Відкрити головне меню

Чемпіонат СРСР з футболу 1980: п'ята зона другої ліги

Чемпіонат УРСР з футболу 1980 — 10-й турнір серед команд української зони другої ліги. Тривав з 5 квітня по 25 жовтня 1980 року.

Чемпіонат УРСР 1980
Подробиці
Дата проведення 5 квітня —
25 жовтня
Кількість учасників 23
Призові місця
Gold medal blank.svg Чемпіон СКА Київ (1-й раз)
Silver medal blank.svg Віце-чемпіон «Буковина»
Bronze medal blank.svg Третє місце СКА Львів
Статистика
Бомбардир(и) Володимир Чирков
 (25 м'ячів)
Зіграно матчів 506
Забито голів 1103 (2.18 за матч)
1979
1981

Зміст

ОглядРедагувати

Переможцем першості став київський СКА. Протягом трьох попередніх турнірів «армійці» здобували входили до трійки призерів. Другий рік команду очолує Олексій Мамикін. Кияни отримали і «Рубіновий кубок» газети «Молодь України», приз для найрезультативнішої команди чемпіонату (83 забитих м'ячів).

Серед призерів чемпіонату вперше облаштувалася черівецька «Буковина» (старший тренер — Борис Розсихін). Вдуге поспіль «бронзу» здобули «армійці» Львова (старший тренер — Володимир Капличний).

У першості було забито 1103 м'ячі у 506 зустрічах. Це в середньому 2,18 на гру. Перемогу в суперечці бомбардирів ліги здобув Володимир Чирков з «Авангарда» (25 забитих м'ячів). На п'ять менше провів Іван Гамалій (львівський СКА).

Підсумкова таблицяРедагувати

Місце Команда В Н П М'ячі О
1 СКА (Київ) 28 9 7 83—33 65
2 «Буковина» (Чернівці) 26 9 9 70—35 61
3 СКА (Львів) 24 12 8 64—32 60
4 «Авангард» (Рівне) 22 15 7 54—30 59
5 «Суднобудівник» (Миколаїв) 22 11 11 54—27 55
6 «Зірка» (Кіровоград) 20 13 11 52—44 53
7 «Спартак» (Житомир) 17 17 10 55—43 51
8 «Десна» (Чернігів) 18 13 13 50—29 49
9 «Атлантика» (Севастополь) 18 11 15 53—49 47
10 «Кривбас» (Кривий Ріг) 16 15 13 55—47 47
11 «Кристал» (Херсон) 15 16 13 37—37 46
12 «Фрунзенець» (Суми) 13 18 13 46—39 44
13 «Нива» (Вінниця) 17 8 19 50—46 42
14 «Океан» (Керч) 13 12 19 40—49 38
15 «Говерла» (Ужгород) 12 14 18 38—44 38
16 «Поділля» (Хмельницький) 13 9 22 32—64 35
17 «Дніпро» (Черкаси) 13 9 22 43—50 35
18 «Металург» (Дніпродзержинськ) 11 11 22 47—58 33
19 «Новатор» (Жданов) 11 11 22 38—62 33
20 «Торпедо» (Луцьк) 9 14 21 43—76 32
21 «Колос» (Полтава) 9 13 22 37—61 31
22 «Стахановець» (Стаханов) 11 8 25 22—56 30
23 «Шахтар» (Горлівка) 11 6 27 40—92 28

