Згода на секс: відмінності між версіями

[перевірена версія][очікує на перевірку]
Немає опису редагування
Згода, згідно зі статтею 152 Кримінального Кодексу України, має наступне визначення:
 
''«Згода вважається добровільною, якщо вона є результатом вільного волевиявлення особи, з урахуванням супутніх обставин.» —''<ref name="кодекс">{{Cite web |title=Кримінальний кодекс України |author= |work=Офіційний вебпортал парламенту України |date= |access-date=10 вересня 2022 р |url=https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14?lang=uk#Text |language=uk}}</ref> що робить можливим досить широке тлумачення цього терміну.
 
У статті 152 також зазначено: ''«Вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи (зґвалтування) - карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.»''<ref name="кодекс"/> Додано статтю 152: ''«Вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи (сексуальне насильство) - карається позбавленням волі на строк до п’яти років.»''<ref name="кодекс"/>
[[Вік сексуальної згоди|Віком сексуальної згоди]], згідно зі статтею 156 Кримінального Кодексу України, є 16 років&nbsp;— тобто, згода що була дана особою яка не досягла шістнадцятирічного річного віку вважається недійсною.
 
[[Вік сексуальної згоди|Віком сексуальної згоди]], згідно зі статтею 156 Кримінального Кодексу України, є 16 років&nbsp;— тобто, згода що була дана особою яка не досягла шістнадцятирічного річного віку вважається недійсною.<ref name="кодекс"/>
 
== В інших країнах світу ==
35

редагувань