого 2017 року. Перші матчі відбулися 9 березня, матчі-відповіді — 16 березня 2017 року.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Сельта   4:1   Краснодар 2:1 2:0
АПОЕЛ   0:2   Андерлехт 0:1 0:1
Шальке 04   3:3 (ч)   Боруссія (Менхенгладбах) 1:1 2:2
Ліон   5:4   Рома 4:2 1:2
Ростов   1:2   Манчестер Юнайтед 1:1 0:1
Олімпіакос (Пірей)   2:5   Бешікташ 1:1 1:4
Гент   3:6   Генк 2:5 1:1
Копенгаген   2:3   Аякс 2:1 0:2

1/4 фіналуРедагувати

Жеребкування відбулося 17 березня 2017 року. Перші матчі відбулися 13 квітня, матчі-відповіді — 20 квітня 2017 року.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Андерлехт   2:3   Манчестер Юнайтед 1:1 1:2 (дч)
Сельта   4:3   Генк 3:2 1:1
Аякс   4:3   Шальке 04 2:0 2:3 (дч)
Ліон   3:3 (пен. 7:6)   Бешікташ 2:1 1:2

1/2 фіналуРедагувати

Жеребкування відбулося 21 квітня 2017 року. Перші матчі відбуться 3 та 4 травня, матчі-відповіді — 11 травня 2017 року.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Аякс   5:4   Ліон 4:1 1:3
Сельта   1:2   Манчестер Юнайтед 0:1 1:1

ФіналРедагувати

БомбардириРедагувати

ПриміткиРедагувати

  1. Europa League-final 2017 till Friends Arena. Expressen. 30 червня 2015. 
  2. Solna to host 2017 UEFA Europa League final. UEFA. 30 червня 2015. 
  3. Football Federation of Kosovo joins UEFA. UEFA. 3 травня 2016. 
  4. Timeline for UEFA Presidential elections decided. UEFA. 18 травня 2016. 
  5. Kosovo clubs denied UEFA license for European competitions. InSerbia. 2 June 2016. 
  6. Infrastruktura i lë jashtë Evropës!. zeri.info. 2 June 2016. 
  7. AFFA-nın Lisenziya Komissiyasının qərarları. affa.az (Azerbaijani). Association of Football Federations of Azerbaijan. 16 May 2016. Процитовано 16 May 2016. 
  8. АФФА не смогла помочь "Зиря" и "Интеру". echo.az (Russian). 20 April 2016. Архів оригіналу за 5 червень 2016. Процитовано 16 May 2016. 
  9. а б в CFCB adjudicatory chamber orders. uefa.org. 31 березня 2016. Процитовано 31 березня 2016. 
  10. Partizani replace Skёnderbeu in Champions League. UEFA.com. Union of European Football Associations. 6 July 2016. Процитовано 6 July 2016. 
  11. CSKA Sofia - CFCB adjudicatory chamber decision. UEFA. 30 October 2015. 
  12. Εκτός Ευρώπης ο Πανιώνιος. ERT. 17 June 2016. 
  13. "Liepāja" saņem UEFA licenci dalībai Čempionu līgā [Liepāja receive UEFA license for participation in the Champions League] (Latvian). sportacentrs.com. 6 May 2016. 
  14. LFF Klubu licencēšanas komisija četriem klubiem piešķir UEFA licences [LFF club licensing commission grants four clubs UEFA licences.] (Latvian). Latvian Football Federation. 6 May 2016. 
  15. Old meets new in KO duel. Times of Malta. 14 May 2016. 
  16. CFR Cluj a intrat în insolvenţă! [CFR Cluj has filed for insolvency!] (Romanian). Gazeta Sporturilor. 4 February 2015. Процитовано 17 May 2016. 
  17. а б Cum se poate simplifica ecuaţia echipelor din Liga 1 care participă în cupele europene [How can be simplified the equation of the Liga I teams participating in European competitions] (Romanian). DigiSport. 23 April 2016. Процитовано 16 May 2016. 
  18. TAS-ul, ultima variantă pentru ca Dinamo să poată juca în cupele europene [Court of Arbitration for Sport is last resort for Dinamo to be able to play in European competitions] (Romanian). DigiSport. 19 April 2016. Процитовано 16 May 2016. 
  19. FRF a explicat de ce Dinamo nu a primit licenţa pentru Europa [FRF explained why Dinamo has not received a UEFA licence] (Romanian). DigiSport. 25 April 2016. Процитовано 16 May 2016. 
  20. Echipe romanesti in Europa [Romanian teams in Europe]. Ponturi-Bune.ro (Romanian). 10 May 2016. Процитовано 16 May 2016. 
  21. CFCB Adjudicatory Chamber renders Galatasaray decision. UEFA. 2 March 2016. 
  22. UEFA Country Ranking 2016 (англ.)
  23. а б в г д е ж и к л м Порядок ігор було змінено після жеребкування
  24. Partizani replace Skёnderbeu in Champions League. UEFA.com. Union of European Football Associations. 6 July 2016. Процитовано 6 July 2016. 
  25. Full Time Report Final – Ajax v Manchester United (PDF). UEFA.com. Union of European Football Associations. 24 травня 2017. (англ.)

ПосиланняРедагувати

Див. такожРедагувати