РезультатиРедагувати

                  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  
1.СКА (Київ)      xxx 2-0 1-0 0-0 2-0 0-0 1-0 2-0 4-0 1-1 1-0 4-1 2-1 2-1 1-2 6-0 2-1 4-2 3-0 3-0 4-1 4-0 2-1  
2.Буковина        1-0 xxx 1-1 1-0 1-0 3-1 1-0 2-1 3-1 1-0 0-0 2-0 1-0 2-0 3-0 2-1 3-1 2-0 3-0 4-1 1-4 3-1 6-1  
3.СКА (Львів)     0-3 2-1 xxx 1-0 0-0 2-0 2-0 1-0 3-0 1-0 2-2 1-1 1-1 2-0 2-0 3-1 2-0 2-1 4-1 5-1 3-0 3-0 3-0  
4.Авангард        2-0 1-0 2-0 xxx 2-2 3-0 2-2 0-0 2-1 0-0 1-0 1-0 2-1 1-0 1-0 2-1 1-0 1-0 3-1 2-1 2-0 4-0 4-1  
5.Суднобудівник   2-1 3-1 0-0 1-2 xxx 1-0 2-0 1-0 3-0 3-0 1-0 2-0 3-0 3-0 1-0 2-0 2-0 1-0 2-2 5-0 1-0 0-0 4-0  
6.Зірка           3-2 1-1 0-0 1-1 2-1 xxx 0-0 2-1 1-0 1-0 0-0 1-0 0-1 1-0 3-2 3-1 3-1 1-0 1-0 4-1 3-1 1-0 3-0  
7.Спартак         4-3 1-0 3-2 2-1 0-0 1-1 xxx 3-1 2-0 3-0 3-1 2-1 1-0 1-1 0-0 2-0 1-0 1-1 0-0 2-2 0-0 1-0 0-1  
8.Десна           0-1 1-2 1-1 0-0 0-0 3-0 0-0 xxx 1-1 0-1 1-0 1-1 3-0 2-0 0-0 4-1 0-0 2-0 1-0 3-0 2-0 2-0 4-0  
9.Атлантика       0-3 1-1 0-0 2-1 2-0 5-1 1-1 0-0 xxx 1-1 2-1 2-2 1-0 3-1 1-0 1-0 0-1 2-1 6-0 4-0 2-0 1-0 2-0  
10.Кривбас        0-1 0-0 1-0 2-0 1-1 1-4 3-1 0-2 0-1 xxx 0-0 2-2 3-2 3-1 1-2 2-1 2-0 2-1 3-1 1-1 2-2 4-1 6-1  
11.Кристал        2-1 1-1 0-1 1-1 1-0 2-2 0-2 1-0 2-0 0-2 xxx 1-0 3-2 1-0 0-0 0-0 1-1 2-1 1-1 1-0 1-0 2-0 3-0  
12.Фрунзенець     1-1 1-0 1-2 0-0 3-0 0-0 0-0 1-0 1-1 1-1 1-0 xxx 1-0 1-1 2-0 3-0 0-0 2-1 3-0 3-0 2-1 0-0 6-1  
13.Нива           1-2 3-0 1-2 2-0 1-0 0-1 5-2 0-1 1-2 2-0 0-0 2-0 xxx 1-0 2-2 0-0 2-0 3-2 1-1 2-1 1-0 3-0 1-0  
14.Океан          1-1 1-1 0-1 0-0 0-1 1-0 1-3 1-1 3-0 3-1 0-0 0-0 0-0 xxx 1-0 4-2 1-0 2-1 2-1 1-0 0-0 3-0 5-1  
15.Говерла        0-1 1-1 0-1 0-1 0-0 2-0 2-2 0-0 1-1 0-2 3-1 0-0 0-1 1-2 xxx 3-1 0-1 1-0 1-0 2-2 3-1 2-1 3-0  
16.Поділля        1-1 0-4 0-1 0-2 1-0 1-0 1-0 0-2 1-4 2-2 2-0 0-0 0-0 1-0 0-0 xxx 1-0 1-0 2-0 1-0 1-0 1-0 2-1  
17.Дніпро         1-2 0-0 0-1 0-0 0-1 2-2 1-0 3-1 2-0 1-2 3-2 1-2 2-2 2-0 0-1 0-0 xxx 1-2 2-0 4-1 3-2 2-0 2-0  
18.Металург (Днд) 2-2 1-2 2-2 1-1 0-0 0-1 1-1 1-1 1-0 0-2 0-0 2-0 2-1 0-1 2-0 1-0 2-1 xxx 3-0 1-1 4-1 2-1 2-1  
19.Новатор        0-1 1-0 1-0 2-2 0-1 1-1 1-3 2-1 2-0 0-0 0-0 2-1 0-1 3-0 0-0 3-1 1-1 1-1 xxx 3-0 2-0 2-0 2-1  
20.Торпедо (Л)    0-2 0-1 2-2 1-1 2-1 1-1 2-4 0-1 1-1 0-0 -:+ 2-1 3-2 2-0 1-1 0-0 2-1 2-1 2-0 xxx 1-1 3-0 1-1  
21.Колос (П)      1-1 1-3 1-1 2-0 2-1 1-1 0-0 1-2 0-0 0-0 1-1 1-0 0-1 1-1 2-0 0-2 2-0 2-2 1-0 0-1 xxx 2-1 1-0  
22.Стахановець    0-0 0-2 2-1 0-0 0-1 1-0 0-0 0-1 0-1 0-0 0-1 0-0 1-0 1-0 1-0 2-0 1-0 1-0 2-1 1-0 2-0 xxx 1-1  
23.Шахтар (Г)     0-3 0-3 1-0 1-2 1-1 0-1 2-1 0-3 1-0 2-1 1-2 1-1 1-0 1-1 1-3 4-1 0-2 3-0 1-0 2-2 3-1 2-1 xxx

БомбардириРедагувати

Найкращі голеадори чемпіонату УРСР[1]:

