Діамантова ліга ІААФ 2019

Діамантова ліга ІААФ 2019 стала ювілейним, десятим, сезоном найбільш рейтингової всесвітньої серії легкоатлетичних змагань на відкритому повітрі, що з 2010 року організовується ІААФ.

Діамантова ліга ІААФ 2019
Сезон 10-й
Дати 3 травня — 6 вересня
Змагань 14
Дисциплін 32
Призовий фонд US$ 8 000 000
2018
2020

ЗмаганняРедагувати

Як і попереднього року, серія складалась з 14 змагань[1].

Дата Змагання Місто
3 травня   Doha Diamond League[en]   Доха
18 травня   IAAF Diamond League Shanghai[en]   Шанхай
2 червня   Bauhaus-Galan[en]   Стокгольм
6 червня   Golden Gala Pietro Mennea[en]   Рим
13 червня   Біслетські ігри[en]   Осло
16 червня   Meeting International Mohammed VI d'Athlétisme de Rabat[en]   Рабат
30 червня   Prefontaine Classic[en]   Стенфорд
4-5 липня   Атлетіссіма[en]   Лозанна
11-12 липня   Herculis[en]   Фонв'єй
20-21 липня   Müller Anniversary Games[en]   Лондон
18 серпня   Müller Grand Prix Birmingham[en]   Бірмінгем
24 серпня   Meeting de Paris[en]   Париж
28-29 серпня   Світовий клас в Цюриху[en]   Цюрих
5-6 вересня   Меморіал Іво ван Дамме[en]   Брюссель

РегламентРедагувати

Регламент серії-2019 передбачав визначення переможців в 32 дисциплінах (по 16 у чоловіків та жінок), розподілених по 14 змаганнях серії. Спортсмени заробляли очки в перших дванадцяти змаганнях задля змоги кваліфікуватись до фінального змагання. У кожній дисципліні серії на будь-якому з перших 12 змагань очки нараховувались спортсменам, які посіли перші вісім місць (від 8 очок за перше до 1 очка за восьме місця). Крім цього, спортсмени отримували призові — від US$ 10 000 за перше до US$ 1 000 за восьме місця. За підсумками набраних очок на перших 12 етепах найкращі восьмеро (а для бігу на середні дистанції та вертикальних стрибків — найкращі 12) спортсменів мали право взяти участь у фінальному старті. Залежно від дисципліни, фінальні старти проходили або в Цюриху, або у Брюсселі). Переможці серії у кожній дисципліні визначались за результатом виступу виключно у фінальному старті, отримували US$ 50 000 призових, звання «Чемпіон Діамантової ліги» (англ. Diamond League Champion) та відзнаку «Діамантовий трофей» (англ. Diamond Trophy)[2].

ПереможціРедагувати

  — дисципліна не була представлена або не входила до заліку Діамантової ліги на конкретному етапі змагань

     Чемпіони Діамантової ліги

ЧоловікиРедагувати

Бігові дисципліниРедагувати

# Дисципліна →
Етап ↓
100 м 200 м 400 м 800 м 1500 м/1 миля 3000/5000 м 110 м з/б 400 м з/б 3000 м з/п
1 Доха     Раміль Гулієв
19,99
    Найджел Амос
1.44,29
  Елайджа Манангої
3.32,21
        Суф'ян ель Баккалі
8.07,22
2 Шанхай   Ноа Лайлс
9,86
    Фред Керлі
44,81
      Йоміф Кеджелча
13.04,16
  Омар Маклеод
13,12
  Абдеррахман Самба
47,27
 
3 Стокгольм     Аарон Браун
20,06
  Майкл Норман
44,53
  Амель Тука
1.46,68
  Тімоті Черуйот
3.35,79
      Карстен Варгольм
47,85
 
4 Рим     Майкл Норман
19,70
    Донаван Брейзер
1.43,63
    Телагун Бекеле
12.52,98
  Сергій Шубенков
13,26
   
5 Осло   Крістіан Коулмен
9,85
        Марцин Левандовський
3.52,34
      Карстен Варгольм
47,33
 
6 Рабат     Андре де Грассе
20,19
    Найджел Амос
1.45,57
      Сергій Шубенков
13,12
    Гетнет Вале
8.06,01
7 Стенфорд   Крістіан Коулмен
9,81
    Майкл Норман
44,62
    Тімоті Черуйот
3.50,49
    Орландо Ортега
13,24
  Рай Бенджамін
47,16
 
