Відкрити головне меню

Чемпіонат Європи з боротьби — міжнародні змагання борців-любителів, що проходять під егідою Міжнародної федерації об'єднаних стилів боротьби (FILA). У рамках чемпіонатів Європи проводяться змагання з греко-римської (класичної) боротьби серед чоловіків (з 1911 року), вільної боротьби серед чоловіків (з 1929 року) та серед жінок (з 1988 року). З 1898 проходили неофіційні змагання з боротьби. До 1914 року було проведено 12 неофіційних змагань з боротьби.

Зміст

Об'єднаний чемпіонатРедагувати

З 2005 року проводиться об'єднаний чемпіонат Європи з трьох видів: греко-римська боротьба, вільна боротьба у чоловіків і у жінок. З 2014 року в кожному виді проводяться змагання у восьми вагових категоріях, лише шість з яких входять до програми Олімпійських ігор[1].

Змагання з боротьбиРедагувати

Греко-римська боротьба Вільна боротьба (чоловіки) Вільна боротьба (жінки)
Рік

Місце
проведення
Переможець
у командному
заліку
Місце
проведення
Переможець
у командному
заліку
Місце
проведення
Переможець
у командному
заліку
КВК

неофіційні змагання
1898   Австро-Угорщина, Відень Росія 1
1902   Нідерланди, Гаага Данія 1
1903   Нідерланди, Роттердам Данія 1
1904   Нідерланди, Амстердам Богемія 1
1905   Нідерланди, Амстердам Нідерланди 1
1906   Нідерланди, Гаага Німеччина 3
1907   Данія,   Австро-Угорщина Данія 3+1
1909   Швеція,   Німецька імперія Данія (3), Німеччина (3) 4+4
1910   Австро-Угорщина Данія 3
1912   Австро-Угорщина, Відень Угорщина 5+4
1913   Австро-Угорщина Угорщина 5
1914   Австро-Угорщина, Відень Угорщина 5
офіційні змагання
1911   Угорщина, Будапешт Угорщина 4
з 1912 по 1920 не проводилось
1921   Веймарська республіка, Оффенбах-ам-Майн Німеччина 5
з 1922 по 1923 не проводилось
1924   Веймарська республіка Німеччина 7
1925   Королівство Італія, Мілан Угорщина 6
1926   Латвія, Рига Німеччина 6
1927   Угорщина, Будапешт Угорщина 6
1928 року не проводилось
1929   Веймарська республіка, Дортмунд Німеччина   Франція, Париж Швеція 6/7
1930   Швеція, Стокгольм Швеція   Бельгія, Брюссель Бельгія 6
1931   Чехословаччина, Прага Фінляндія   Угорщина, Будапешт Швейцарія 6
1932 не проводилось
1933   Фінляндія, Гельсінкі Фінляндія   Франція, Париж Угорщина 7
1934   Королівство Італія, Рим Швеція   Швеція, Стокгольм Швеція 7
1935   Данія, Копенгаген Швеція   Бельгія, Брюссель Угорщина 7
1936 не проводилось
1937   Франція, Париж Швеція   Третій Рейх, Мюнхен Німеччина 7
1938   Естонія, Таллінн Фінляндія 7
1939   Норвегія, Осло Швеція 7
з 1940 по 1945 не проводилось
1946   Швеція, Стокгольм Туреччина 8
1947   Чехословаччина, Прага Швеція 8
1948 не проводилось
1949   Туреччина, Стамбул Туреччина 8
з 1950 по 1965 не проводилось
1966   Німеччина, Ессен СРСР   Німеччина, Карлсруе СРСР 8
1967   СРСР, Мінськ Угорщина   Туреччина, Стамбул Туреччина 8
1968   Швеція, Вестерос СРСР   Югославія, Скоп'є СРСР 8
1969   Італія, Модена Югославія Народна Республіка Болгарія, Софія СРСР 10
1970   Берлін (сектор радянської ОКК.)
орг. федерація боротьби Східної Німеччини
Східна Німеччина   Берлін (сектор радянської ОКК.)
орг. федерація боротьби Східної Німеччини
СРСР 10
в 1971 не проводилось
1972   Польща, Катовіце Болгарія   Польща, Катовіце СРСР 10
1973   Фінляндія, Гельсінкі СРСР   Швейцарія, Лозанна СРСР 10
1974   Іспанія, Мадрид СРСР   Іспанія, Мадрид СРСР 10
1975   Німеччина, Людвігсхафен СРСР   Німеччина, Людвігсхафен СРСР 10
1976   СРСР, Ленінград СРСР   СРСР, Ленінград СРСР 10