Футболіст Команда Голи
Володимир Чирков «Авангард» (Рівне) 25
Іван Гамалій СКА (Львів) 20
Микола Пінчук СКА (Київ) 19
Віктор Насташевский СКА (Київ) 18
Олександр Мартишов «Металург» (Дніпродзержинськ) 18
Юрій Керман «Новатор» (Жданов) 18
Олександр Муха «Атлантика» (Севастополь) 17
Володимир Сакалов «Буковина» (Чернівці) 16
Сергій Шмундяк «Буковина» (Чернівці) 14
Зенон Флюнт «Спартак» (Житомир) 14
Григорій Лазарко СКА (Київ) 13
Андрій Карпюк «Зірка» (Кіровоград) 12
Сергій Шевченко «Нива» (Вінниця) 12
Микола Кльоц «Торпедо» (Луцьк) 12
Федір Варавенко «Суднобудівник» (Миколаїв) 11
Валерій Самофалов «Зірка» (Кіровоград) 11
Олександр Алексєєв «Зірка» (Кіровоград) 11
Володимир Шишков «Кривбас» (Кривий Ріг) 11
Паша Касанов «Нива» (Вінниця) 11
Юрій Смагін «Суднобудівник» (Миколаїв) 10
Геннадій Горшков «Десна» (Чернігів) 10
Віталій Дмитренко «Кривбас» (Кривий Ріг) 10
Борис Шуршин «Фрунзенець» (Суми) 10
Ігор Терновий «Фрунзенець» (Суми) 10

ПризериРедагувати

1. СКА (Київ)

Воротарі: Микола Князев, Михайло Москаленко, Олександр Козаченко.

Захисники: Сергій Попович (?, 1), Юрій Смирнов (?, 2), Олександр Косолапов, Володимир Щербак, Володимир Юрецький, Володимир Мунтян, Микола Фанта, Сергій Добринський.

Півзахисники: Сергій Сапешко (?, 5), Володимир Барков (?, 3), Віктор Кузнецов (?, 2), Ігор Братчиков (?, 2), Ігор Наконечний (?, 2), Володимир Кобзарєв, Юрій Тесля, Г. Савченко.

Нападники: Віктор Насташевський (?, 22), Микола Пінчук (?, 20), Григорій Лазарко (?, 13), Олександр Гребеножко (?, 6), Сергій Пижов, Олександр Щербаков.

Старший тренер — Олексій Мамикін, начальник команди — Орест Капко, тренер — Віктор Фомін.

2. «Буковина»

Воротарі: Володимир Нікітін, Василь Мудрей.

Захисники: Юрій Ковба (?, 9), Віктор Барчук (26, 2), Степан Крупей (?, 1), Анатолій Рабич, Валерій Богуславський, Роман Угренчук, Валерій Чернецький, Петро Бойчук.

Півзахисники: Юрій Гій (?, 8), Ігор Заводчиков (36, 4), Віктор Максимчук (?, 3), Сергій Пивоваров (?, 3), Олександр Репутацький (?, 3), Іван Нагірний, Ігор Калита, Володимир Гармаш.

Нападники: Володимир Сакалов (42, 16), Сергій Шмундяк (42, 14), Олександр Мороз (27, 6), Юрій Задворний.

Старший тренер — Борис Розсихін, начальник команди — Михайло Арсеній, тренер — Юрій Дячук-Ставицький.

3. СКА (Львів)

Воротарі: Віктор Консевич (30, 23п), Олександр Скотаренко (17, 9п), Ігор Чубарєв (1).

Захисники: Мустафа Белялов[en] (40), Олександр Кирюхін (39), Володимир Буняк (36, 4), Віктор Никитюк (34, 1), Богдан Суряк (27), Михайло Горак (22), Володимир Пилюх (6, 1).

Півзахисники: Юрій Сафронов (41, 3), Володимир Сиверін (39, 7), Володимир Бердовський (38, 4), Віктор Сухенко (37, 4), Юрій Підпалюк (21, 2), Микола Дударенко (1).

Нападники: Іван Гамалій (44, 20), Володимир Юрчишин (42, 9), Ярослав Чечель (25, 6), Сергій Шевченко (12, 3), Павло Філонюк (6), Вільгельм Теллінгер (2).

Старший тренер — Володимир Капличний, начальник команди — Володимир Дударенко, тренер — Юрій Кутенко.

Перехідний турнірРедагувати

Місце Команда В Н П М'ячі О
1 СКА (Київ) 2 2 0 8—5 6
2 «Хімік» (Гродно) 1 3 0 5—4 5
3 «Динамо» (Барнаул) 0 1 3 3—7 1

Фінальний турнір КФКРедагувати

Місце Команда І В Н П М'ячі О
1. «Колос» (Павлоград) 5 3 2 0 6:3 8
2. «Нива» Підгайці 5 3 1 1 10:3 7
3. «Енергія» (Нова Каховка) 5 3 1 1 9:5 7
4. «Кіровець» Макіївка 5 3 0 2 7:2 6
5. «Хімік» Дрогобич 5 1 0 4 4:11 2
6. «Фрегат» Первомайськ 5 0 0 5 3:15 0

ПриміткиРедагувати

  1. Відсутня статистика футболістів севастопольської «Атлантики» і керчинського «Океана».

ПосиланняРедагувати