8 Лозанна     Ноа Лайлс
19,50
    Вайкліф Кіньямал
1.43,78
  Тімоті Черуйот
3.28,77
  Йоміф Кеджелча
13.00,56
  Орландо Ортега
13,05
   
9 Монако   Джастін Гетлін
9,91
    Стівен Гардінер
44,51
  Найджел Амос
1.41,79
          Суф'ян ель Баккалі
8.04,82
10 Лондон   Акані Сімбіне
9,93
    Акім Блумфілд
44,40
  Фергюсон Ротіч
1.43,14
         
11 Бірмінгем   Йоган Блейк
10,07
    Акім Блумфілд
45,04
          Ясмані Копелло
49,08
 
12 Париж     Ноа Лайлс
19,65
      Рональд Мусагала
3.30,58
    Деніел Робертс
13,08
  Карстен Варгольм
47,26
  Суф'ян ель Баккалі
8.06,64
13   Цюрих[3]   Ноа Лайлс
9,98
      Донаван Брейзер
1.42,70
    Джошуа Чептегей
12.57,41
    Карстен Варгольм
46,92
 
14   Брюссель[4]     Ноа Лайлс
19,74
  Майкл Норман
44,26
    Тімоті Черуйот
3.30,22
    Орландо Ортега
13,22
    Гетнет Вале
8.06,92

Технічні дисципліниРедагувати

# Дисципліна →
Етап ↓
довжина потрійний висота жердина ядро диск спис
1 Доха         Сем Кендрікс
5,80
  Раян Кроузер
22,13
  Даніель Штоль
70,56
 
2 Шанхай   Таджей Гейл
8,24
    Юй Ван
2,28
        Андреас Гофманн
87,55
3 Стокгольм   Тобіас Монтлер
8,22
      Сем Кендрікс
5,72
    Даніель Штоль
69,57
 
4 Рим     Омар Креддок
17,50
  Богдан Бондаренко
2,31
    Конрад Буковецький
21,97
   
5 Осло         Сем Кендрікс
5,91
      Йоганнес Феттер
85,27
6 Рабат   Хуан Мігель Ечеваррія
8,34
    Богдан Бондаренко
2,28
      Федрік Дакрес
70,78
 
7 Стенфорд         Арман Дюплантіс
5,93
  Дарлан Романі
22,61
   
8 Лозанна   Хуан Мігель Ечеваррія
8,32
      Пйотр Лісек
6,01
     
9 Монако     Крістіан Тейлор
17,82
    Пйотр Лісек
6,02
      Андреас Гофманн
87,84
10 Лондон     Педро Пабло Пічардо
17,53
  Мажд Еддін Газал
2,30
      Даніель Штоль
68,56
 
11 Бірмінгем       Брендон Старк
2,30
        Чжен Чжаоцунь
87,75
12 Париж     Вілл Клей
18,06
  Майкл Мейсон
2,28
    Томас Волш
22,44
   
13   Цюрих[3]   Хуан Мігель Ечеваррія
8,65
    Андрій Проценко
2,32
  Сем Кендрікс
5,93
      Магнус Кірт
89,13
14   Брюссель[4]     Крістіан Тейлор
17,85
      Томас Волш
22,30
  Даніель Штоль
68,68
 

ЖінкиРедагувати

Бігові дисципліниРедагувати

# Дисципліна →
Етап ↓
100 м 200 м 400 м 800 м 1500 м/1 миля 3000/5000 м 100 м з/б 400 м з/б 3000 м з/п
1 Доха     Діна Ашер-Сміт
22,26
    Кастер Семеня
1.54,98
    Хеллен Обірі
8.25,60
  Даніель Вільямс
12,66
  Далайла Мухаммад
53,61
 
2 Шанхай   Алея Гоббс
11,03
    Сальва Насер
50,65
    Рабабе Арафі
4.01,15
        Беатріс Чепкоеч
9.04,53
3 Стокгольм     Діна Ашер-Сміт
22,18
    Аджей Вілсон
2.00,87
    Агнес Джебет Тіроп
14.50,82
  Кендра Гаррісон
12,52
   
4 Рим   Елейн Томпсон
10,89
    Сальва Насер
50,26
    Гензебе Дібаба
3.56,28
      Далайла Мухаммад
53,67
 
5 Осло     Дафне Схіперс
22,56
          Крістіна Клемонс
12,69
  Сідні Маклафлін
54,16
  Нора Джеруто
9.03,71
6 Рабат   Блессінґ Окаґбаре
11,05
    Сальва Насер
50,13
  Неллі Джепкосгей
1.59,50
  Гензебе Дібаба
3.55,47
       