1977   Туреччина, Бурса Румунія   Туреччина, Бурса СРСР 10
1978 Народна Республіка Болгарія, Софія Румунія Народна Республіка Болгарія, Софія Болгарія 10
1979 Соціалістична Республіка Румунія, Бухарест Румунія Соціалістична Республіка Румунія, Бухарест СРСР 10
1980   Чехословаччина, Превідза СРСР   Чехословаччина, Превідза СРСР 10
1981   Швеція, Гетеборг СРСР   Польща, Лодзь СРСР 10
1982 Народна Республіка Болгарія, Варна СРСР Народна Республіка Болгарія, Варна СРСР 10
1983 Угорська Народна Республіка, Будапешт Болгарія Угорська Народна Республіка, Будапешт Болгарія 10
1984   Швеція, Йончепінг СРСР   Швеція, Йончепінг СРСР 10
1985   НДР, Лейпциг СРСР   НДР, Лейпциг СРСР 10
1986   Греція, Пірей СРСР   Греція, Пірей СРСР 10
1987   Фінляндія, Тампере СРСР Народна Республіка Болгарія, Велико-Тирново СРСР 10
1988   Норвегія, Кульботн СРСР   Велика Британія, Манчестер СРСР   Франція, Діжон 10/10/9
1989   Фінляндія, Оулу СРСР   Туреччина, Анкара СРСР 10
1990   Польща, Познань СРСР   Польща, Познань СРСР 10
1991   Німеччина, Ашаффенбург СРСР   Німеччина, Штуттгарт СРСР 10
1992   Данія, Копенгаген СНД   Угорщина, Капошвар СНД 10
1993   Туреччина, Стамбул Росія   Туреччина, Стамбул Туреччина   Росія, Іваново Росія 10/10/9
1994   Греція, Афіни Україна   Італія, Рим Росія 10
1995   Франція, Безансон Росія   Швейцарія, Фрібур Росія 10
1996   Угорщина, Будапешт Росія   Угорщина, Будапешт Росія   Норвегія, Осло Франція 10/10/9
1997   Фінляндія, Коувола Росія   Польща, Варшава Росія   Польща, Варшава Франція 8/8/6
1998   Білорусь, Мінськ Україна   Словаччина, Братислава Грузія   Словаччина, Братислава Росія 8/8/6
1999   Болгарія, Софія Росія   Білорусь, Мінськ Україна   Австрія, Гьотцис Франція 8/8/6
2000   Росія, Москва Росія   Угорщина, Будапешт Росія   Угорщина, Будапешт Росія 8/8/6
2001   Туреччина, Стамбул Туреччина   Угорщина, Будапешт Туреччина   Угорщина, Будапешт Росія 8/8/6
2002   Фінляндія, Сейняйокі Росія   Азербайджан, Баку Росія   Фінляндія, Сейняйокі Росія 7
2003   Сербія та Чорногорія, Белград Росія   Латвія, Рига Росія   Латвія, Рига Німеччина 7
2004   Швеція, Хапаранда Росія   Туреччина, Анкара Росія   Швеція, Хапаранда Україна 7
об'єднані чемпіонати
2005   Болгарія, Варна Росія   Болгарія, Варна Україна   Болгарія, Варна Росія 7
2006   Росія, Москва Вірменія   Росія, Москва Росія   Росія, Москва Росія 7
2007   Болгарія, Софія Росія   Болгарія, Софія Росія   Болгарія, Софія Росія 7
2008   Фінляндія, Тампере Росія   Фінляндія, Тампере Росія   Фінляндія, Тампере Росія 7
2009   Литва, Вільнюс Росія   Литва, Вільнюс Азербайджан   Литва, Вільнюс Україна 7
2010   Азербайджан, Баку Росія   Азербайджан, Баку Росія   Азербайджан, Баку Росія 7
2011   Німеччина, Дортмунд Росія   Німеччина, Дортмунд Росія   Німеччина, Дортмунд Україна 7
2012   Сербія, Белград Росія   Сербія, Белград Росія   Сербія, Белград Україна 7
2013   Грузія, Тбілісі Росія   Грузія, Тбілісі Росія   Грузія, Тбілісі Україна 7
2014   Фінляндія, Вантаа Росія   Фінляндія, Вантаа Росія   Фінляндія, Вантаа Росія 8
2015 проводилися Європейські ігри (див. Боротьба на Європейських іграх 2015)
2016   Латвія, Рига Росія   Латвія, Рига Грузія   Латвія, Рига Україна 8
2017   Сербія, Новий Сад Угорщина   Сербія, Новий Сад Росія   Сербія, Новий Сад Росія 8

ПриміткиРедагувати

  1. Эльмир Алиев. Борьба: объявлены новые олимпийские весовые категории. 1NEWS.az. Процитовано 2014-05-17. 

ПосиланняРедагувати