Лижні перегони на зимових Олімпійських іграх 2022

Змагання з лижних перегонів на зимових Олімпійських іграх 2022 тривали з 5 до 20 лютого в місті Чжанцзякоу (Китай)[1].

Лижні перегони
на XXIV Зимових Олімпійських іграх
Місце проведенняЧжанцзякоу (Китай)
Дати5–20 лютого
Кількість дисциплін12 (6 чоловіки, 6 жінки)
Учасників296 (щонайбільше)
20182026
Лижні перегони на зимових Олімпійських іграх 2022
Cross country skiing pictogram.svg
Дистанція
10 км     жінки
15 км   чоловіки   жінки
30 км   чоловіки   жінки
50 км   чоловіки  
Естафета 4 x 5 км     жінки
Естафета 4 x 10 км   чоловіки  
Спринт
Індивідуальний   чоловіки   жінки
Командний   чоловіки   жінки
Кваліфікація

КваліфікаціяРедагувати

Для участі в іграх спортсменам виділено 296 квотних місць. Від одного Національного олімпійського комітету могли взяти участь не більш як 16 спортсменів, щонайбільше 8 чоловіків і 8 жінок. Країна, яка мала спортсмена певної статі, що набрав на Чемпіонаті світу 2021 або на Чемпіонаті світу до 23 років 2021 менш як 300 балів, могла виставити принаймні одного спортсмена цієї статі[2].

Розклад змаганьРедагувати

Вказано місцевий час (UTC+8)[3].

Дата Час Дисципліна
5 лютого 15:45 Скіатлон (жінки)
6 лютого 15:00 Скіатлон (чоловіки)
8 лютого 16:00 Індивідуальний спринт вільним стилем серед чоловіків і жінок
10 лютого 15:00 10 км класичним стилем (жінки)
11 лютого 15:00 15 км класичним стилемa (чоловіки)
12 лютого 15:30 Естафета 4×5 км (жінки)
13 лютого 15:00 Естафета 4×10 км (чоловіки)
16 лютого 17:00 Командний спринт серед жінок і чоловіків
19 лютого 14:00 50 км вільним стилем масстарт (чоловіки)
20 лютого 14:30 30 км вільним стилем масстарт (жінки)

Чемпіони та призериРедагувати

Таблиця медалейРедагувати

МісцеКраїнаЗолотоСріблоБронзаЗагалом
1  Норвегія5128
2  Олімпійський комітет Росії44311
3  Фінляндія1236
4  Швеція1214
5  Німеччина1102
6  США0112
7  Італія0101
8  Австрія0011
  Франція0011
Загалом (9 збірних)12121236

ЧоловікиРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
15 км класичним стилем
докладніше
  Ійво Нісканен
Фінляндія
37:54.8 Файл:Russian Olympic Committee flag.svg Олександр Большунов
Олімпійський комітет Росії
38:18.0   Йоганнес Гесфлот Клебо
Норвегія
38:32.3
30 км скіатлон
докладніше
Файл:Russian Olympic Committee flag.svg Олександр Большунов
Олімпійський комітет Росії
1:16:09.8 Файл:Russian Olympic Committee flag.svg Денис Спіцов
Олімпійський комітет Росії
1:17:20.8   Ійво Нісканен
Фінляндія
1:18:10.0
50 км вільним стилем
докладніше
Файл:Russian Olympic Committee flag.svg Олександр Большунов
Олімпійський комітет Росії
1:11:32.7 Файл:Russian Olympic Committee flag.svg Іван Якимушкін
Олімпійський комітет Росії
1:11:38.2   Сімен Геґстад Крюґер
Норвегія
1:11:39.7
Естафета 4×10 км
докладніше
  Олімпійський комітет Росії (ROC)
Олексій Червоткін
Олександр Большунов
Денис Спіцов
Сергій Устюгов
1:54:50.7   Норвегія (NOR)
Еміль Іверсен
Поль Гольберг
Ганс Крістер Голунд
Йоганнес Гесфлот Клебо
1:55:57.9   Франція (FRA)
Рішар Жув
Юго Лапалюс
Клеман Парісс
Моріс Маніфіка
1:56:07.1
Спринт вільним стилем
докладніше
  Йоганнес Гесфлот Клебо
Норвегія
2:58.06   Федеріко Пеллегріно
Італія
2:58.32 Файл:Russian Olympic Committee flag.svg Олександр Терентьєв
Олімпійський комітет Росії
2:59.37
Командний спринт класичним стилем
докладніше
  Норвегія (NOR)
Ерік Вальнес
Йоганнес Гесфлот Клебо
19:22.99   Фінляндія (FIN)
Ійво Нісканен
Йоні Мякі
19:25.45   Олімпійський комітет Росії (ROC)
Олександр Большунов
Олександр Терентьєв
19:27.28

ЖінкиРедагувати

Дисципліна Золото Срібло Бронза
10 км класичним стилем
докладніше
  Терезе Йогауг
Норвегія
28:06.3   Кертту Нісканен
Фінляндія
28:06.7   Кріста Пярмякоскі
Фінляндія
28:37.8
15 км скіатлон
докладніше
  Терезе Йогауг
Норвегія
44:13.7 Файл:Russian Olympic Committee flag.svg Наталія Непряєва
Олімпійський комітет Росії
44:43.9   Тереза Штадлобер
Австрія
44:44.2
30 км вільним стилем
докладніше
  Терезе Йогауг
Норвегія
1:24:54.0   Джессіка Діггінс
США
1:26:37.3   Кертту Нісканен
Фінляндія
1:27:27.3
Естафета 4×5 км
докладніше
  Олімпійський комітет Росії
Ступак Юлія Сергіївна
Наталія Непряєва
Тетяна Соріна
Степанова Вероніка Сергіївна
53:41.0   Німеччина
Катеріне Зауербрай
Катаріна Генніґ
Вікторія Карл
Софі Крель
53:59.2   Швеція
Мая Дальквіст
Ебба Андерссон
Фріда Карлссон
Йонна Сундлінг
54:01.7
Спринт вільним стилем
докладніше
  Йонна Сундлінг
Швеція
3:09.68   Мая Дальквіст
Швеція
3:12.56   Джессіка Діггінс
США
3:12.84
Командний спринт класичним стилем
докладніше
  Німеччина (GER)
Катаріна Генніґ
Вікторія Карл
22:09.85   Швеція (SWE)
Мая Дальквіст
Йонна Сундлінг
22:10.02   Олімпійський комітет Росії (ROC)
Ступак Юлія Сергіївна
Наталія Непряєва
22:10.56

ПриміткиРедагувати

  1. Beijing 2022 Olympic Winter Games Competition Schedule Version 9. Архів оригіналу за 17 жовтня 2021. 
  2. QUALIFICATION SYSTEM FOR XXIV OLYMPIC WINTER GAMES, BEIJING 2022. www.fis-ski.com/. Архів оригіналу за 7 жовтня 2021. Процитовано 22 лютого 2021. 
  3. Minji Seo (16 червня 2021). Beijing 2022 Olympic Winter Games Competition Schedule Version 9. Архів оригіналу за 18 липня 2021. Процитовано 24 грудня 2021.