7 Стенфорд     Блессінґ Окаґбаре
22,05
    Кастер Семеня
1.55,70
    Сіфан Гассан
8.18,49
      Беатріс Чепкоеч
8.55,58
8 Лозанна   Шеллі-Енн
Фрейзер-Прайс

10,74
    Сальва Насер
49,17
          Шам'єр Літтл
53,73
 
9 Монако     Шона Міллер-Уйбо
22,09
      Сіфан Гассан
4.12,33 WR
    Кендра Гаррісон
12,43
  Сідні Маклафлін
53,32
 
10 Лондон   Шеллі-Енн
Фрейзер-Прайс

10,78
    Шеріка Джексон
50,69
    Лора М'юр
3.58,25
  Хеллен Обірі
14.20,36
  Даніель Вільямс
12,32
  Рашелл Клейтон
54,16
 
11 Бірмінгем     Шона Міллер-Уйбо
22,24
    Аджей Вілсон
2.00,76
  Констанце Клостергальфен
4.21,11
    Даніель Вільямс
12,47
    Беатріс Чепкоеч
9.05,55
12 Париж   Елейн Томпсон
10,98
    Стефані-Енн Макферсон
51,11
  Ханна Грін
1.58,39
         
13   Цюрих[3]     Шона Міллер-Уйбо
21,74
  Сальва Насер
50,24
    Сіфан Гассан
3.57,08
      Сідні Маклафлін
52,85
  Беатріс Чепкоеч
9.01,71
14   Брюссель[4]   Діна Ашер-Сміт
10,88
      Аджей Вілсон
2.00,24
    Сіфан Гассан
14.26,26
  Даніель Вільямс
12,46
   

Технічні дисципліниРедагувати

# Дисципліна →
Етап ↓
довжина потрійний висота жердина ядро диск спис
1 Доха   Катерін Ібаргуен
6,76
    Ярослава Магучіх
1,96
       
2 Шанхай         Екатеріні Стефаніді
4,72
  Чейс Ілі
19,58
    Люй Хвейхвей
66,89
3 Стокгольм       Марія Ласіцкене
1,92
      Денія Кабальєро
65,10
 
4 Рим   Малайка Мігамбо
7,07
      Ангеліка Бенгтссон
4,76
      Люй Хвейхвей
66,47
5 Осло     Катерін Ібаргуен
14,79
  Марія Ласіцкене
2,01
    Ґун Ліцзяо
19,51
   
6 Рабат         Сенді Морріс
4,82
    Хайме Перес
68,28
 
7 Стенфорд       Марія Ласіцкене
2,04
    Ґун Ліцзяо
19,79
   
8 Лозанна     Катерін Ібаргуен
14,89
  Марія Ласіцкене
2,02
    Крістіна Шваніц
19,04
    Крістін Гуссонг
66,59
9 Монако     Юлімар Рохас
14,98
  Марія Ласіцкене
2,00
       
10 Лондон   Малайка Мігамбо
7,02
      Анжеліка Сидорова
4,75
      Тетяна Холодович
66,10
11 Бірмінгем   Нафіссату Тіам
6,86
      Екатеріні Стефаніді
4,75
    Хайме Перес
64,87
 
12 Париж     Юлімар Рохас
15,05
    Аліша Ньюман
4,82
    Денія Кабальєро
66,91
 
13   Цюрих[3]     Шаніка Рікеттс
14,93
      Ґун Ліцзяо
20,31
    Люй Хвейхвей
66,88
14   Брюссель[4]   Малайка Мігамбо
7,03
    Марія Ласіцкене
1,99
  Екатеріні Стефаніді
4,83
    Хайме Перес
68,27
 

ПриміткиРедагувати

  1. IAAF Diamond League 2019 Calendar. ІААФ. Архів оригіналу за 14 грудня 2018. Процитовано 14 грудня 2018. 
  2. Disciplines confirmed for 2019 IAAF Diamond League. ІААФ. Архів оригіналу за 14 грудня 2018. Процитовано 14 грудня 2018. 
  3. а б в г ZURICH WINNERS CLAIM WILD CARDS FOR IAAF WORLD ATHLETICS CHAMPIONSHIPS DOHA 2019. ІААФ. Архів оригіналу за 30 серпня 2019. Процитовано 30 серпня 2019. 
  4. а б в г BRUSSELS WINNERS CLAIM WILD CARDS FOR IAAF WORLD ATHLETICS CHAMPIONSHIPS DOHA 2019. ІААФ. Архів оригіналу за 7 вересня 2019. Процитовано 7 вересня 2019. 

ДжерелаРедагувати